کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
سلام دوستان.
ما روز ٥ شنبه مصاحبه داشتيم.از اول هم تصميم كرفتيم كه بريم ابوظبي مستقر بشيم.هتل كريستال كه روبروي nmcابوظبي بود را انتخاب كرديم كه هتل خوبي بود ودر tripadvisor هم رنك بالايي داشت.روز دوشنبه با ماهان ٧:٣٠ به دبي رفتيم كه سروقت و يا شايد ١٠دقيقه زودتر هم رسيديم.از انجا با مترو امديم ابن بطوطه و با اتوبوس ساعت ٢:٣٠رسيديم.اتوبوس ما اصلا خوب نبود هم a/cدرست كار نمي كرد و هواي داخل اتوبوس خنك نبود و هم wifi خراب بود.به هرحال به ترمينال رسيديم و از انجا با تاكسي به هتل رفتيم.ما قبلا ساعت ٤ از nmcوقت كرفته بوديم و خوب هم شد جون بعد از اينكه check in كرديم بياده رفتيم بيمارستان كه كفتند دكتر اين ساعت نيست و ساعت ٦:٣٠مي ياد .ما هم وقت را نشان داديم و متوجه اشتباه شدند و سعي كردند كه يك جوري كارهاي ما را تا قبل از امدن دكتر شروع كنند.ولي باز به نتيجه رسيدند كه ما بريم ساعت ٦بيايم .ما هم رفتيم اطراف كشتي زديم و ٦ بركشتيم.كارهاي ما را شروع كردند.ما هيج كدوم واكسن نخورديم ولي از بسر 8ساله من تست توبركولين كرفتند و كفتند ٧٢ ساعت زمان لازم داره كه با توجه به زمان مصاحبه ما قبول كردند كه ٤٨ ساعته يعني ٤شنبه شب جواب را بدهند.البته در نامه وقت با اينكه من به بسرم اشاره كرده بودم به ما كفته بودند.nmc بيست و جهارساعته است و هروقت بياييد فردا جواب حاضر مي شه ولي ما خودمون يكروز زودتر رفتيم و بنظرم بهتر بود.
هزينه هم كفته بودن٣٧٥درهم كه كل سه نفر ما ١٠٠٠درهم شد(ارزونتر).دكتر هم خانم شتي است كه هيج مشكلي در معاينه نخواهيد داشت فقط بدبختي اينه كه مي خواهد بعضي كلمات فارسي كه بلده با لهجه هندي بكه كه ادم اصلا نمي فهمه بهتره ازش بخواين همون انكليسيش رو بكه.ولي كلا همشون خوب و كار راه اندازن .جواب ما رو هم ٤شنبه شب حاضر كردند و تحويل دادند.
صبح ما ساعت ٨مصاحبه داشتيم كه ساعت ٧:٣٠از هتل امديم بيرون و نتونستيم تاكسي بكيريم خلاصه به هتل كفتيم براي تاكسي تلفن كرد و امد ولي ما حدود يكربع دير رسيديم و دم سفارت خلوت بود.رفتيم داخل و شماره ١٠را كرفتيم.
روز ما خلوت بود ٣تا خانواده بود و ٢ بسر مجرد و يك دختر مجرد.
انروز فقط اقاي داخل اتاق مصاحبه مي كرد .كيس ما همسرم بود كه معاف و كار خصوصي داشت من هم كار دولتي دارم.از ما فقط برسيد در موردكارتون بكيد.واصلا نخواست توضيح بديم خيلي مختصر ، جرا سربازي معاف شدي و ايا قبلا امريكابودي؟از بسرم سنش و ورزشي كه دوست داره برسيد .ما نفر اخر بوديم.مدارك هم نصفشون را بركردوند.سند خونه مدارك تحصيلي من را هم نخواست .البته ما هر دو فوق بوديم كه فقط مدرك فوق همسرم را كرفت و بقيه را بس داد.كواهي اشتغال بكار دو تاي ما را كرفت .فيلد كاري همسرم هم مكانيك و من itهستم.به هرحال ايشون به ما بركه ابي دادندو با توجه به روند مصاحبه من كاملا با دوستان قبلي موافقم كه برنامه مااز قبل مشخص شده و فقط مي خوان ما را از نظر فيزيكي جك كنند كه اصلا فردي با مشخصاتي كه در اين فرمها ذكر كرده وجود دارد يانه.
ما جمعه بليط بركشت داشتيم كه ساعت١٢بود و تصميم كرفتيم با توجه به جمعه بودن ريسك نكنيم و با تاكسي بركرديم دبي كه حدود ٢٦٠درهم شد.ولي كمتر استرس از دست دادن برواز را داشتيم.
اميدوارم مواردي كه ذكر كردم بدرد دوستاني كه قراره برن مصاحبه بخوره و همه برنامه هاي خوب و راحتي داشته باشيد.
در موردابوظبي هم بايد بكم :حداقل براي ٣ ،٤روز جاي تفريح داره و خوبه ما امارات بالاس و مسجد شيخ زايد رفتيم كه بينظير بود .در ضمن ياس واترورلد و فراري هم هست كه انها هم خوبه و مي ارزه.از نظر خريد هم مال هاي خوبي داره مارينا مال ،ال وحده و شيخ زايد(كه نزيديك هتل بود و بياده مي رفتيم) خوب هستند وقيمتاشون هم بد نيست البته اكر حراج داشته باشند كه بهتره.براي شام و نهار هم همه اين مال ها طبقه اخر فود كورت دارند كه غذاهاي جاهاي مختلف را مي تونيد بيدا كنيد.
موفق باشيد.
***2014AS3 ‫-مصاحبه مارچ-ابوظبی.

پیام‌های این موضوع
RE: سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی - توسط k_nastaran - 2014-03-15 ساعت 14:47
کلیرنس برندگان 2014 - توسط mrpahlevani - 2013-10-07 ساعت 01:11

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان