کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربهٔ مصاحبه در ایروان
سلام به همه دوستان
کیس من یک نفره بود ، بدون سربازی و با هشت سال سابقه کار شرکت های خصوصی
قبل از اینکه چیزی راجب سفر و مصاحبه خودم بنویسم ، خواستم از همه دوستانی که اینجا به نحوی کمک کردن با اطلاعات خوبشون تشکر کنم و فکر میکنم این دین هم به گردن ما ها که این مراحل رو گذروندیم هم باقیه و باید ادا بشه
توی فرم های اولیه من خودشون آنکارا رو انتخاب کرده بودند که من توی همون فرم ها درخواست ایروان داشتم خوشبختانه هم شد
من 15 اپریل مصاحبه داشتم و بلافاصله بعد از کارنت شدن اقدام به تعیین وقت از دکتر کریستین کردم مشخصات کیسم رو براشون توضیح دادم ایشون هم برای یک روز قبل به من وقت داد و بعد پرواز رو از آسمان با قیمت 802 هزار تومان برای رفت شنبه و برگشت 4شنبه (با توجه به تجربه دوستان احتمال بالایی برای کلیرنس داشتم1 روز بعد از مصاحبه )رزرو کردم و بعد خونه رو از سایت شرکت هیور سرویس همون آپارتمان 461 با قیمت شبی 55 دلار انتخاب کردم البته قیمت اونا 67 دلار هست اما بعد از رد وبدل شدن چند تا ایمیل رازی شدن به 55 دلار بدن و همچنین اینکه من به جای اینکه شرکت برم مستقیم برم آپارتمان و نماینده شرکت برای تحویل و قرارداد بیاد ساختمان
چهارشنبه برای ارز دولتی اقدام کردم و از بانک ملت گرفتم عوارض خروج هم که تغییر کرده وبرای مرز هوایی 75 هزار تومان بود پرداخت کردم ، روز شنبه ساعت نه و سی پرواز داشتیم و 1:15 دقیقه بعد رسیدیم به ایروان خوشبختانه تاخیر نداشت(برعکس موقع برگشت بد ترین پرواز عمرم رو تجربه کردن طوری که صدای همه در اومد ) بعد از رسیدن رفتم ارز رو با نرخ 410 تبدیل کردم فرم های ویزا رو از قبل نوشته بودم اما قبول نکرد چون با فرم کمی تغییر کرده یک صفحه پشت و رو شده و دوتا از سوال ها پشته باید با خودکار پر میکردم البته تا اومدم پر کنم دیدم صف منتظرانی که میخواستن براشون فرم پر کنم از صف ویزای اونور شلوغتر بود، ، ده تا فرم و برای هموطن های عزیز پر کردم ( راستی خودکارم داشته باشید که معطل نشید )بعد 3000 درام دادم و ویزای 21 روزه به من داد
بعد از بیرون اومدن یه تاکسی رفتم خونه( قیمت ها ی تاکسی ها متفاوت بود از 2000تا 8000 ازیه بنده خدایی 8 هزار گرفته بودن همون منیجر تاکسی ها هم این کارو کرده بود اما نرخش همون 2-2.5 هست بیشتر ندید ) نماینده شرکت اومد طبقه 13 هم خیابان آرام استریت بسیار عالی تمیز و شیک بود انصافا" می ارزید خونه اینترنت ، فر، ماشین لباس شویی ، ماهواره ، تلفن داشت
ویو عالی و نزدیک میدان جمهوری بود طوری که از بالکون میشد میدان رو دید همه چیزش خوب و مناسب بود
روز شنبه و یک شنبه بیکار بودیم و میگشتیم روز دوشنبه ساعت 11قرار مدیکال داشتم یه چک خیلی ساده و یکسری سوال از سوابق پزشکی ، قد و وزن و فشار خون چکش زانو و چک واریس بعد عکس و آزمایش خون ، البته عکس متاسفانه اون روز خیلی شلوع بود و من یه یک ساعتی معطل شدم کلی بچه اومده بودن و باید عکس میگرفتن مبلغش هم همون 45 هزار درام بود مبلغ رو به درام دریافت کردند همون روز رفتیم سوان خیلی سرد بود ویه چنددرجه ای سردتر از ایروان بود
نرخ چنج ها هم از 41 تا 41.5 متفاوت بود خیلی تفاوت نداره البته روزای آخر پایین اومده بود
شب مدارک رو چک کردم و صبح ساعت 11 رفتم جواب رو گرفتم ، بعد از ظهر ساعت 2 مصاحبه داشتم ،
بعد از نهار رفتم مصاحبه1و30رسیدم اما تا 2 اجازه ورود نداد میگفت استراحت هستن 2تا 2-30 طور کشید که بریم تو دوستان زیادی اونجا بودن یه خانم مسن توریستی دوتا خانم فیانسه ، یک خانواده اهوازی ، یه خانم و آقای میان سال لاتاری که دخترش هم اونور بود ، دونفر و با خودم سه نفر لاتاری بودیم مدارک رو تحویل دادیم من آخرین نفر بودم مدارک رو تحویل دادم به خانم فارسی زبان که احتمال بالا ایرانی بود خیلی هم خوش برخورد بود مدارک رو گرفت
من فرم ها روتغییر داده بودم خیلی هم زیاد , سال ها و اسم مدارس آدرس و خیلی جیزای دیگه رو اشتباه نوشته بودم چون حول حولکی پرکرده بودم بدون اینکه چیزی بپرسه جایگزین کرد این و برای دوستانی گفتم که الکی بایه اشتباه کوچیک کلی استرس میگرن من 10 مورد اشتباه داشتم اما حتی نپرسید چی و چرا تغییر دادی بعد عکس هارو عوض کرد از ازدواج پرسیدو اینکه فرزند داری یا نه، اصل شناسنامه و کارت پایان خدمت مدارک تحصیلی آخرینش ( البته با اصرار خودم فوق دیپلم و دیپلمم هم دادم )بعد تمکن مالی و کپی پاسپورتو شماره تلفن ایروان ، بعد مبلغ 330 دلار و بعد هم اثرانگشت ها رو گرفت
فیانسه ها هم گرفتن جالب بود فکر کنم فیانسه به جای ازدواج خیلی بهتره چون گفتن یه پروسه 6تا 7 ماهه داره اما شرایطش رو دقیقا" نمیدونم
از لاتاری ها یه آقای رفت که سربازی رفته بود و کلیر خورد نفر بعدی هم یه دوست خوب اهوازی دیگه بود که اونم با اینکه شرایطش خوب بود لیسانس دانشجوی فوق کامپیوتر سابقه کم کاری شرکت های خصوصی داشت اما متاسفانه کلیر خورد فکر کنم خوب نتونسته بود توضیح بده چون با اینکه سابقه کاری کمی داشت و سربازی هم نرفته بود ولی برگه آبی گرفت همون روز هم فرم 10 سوالی
نوبت من رسید من که شرایطم خیلی بد تر از اون بنده خدا بود مطمئن شدم که من کلیر رو خوردم نفر آخر رفتم تو اون آفیسر ریشو بود خیلی خوب و خوش برخورد بود, تقریبا" مطمعن بودم که منم برگه آبی میگیرم بیخیال و خون سرد رفتم ،
ازم پرسید چرا معاف شدی البته مصاحبه فارسی انگلیسی بود و ، این آدرس کیه ، چرا توی فلان شرکت کار کردی و کارت اونجا چی بوده (شرکت رو به خوبی میشناخت ) بعد گفت اونجا میخای چیکار کنی و بعد در کمال ناباوری گفت که ویزات چند روز دیگه حاضر میشه ، من هنگ کردم خودش منو نگاه کرد و خندید گفت چه حسی داری گفتم خیلی خوشحالم گفت منم تبریک میگم و امیدوارم آمریکا بهت خوش بگذره و بعد گفت چند روز دیگه بیا ویزات و بگیر
بعد رفتم دفتر آسمان توی خیابان نعلندیان 50 دلار بابت تغیییر بلیط از چهار شنبه به روز شنبه پرداخت کردم
خونه من 4 روزه بود و باید تحویل میدادم شرکت اجاره داده بود و نمیتونست تمدید کنه )
خوشبختانه یکی از دوستان شماره یه آقای به اسم آقای کاوه توفیقی رو گذاشته بود خیلی بچه با ادب منصف و خوش برخوردی بود من که خیلی خوشم اومد برخلاف اکثر کسایی که اونجا فارسی بلد بودند، بهش گفتم یه آپارتمان خوب میخام دو تا مورد نشون داد و مورد دومش خوب بود شبی 50 دلار تمیر بود با همون امکانات هیور فقط ظاهر ساختمان متفاوت بود اینم توی خیابان ابویان بود ( کلی هم باهم چرخیدیم اگه شمارشو خواستید پیغام بدید براتون میفرستم )
شب که اومدم سیس رو چک کردم دیدم زده ادمین پروسس و دو روز توی این حالت بود نمیدونستم چرا و فکر کردم شاید پاس رو سفید بهم برگردونن ، با سفارت تماس گرفتم و گفتن اگه سیس ادمین هست شما باید چند ماه دیگه بیاید ، نزدیک بود سکته رو بزنم توی مهاجر سرا نوشتم و یکی از دوستان ابوظبی گفت این اتفاق برای من افتاده و بعد ایشود شدم ، منم روز سوم دیدم ساعت 11 زد ایشود و روز بعد هم تماس گرفتن گفتن حاضر هست ساعت 2و 30 بیاین بگیرید
اینو گفتم که اگه بعد مصاحبه گفتن بیاین ویزا بگیری و توی سیس ادمین شدید نترسید
ذهنتون رو درگیر حدسیات نکنید خیلی از این چیزایی که دوستان بابتش استرس میگیرن زاییده ذهن خودشون هست واصلا" وجود خارجی نداره
نکته دیگه اینکه از مهر کشور ها حتی کشورهای که میگن روش حساسن نترسید
از کار توی بعضی شرکت ها هم همینطور
اگه شرکتی چیزی به اسمتون ثبت هست و کارنکریدن جز سابقه کارتون حساب نمیشه و اصلا" نگران نباشید
ایروان شهر خوب و آرومی هست ، من خیلی خوشحالم که ارمنستان رو انتخاب کردم و اینو مدیون بچه های 2013 مهاجر سرا هستم خیلی خوش برخوردن ، فقط مشکل اونجا اینه که زود حوصلتون سر میره ، تنوع غذایی ایران رو ندارید ، مشکل پرواز دارید چون پروازاش محدوده شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه هست ، انگلیسی بلد نیستند،
اما نسبت به ترکیه و دبی ارزونتره کفش خوب هم یادتون نره چون اونجا همش باید بگردید مخصوصا" شبای خوبی داره ، هواش هم عالی بود اگه تونستین تنها نرید
برای همه آرزوی موفقیت اگه سوالی بود درخدمتم
F2A -
Priority Date: October 2016
رسید مدارک نوامبر
منتظر تایید USCIS

پیام‌های این موضوع
RE: سفرنامه و تجربهٔ مصاحبه در ایروان - توسط mehdir - 2014-04-20 ساعت 23:17
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴ - توسط blinkly - 2013-11-02 ساعت 23:00

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان