کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربهٔ مصاحبه در ایروان
سلام دوستان گلم
پروسه لاتاری ماهم بالاخره ختم به خیر شد و با 2 ویزای خوشگل برگشتیم خونه.
پرواز ما روز شنبه 14 تیر بود.درواقع می خواستیم واسه دوشنبه بلیط بگیریم که گفتن تا چند هفته دو شنبه هاشون پره و اگر حتماً دوشنبه می خوای باید واسه چند هفته دیگه رزرو کنی. ما هم ترجیح دادیم شنبه بریم. روز پنجشنبه 12 تیر ماه برای گرفتن ارز مسافرتی رفتیم یه شعبه ارزی بانک ملت تو میدون هفت تیر. "مدارکی که لازم داشت : بلیط هواپیما با مهر آژانس، عوارض خروج، کارت ملی " که ما آخریشو نداشتیم. کارمند بانک بهمون گفت جدیداً تمامی شعبه های ارزی و غیر ارزی ارز مسافرتی رو میدن. ماهم رفتیم خونه کارت ملی رو برداشتیمو به نزدیکترین شعبه بانک ملت رفتیمو فیش ارزمون رو گرفتیم.
شنبه صبح بعد از یک صبحانه افتضاح در هواپیمای آسمان وارد خاک ارمنستان شدیم. چون روال گرفتن ویزا رو می دونستیم خیلی سریع فرم رو پرکردیمو 20 دلار هم چنج کردیمو کمتر از 10 دقیقه مهر ورود به ارمنستان تو پاسمون خورد. زود چمدون هارو برداشتیمو سوار ماشینی که از طرف آپارتمان رزرو شده اومده بود شدیم. دوروز اول رو با بازار محلی و آبنمای میدون جمهوری گذروندیم تا شد دوشنبه. صبح ساعت 9:30 جلو در سفارت بودم. 3-4 نفر تو صف بودن و یه آفتاب داغ هم تو سرم بود. اکثراً با برگه آبی بودن و اومده بودن ویزاهاشونو بگیرن. خلاصه بعد از 10-20 دقیقه ماروهم فرستاد تو. همونجایی که می گشتن سمت چپ 3تا جعبه هست رو بزرگه نوشته Immigrant خانمه گفت مدارکتو بزار تو این پاکت با شماره تماست بنداز اونتو. منم پاسپورتا و برگه آبی رو گذاشتم تو پاکت. شماره سیم کارتی هم که خریده بودم با خط خرچنگ غورباقه نوشتم رو کاغذو گذاشتم تو پاکتو پاکتو انداختم تو جعبه بعدم اومدم بیرون. کلاً 15 دقیقه هم نشد.رسیدم خونه دیدم تو سیس آپدیت شدم فهمیدم مدارکو برداشتن. بلیط برگشتمم برای پنجشنبه ساعت 11:40 بود. سه شنبه گذشت خبری نشد چهارشنبه هم گذشت بازم خبری نشد یه ایمیل زدم بهشون که آقا شماره من اینه ها اگه دوست داشتین یه زنگی به ما بزنید. نه جواب دادن نه آپدیت شدم. به صاحب آپارتمان گفتیم ما احتمالاً 1-2 روز اضافه می مونیم که اونم گفت شرمنده از شنبه اجاره دادمش حالا نگرانیم چند برابر شده بود ویزا بلیط و جا!!!
رفتیم آسمان گفتیم بلیط مارو بنداز شنبه گفت شنبه جا ندارم فقط دوشنبه. هرچی چونه زدم دیدم نه فایده نداره خلاصه چون به دلایل خاص زمینی هم نمی شد بیایم با یه جریمه 18000 درامی برای دو نفر بلیطو انداخت دوشنبه اما گفت شنبه هم براتون رزرو می کنم اگه خالی شد خبر می دم. شد روز پنجشنبه ساعت 10:30 از سفارت زنگ زدن گفت 1 ساعت دیگه اینجا باش پاسارو بگیر. ماهم راس 11:30 خودمونو رسوندیم اونجا. داخل سفارت به شدت شلوغ بود به طوری که جا برای نشستن نبود همه هم برای گرفتن ویزا اومده بودن و کسی مصاحبه نداشت. با اینکه خیلیا قبل از من بودن نفر دوم سوم منو خوند . یه خانم زاغ و بور قد بلند بود که از منم بهتر فارسی حرف می زد مدارکو داد و گفت پاکت هارو باز نکن باید تو فرودگاه تحویلشون بدی .165 دلار رو طبق این برگه باید بریزی به حساب. گفتم چیزی نباید امضا کنم گفت نه برو به سلامت خیر پیش!!! گفتم ببخشید شماره جدید کی اعلام می کنید چپ چپ نگام کرد گفت به زودی ...
منم گانگنام استایل زنان از سفارت اومدم بیرون تازه یادم افتاد که جاااا ندااااارییییم!
دوباره رفتیم آسمان گفت هنوز شنبه پره. همینجوری گفتم شما آپارتمان ندارین؟ گفت چرا برو تو اون اتاق. یه خانم خوش برخوردی بود که کاملاً فارسی بلد بود یه آپارتمان بهمون نشون داد نزدیک دانشگاه آمریکاییها که خیلی خوب بود ماهم همونو گرفتیم. تا دوشنبه هم جشن گرفتیم و کلا به کیف حلال گذشت. دوشنبه هم بعد از صرف یه ناهار افتضاح تو هواپیمای آسمان سفرمون تموم شد. Cool
نکات مهم:
حتماً بلیتتون رو یا تهش رو باز بزارید یا حداقل یک هفته ای بگیرید مخصوصاً اگر تمدید مدیکال دارید. من اونجا کسایی رو دیدم که 15-16 روز اونجا بودن و چند بار بلیط کنسل کرده بودن و هنوز هم بلاتکلیف بودن.
فروشگاه سی تی برای خرید جای خوبیه ( تو خیابون تیگران) صرافی هم داره. یه خانم ارمنی که فارسی هم بلده اونجاس کارت تخفیف میده به ایرانیها. فارسی حرف بزنید میاد سراغتون خودش 
یه پارکی هست به اسم Lovers Park که فضای قشنگ و آرومی داره . اینترنتم داره Wink تو گوگل سرچ کنید پیداش می کنید
حتماً از مجموعه دالما دیدن کنید. به خصوص از فروشگاه زارا قیمتاش مناسبه. به هرکی بگید مارو ببر دالما بلده نزدکه همون کارخونه اول شهره 
تابستونا هرشب از ساعت 9-11 آبنمای میدون جمهوری برنامه داره ماکه هرشب اونجا کیف می کردیم. آهنگ ونجلیزو پخش کرد جای مارو هم خالی کنید.
رستوران Square 1 رو که در خیابان آبوویان هست روحتماً بهتون توصیه می کنم ماالشعیراش خوش مزس Tongue
یه بستنی فروشی ایتالیایی در خیابان North هست حتماً تستش کنید
هزار پله ( Cascade) رو هم که گفتن نداره همه بلدن ( پشت اپرا هاله)
حتما حتما حتما تو تاکسی نشستید بگید تاکسی مترشو روشن کنه. اکثر مسیرها تا600 درامه که اونایی که تاکسی مترنمی زنن1000 یا 1500 می گیرن.
برای اینکه تبلیغ برای شخص خاصی نشه از نوشتن یه سری مطالب خودداری کردم هر سوالی داشتید در خدمتم
آدرس جایی رو هم خواستید پیام خصوصی بدید در خدمتتون هستم.
به امید موفقیت همه دوستان گلم در لاتاری 2014 و 2015
[color=#4B0082]شماره کیس: 43XX رویت قبولی: اول می 2013 ، تعداد کیس: منو عیال ، ارسال مدارک: جولای ، کارنت شدن: فوریه ، مصاحبه: 27مارچ ایروان ورود : 19 سپتامبر 2014 هيوستن
ما موفق می شیم، می گی نه؟ نیگا کنWink

پیام‌های این موضوع
RE: سفرنامه و تجربهٔ مصاحبه در ایروان - توسط Ramin geologist - 2014-07-15 ساعت 10:50
کلیرنس برندگان ۲۰۱۴ - توسط blinkly - 2013-11-02 ساعت 23:00

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان