کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-02-19 ساعت 12:37)jsmlz نوشته:  چند وقتی هستش دارم روی یک مسیله ای فکر میکنم دوستان میخواستم نظر شما رو هم بدونم
توی هر کشور خارجی (البته توسعه یافته) میزان درآمد هر کسی یه رقمی هستش
یکی 1000 یکی 2000 یکی 5000  یکی 20000 دلار ماهانه
فکر کنم حداقل درآمد رو کارگران ساده میگیرن ساعتی 8 9 دلار  (حالا به فرض 10 دلار) با 40 ساعت کار استاندارد هفته ای بدون اضافه کار میشه ماهانه میشه 1200 دلار  
و به طبع بقیه اصناف هم به همین صورت

توی ایران حداقل حقوق مربوط میشه به کارگری و قانون کار که میشه حدودا 850 هزار تومن ماهی
بقیه اصناف هم  به همین صورت 1 میلیون ، 1.5 ، 2 ، 2.5 میلیون و  به همین صورت تا 100 میلیون  و بالاتر !

و اما اون چیزی که در تفکرات من هستش

اگه میزان دلار رو مثلا 1000 تومن در نظر بگیریم
کسی که تو ایران 1 میلیون حقوق میگیره  تو آمریکا  1000 دلار میگیره (به فرض)
مهندسی که تو ایران مثلا 2 میلیون حقوق میگیره تو آمریکا 2000 دلار حقوق میگیره

حالا یه طرف دیگه قضیه ... محارج
اصل  مخارج چیا هستن: خوراک ، پوشاک ، مسکن

خوراک : تا اونجایی که من تو سایت ها دیدم ، اگه دلار رو روی 1000 تومن در نظر بگیریم دقیقا همونی میشه که تو ایران هستش
مثلا همبرگر 5 دلار ، تو ایران 5 هزار تومن ، میوه 3 دلار  ایران 3 هزار تومن و ...

پوشاک : تی شرت 40 دلار ، ایران 40 هزار تومن ، شلوار 80 دلار ، ایران 80 هزار تومن   و ...
مسکن : یه جا اجاره خونه 500 دلار باشه ایران 500 هزار تومن ، هزار دلار ، میشه  ایران 1 میلیون تومن
و به همین صورت بقیه مخارج

ولی ماشین قضیش یکم فرق داره !
کسی که تو ایران یه ماشین 150 میلیونی سوار میشه تو  آمریکا 25 تا 30 هزار دلار قیمت  داره !
یکی که مازراتی 1.5 میلیاردی سوار میشه تو  آمریکا چیزی نزدیک به 300 هزار دلار قیمت داره

ولی مسیله اصلی اینجاست که  دلار 1000 تومن نیست ، 4000 تومن هستش !
حقوق کارگر در بدترین شرایط 1200 دلار (1.2 میلیون تومن) نیست ، 850 تومن هستش

یعنی در در بهترین شرایط ما به تناسب فقط از یک چهارم ارزش واقعی پولی که در میآریم استفاده میکنیم
اونم نه در جهان اول و با امکانات و رفاه بالا ، بلکه در جهان سوم با یکی از بدترین شرایط زندگی در دنیا

چند وقتیه که این مسایل زهنم رو مشغول کرده ، نمیدونم حساب کتاب هام درست بود یا اشتباه ، دوستان نظر شما چیه ؟

ببین کلا هر شرایطی رو توی هر کشوری مردم اون کشور به وجود می آرن و بدبختی و عقب افتادگی و فقر فرهنگی و ....به هیچ وجه چیز وارداتی نیست.هر کسی هم میگه دروغ میگه.ملتی که ذاتا منظمند و با غیرت ؛توی بدترین شرایط هم با غیرتند و منظم؛نمونه اش هم سامورائی ها ی ژاپن
ولی ملتی که ذاتا دروغگو و " متظاهر " و دزد و دغل بازند ؛ اگه ببرینشون تو بهشتی که کلی منابع و ثروت داره ؛ اون ملت از اون بهشت یه جهنم میسازند مثل ملت قهرمان...
فقط این وسط برای رد گم کردن؛ همشون بازی قدیمی کی بود کی بود من نبودم رو انجام میدن و تقصیرها رو می اندازن گردن بالا سری هاشون !! مثل ملت....
دست آخر هم وقتی بهشتشون رو با دستهای خودشون تبدیل به جهنم می کنند و یه دفعه با بحرانی مهار نشدنی مواجه میشن بازم دستهاشونو به سمت اسمون میبرند و به کس دیگه گیر میدن .مثل ملت...
در مورد عدم تناسب دست مزدهایی هم که اشاره کردی؛ نمیشه اینجا چیزی نوشت چون کاوه رو به زحمت می ندازیم.هر چند خودمون دقیقا میدونیم علت چیه Wink
برم که وقت ترسیدنم رسید دوباره
Cool
                                                       روزگارِ غریبیست نازنین
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan ، jsmlz ، Reza2018 ، Ashkan3832

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط Phoenix7 - 2017-02-19 ساعت 17:38

کاربران در حال بازدید این موضوع: 4 مهمان