کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-03-15 ساعت 21:23)American Darlin نوشته:  با تشکر از جوابهای عزیزان
خب من با ذکاوت خودم از جوابهای دوستان یه سری سوالات دیگه درآوردم : ))
1- یکی از دوستان اشاره کرده به آزمونهایی مثل ‎gmat‎ یا ‎gre‎ ، اینا دقیقا چی هستن ؟
2- فایننس استیتمنت ، فاند و اسکالرشیپ چی هستن ؟
3- خب یکی از دوستان گفته که هزینه ی زندگی در یک سال میشه 30000-40000 دلار + هزینه ی مکان و غذا و قبوض و ... ، یعنی این 30000-40000 تا واسه مکان و غذا و برق و گاز نبوده پس واسه چی بوده ؟
4- ببینید من شاگرد زیاد زرنگی نیستم ، دکتری که نمیخوام بخونم الان تازه فوق دیپلم کامپیوتر دارم میگیرم (سما) ، اگر شد کارشناسی یا ارشد رو میخوام بخونم ، پس با این حساب من کدوم یکی از اینا که دوست عزیزی گفته بهم ربط داره ؟ (مقالات و کارهای پژوهشی وز همه مهمتر داشتن ‎sop‎ و پروپزال یا هماون طرح تحقیقاتی پیشنهادی)

من دنبال ورود به آمریکا بودم همیشه ولی نه از طریق ویزای تحصیلی ، من علاقه ی زیادی به درس و دانشگاه ندارم و فقط عاشقانه عاشق انیمیشن سازی و طراحی و نقاشی دیجیتال هستم ، نمیدونم اجازه میدن بدون رفتن به دانشگاه هاش بریم به یک آموزشگاه خصوصی گرافیک و طراحی ؟
و ویزای تحصیلی اجازه میده 2 سال بمونیم تو آمریکا دیگه ؟ بعد اگر ترم مشروط یا چند واحد پاس نشده داشتیم و مدت تحصیل بیشتر از 2 سال شد باید چیکار کرد ؟

ببخیشد سوالاتم زیاد شد ♥♥♥♥♥♥♥♥

1- gmat و gre دو آزمون زبان هستند که فقط در آمریکا میخوان. البته gre به نسبت کاربردی تره و همه این رو دارن. بنابراین اگه میخوای امریکا باشی نزدیک 90 % دانشگاه ها آمریکا این مدرک رو میخوان
2. فایننس استیتمنت همون گواهی تمکن مالی از بانک که به سفارت میدی. فاند کمک هزینه تحصیلی و اسکالر شیپ همون بورسیه هستش (هزینه دانشگاه رایگان و کل مخارج غذا و مکان که در واقع با حقوقی که به دانشجو میدن تامین میشه)
3. یه سری دانشگاه ایالتی state university یا همون دولتی داریم که مربوط به فدرال هستش که ارزونترن ولی اکثر دانشگاهها خصوصی ان و هزینه بالایی دارن . بنابراین هزینه دانشگاه و خورد و خوراکت تو این دانشگاهها چیزی حدود 50 تا د سال میشه.
4. متاسفانه امکان تحصیلت تو این دوره ها نیست چون فاندی بهت نمیدن و حتی پذیرشی بهت نمیدن چون اصبلا رزومه ای نداری. پیشنهاد آلترناتیو: تا ارشدت رو اینجا بخون و برای دکترا با بورس اقدام کن. وگرنه راهی نداری.
برای مقطع ارشد که مقاله نداری چون تو لیسانس کار تحقیقاتی نداشتی ولی بقیه رو میخوای. البته چیزی نیست و نترس
داداش ویزای تحصیلی که 2 سال نیستش به اندازه طول زمان تحصیلت هست. برای بار دوم میگم با مدرک فوق دیپلمت امکان این رو نداری بری اونجا و ویزای تحصسلی بگیری.
میتونی تو یه سری کالج اونجا ثبت نام کنی و ویزای مخصوص این کالج ها رو داشته باشی. هر چند من فکر کنم تو بری خیالی به برگشت نداری. بنابراین به جای این راههای موقت بفکر راهی باش که بتونی با قطعیت بمونی
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، American Darlin ، Reza2018 ، limbo ، hameddjj ، alirezanz

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط Farzad Immigrant - 2017-03-15 ساعت 22:17

کاربران در حال بازدید این موضوع: 5 مهمان