کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
(2017-03-17 ساعت 23:29)minaz00 نوشته:  
(2017-03-17 ساعت 21:58)maxman نوشته:  برخی از کارشناسان حقوقی معتقدند وکلای وزارت دادگستری که پرزیدنت ترامپ را در دادگاه نمایندگی می کنند، تلاش خواهند کرد تا روند تجدیدنظر در این حکم را آهسته تر کنند تا نیل گورساچ، قاضی ارشد منصوب آقای ترامپ وارد دیوان عالی شود، چراکه ورود او در پیروزی دادخواست پرزیدنت ترامپ در دیوان عالی حیاتی است.

در حال حاضر، قدم بعدی برای وزارت دادگستری، تقاضای تجدیدنظر از دادگاه فدرال حوزه نهم در سانفرانسیسکو است که همچنین حکم به لغو فرمان اجرایی اولیه داده بود. به همین خاطر، بهترین مسیر برای وزارت دادگستری، بردن پرونده به دیوان عالی است.

نیل گورساچ، گزینه آقای ترامپ برای دیوان عالی آمریکا، هنوز فرایند تأیید شدن در سنا را طی نکرده است. قرار است مجلس سنا، جلسه پرسش و پاسخ برای نامزدی آقای گورساچ را از هفته آینده آغاز کند، فرایندی که می تواند هفته ها به طول انجامد.

در حال حاضر دیوان عالی تنها هشت قاضی ارشد دارد و به همین خاطر، آراء آنها در پرونده ای چون فرمان اجرایی ترامپ چهار به چهار خواهد بود که به معنی تأیید حکم دادگاه فدرال در لغو این فرمان است.

در نتیجه، تنها شانس وزارت دادگستری در پیروز شدن پرونده در دیوان عالی، حضور نیل گورساچ در کرسی نهم دیوان عالی است و بنابراین احتمال اینکه وکلای آقای ترامپ روند تجدیدنظر را تا زمان ورود گورساچ به دیوان عالی آهسته تر کنند بعید نیست.
VOA News

F1
Interview Jun 2016
AP

تاییدیه گرفتن از سنا برای قاضی دادگاه عالی سختتر از تاییدیه گرفتن برای پست های دیگه هست.. برای پست های دیگه رای 51 نفر کافی هست و از اونجا که الان حدودا 52 جمهوری خواه هست حزب جمهوری خواه تایید هرکسی رو بخواد میگیره اما برای قاضی دادگاه عالی فرق میکنه که رای 60 نفر رو میخواد یعنی نظر دمکرات ها هم باید تا حدی جلب بشه. پس کار راحتی نیست.
اما ازونجا که الان اکثریت سنا دست جمهوری خواهاست هرکاری بخوان میتونن بکن و یکی از اون کارها اینه که این قانون 60 رای رو ملغی کنن و مثل بقیه پست ها رای اکثریت کنندش (50+1). این هم یه راه حلیه که فعلا گویا تمایلی براش نیست اما اگه روند انتخاب قاضی گره توش بیوفته ممکنه عملی بشه.

در امریکا و کلا جوامع پیشرفته، سیستم قضایی کاملا مستقل هست و قضات شآن قضاوت و قانون رو حفظ میکنن و از منظر سیاسی و حزبی به پرونده های قضایی نگاه نمی کنن... کما اینکه در دادگاه استیناف حکم اول، هر سه قاضی (حتی قاضی منصوب بوش جمهوری خواه) به لغو حکم رای دادند... پس بی جهت نگران نباشید...
یه نگاهی به پستهای پریشب بندازین و ببینید در این فروم چقدر به نتیجه دادگاه هاوایی بدبین بودیم، درحالیکه قاضی حتی دو سه ساعت زودتر از زمانی که تعیین کرده بود حکم رو صادر کرد، این یعنی به قدری حکم براش مسجل و قطعی بوده که نیاز به بررسی بیشتر نمیدیده...
من بیشتر از نگرانی های بی مورد خودمون میترسم که مبادا کار دستمون بده... به قول حافظ: سخت می‌گردد جهان بر مردمان سخت‌کوش (به معنی سخت گیر)... پس بی جهت خودمون رو آزار ندیم و سخت نگیریم.... من امروز رفتم به نیت امریکا از منوچهری دو تا چمدان مسافرتی خریدم در مجموع یک میلیون و صد! و خوشحالم که جلسه پریروزم با وکیل مهاجرت کانادا رو کنسل کردم، چون دلم به نتیجه دادگاه هاوایی روشن بود  Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: bah90 ، bhb32 ، V_B ، mulan1979 ، Sudeh

پیام‌های این موضوع
..... - توسط Mahanturbo - 2017-03-07 ساعت 23:35
RE: ..... - توسط farzadmohajer - 2017-03-08 ساعت 00:07
RE: ..... - توسط amirhoseinc - 2017-03-08 ساعت 02:14
RE: ..... - توسط limbo - 2017-03-08 ساعت 00:27
RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایران... - توسط alo - 2017-03-17 ساعت 23:48
بالغ بر 6000 موزه در آلمان - توسط iranembberlin - 2017-10-17 ساعت 17:32

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان