کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
سلام
دوستان راجع به درآمد وهزینه ها در آم ر ی کا تو پست های آخر بحث کردن من هم کمی اطلاعات دارم مینویسم البته تو تاپیک زندگی درآم ر ی کا اطلاعات زیادی هست میتونید مطالعه کنید:
همه جای دنیا بین شهرهای به اصطلاح شمال وجنوب تفاوتی در درآمدها وهزینه ها وجود دارد مثلا کرایه منزل ودرآمد رو در تهران خودمون با شهرهای کوچک جنوب ایران باهم مقایسه کنید .درآم ر ی کا هم شهرهایی مانند نیویورک وسان فرانسیسکو را با دالاس وسان آنتونیو ومی سی سی پی میتوان مقایسه کرد .البته درایران تفاوت امکانات موجود بین آن شهر ها فاحش است بطوری که برای مثلا درمان باید به شهرهای برتر سفر کرد زیرا درشهر های کوچک امکانات بسیار ضعیف است ولی در us این تفاوت کمتر است وهمه گونه امکانات درهمه شهر ها وجود دارد (البته بطور نسبی) .
تا اونجا که من استنباط کردم بین وسعت شهر ها وهزینه ها هم رابطه ای وجود دارد مثلا سان فرانسیسکو تقریبا وسعت کمی دارد وبیشتر اطراف آن را اقیانوس گرفته است ولی دالاس سرزمینی است وسیع وپهناور که ازهمه طرف بیابان است وخشکی. در سان فرانسیسکو اجاره یک آپارتمان یک خوابه حدود 3000دلار به بالاست ولی مشابه همین آپارتمان دردالاس حدود 700دلار به بالاست .دستمزد کارگر ساده در فروشگاهی مثل والمارت دردالاس ساعتی بین 8تا9دلار ودرسان فرانسیسکو ساعتی بین 9تا10دلار است با این تفاوت که دردالاس تعداد این فروشگاه ها درسطح شهر زیاد ولی در سان فرانسیسکو کم هستند .هر گالن بنزین دردالاس حدود یک دلار ارزانتر است .قیمت مواد خوراکی نیز نسبت به شهر های برتر ارزانتر است .هزینه پارکینگ در شهر های برتر چند برابر بیشتر از شهر های دیگر است .بنابراین اگر میخواهید زندگی را درusشروع کنید بهتر است ابتدا از شهرهایی با هزینه های کمتر شروع کنید حتی اگر مبلغ خوبی با خود ببرید چون تا بخواهید شغلی را شروع کنید ودرآمدی داشته باشید مدتی میگذرد وباید از ذخیره خود خرج کنید وپشتوانه مالی خود را ضعیف میکنید اگر هم که مبلغ کمی باخود ببرید نمیتوانید درشهرهای برتر دوام بیاورید ویکی دوسالی رو باید درجا بزنید ودرنقطه صفر باقی میمانید.دوستانی که عشق زندگی درنیویورک رو دارند باید بدونن نمیتونند مثلا درخیابان منهتن واطرافش آپارتمانی اجاره کنندچون خیلی گران است مگر آنکه از ایران بخوبی ساپورت شوند معمولا کسایی که شغلی درنیویورک دارند درشهر بوستون سکونت میکنند که درنزدیکی نیویورک است وهزینه هاش کمتر است وبا مترو هر روزصبح به نیویورک میروند وعصر هابه بوستون برمیگردند مثل کسایی که درتهران کار میکنند ودرکرج سکونت میکنند .آرزو میکنم همگی دوستان روزی بتوانند (به این زودی) به آنجا سفر کنند واز نزدیک واقعیت هارو درک کنند .سلامت وتندرست باشید
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط farrokh33 - 2017-04-21 ساعت 01:08

کاربران در حال بازدید این موضوع: 4 مهمان