کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-07-14 ساعت 13:38)dadyar نوشته:  سلام دوستان
نزدیک سه ماه است که درگیر لاتاری 2018 هستیم
احتمالاً هم تا 15 ماه دیگر این قضیه ادامه پیدا خواهد نمود .
در این مدت ، زمان زیادی را صرف تحقیق و مشورت از دوستان در اینخصوص نمودم
در گروههای مختلف هم عضو شدم و از نظرات آنها هم استفاده نمودم و به نتیجه ذیل رسیدم ، احساس نمودم نظر خود را به اشتراک بگذارم شاید بدرد هم وطنهایم بخورد.
باتوجه به قوانینی که آقای ترامپ وضع نموده و تأثیرش هم اکنون زندگی بچه های لاتاری 2017 را به هم ریخته است، احتمالاً این آشفتگی را ما در طول یکسال آینده تجربه خواهیم نمود .
الان هم مصوبه ای را تصویب نموده که هر کشور مکلف است اطلاعات شهروندهایی که درخواست ویزا داده اند در اختیار دولت آمریکا قرار دهد ، والا برای آن افراد ویزا صادر نمی کند .
با این تفاسیر احتمال اینکه ما در سال آینده بتوانیم از طریق لاتاری 2018 ویزا بگیریم ، خیلی زیاد نمی باشد .
هر چند که پروسه اداری آنرا من خودم به عنوان صرفاً کسب یک تجربه و احتمال بدست آوردن یک فرصت دنبال می کنم ، ولیکن برنامه زندگیم را برای مهاجرت به آمریکا برای سال آینده نمی بندم .
اگر تا سال آینده همانطور که تقدیر با ما یار بود و برنده لاتاری 2018 شدیم ، توانستم با انجام مراحل اداری لاتاری موفق به اخذ ویزا آمریکا شویم ، آنگاه دو فرصت ششماهه و دوساله برای مهاجرت کامل به آمریکا داریم .
یک فرصت حداکثر شش ماهه که مربوط به تاریخ اعتبار ویزا می شود که اگر توانستیم خود را در آن بازه زمانی برای مهاجرت آماده می نماییم ،
در غیر اینصورت می توانیم با سفر به آمریکا و اخذ گرین کارت (در یک فاصله 45 روز) درخواست پاس سفید بدهیم و به مدت 2 سال به ایران برگردیم و از فرصت بوجود آماده استفاده نموده و با آمادگی کامل و خیال راحت برای باقیمانده عمر تصمیم گیری نماییم .
بنابراین من به شخصه هیچ تغییری در برنامه های زندگیم تا گرفتن اخذ ویزا نخواهم داد .
و حتی سفر به کشور همسایه جهت مصاحبه را سفری تفریحی برنامه ریزی می نمایم که در کنارش مصاحبه و انجام آزمایشهای پزشکی هم می باشد .

البته شما کار صحیح میکنه. واقعا پرونده کلیرنسی های 2017 و کل کیس های 2018 این شش کشور در هاله ای از ابهام.
در کل این آقای ترامپ عملا داره نشون میده با این کارهاش که آقاجان ما مهمون نمیخواهیم و دیگه بیش از این مهاجر نمیگیریم. مطمئنا این طرح جدیدشون در رابطه با ارائه اطلاعات کشورها به سفارت های امریکا دال بر همین موضوع و ظاهرا خیالاتی رو برای اضافه کردن کشورهای دیگه به لیست بن رو داره
امیدوارم این آقا دیگه برای 4 سال بعدی انتخاب نشه که اگه بشه واقعا دیگه برای ما ایرانیها امریکا رفتن میشه چیزی تو مایه های پشت گوش رو دیدن
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، dv2017 ، shahin61 ، jalayevatan

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط ostokhan - 2017-07-15 ساعت 00:44

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان