کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
(2017-12-09 ساعت 06:35)tamoko89 نوشته:  در واقع زندگی در هیچ جای دنیا از جمله آمریکا و انگلیس و آلمان و اتریش و غیره همچین آش دهانسوزی نیست!.................................
آفرین به شما !!
برداشتی ساده و درست از موضوع مهاجرت. مهاجرت کار ساده ای نیست و در واقع یک پروژه ی سخت و طاقت فرساست و اگر شخص با توهم و خیال بافی وارد اون بشه بعد از مدت کوتاهی بطور کل سرخورده و نا امید میشه. خیلی از کسانی که وارد آمریکا میشن و یا کشورهای پیشرفته ی اروپایی بعد از یه مدتی شروع به گله و شکایت میکنن و دیگران رو تشویق به ماندن در وطن !! چرا ؟ برای اینکه پیش از اومدن در این سرزمین واسه خودشون از کاه کوه ساختن و وقتی میان اینجا میبینن که ای داد بی داد اونا فقط توی فیلما بوده !! نه راه برگشتی وجود داره و نه لذت موندنی !! میشه واسشون عالم برزخ!!
من خودم شخصا از آمریکا یه سرزمینی تو ذهنم ساخته بودم که قدیما میگفتن، " آمریکا، عمری کار" تازه با داشتن این دید و این تفکرکه البته خیلی هم مثبت نبود ، کلی بعدش شکایت کردم و ناله کردم !! اما این مشکل آمریکا نبود. این مشکل من بود که هم دیر وارد این سرزمین شدم و هم اینکه توقع یک همیچین وضعیتی رو از آمریکا نداشتم ! بخصوص وقتی از میشیگان به کالیفرنیا کوچ کردم ، واویلاتر شد و بیشتر سرکوب شدم ! چرا که ایالتهای کوچیک معمولا مشکلات ایالتهای بزرگتر رو ندارن و مشکلات در بزرگترها اونجا خودشو بیشتر نشون میده. یکی از این مشکلات رقابت کاری و جستجوی کار شغله. یکی دیگه بی قانونی ، رانندگیهای بد، اشتباهات اداری، و ......................... که در ایالتهای کوچکتر کمتر به چشم میاد و یا اصلا قابل لمس نیست. مثلا وقتی من وارد کالیفرنیا شدم اولین باری بود که دیدم حرکت با کمی تاخیر حتی به کسری از ثانیه منجر به فحش و بوق و سرو صدا و اعتراض میشه !!! در حالی که در میشیگان اگه چراغ سبز بشه و شما حرکت نکنی ، کمتر کسی پشت سر شما بوق میزنه و یا داد و بیداد و فحش !! صاف از کنارت میزنن و میرن و اینطور فکر میکنن که یه مشکلی وجود داره که شما با وجود سبز شدن چراغ توقف کردی !! و سایر چیزایی که دوستان بیشتر درموردش میدونن و از حوصله و سرفصل این تاپیک خارجه. اما این رو باید دونست که آمریکا و یا هر کشور دیگه ای برای یک مهاجر تا آخر عمرش مثل وطن خودش نمیشه و برخوردها با اون به شکل یک بیگانه ست گاهی دوستانه و گاهی هم نه، نژادپرستانه و........
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، mulan1979 ، armehraboon ، Sudeh

پیام‌های این موضوع
..... - توسط Mahanturbo - 2017-03-07 ساعت 23:35
RE: ..... - توسط farzadmohajer - 2017-03-08 ساعت 00:07
RE: ..... - توسط amirhoseinc - 2017-03-08 ساعت 02:14
RE: ..... - توسط limbo - 2017-03-08 ساعت 00:27
بالغ بر 6000 موزه در آلمان - توسط iranembberlin - 2017-10-17 ساعت 17:32
RE: اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا - توسط afshin4749 - 2017-12-10 ساعت 13:24

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان