کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-12-19 ساعت 21:52)afshin4749 نوشته:  
(2017-12-19 ساعت 11:51)yami نوشته:  
(2017-12-19 ساعت 10:31)afshin4749 نوشته:  اصل اعتراض شما و هر کسی محترم است ولی در مستنداتتان کمی غلو شده یا صحیح نیستند
yami عزیز و نازنین ، از آنجا که سالهاست شما و آرش عزیز را میشناسم و تقریبا با نوع و زاویه دیدگاههای شما آشنا هستم و با احترام به عقاید شما باید چند موضوع را ...

قصد جسارتی نبود و صرفا بیان واقعیت از دیدگاه خودم است و بعضی وقتها واقعا با محافظه کاری صحبت کردن اصل مطلب رادنمیرساند
مخصوصا اینکه خودم هم در همان وضعیت شما و دیگر دوستان به انحای مختلف بوده ام پس یکجوری نسبت به این مشکلات و بیان بدون لفافه حق اب و‌گل دارم!!! خخخخخ
دوست عزیز با حلوا حلوا کردن و روحیه الکی و هندوانه زیر بغل دادن ادمها نعمولا مشکلی حل نمیشود
گاها و به نظر من اکثر وقتها لازم است که من باب کمک به ادمها یک تلنگر و سوقورتمه و نیشگون محکم زد که از جا بپرند و از رکود و قبول روزمرگی که خود را محکوم به عادت به ان میدانند خارج شوند
من وقتی وگاس بودم خیلیها را دیدم که با مدرک لیسانس و فوق لیسانس امدند و بخاطر عدم تخصص خیلی سریع به مشاغل پایین دستی جذب و عادت کردند و در مسیر فسیل شدن افتادند
من گاها بدون تعارف تلنگرهایی به انهایی که میشناختم میزدم که بلکه یک تکان محکمی به خودشان بدهند حالا اصلا اینکه تکانه بگیرند یا نگیرد بحث جداییست ولی مگر چه چیزی در زندگی تضمینی است که ان هم باشد؟
من خودم هم در همین مسیر در حال فسیل شدن بودم و برای همین حداقل دو بار از مشاغلی که خیلی از ماها عمرا حاضر به استعفا از ان بشوند، استعفا دادم و بخودم شوک وارد کردم که دچار روزمرگی و فسیل شدن نشوم.
تا همین اواخر تقریبا این تکانها و شوکها برایم بجز سختی و نهایتا جا افتادن در شغلی مشابه شغل قبل بعد از ماهها بیماری چیزی نداشت تا اینکه بالاخره سوراخ دعا را پیدا کردم و شکر خدا دارم کم کم به ان زندگی که از امریکا انتظارش را داشتم نزدیک میشوم. البته خوب اینده را هیچکس ندیده و هیچ چیز در زندگی قطعی و تضمینی نیست.
فرمول موفقیت در امریکا اصلا با انچه ما در ایران یاد گرفته ایم فرق دارد و اگر بر اساس ان بخواهید جلو بروید در بدترین حالت شکست شدید و در حالت عادی و قریب به اتفاق منجر به فسیل شدن و روزمرگی خواهد شد. چیزی که هیچکدام از ما بخاطرش اینجا نیامده ایم.
اگر کسی به شما بگوید که افشین جان شما بخاطر داشتن دو فوق لیسانس و یک لیسانس بالاخره در امریکا موفق خواهی شد، در حق شما ظلم کرده هست چون شما را تشویق به صبری میکند که در سیستم امریکا معمولا بی نتیجه است.
اما اگر کسی بشما گفت دوست عزیز اگر با این تحصیلات تا حالا انجه که باید میشدی و فکر میکردی بشوی، نشدی، عزیزم داری فسیل میشوی و برو فکری بحال خودت بکن، به شما استرس مثبتی وارد کرده که بدون تضمین البته میتواند منجر به تحرک و چاره جویی شما شود. حالا اینکه این تحرک و چاره جویی واقعا شما را به جایی بالاتر خپاهند رساند یا نه، کسی نه میداند و نه تضمین میکند، ولی برای موفق شدن این عمل جراحی کوچک همراه با کمی تا قسمتی با درد و‌خونریزی موضعی لازم است.
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، dv2017 ، farrokh33 ، American Darlin ، jalayevatan

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط yami - 2017-12-20 ساعت 04:40

کاربران در حال بازدید این موضوع: 5 مهمان