کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2018-02-14 ساعت 22:42)American Darlin نوشته:  آقا افشین خیلی قضیه رو سخت کردین ، اولا که خواستن توانستن است
یه سفر به خارج که این سختی که شما فرمودید بنظرم نداره ، در ثانی من دقیقا نمیدونم شغل شما چیه ساعات کاریتون چطوریه درآمدتون چقدره ولی مگه چقدر پول میخواد ، تازه ارز کشور هم که دلاره و تا حدودی با یورو یکیه ، حالا از پوند یکم بیشتر پایین تره ، ولی خب حقیقتش هدف من بیشتر از زندگی فقط گشت و گذاره ، اصلا به فکر سرمایه جمع کردن و این چیزا نیستم ، فرصتش پیش اومد رد نمیکنم ولی اصل هدفم از زندگی فقط گذران عمر و بس !

=======================================

دوستان کسی خبر داره کارهای سطحی تو آمریکا درآمدشون چقدره ؟ مثلا بچه های قدیم که میخونم کامنتاشونو گفتن که میتونید برید یه سری کارهای سطحی مثل کارواش یا گارسونی یا کار توی کازینوها و یا کار توی سوپرمارکتها و بعد از یکی دو سال خرج تحصیل رو بدست بیارید ، مگه درآمد گارسون بودن چقدره اونجا ؟ فکر کنم آقا افشین بهتر بتونن راهنمایی کنن

دوست عزیز،
من سخت نمیگیرم ، من واقعیت ها را خدمتتان عرض کردم. حالا شما اگر تصور میکنید که بنده زیاده روی کرده ام و آمپر ترس ملت را به آخرین حد ممکن چسبانده ام ، این نظر شماست و دیگر دوستانی که گاهی خیلی رویایی فکر میکنند. من نمیدانم که شما در اینجا تشریف دارید و یا نه ؟؟!! اما واقعیت این است که شنیدن کی بود مانند دیدن !
کار سطحی بستگی به ایالت مورد نظر دارد ، اما خصوصیت کارهای سطحی در آمریکا به این گونه اند که همه دارای شرایطی همسان و هم شکل هستند!! یعنی فقط میتوانید از آنها اجاره ی خود را پرداخت کنید و چیزی محدود برای خوردن !! درآمد سطحی تعریفی کلی ست که شما برداشتی سطحی از آن کرده اید! اجازه بدهید مثالی بزنم :
فرض کنید شما در به ایالت مریلند رفته اید و در آنجا گارسون و یا ویتر و یا بار تندر شده اید !! دستمزد شما ساعتی هفت یا هشت دلار است و باید ماهی حداقل چیزی حدود هفتصد دلار اجاره ی محل زندگی را بدهید که چندان هم باب میل نیست !! خب ، در ابتدا هم به شما ساعت کامل را نمیدهند یعنی هفته ای چهل ساعت ! اگر فرض کنیم آن را هم بدهند میشود چهار چهل ساعت یعنی یکصد و شصت ساعت اگر آنرا ضربدر هشت دلار بکنیم میشود هزار و سیصد و هشتاد دلار قبل از مالیات و سایر کسور. حداقل ده درصد از آن هم جای مالیات و اینجور حرفها هم که برود میشود چیزی حدود هزار و یکصد و پنجاه دلار که من خیلی چیزهای دیگر را از آن نادیده گرفته ام . حالا بیاییم سراغ بیمه که اجباریست و یک سطح درآمدی دارد. اگر فرض کنیم که شما معاف از آن شوید و دولت شما را یک بیمه ی درمانی چلغوز کند که به درد مفت خدا هم نمیارزد که شانس دارید و اگر هم مشمول نباشید باید حداقل چیزی در حدود سیصد دلار هم مشارکتی بین دولت و شما برای بیمه پرداخت شود. خب حالا چقدر دست شما را میگیرد خودتان قضاوت کنید!!
خرج تحصیل !!! واقعا جوک است اگر بخواهید فرض کنید با اینجور کارها .............. سفر به کشورهایی که نام بردید ................. عجب !! حالا با این تفاسیر چه کسی به شما چنین راهنمایی را کرده ، خدا میداند!!!
دوست من شما یا از آمریکا اطلاعی ندارید و یا اینکه اگر دارید ما را دست انداخته اید !! Big Grin Big Grin Big Grin
در ایالتی که من زندگی میکنم درآمد زیر یکصدهزار دلار در سال چیزی مانند زیر خط فقر است !!! اگر ایالتی مثل جورجیا را فرض کنیم ، درآمد زیر پنجاه هزار دلار زیر خط فقر است !! و حالا خیلی ایالتهای دیگر هم شاید زیر مثلا همین میزان باشند اما با گارسونی ، کارواش و اینجور کارها پس انداز که هیچ ، خرج خودتان هم درنمی آید عزیز من !!
حالا دیگر خود دانید و آن کسی که شما را اینگونه راهنمایی کرده !! Cool Cool Cool Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، milade ، ostokhan ، farrokh33

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط afshin4749 - 2018-02-15 ساعت 01:20

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان