کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2018-04-18 ساعت 12:10)American Darlin نوشته:  
(2018-04-18 ساعت 01:40)afshin4749 نوشته:  بهر صورت هر روز در رادیوهای فارسی زبان از طریق متخصصان میشنویم که میگویند اگر مشکلات انتقال وجه و یا تجارت را در ایران دارید ، قبل از هرچیزی با ما در ارتباط باشید تا شما را از مشکلات و خطرات احتمالی محافظت کنیم. قطع به یقین راههایی وجود دارد که اینها به آن اشاره میکنند. توصیه میکنم اپ رادیو ایران را روی گوشی نصب کنید و هر روز به سخنان کارشناسان گوش بدهید. این به من کمک کرده که بیشتر حقوق خودم را در اینجا بدانم .کافیست در اپ استور جستجو کنید:
KIRN 670 AM

بعد افشین جان میگم راسته که تو آمریکا شغل پیک نامه رسون / پیک موتوری ، همینا که سوار دوچرخه روزنامه میندازن در خونه ها 150 دلار در روز دستمزدشونه ؟
آخه من 7-8 ماهه دارم کلاس زبان میرم ، الان کتاب اول رو تموم کردیم و رفتیم کتاب دوم : American Headway 2 ... تو یکی از درسهامون نوشته بود من Bike Messenger هستم و روزی 150 دلار دستمزدمه ، از کانادا به آمریکا (نیویورک) مهاجرت کردم ، دارم پول جمع میکنم که درس بخونم ...

و اینکه روزهای تعطیل در هفته چند روز هست ؟ اینجا که دو روز پنجشنبه و جمعه تعطیله ، اما باز جمعه تعطیل تره  Big Grin  اونجا چطور ؟ وضعیت ادارات و مدارس و بازار و ...

سوال بسیار جالب و خوبی بود!
در آمریکا پرداخت حقوق به چند شکل صورت میپذیرد که هرکدام را برای شما مختصرا توضیح میدهم.
روش اول که به ان سالاری میگویند ، پرداختی ست توافقی که مبلغ آن مشخص و برای یکسال در نظر گرفته میشود. مثلا سالی پنجاه هزار دلار ناخالص که بعد از آن مالیات و سایر کسور از آن خارج میشوند. اما پایه ی در نظر گرفتن حقوق برای هر حرکت اقتصادی ناخالص حقوق است یعنی کسی درآمد خالص شما را در نظر نمیگیرد و این خودش یکی از بدترین چیزهایی ست که در اینجا وجود دارد. برای این نوع حقوق و مزایا ، اضافه کاری پرداخت نمی شود، چون توافق شده که سالیانه همین مقدار مشخص پرداخت شود مگر آنکه کارفرما در این خصوص یک تعهدی را به کارمند بدهد
روش دوم ، براساس پرداخت ساعتی ست مثلا میگویند شما در ازای انجام اینکار ساعتی ده دلار بصورت ناخالص دریافت خواهید کرد که یک حداقل هم دارد که در هر ایالت برمبنای میزان گردش درآمدی و اقتصاد آن ایالت متفاوت است . فرضا در میشیگان حداقل دستمزد ساعتی حدود هشت دلار و در کالیفرینا حدود یازده دلار است. این نوع پرداخت بستگی به میزان تخصص افراد و جایگاه آنها دارد که معمولا برای افراد بی تخصص همین مبلغ پایه درنظر گرفته میشود با تعداد ساعت مشخص در هفته و یا در روز که میتواند تمام وقت و یا پاره وقت باشد . اما حداکثر ساعت کاری مجاز و قانونی برای این نوع دستمزد چهل ساعت در هفته ست و الباقی میشود اضافه کاری با نرخ یک و نیم برابر حداقل دستمزد معمولی. مثلا اگر کسی چهل و چهار ساعت در هفته کار کند چهل ساعت آن نرمال و چهار ساعت دیگر آن با یک و نیم برابر نرخ معمول اضافه کار محسوب و پرداخت میشود. اگر کسی متخصص باشد ممکن است حقوق آن تا ساعتی شصت و پنج دلار و یا شاید هم بیشتر برسد ، البته اگر ساعتی باشد.
روش سوم پرداخت براساس کانترکت و یا قرارداد ست که میشود همان پیمانکاری خودمان نه از فرد مالیاتی کسر میشود و نه چیز دیگری و فقط ناخالص به ایشان پرداخت میکنند و سر آخر یک فرم مالیاتی به ایشان میدهند تا خودش در پایان سال مبادرت به پرداخت آن نماید و در این مورد شرکت طرف قرارداد هیچ مسئولیتی در قبال مالیات آن پیمانکار ندارد. این نوع پرداخت در واقع اصلا مزایایی مثل بازنشستگی و امثال آن را برای کارگر ندارد و خود او موظف است که همه ی آنها را در صورت تمایل پرداخت نماید.
این مختصری بود از آنچه که در این کشور تحت عنوان پرداخت دستمزد بکار برده میشود. چون این نوع عملیات در حیطه ی تخصص من است ، در آینده ای نزدیک مفصل در مورد بازنشستگی ، ازکار افتادگی و سایر مسائل حقوقی و اجتماعی برای شما مطلب خواهم گذاشت . پیشنهاد میکنم شما سوال کنید تا من جواب دهم چرا که انقدر مطالب در این خصوص وجود دارد که من قادر نیستم آنها را تمام و کمال به یاد بیاورم. Cool  Cool  Cool
اما سخت میشود باور کرد ساعتی حدود 15 دلار به کسی بابت پخش روزنامه بدهند!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، gbtm ، copol ، peyman.n ، Kamyab22 ، khatarnak ، dv2017 ، Bald Eagle ، jalayevatan ، farid-nhp

پیام‌های این موضوع
RE: گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس) - توسط afshin4749 - 2018-04-18 ساعت 20:15

کاربران در حال بازدید این موضوع: 4 مهمان