کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا
(2011-09-13 ساعت 11:48)Behdad نوشته:  دوستان من 17 سالمه و دیپلم گرفتم...
آیا میتونم تو لاتاری به تنهایی شرکت کنم ؟

بعد به نظر شما چه زمانی تو لاتاری شرکت کنم بهتره ؟ (وسطش اولش اینا)

تاریخ ثبت نام امسال کی هست ؟

سلام

در زمان ثبت نام بايد 18 سال تمام داشته باشيد .

زمان پر كردن فرم ها تاثيري در قبولي ندارند. چون انتخاب توسط كامپيوتر و كاملا تصادفي از بين تمام كيس هاي موجود انجام مي شود.

تاريخ ثبت نام امسال از از 4 OCT ( يعني 12 مهر 90 ) لغايت 5 NOV (يعني 14 ابان 90 ) مي باشد.

---------از دوستان تازه وارد سايت تقاضا مي شود با مطالعه بيشتر و عدم پرسيدن سوالات تكراري و يا سوالاتي كه پاسخ به انها در پستهاي قبلي داده شده است ، كمك كنند تا مطالب سايت دچار ازدياد كاذب نشود تا دسترسي به اطلاعات راحت تر باشد.

نكته اي درباب لاتاري گرين كارت امريكا :

دوستان عزيز شركت در لاتاري رايگان بوده و تمام عزيزان مي توانند در صورت داشتن صلاحيت هاي خواسته شده در لاتاري شركت كنند.

در نظر داشته باشيد با مطالعه بيشتر اين سايت و ديگر منابع مربوط به مهاجرت مي توانيد با مراحل ادامه كار مهاجرت و همچنين شرايط و موقعيت هاي پيش رو در امريكا اشنا شويد. با تحقيقات بيشتر و داشتن بينش و همچنين مشخص كردن اهداف خود مي توانيد در مورد لاتاري تصميم بگيريد.
جوانتر هاي عزيزي كه فكر مي كنند با قبولي در لاتاري مي توانند به راحتي به امريكا بروند و زندگي كنند بايد موقعيت و توانايي هاي مهارتي و مالي خود را بررسي كنند . داشتن گرين كارت در امريكا هيچ الزامي براي دولت امريكا ايجاد نمي كند تا براي تامين كار و مخارج زندگي شما اقدامي انجام دهد. در حقيقت يك برنده گرين كارت يك مهمان بدون ميزبان مي باشد. حال عدم مهارت در صحبت كردن و فهميدن صحبتهاي مردم ، عدم مطابقت آداب و رسوم و فرهنگ و بسياري از معضلات ديگر را هم در نظر داشته باشيد. اصولا قبولي گرين كارت امريكا يعني اغاز يك زندگي جديد ( از صفر ) در امريكا و شما بايد امكانات و شرايط ان را داشته باشيد.

اين پروسه براي افرادي كه خانواده هم دارند بسيار سختتر است ولي داشتن پول كافي مي تواند در شروع كار به انها كمك كند.

منظور من از اين پست ، تاكيد بر اهميت اين موضوع دارد كه قبل از ثبت نام در لاتاري ، از چگونگي مراحل بعدي اطلاع داشته باشيم و با مقايسه شرايط مالي و اعتقادي و همچنين مقدار تسلط به زبان انگليسي و بررسي همه جانبه در صورتي كه كاملا براي مهاجرت اماده هستيم و پس انداز كافي براي گذران حداقل يك سال را داريم ، اقدام كنيم.

در نوشته هاي بسياري از دوستان مشاهده مي شود كه سوالاتي مطرح مي شود كه مثلا : من برنده شدم ايا برم يا نرم ؟ من برنده شدم پول ندارم چكار كنم ؟ من برنده شدم تخصص كاري ندارم چكار كنم ؟ من برنده شدم و نميتونم از عزيزانم دل بكنم ! چكار كنم ؟ و ...... كه نشان دهنده اين است كه فرد برنده شده اصولا برنامه ريزي جدي براي مهاجرت نداشته و فقط از روي امتحان كردن شانس خود اقدام كرده است. در اكثر مواقع هم اينجور افراد موفق به دريافت ويزا نميشوند.
البته عدم دريافت ويزا براي اين دوستان به معناي فرصت به برندگاني است كه داراي كيس نامبر هاي بالاتر هستند و منتظر دريافت ويزا ؛ يعني عدم تصميم گيري جدي اين دوستان از همه بيشتر به خودشان اسيب مي زند و مي تواند در اينده براي انان به عنوان تجربه بدي تلقي شود.

اميدوارم توانسته باشم منظورم را منتقل كنم.

به اميد برنده شدن تمام دوستاني كه با ديد باز براي ثبت نام اقدام مي كنند و براي مهاجرت برنامه ريزي دقيق دارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Mehdiest ، hassan1358arab ، ali3355 ، foton ، kamyab ، j@vad ، lighter ، Ghoghnoosepars

پیام‌های این موضوع
RE: راهنمای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا - توسط saied-k - 2011-09-14 ساعت 15:27

کاربران در حال بازدید این موضوع: