کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به نروژ، مرفه ترین کشور جهان
(2012-12-24 ساعت 01:06)آواا نوشته:  سلام

من سال 2008 با ویزای دانشجویی وارد هلند شدم و نوامبر 2009 از آمستردام به اسلو آمده و اعلام پناهندگی کردم و مدارک هلند را هم نشان ندادم و دروغ گفتم. منظورم این است که چیزی در مورد سابقه خود در هلند مطرح نکردم.

درخواست پناهندگی من پذیرفته شد و الان فعلا هستم و تازگی شروع به تحصیل در دانشگاه کردم.
با همان اسم و مشخصات رسمی و اصلی خودم .

یک هفته پیش با من تماس گرفتند که شخصی مدارکی برایشان ارسال کرده که نشان می ده من قبلا در هلند بودم و دروغ گفتم و ....
فعلا مشغول تحقیق در مورد گذشته من هستند. بعد از تعطیلات باید برای توضیح و پی گیری بیشتر بروم.
لطفا اگر راهنمایی و کمکی می دانید بفرمایید.

به نظر شما این مشکل جدی است یا قابل حل؟
من خانم هستم. 31 ساله مجرد.

با سلام
من هم مدتی هلند پناهنده بودم و چون از آنجا جواب دیپورت آخر رو گرفتم, به نروژ اومدم و اینجا جواب اقامت گرفتم. قضیه مربوط به 7 سال پیش میشه. من همه چیز رو بهشون گفتم. یعنی گفتم که هلند بودم و چون در آنجا جواب دیپورت گرفتم, نمیتونستم به ایران برگردم. چون پرونده من درهلندبسته شده بود, من را به آنجا برنگرداندند.
اینها از پنهان کردن حقیقت خوششون نمیاد و اگر میخواستند و وقت داشتند, در همان روز اول که شما در نروژ درخواست پناهندگی دادید,
خیلی راحت میتونستند اسمتون رو دربیارند. چون شما ویزای اروپا گرفتید و الان همه دولتهای اروپایی میدونند که شما با ویزای قانونی از ایران خارج شدید. ویزای قانونی هم به این معنیه که شما از فرودگاه ایران بدون مشکل خارج شدید و بازداشت هم نشدید و از دید اداره مهاجرت, این بعنی امن بودن ایران برای شما. متاسفانه با این شرایط, هرقدر هم کیس و پرونده خوبی درست کرده باشید, باورشون نمیشه و بعید میدونم که شما بتونید اینجا بمونید. البته آن زمان که من به نروژ آمدم, دوستی داشتم که در 2 کشور هلند و دانمارک پناهنده شده بود این آقا
از هر دو کشور , جواب رد گرفته بود.او شنیده بود که اگر بعد از این جوابهای رد,اگر یک سال مخفی باشه و نامش در کشوری به عنوان پناهنده ثبت نشده باشه, میتونه دوباره در خواست پناهندگی بده. پس در منزل یکی از اقوامش در هلند, به مدت 1 سال زندگی کرد و بعد به نروژ آمد و پناهنده شدوهمه حقیقت را گفت. یعنی گفت که در هلند مخفی بوده بالاخره همزمان با من جواب اقامت گرفت
البته من نمیگم که شما هم مخفی بشید. ولی به هر حال این راهی بود که دوست من شنیده بود. و انجامش داد. رک و راست بهتون بگم که راههای زیادی برای موندن در اروپا نیست.
و این رو بگم که مشکل شما یک مشکل جدیه. چون شما از هلند درخواست پناهندگی نکردید, به احتمال زیاد به هلند فرستاده میشید. فکر میکنم هلند مجبوره که شما رو بگیره چون از این کشور ویزا گرفتید. ولی خیلی احتمالش کمه که هلند درخواست پناهندگی شما رو قبول کنه

حتی اگر کسی شما رو لو نمیداد, مطمئن باشید دیر یا زود میفهمیدند که از هلند اومدید چون سیستم اینها سراسری شده و راستش خیلی برام جای تعجبه که از همان ابتدا نفهمیدند که شما ویزای هلند دارید
به نظر من که , این دوره ها رو گذروندم, هیچ چیز رو حاشا نکنید و اگر دوباره مصاحبه باتون گذاشتند راستش رو بگشد. به حرفهای خانه خراب کن بعضیها که میگویند, همه چیز را حاشا کن, گوش ندهید. الان اداره مهاجرت نروژ همه چیز شما را میداند و هلند همه چیز را برای اینها میفرسته. زمانی که من در نروژ مصاحبه داشتم, فتوکپی تمام مدارکم در هلند, روی میز مصاحبه کننده بود و همه چیز را میدانست

رفتن به انگلیس هم مشکلی رو حل نمیکنه. در کمپهای نروژ چندین نفر ور دیدم که از نروژ به انگلیس رفته بودند ولی انگلیس آنان را به نروژ پس فرستاده بود. اگر بتونبد به کانادا برید دیگه شما رو برنمیگردونند ولی مشکل اینه که رفتن به کانادا خیلی سخته
وکیل هم کار زیادی نمیتونه انجام بده . دولت نروژ و اداره مهاجرت در این کشور , رفتار خیلی انسانی تری با پناهندها, نسبت به دیگر کشورها مثل دانمارک, و هلند دارند و خیلی با دقت به پرونده یک پناهنده رسیدگی میکنند و اگر جواب منفی بدند, خیلی سخت میشه اون جواب رو, مثبت کرد. اگر بخوایید مدتی مثل اون دوست من مخفی باشید و به هر ترتیبی که شده اینجا بمونید, باید خودتون رو برای روزهای طولانی انتظار آماده کنید و تازه معلوم نیست که نتیجه هم چی بشه. به هر حال نمیخوام حرفهای نامید کننده بزنم ولی باید آگاهتون میکردم , چون خودم این مراحل رو گذروندم. فقط یادتون باشه, اگر دوباره براتون مصاحبه گذاشتند, حتما راستش رو بگید. اگر سوالی از من داشتید میتونید بپرسید. موفق باشید. کوروش
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، abas_kashan ، ParsTrader ، Tomas ، storagemeter ، nora ، mohammad.maleki ، msar

پیام‌های این موضوع
قوانین مهاجرت به نروژ - توسط یه مهاجر - 2012-12-18 ساعت 19:53
RE: مهاجرت به نروژ، مرفه ترین کشور جهان - توسط korush.2000 - 2012-12-30 ساعت 21:39
پزشکی در نروژ - توسط کویری - 2012-07-26 ساعت 08:34
RE: پزشکی در نروژ - توسط korush.pakzad - 2012-07-27 ساعت 02:11

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان