کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به نروژ، مرفه ترین کشور جهان
(2012-12-30 ساعت 22:01)یه مهاجر نوشته:  
(2012-12-30 ساعت 21:39)korush.2000 نوشته:  با سلام
من هم مدتی هلند پناهنده بودم و چون از آنجا جواب دیپورت آخر رو گرفتم, به نروژ اومدم و اینجا جواب اقامت گرفتم. قضیه مربوط به 7 سال پیش میشه.

سپاس از اطلاعات خوبتون

فقط یه سوال مگه در صورتی که پناهنده ها در یه کشور اروپا جواب منفی بگیرن می تونن جای دیگه درخواست بدن؟الان که فکر کنم سخت تر هم شده و از هر مرزی وارد شن باید همون جا تقاضا بدن فقط.درسته؟

با سلام

شما درست میگید دوست عزیز . کسی که در یک کشور درخواست پناهندگی داده نمیتونه بره کشور دیگه. ولی اگر در اون کشور ترک خاک گرفته باشه, یعنی بعد از چندین جواب منفی از اون کشور اخراج بشه, کمی امید هست که در کشور بعدی بهش رسیدگی کنند. همون اتفاقی که برای من افتاد. اون دوست من که اهل کردستان عراق بود, و حدود یک سال در هلند مخفی بود و بعد در نروژ اقامت گرفت, در مصاحبه اینطور بهش گفتند که ما در نروژ پرونده شما را از اول بررسی میکنیم و کاری به هلند نداریم. البته همه اینها بستگی به اون شخصی داره که با پناهنده مصاحبه میکنه. یعنی خیلی راحت بگم, زندگی یک پناهنده دست همون شخصه که هم مصاحبه میکنه و هم در مورد اقامت دادن, تصمیم میگیره. باید این پناهنده ای که از کشور اول جواب نهایی منفی و ترک خاک گرفته, به کشور دوم ثابت کنه که واقعا نمیتونه برگرده ایران. در این مورد که شما نوشتید که از هر مرزی وارد بشیم باید اونجا تقاضای پناهندگی داد, کاملا درسته و الان همه چیز سختتر هم شده .
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، ParsTrader ، Tomas ، nora ، mohammad.maleki ، msar

پیام‌های این موضوع
قوانین مهاجرت به نروژ - توسط یه مهاجر - 2012-12-18 ساعت 19:53
RE: مهاجرت به نروژ، مرفه ترین کشور جهان - توسط korush.2000 - 2012-12-31 ساعت 03:51
پزشکی در نروژ - توسط کویری - 2012-07-26 ساعت 08:34
RE: پزشکی در نروژ - توسط korush.pakzad - 2012-07-27 ساعت 02:11

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان