کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه بدون داشتن تافل پذیرش و ویزای دانشجویی بگیریم؟
(2012-10-20 ساعت 06:34)persian_viper نوشته:  
(2012-10-19 ساعت 21:38)ParsTrader نوشته:  
(2012-07-16 ساعت 01:15)ParsTrader نوشته:  سلام
تا انجا که من میدانم آمریکا ویزای دانشجویی حتی برای لیسانس هم به سختی به ایرانیان می دهد چه برسد به کلاسهای زبان
مگر اینکه حساب بانکی بسیار پر پولی داشته باشید که بتوانید برای این دوره کلاسها ویزا بگیرید
البته امیر هم چون ابتدا موفق شده ویزای توریستی بگیرد توانسته است برای این کلاسها ویزای خود را تبدیل به ویزای دانشجویی نماید
پیشنهادم به دوستان این است به جای اینگونه کلاسها که موقتی است به فکر ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا و یا استرالیا باشند تا بتوانند به راحتی اقامت انجا را بدست اورند و سپس سیتیزن شوند و بعد راحت می توانند به آمریکا بروند .
ایشون هم اگر اینکار را کردند برای این بود که همسرشون گرین کارت آمریکا را دارند و تا چند وقت دیگر با شرکت در کلاسها می توانند خودشون هم از طریق همسرشون گرین کارت بگیرند .
لازم به ذکر است شهریه تحصیل در دانشگاههای معتبر بریتیش کلمبیا (ونکوور) و واترلو(تورنتو) در سال کمتر از 13000 دلار است .
با ارزوی موفقیت برای همه

سلام
فقط برای اطلاع دوستان اینکه هزینه تحصیل در دانشگاه مانیتوبا کانادا کمتر از 9000 دلار برای دوره های مستر است که بعضی از این دوره ها یکساله و بعضی دیگر 1.5 ساله هستند در ضمن بعد از گرفتن مدرک فوق لیسانس اقامت دائم داده می شود .
برای اطلاعات بیشتر لینک دانشگاه مانیتوبا را مطالعه نمایید
با ارزوی موفقیت برای همه
پست موقت
سلام
من یکبار پاسخ دادم اما جالب اینجاست افرادی که انقدر علاقه مند به مهاجرت هستند حتی حوصله ندارند یک صفحه قبل را کامل بخونند .
موسسات بسیاری در آمریکا و استرالیا و کانادا و.... هستند که اموزش زبان دارند ومی شود برای انها ویزای تحصیلی گرفت. اما متقاعد کردن افیسر و گرفتن ویزا بحث دیگری است . الان در حال حاضر آمریکا هم فقط برای دوره های فوق و دکترا ویزا میدهد تازه انهم با اما ؟ و اگر؟!. . احتمال گرفتن ویزا برای پنین موسساتی یک درصد است .
باز هم توصیه میکنم اگر واقعا قصد مهاجرت دارید برای دوره های فوق لیسانس در کانادا شرکت کنید و به راحتی اقامت دائم بگیرید . تازه در این حالت یک مدرک معتبر نیز دارید .
با این دوره های زبان نمی توانید در آمریکا بمانید و قانون را هم نمی تونید دور بزنید و فقط چند میلیون تومن را بیهوده برای رفتن به امارت خرج خواهید کرد . صاحب تاپیک هم چون همسرشون گرین کارت دارند و خودشون ویزای توریستی گرفتن توانستند ویزاشون را در داخل آمریکا تبدیل به ویزای دانشجویی کنند تا این چند ماه باقی مانده تا گرفتن گرین کارت را کنار همسرشون باشند
امیدوارم اینبار با دقت پستم را بخونید چون واقعا دوست دارم همتون موفق باشید و مهاجرت موفقی داشته باشید .

با ارزوی موفقیت برای همه

سلام جنابParsTrader ، ضمن اینکه من هم به این مساله اشاره کردم که درصد احتمال گرفتن این ویزا کم هست، باید بهتون بگم که طبقه برسی‌‌های من این نوع ویزا گزینهٔ بسیار مناسبی هست، اگر که شانس یاری کنه و بشه ویزا گرفت.
من خارج از اینجا هم دیدم کسایی که از طریقه ویزای زبان رفتن اونجا، هرچند تعدادشون خیلی‌ کمه. اما شما گفتید با این ویزا نمی‌توان در آمریکا موند، که این حرف بسیار غلط چون این موسسه فرم i_20 صادر می‌کنه که دانشجو تا زمانی‌ که این فرم رو در دست داشته باشه اجازه موندن در آمریکا رو داره، من با چند نفر از دانشجویانه این موسسه صحبت کردم، هر چند که ایرانی‌ نبودن، اما با صحبت کردن باهاشون متوجه شدم که مادامی که در این موسسه حضور داشته باشن، می‌تونن در آمریکا بمونن، حتی به من گفتن بودن کسایی که از قصد امتحانا رو پاس نمی‌کنن تا مدت زمان مدرک گرفتنشون طولانی بشه و زمان بیشتریی اونجا بمونن، در ضمن این گزینه برای افرادی مثل من که با وضع دلار ۳۷۰۰ تومن نمی‌تونن خرج شهریه دانشگاههای آمریکارو بدن، گزینهٔ مناسبیه،چون شهر‌یه اینجا اگه اشتباه نکنم حدوداً ماهی‌ ۴۰۰ دلار. برای منی‌ که نمیتونم هزینهٔ سنگین دانشگاه آمریکا رو بدم، اگه بتونم با این ویزا خودمو به آمریکا برسونم، و ۱ ساله اول رو بگذرونم، هم کمترین هزینه رو کردم، هم زبان یاد گرفتم، هم می‌تونم بده ۱ سال که in state شدم با شهریه کمتر دانشگاه برم، یا شاید بتونم ویزامو به ویزاهای دیگه change کنم. تو اون ۱ سال می‌تونم استادیو پیدا کنم و نظرشو جلب کنم تا منو ساپورت کنه و کمک هزینه تحصیلی‌ بگیرم، بازم میگم اگه بشه ویزا گرفت، همین الان فوق لیسانسش هم با اما و اگر ویزا میدن، پس بینشون زیاد تفاوتی‌ نیست.
کافیه یه سر به فیسبوک این موسسه بزنید، اونجا دانشجویان مختلفی‌، از کشورای مختلف می‌بینید، من حتی با یه جوان کره‌ ای آشنا شدم که زبان انگیلیش خیلی‌ خوب بود، ازش پرسیدم تو که زبانت عالیه، گفت من فقط واسه اینکه بتونم ویزا بگیرم و در آمریکا به طور قانونی بمونم، اینجا ثبت نام کردم. واسه ما ایرانیا همیشه ویزا گرفتن سخت بوده و هست ، من کسیو دیدم که از دانشگاه شریف فارغ التحصیل شده و شرایط مالیشم علی‌ بوده، و برای فوق لیسانس برای آمریکا اقدام کرده بود ولی‌ ویزا نگرفته، و بر عکسشم دیدم، پس نمی‌شه ۱۰۰% چیزی رو رد کرد بازم میگم برای من به شخصه با این وضع دلار ، هزینهٔ دانشگاه سخته دادنش، اما اگه بتونم از این طریق ویزا بگیرم، شانس اوردم.
ادم اینو امتحان می‌کنه، اگه شد که عالی‌ می‌شه، با کمترین هزینه وارد میشم بد از اونجا واسه دانشگاه اقدام می‌کنیم تازه تو این فاصله زبان آدم قوی میشه اگرم نشد که هیچی‌ اگه تونستیم پولشو تهیه کنیم، واسه فوق لیسانس اقدام می‌کنیم.چیزی رو و از دست نمیدیم
در ضمن اون موسسه مال بابای من نیست، یا سودی از اون به من نمیرسه، من فقط حساب کتابای‌ این چند وقت خودمو براتون گفتم. امیدوارم کمکی‌ کرده باشم
سلام
متاسفانه شما هیچ کدام از پستهای من را با دقت نخوندید .
من گفتم با این ویزا نمیشه در امریکا موند اما نه در هنگام تحصیل بلکه منظورم بعد از اتمام تحصیل بود که دیگه نمیشه موند و ..... وگرنه همه میدونند با ویزای دانشجویی میشه انجا موند.!!!

نکته جالب اینجاست که شما خودتون را با یک کره ایی مقایسه میکنید در حالیکه شرایط گرفتن ویزای دانشجویی یک کره ایی با ایرانی دارای تفاوتی از زمین تا اسمان است . به هر حال من فکر میکنم شما تاحالا برای ویزا دانشجویی اقدام نکردید که اینگونه فکر می کنید .
برای IN STATE شدن هم متاسفانه شما قوانین را ناقص خوندید IN STATE برای فردی است که گرین کارت دارد و شما با ویزای دانشجویی 10 سال هم در یک ایالت باشید باز هم اIN STATE محسوب نمیشید .
اما راجع به شهریه هم 400 دلار در ماه میشود 4800 دلار در سال . من قبلا هم گفتم دانشگاه مانیتوبا برای یک سال ونیم درس خواندن انهم در مقطع فوق لیسانس شهریه ایی برابر با 9000 دلار میگیرد . تازه در پایان اقامت دائم کانادا هم به فارغ التحصیل داده میشود .
حالا اگر دوستانی که اینجا هستند لیسانس دارند و معدل بالای 15 که خیلی راحت می توانند از شرایط خوب دانشگاه مانیتوبا استفاده کنند .
من انچه شرط بلاغ است با تو می گویم خواه تو پند گیر خواه تو ملال
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: gulu ، Mohammad.Sadeq ، Hedieh20 ، msar ، m_ganj ، maral-map

پیام‌های این موضوع
RE: چگونه بدون داشتن تافل پذیرش و ویزای دانشجویی بگیریم؟ - توسط ParsTrader - 2012-10-21 ساعت 11:44

کاربران در حال بازدید این موضوع: