کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لس آنجلس، ایالت کالیفرنیا
(2016-06-25 ساعت 21:26)soufia نوشته:  دوست عزیز  نمیدونم دقیق منظورتان از امور اداری و دفتری چیه ولی باور بفرمایید بعنوان کسی که سه سال اینجا هستم و از بدو ورود هم تو دانشگاه کار پاره وقت داشتم و زبانم هم نسبتا خوبه  هنوز توانایی کار دفتری رو ندارم. اینا در امور کامپیوتری و تکنولوژی خیلی خیلی جلوتر هستن و  تمام کارا کامپیوتر ی انجام میشه ،شما در امور اداری باید توانایی جواب دادن به تلفنها، هماهنگ کردن وقتهایی جلسات و برنامه ها،تنظیم دستور کارا و پاسخگوی ایمیل هارو داشته باشید که 180 درجه با ایران متفاوته  باور کنید زبان عالی میخواد، من خودم الان این توانایی رو هنوز بعد از سه سال ندارم. خواهشا با توجه به سن بچه ها تون و چون من خودم این مراحل سخت رو گذراندم حتما قبل از اومدن  برنامه ریزی کامل داشته باشید ،مالی وکاری و زبانی و فرهنگی و تربیتی و ...... موفق باشید

کارهای اداری که گفتین همین منشی گری یا دستیاری تو ایران میشه البته در ایران هم اگر بخواهیم کار دفتری انجام بدیم بالاخره باید مقدمات کامپیوتر رو بلد باشیم که من خودم لیسانس کامپیوتر نرم افزار هستم و مشکلی از لحاظ یادگیری نرم افزار ندارم ولی اینکه شما میفرمایید باید توانایی جواب دادن به تلفنها، هماهنگ کردن وقتهایی جلسات و برنامه ها،تنظیم دستور کارا و پاسخگوی ایمیل هارو داشته باشید خوب این لازمه یک کار اداری هست در ایران هم دقیقا همین طور هست دقیقا میشه همون منشی و دستیار مدیر عامل
فقط یه مشکل میمونه اونم زبان هستش که به امر شما اگر زبان قوی نداشته باشید پس یعنی هیچی اون کار ساده اداری هم نمیتونید انجام بدین
ولی خوب من علاوه بر کار اداری کارهایی مثل نصب دوربین و راه اندازی اولیه شبکه رو هم بلد هستم چون چند سالی در یک مدرسه کار می کردم تقریبا از هر چیز کامپیوتر که بگین در این 10 سال سابقه کاری تو ایران تونستم مرحله ای رو تجربه کنم ولی از دوره دیپلم تا کنون کارم بیشتر تایپ و صفحه آرایی بوده
ولی خوب مشکل اصلی ما زبان انگلیسی هست که حتی اگر خیلی هم خوب بلد باشیم بازهم به قول شما کم هست Sad
چه کنیم دیگه میترسم یه روزی لاتاری قبول بشم دست زن و بچه هم رو بگیرم بیارم تو مملکت غریب بعد از یکماه نتونم دوام بیارم البته زنم فوق لیسانس ریاضی هستش میگن اونجا به کسانی که ریاضی خوندن بهتر کار میدن
ای کاش حداقل 500 میلیون تومنی داشتم حداقل اون رو صرف خرید خانه از آمریکا میکردم اون وقت شاید میشد یه امیدواری داشت که یه سقفی بالا سرم هست Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
خوب دوست عزیز اگر رشته شما کامپیوتر هست دیگه چرا دنبال کار دفتری هستین؟ واسه رشته کامپیوتر اگر رزومه خوبی داشته باشین که حتما دارین کار خیلی بهتر از بقیه رشته ها پیدا میشه، جای خیلی نگرانی در این مورد نیست موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-26 ساعت 08:51)soufia نوشته:  خوب دوست عزیز اگر رشته شما کامپیوتر هست دیگه چرا دنبال کار دفتری هستین؟ واسه رشته کامپیوتر اگر رزومه خوبی داشته باشین که حتما دارین کار خیلی بهتر از بقیه رشته ها پیدا میشه، جای خیلی نگرانی در این مورد نیست موفق باشید

نه به اون صورت که بگین حرفه ای باشم در حد مراحل مقدماتی شون رو بلد هستم
مثلا وقتیکه فوق دیپلم رو گرفتم شبکه رو یاد گرفتم در حدی که بتونم یه شرکت یا یه مدرسه رو راه اندازی کنم که تو بحث شبکه بهش میگن (Passive)‌ البته اونطور که تو این فروم هایه اینجا خوندم مثل اینکه passive زیاد اونجا کارایی نداره درآمدش هم کم هست
یا کار دیگه ای که بلدم نصب دوربین مدار بسته هم سیمی LAN و هم Wierless بی سیم که برای پیکربندی تو شبکه باید تا حدودی از ip addrees ها رو تو بحث شبکه کامپیوتر بلد باشین
اینجور کارها رو اونطور که اینجا خوندم باید به صورت حرفه ای بلد باشین و من که به صورت نیمه حرفه ای بلد هستم مسلما اونجا به مشکل بر میخورم
البته اینجور کارها باید فعالیت بدنی خوبی داشته باشی که بازم متاسفانه من فعالیت بدنی زیادی ندارم یه کم هم چاق هستم Tongue بنابراین سخت میشه برام کار کردن
برایه همین هست که همون کارهایی رو که از زمان دیپلم انجام می دادم یعنی تایپ و صفحه آریی تا الان تونستم در سطح حرفه ای دنبال کنم که در حال حاضر تو دفتر روزنامه مشغول به کار هستم
ولی خوب باز یه سری اما و اگرهایی به وجود می آید اونم اینه که آیا من اینکاری رو که تو ایران به راحتی میتونم پیدا کنم اونجا هم میتونم پیدا کنم ؟
مثلا اگه تو ایران من از محل کاری قبلیم اخراج بشم به هر دلیلی بخوام دنبال یه کار دیگه بگردم حداکثر ظرف یک هفته میتونم کار جدید پیدا کنم چون رزومه 10 سال سابقه کار تویه دانشگاه آزاد و دانشگاه امام صادق و دانشگاه تهران رو دارم
ولی اونجا که به این چیزا اهمیت نمیدم مسلما Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-26 ساعت 09:22)publichb نوشته:  
(2016-06-26 ساعت 08:51)soufia نوشته:  خوب دوست عزیز اگر رشته شما کامپیوتر هست دیگه چرا دنبال کار دفتری هستین؟ واسه رشته کامپیوتر اگر رزومه خوبی داشته باشین که حتما دارین کار خیلی بهتر از بقیه رشته ها پیدا میشه، جای خیلی نگرانی در این مورد نیست موفق باشید

مثلا وقتیکه فوق دیپلم رو گرفتم شبکه رو یاد گرفتم در حدی که بتونم یه شرکت یا یه مدرسه رو راه اندازی کنم که تو بحث شبکه بهش میگن (Passive)‌ البته اونطور که تو این فروم هایه اینجا خوندم مثل اینکه passive زیاد اونجا کارایی نداره درآمدش هم کم هست
یا کار دیگه ای که بلدم نصب دوربین مدار بسته هم سیمی LAN و هم Wierless بی سیم که برای پیکربندی تو شبکه باید تا حدودی از ip addrees ها رو تو بحث شبکه کامپیوتر بلد باشین
اینجور کارها رو اونطور که اینجا خوندم باید به صورت حرفه ای بلد باشین و من که به صورت نیمه حرفه ای بلد هستم مسلما اونجا به مشکل بر میخورم
البته اینجور کارها باید فعالیت بدنی خوبی داشته باشی که بازم متاسفانه من فعالیت بدنی زیادی ندارم یه کم هم چاق هستم Tongue بنابراین سخت میشه برام کار کردن
برایه همین هست که همون کارهایی رو که از زمان دیپلم انجام می دادم یعنی تایپ و صفحه آریی تا الان تونستم در سطح حرفه ای دنبال کنم که در حال حاضر تو دفتر روزنامه مشغول به کار هستم
ولی خوب باز یه سری اما و اگرهایی به وجود می آید اونم اینه که آیا من اینکاری رو که تو ایران به راحتی میتونم پیدا کنم اونجا هم میتونم پیدا کنم ؟
مثلا اگه تو ایران من از محل کاری قبلیم اخراج بشم به هر دلیلی بخوام دنبال یه کار دیگه بگردم حداکثر ظرف یک هفته میتونم کار جدید پیدا کنم چون رزومه 10 سال سابقه کار تویه دانشگاه آزاد و دانشگاه امام صادق و دانشگاه تهران رو دارم

شما اول برادري ات را ثابت كن بعد بيا سر ارث و ميراث دعوا بگير. هنوز معلوم ميست لاتاري سال اينده باشه و اگر هم باشه شما برنده بشي. اگر هم برنده بشي معلوم نيست ويزا بگيري!

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
Ap waiting more than 120 days
Last update 24 march
دريافت ويزا هفته اول اپريل
ورود به امريكا هنوز معلوم نيست
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia
(2016-06-26 ساعت 10:01)Aabearff نوشته:  
(2016-06-26 ساعت 09:22)publichb نوشته:  

البته اینجور کارها باید فعالیت بدنی خوبی داشته باشی که بازم متاسفانه من فعالیت بدنی زیادی ندارم یه کم هم چاق هستم Tongue  بنابراین سخت میشه برام کار کردن
برایه همین هست که همون کارهایی رو که از زمان دیپلم انجام می دادم یعنی تایپ و صفحه آریی تا الان تونستم در سطح  حرفه ای دنبال کنم که در حال حاضر تو دفتر روزنامه مشغول به کار هستم

شما اول برادري ات را ثابت كن بعد بيا سر ارث و ميراث دعوا بگير. هنوز معلوم ميست لاتاري سال اينده باشه و اگر هم باشه شما برنده بشي. اگر هم برنده بشي معلوم نيست ويزا بگيري!

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
Ap waiting more than 120 days
Last update 24 march
دريافت ويزا هفته اول اپريل
ورود به امريكا هنوز معلوم نيست

کلا همه چی رو نابود کردی های مگه خودت اول ثبت نام میکردی سال های پیش فکر میکردی اسمت دربیاد حالا اومدیم و دیدی ما هم سال بعد نه سال بعدش مه بالاخره یه سالی اسممون در میاد نهایتش اینه که به پسر خالم که تو کالیفرنیا مدیر بیمارستان هست میگم برام دعوتنامه بفرسته Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان لطفا من رو با قسمت شرایط زایمان در آمریکا در مهاجر سرا لینک کنید. هرچه میگردم نیست .ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-26 ساعت 15:40)شوشینا نوشته:  سلام دوستان لطفا من رو با قسمت شرایط زایمان در آمریکا در مهاجر سرا لینک کنید. هرچه میگردم نیست .ممنون
شرایط زایمان در آمریکا
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: شوشینا
سلام
من کل 88 صفحه رو خوندم. ما 26 مرداد می ریم لس آنجلس. یه کم نگران اجاره منزل هستیم چون دیدم مثل اینکه وقتی کار نداشته باشی اجاره 1 سالو میگیرن. اما دیدم که نوشته بودید با حساب بالای 10 هزارتا هم میشه خونه اجاره کرد. حالا یه وکیلی هم دوستمون اونجا داره که گفته واسه اجاره خونه سوشال و کردیت لازمه و بدون فیش حقوقی هم خونه اجاره می دن. حالا می خواستم در این زمینه دوشتا منو راهنمایی کنن که بدون شغل و بدون دادن اجاره یک سال خونه اجاره می دن یا نه؟
من فرق استودیو و آپارتمان یک خوابه رو می دونم اما فرق guest house رو نمی دونم؟
من توی سایت های اجاره منزل که می گردم نمی دونم چه محله هایی از نظر امنیت و قیمت مناسب هست میشه راهنمایی کنید؟ البته دیدم دوستان به اورنج کانتی و ولی و وست وود و ... اشاره کردن
من خودم تو زمینه برق مخابرات گرایش سیستم در زمینه پرداز تصویر پزشکی تخصص دارم و شوهرم در زمینه برق قدرت و نورپردازی. دیدم که مثلا مکانیک یا کامپیوتر چه جاهایی خوبه. واسه رشته ما چه جاهایی خوب هست؟
کيس نامبر‎‎ ‎2016AS4**:‎ ‎‎
تعداد افراد: 2
کنسولگری:  Abu Dhabi‎‎
تاریخ مصاحبه: 9 نوامبر و هر دو  ap‎
سربازی: س
شغل همسر: شرکت خصوصی با مدرک لیسانس قدرت
شغل من: مدرس حق التدریس دانشگاه غیرانتفاعی با مدرک کارشناسی ارشد مخابرات
آپدیت همسر:  9 دسامبر، 25 ژانویه،9 فوریه(ناشی از ایمیلی به سفارت به دلیل نشناختن کیس در سایت ابوظبی)،20 مارچ و 22مارچ و ارسال ایمیل کلیری و اعلام کلیری در سایت ابوظبی و تبدیل / به or در سیس. 31 مارچ
آپدیت من:  9 دسامبر، 25 ژانویه،9 فوریه(اشی از ایمیلی به سفارت.چون تا اون موقع سایت ابوظبی کیس رو نمی شناخت)،22مارچ،29مارچ, و 31 مارچ و تبدیل/به or
ویزا: 19 آپریل
مقصد: لس آنجلس
تاریخ ورود: نیمه آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام  ... میشه لطفا بگید از فرودگاه لوس آنچلس جطور میتونیم بریم اورنج کانتی و چند ساعت راه هست یعنی مناسبترین وسیله از نظر هزینه و امنیت چیه و آیا تو اورنج کانتی اجاره منزل ارزون هست یا نه خیلی ممنون میشم چواب بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
مگر LA با اون جمعیتش یک خط مترو سراسری در شهر ندارد؟
من نقشه مترو رو که میبینم از بس خطوط مختلف داره نمیشه دید نوشته هارو
پس ماشین برای چی؟
یک توضیحی اینو بدید به بنده، که چرا مترو نمیتونه جایگزین ماشین باشه
من چند ماهه اول نمیتونم ماشین داشته باشم
پاسخ
تشکر کنندگان: ELNAZ21
(2016-06-28 ساعت 13:33)آسمان نوشته:  سلام  ... میشه لطفا بگید از فرودگاه لوس آنچلس جطور میتونیم بریم اورنج کانتی و چند ساعت راه هست یعنی مناسبترین وسیله از نظر هزینه و امنیت چیه و آیا تو اورنج کانتی اجاره منزل ارزون هست یا نه خیلی ممنون میشم چواب بدید

اگه با تاكسى بخواين برين بهتره اپليكيشن uber يا lyft رو روي گوشيتون نصب كنيد و از اون استفاده كنيد كه احتياج به debit card يا credit card داره و اگه يه نفر شما رو refer كنه مبلغي از ride اولتون مجانى ميشود و با قيمت خيلى مناسبي به مقصد ميرسيد

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من یکسال و نیم در منطقه ولی زندگی کردم و در حال حاضر ایران هستم.اگه کسی سوالی داره در خدمتم و در ضمن اواخر شهریور بر میگردم و از نو میخوام خونه و ماشین بگیرم .کسی هم اگه دوستداره مینونه با من همخونه بشه.من خودم تنهام.
case no:2014As1xxx
تعداد:2نفر
رویت قبولی :2 may
فرستادن فرم ها :18 Jone
تاییدیه :21 Jone
نامه دوم :21 oct
مصاحبه :هفته اول Dec ایروان
ویزا :کلیرنس برگه آبیSad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-29 ساعت 18:02)mohamad92 نوشته:  سلام من یکسال و نیم در منطقه ولی زندگی کردم و در حال حاضر ایران هستم.اگه کسی سوالی داره در خدمتم و در ضمن اواخر شهریور بر میگردم و از نو میخوام خونه و ماشین بگیرم .کسی هم اگه دوستداره مینونه با من همخونه بشه.من خودم تنهام.

من چطور می تونم باهاتون تماس بگیرم . Milad.abdoveys@yahoo.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-25 ساعت 11:26)sahar2016 نوشته:  دوستان عزیز من نیاز به همفکری شما دارم.ما باید حداکثر تا مهر ماه امسال اولین ورودمون رو به آمریکا داشته باشیم .من دو فرزند دارم که پسرم امسال به کلاس ششم میرود و در نتیجه مدرسشون که بهترین مدرسه شهرمون هست کلی برنامه جهت اماده سازی بچه ها برای تیزهوشان داره که کل وقتشو می گیره و عملا فرصتی برای یادگیری زبان نمیمونه و از طرفی پسرم هم علاقه ای به یادگیری زبان نداره.از طرفی چون من بازنشسته نشدم نمیتونیم مهر ماه برای همیشه بیا ییم.البته من اذر ماه دیگه بارنشسته میشم .به نظر دوستان ایا بهتره فرزندانم به همراه همسرم برای همیشه بیان و بنده بر گردم و پس از چند ماه که کارهای بازنشستگی رو انجام دادم به اونها ملحق بشم یا کلا یک سال صبر کنیم و پس از اتمام کلاس ششم فرزندم برای همیشه به آمریکا بیایم.راستش تصور خودم اینه که این یک سال دیر تر اومدن در واقع یکسال عقب افتادن بچه هام از زندگی هست چرا که در این یکسال گلی زبانشون در اونجا پیشرفت می کرد .

دوستان کسی تجربه ای یا نظری نداشت؟
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-30 ساعت 09:31)sahar2016 نوشته:  
(2016-06-25 ساعت 11:26)sahar2016 نوشته:  دوستان عزیز من نیاز به همفکری شما دارم.ما باید حداکثر تا مهر ماه امسال اولین ورودمون رو به آمریکا داشته باشیم .من دو فرزند دارم که پسرم امسال به کلاس ششم میرود و در نتیجه مدرسشون که بهترین مدرسه شهرمون هست کلی برنامه جهت اماده سازی بچه ها برای تیزهوشان داره که کل وقتشو می گیره و عملا فرصتی برای یادگیری زبان نمیمونه و از طرفی پسرم هم علاقه ای به یادگیری زبان نداره.از طرفی چون من بازنشسته نشدم نمیتونیم مهر ماه برای همیشه بیا ییم.البته من اذر ماه دیگه بارنشسته میشم .به نظر دوستان ایا بهتره فرزندانم به همراه همسرم برای همیشه بیان و بنده بر گردم و پس از چند ماه که کارهای بازنشستگی رو انجام دادم به اونها ملحق بشم یا کلا یک سال صبر کنیم و پس از اتمام کلاس ششم فرزندم برای همیشه به آمریکا بیایم.راستش تصور خودم اینه که این یک سال دیر تر اومدن در واقع یکسال عقب افتادن بچه هام از زندگی هست چرا که در این یکسال گلی زبانشون در اونجا پیشرفت می کرد .

دوستان کسی تجربه ای یا نظری نداشت؟

هر چه زود تر بیاین زودتر جا میفتید و با اینکه فرزند شما کوچیک هست و راحت بعد از چند سال مثل بلبل انگلیسی حرف میزنه باید به فکر این باشید قبل از اینکه بیاید یکم هم خودتون و هم فرزندتون روی انگلیسی کار کنید وقتی توی ایران هستید به نظرتون مشکل بزرگی نیست اما وقتی بیاید اینجا میفهمید چه مشکل بزرگی هست مخصوصا فرزندتون اگر میخواید فرزندتون افسرده نشه از همین الان شروع کنید سخت روی انگلیسیش کار کردن کلاس های تیزهوشان یا هر چیز دیگه ای که الان داره توی ایران میخونه 100 درصد تضمین میکنم به هیچ دردش توی امریکا نمیخوره من خودم جای شما بودم کلا میزاشتمش توی بدترین مدرسه به جای بهترین و فقط روی زبانش کار میکردم.

خیلی از دوستانی که فرزند دارن ، یا متوجه نمیشن یا نمیخوان بیان کنن اما هر کسی با زبان ضعیف میاد امریکا و میره مدرسه دپرس میشه و به بدترین حالت افسردگی فرو میره خود بنده یکی از همین بچه ها بودم.

کلا نتیجه اخر 1.اگر میتونید فرزندتون رو زود تر بفرستید اینکار رو بکنید. 2. مدرسه فرزندتون و کارهای مدرسه اش در الویت نیست و الویت اول و اخر زبان هست بدترین کاری که میتونید برای فرزندتون بکنید اینه که بدون اینکه جیزی از زبان انگلیسی بدونه بیاریدش امریکا.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، storagemeter ، dv2017 ، pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان