کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونه مکاتبه با kcc بعد از کارنت شدن
(2010-03-07 ساعت 00:26)esmail نوشته:  
(2010-03-07 ساعت 00:21)kavoshgarnet نوشته:  
(2010-03-07 ساعت 00:13)esmail نوشته:  
(2010-03-06 ساعت 23:58)balot نوشته:  اگه امکان داره لطف کنید بگین که متن نامه چی میگه و چرا یه نسخه از نامه دوم رو ایمیل نمیکنن

بلوط جان نامه دوم رو کی سی سی اگر قرار باشه بفرسته می فرسته. تو ایمیلی که کی سی سی بهت زده(و تاریخ مصاحبه رو داده) گفته کی نامه دوم رو برات فرستاده و گفته اگه تا کی نیومد براشون ایمیل بزن تا برات نامه دوم رو ایمیل کنن. اگر هنوز اون تاریخ نرسیده عجلح نکن مثل من. من امیل زدم و هفته بعد نامه رسید. ایمیل آنکارا می گه که این ایمیل حکم نامه مصاحبه رو داره. واسه من این ایمیل 4 بار اومد! حالا منتظر نامه دوم بمون اگه تاریخش گذشته ایمیل بزن و بگو بفرستن برات البته به کی سی سی نه به آنکارا. نامه رو که کی سی سی تاریخ مصاحبه ات رو داده داری؟ اگه نگفته کی برات نامه دوم پست شده بپرس ازشون.

نامه دوم مرا هم با درخواست خودم KCC فرستاد و هم با درخواست تاييديه تاريخ مصاحبه از آنكارا آنها خودشان پيوست كرده بودند و به صورت فايل Word بود. بلوط عزيز ايميل را نگاه كن ببين پيوست ندارد؟
کاوشگر جان آنکارا یه نامه ای اتچ کرده بود به اسم نامه دوم ولی اینستراکشن بود و تاریخ مصاحبه و این ها نداشت. قایلش هم ورد بود. حالا شانس داشتی و واسه شما همون اپوینتمنت لتر رو فرستادن.

نه esmail جان، نامه من هم همين راهنما بود كه در آخرش دو تا فرم هست كه بايد پر و ارسال بشه همين كافيه و در مورد نامه مصاحبه هم اصلا نيازي به آن نيست تقريبا همه افراد آورده بودند به جز من كه از هيچكس نخواستند و فقط نام يا شماره كيس را (دقيق يادم نيست كدامش را) پرسيدند و در دفتر خودشان كنترل كردند.
ولي براي اطمينان همين ايميل آنكارا هم اگر پرينت گرفته شود كار همان را انجام مي دهد. به علاوه نامه راهنما كه كامل مي شود.
اما بلوط عزيز براي اطمينان بيشتر با KCC مكاتبه كن و نامه مربوطه را بگير ولي آن نامه فقط نامه رسمي قرار مصاحبه شماست و اصل نامه دوم همين ضميمه آنكارا است كه ترجمه اش را من در تالار ترجمه نامه دوم گذاشته ام. و دو تا فرم انتهاي آن كه بايد پر شود. و تا رسيدن نامه KCC مي تواني به استناد همين ضميمه كارهايت را انجام دهي.
تشکر کنندگان:
نگران نباشید همون پیوست نامه انکارا نامه دوم هست فقط
روز مصاحبه رو نداره که از توی سایت انکارا مشخصه و روز مصاحبه
هم اسم شما هست
این لاتاری کیس بسیار راحتی هست و چون یک سهمیه یا رانت ! دولتی هست
اون رو به هر حال شما میگیرید مگر دیگه واقعا ت ر و .. باشید خدا نکرده !
جالب اینکه افیسر هر چی کار شما رو عقب بندازه درد سر دوباره ملاقات با شما
رو داره تا کیستون کامل شه!
بر خلاف دیگر انواع ویزا که فقط میگه متاسفم و خداحافظ ! یک کم هم اصرار یا
سوال کنی کرکره رو روت میبنده (جریان 1 دوست من برای یک ویزای نامزدی تقریبا
قلابی !)
فکرتون راحت باشه و همه ایشالا موفق اید دیر یا زود !!
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، sh-b ، ساشا ، ساسان ، neli-basi ، kianoush ، Farshid22
کمک ! کمک !Smile
من میخوام یه متن شسته رفته بنویسم و تقاضا کنم لطف بفرمایند نامه دوم رو از طریق ایمیل به من برسانند کسی می تونه کمک کنه ؟
- توضیح اینکه چهار هفته از ارسال نامه توسط کی سی سی سپری شده است . من فروردین مصاحبه دارم .
منتظر یاری سبزتان هستم .
ممنون
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
تشکر کنندگان:
(2010-03-07 ساعت 12:32)arshiya نوشته:  کمک ! کمک !Smile
من میخوام یه متن شسته رفته بنویسم و تقاضا کنم لطف بفرمایند نامه دوم رو از طریق ایمیل به من برسانند کسی می تونه کمک کنه ؟
- توضیح اینکه چهار هفته از ارسال نامه توسط کی سی سی سپری شده است . من فروردین مصاحبه دارم .
منتظر یاری سبزتان هستم .
ممنون

دوست عزیز اگه در قسمت نمونه مکاتبه با ;kcc رو مطالعه کنین جواب سوالتون رو پیدا میکنن
ممنون
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
تشکر کنندگان: R.F ، kianoush
(2010-03-07 ساعت 14:12)sh-b نوشته:  
منتظر یاری سبزتان هستم .
ممنون

دوست عزیز اگه در قسمت نمونه مکاتبه با ;kcc رو مطالعه کنین جواب سوالتون رو پیدا میکنن
ممنون
دوست خوبم نگاه کردم متاسفانه ندیدم ! یا من با عجله نگاه کردم یا توی اونی که من دیدم نبوده به هر حال ممنون از راهنماییتون Tongue
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
تشکر کنندگان: ساسان
(2010-03-07 ساعت 15:53)arshiya نوشته:  
(2010-03-07 ساعت 14:12)sh-b نوشته:  
منتظر یاری سبزتان هستم .
ممنون

ممنون
دوست خوبم نگاه کردم متاسفانه ندیدم ! یا من با عجله نگاه کردم یا توی اونی که من دیدم نبوده به هر حال ممنون از راهنماییتون Tongue

Dear Sir

According to the “VISA BULLETIN FOR January 2009” my case number is current. I will appreciate it if you could send me a copy of the second letter via e-mail for knowing the fixed date of our interview in embassy of the united state of America in Ankara.

Sincerely

ارشیا جان از این متن استفاده کنید اما به جایjanuary ماهی که خودتون مصاحبه دارین رو قید کنین
موفق باشید
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
تشکر کنندگان: ساسان ، neli-basi ، R.F ، arshiya ، kianoush
دوستان عزيز سلام.ما بايد فرمايي كه در نامه دومه و 15 روز قبل مصاحبه بايد پر بشه رو بفرستيم.سوال من اينه كه اين فرما بايد هم براي نفر اصلي پر شه و هم براي همراهش ؟
شماره کیس:2010AS00013500حدودا
تاریخ دریافت نامه قبولی:June-16-2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-23-2009
تاریخ کارنت شدن کیس:2010/02/05
تاریخ دریافت نامه دوم:march 2010
تاریخ مصاحبه:2010/04/19
تاریخ دریافت کلیرنس:2010/05/21
جمع تقریبی هزینه ها: 3,5 mıllıon toman
تشکر کنندگان:
(2010-03-07 ساعت 16:50)neli-basi نوشته:  دوستان عزيز سلام.ما بايد فرمايي كه در نامه دومه و 15 روز قبل مصاحبه بايد پر بشه رو بفرستيم.سوال من اينه كه اين فرما بايد هم براي نفر اصلي پر شه و هم براي همراهش ؟
سلام نلي جان. ببين اون فرمه كه بكگراند كاري و تحصيلي و ... اين ها رو داره(جدوله رو مي گم) بايد براي هر عضو خانواده بالاي 16 سال پر بشه. پايين جدول اومده اين. پس اين جدول رو هم براي خودت و هم براي همسرت پر كن.
يه فرم ديگه كانتكت اينفورميشن هست(كه آدرس و اين حرفاست). اينو چيزي نگفته ولي من براي هر دو نفرمون پر كردم چون چيز خاصي نيست در كل. يعني واسه دو نفر پر كني اتفاقي نمي افته و اگه لازم نداشت مال همراه رو مي ندازه سطل زبالهRolleyes
---------------------------------------------------------------
راستي مدارك رو گفتن حداقل 15 روز قبل از مصاحبه بفرستين ولي 20 روز جلوتر بفرستين هم مشكلي پيش نمياد. چون مال يكي از بچه كه خودش توضيح داد 7 روز تو راه بوده. بسته مي ره آلمان و دو تا شهر رو طي مي كنه(الان يادم نيست كجا بود) بعد مي ره استانبول و بعد مي ره آنكارا. پس ضرري نداره كه زودتر ارسال بشه. يه چيز ديگه. يه طوري بفرستين به روز تعطيل نخوره كه نگهبان بگيره و دو روز بمونه تو كارا. يعني اگه مثلن دوشنبه تا پنجشنبه برسه احتمالن مي دن به ايميگريشن يونيت و پروسس مي شه. پس ترجيحن از تهران شنبه بفرستين كه سه شنبه يا چهارشنبه آنكارا باشه.
----------------------------------------------
يه چيز ديگه. به قول مديران سايت: چرا اينجا سوال كردي؟ اينجا كه مكاتبه با كي سي سي و اين حرفاست؟ اگه تو تاپيك مربوطه سوال كنيم بچه ها راحت تر پيگيري مي كنن. شما قطعن بهتر از من مي دوني و فك كنم از دستت در رفته.
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، اليزا ، neli-basi ، kianoush
(2010-03-07 ساعت 00:26)esmail نوشته:  
(2010-03-07 ساعت 00:21)kavoshgarnet نوشته:  
(2010-03-07 ساعت 00:13)esmail نوشته:  
(2010-03-06 ساعت 23:58)balot نوشته:  اگه امکان داره لطف کنید بگین که متن نامه چی میگه و چرا یه نسخه از نامه دوم رو ایمیل نمیکنن

بلوط جان نامه دوم رو کی سی سی اگر قرار باشه بفرسته می فرسته. تو ایمیلی که کی سی سی بهت زده(و تاریخ مصاحبه رو داده) گفته کی نامه دوم رو برات فرستاده و گفته اگه تا کی نیومد براشون ایمیل بزن تا برات نامه دوم رو ایمیل کنن. اگر هنوز اون تاریخ نرسیده عجلح نکن مثل من. من امیل زدم و هفته بعد نامه رسید. ایمیل آنکارا می گه که این ایمیل حکم نامه مصاحبه رو داره. واسه من این ایمیل 4 بار اومد! حالا منتظر نامه دوم بمون اگه تاریخش گذشته ایمیل بزن و بگو بفرستن برات البته به کی سی سی نه به آنکارا. نامه رو که کی سی سی تاریخ مصاحبه ات رو داده داری؟ اگه نگفته کی برات نامه دوم پست شده بپرس ازشون.

نامه دوم مرا هم با درخواست خودم KCC فرستاد و هم با درخواست تاييديه تاريخ مصاحبه از آنكارا آنها خودشان پيوست كرده بودند و به صورت فايل Word بود. بلوط عزيز ايميل را نگاه كن ببين پيوست ندارد؟
کاوشگر جان آنکارا یه نامه ای اتچ کرده بود به اسم نامه دوم ولی اینستراکشن بود و تاریخ مصاحبه و این ها نداشت. قایلش هم ورد بود. حالا شانس داشتی و واسه شما همون اپوینتمنت لتر رو فرستادن.
سلام
نامه که از kcc اومده اینه و هیچ پیوستی نه با ایمیل kcc هست نه سفارت

An interview for this case has been scheduled at the American Consulate/Embassy of Ankara on April .., 2010. A notification letter was sent to you on February 17, 2010. Please direct any further questions regarding the processing of your case to this embassy.
تشکر کنندگان:
(2010-03-07 ساعت 17:18)esmail نوشته:  
(2010-03-07 ساعت 16:50)neli-basi نوشته:  دوستان عزيز سلام.ما بايد فرمايي كه در نامه دومه و 15 روز قبل مصاحبه بايد پر بشه رو بفرستيم.سوال من اينه كه اين فرما بايد هم براي نفر اصلي پر شه و هم براي همراهش ؟
سلام نلي جان. ببين اون فرمه كه بكگراند كاري و تحصيلي و ... اين ها رو داره(جدوله رو مي گم) بايد براي هر عضو خانواده بالاي 16 سال پر بشه. پايين جدول اومده اين. پس اين جدول رو هم براي خودت و هم براي همسرت پر كن.
يه فرم ديگه كانتكت اينفورميشن هست(كه آدرس و اين حرفاست). اينو چيزي نگفته ولي من براي هر دو نفرمون پر كردم چون چيز خاصي نيست در كل. يعني واسه دو نفر پر كني اتفاقي نمي افته و اگه لازم نداشت مال همراه رو مي ندازه سطل زبالهRolleyes
---------------------------------------------------------------
راستي مدارك رو گفتن حداقل 15 روز قبل از مصاحبه بفرستين ولي 20 روز جلوتر بفرستين هم مشكلي پيش نمياد. چون مال يكي از بچه كه خودش توضيح داد 7 روز تو راه بوده. بسته مي ره آلمان و دو تا شهر رو طي مي كنه(الان يادم نيست كجا بود) بعد مي ره استانبول و بعد مي ره آنكارا. پس ضرري نداره كه زودتر ارسال بشه. يه چيز ديگه. يه طوري بفرستين به روز تعطيل نخوره كه نگهبان بگيره و دو روز بمونه تو كارا. يعني اگه مثلن دوشنبه تا پنجشنبه برسه احتمالن مي دن به ايميگريشن يونيت و پروسس مي شه. پس ترجيحن از تهران شنبه بفرستين كه سه شنبه يا چهارشنبه آنكارا باشه.
----------------------------------------------
يه چيز ديگه. به قول مديران سايت: چرا اينجا سوال كردي؟ اينجا كه مكاتبه با كي سي سي و اين حرفاست؟ اگه تو تاپيك مربوطه سوال كنيم بچه ها راحت تر پيگيري مي كنن. شما قطعن بهتر از من مي دوني و فك كنم از دستت در رفته.

اقا شرمنده اشتباه شد.چون با سوالاي قبلي مرتبط بود اينجا نوشتم.حق با شماستSmile
شماره کیس:2010AS00013500حدودا
تاریخ دریافت نامه قبولی:June-16-2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-23-2009
تاریخ کارنت شدن کیس:2010/02/05
تاریخ دریافت نامه دوم:march 2010
تاریخ مصاحبه:2010/04/19
تاریخ دریافت کلیرنس:2010/05/21
جمع تقریبی هزینه ها: 3,5 mıllıon toman
تشکر کنندگان: R.F ، esmail
ایمیلی که بعد از کارنت شدن میدیم واسه kcc جوابش کی میاد تا روز مصاحبه رو بدونیم .3 روزه ایمیل دادم جواب خبری نیست . باید چکار کنم ؟
ممنون از توجه شما
خانه دوست کجاست...
تشکر کنندگان:
(2010-03-15 ساعت 13:11)soroush2031 نوشته:  ایمیلی که بعد از کارنت شدن میدیم واسه kcc جوابش کی میاد تا روز مصاحبه رو بدونیم .3 روزه ایمیل دادم جواب خبری نیست . باید چکار کنم ؟
ممنون از توجه شما
سروش جان دير نشده. صبر داشته باش.
تشکر کنندگان: R.F ، soroush2031 ، Ashkan78
سلام
من تازگی ازدواج کرده ام و شماره م برای ماه آوریل کارنت شده.
نمونه نامه برای اطلاع از وضعیت جدیدم باید چجوری باشه لطفا کسی راهنماییم کنه
تشکر کنندگان:
دوستان انگلیسی بلد یک ای‌میل زیبا بنویسند برای بنده که اعلام کنم «من ازدواج کردم و این هم ترجمه عقدنامه ام در ضمیمه موجود است. لطفا همسر بنده را در پرونده منظور کنید.»
تشکر کنندگان:
من انگلیسی بلد نیستم، ولی متن زیر را میتونید در نظر بگیرید.

Dear Sir/Madam,
I have recently got married. By this email, I would like to request you to include my wife in my case for further processing of visa application. A copy of our marriage certificate is attached for your reference. Please let me know any other requirements with this regard.

Kind Regards
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
تشکر کنندگان: mohsen324 ، farzad24 ، Jav3

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان