کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
صندلی داغ
حالا من هم چهارتا تا سوال حسابی از ادمین می پرسم.

1- آیا تصمیم داری یک زمانی برای زندگی به ایران برگردی؟

بله هنوز هم روی این موضوع فکر میکنم، اما دوست دارم قوی و مفید برگردم

2- اگر شرایط ایران طوری بود که دوست داشتی برگردی ولی خانواده ات مخالفت کنند چکار خواهی کرد؟

از دیکتا......تور.ی به هر شکل بیزارم، گفتگو می کنیم، دلایل مخالف و موافق را پیش هم می چینیم، سبک و سنگین می کنیم و تصمیم گروهیمان هر چه باشد اجرا می کنیم.

3- با وجود اینکه خانواده ات در کنارت هستند آیا باز هم در امریکا احساس تنهایی می کنی؟ چرا؟

من دو سال اول مجرد بودم، تحمل غربت در کنار همسر خیلی راحت تر است اما با این حال باز هم اوقاتی پیش می آید که احساس تنهایی چیره می شود. البته شما ممکن است در ایران و در بین خانواده هم همین احساس را هر از گاهی پیدا کنید، اما گمان می کنم دوری از سرزمین مادری احتمال و شدت اینگونه حمله های احساسی را افزایش میدهد.

4- آیا خاک ایران در تو احساس تعلق بوجود می آورد؟ چقدر مردم ایران برایت مهم هستند؟ چرا؟

به نظرم مردم و به ویژه دوستان و آشنایان بیشتر از خاک احساس تعلق ایجاد می کنند، اما در سفر اخیرم به ایران بعد از 12 سال به زادگاهم سفر کوتاهی داشتم. در آن سفر انگار همه اجزای شهر با من حرف می زنند. حال عجیبی بود، احساس می کردم با تمام وجود به آنجا تعلق دارم هرچند که میدانستم دیگر قادر به زندگی در آن شهر کوچک نخواهم بود. ما مهاجرین مثل درختی هستیم که با ریشه و مقداری از خاک دور ریشه کنده شده و جای دیگری کاشته شده ایم. هر قدر هم که تلاش شود مقداری از ریشه ها در زمین اصلی باقی می ماند و جای برش ریشه ها هر چند جزئی گهگاه خودنمایی می کند. اگر این جابجایی چند بار ایجاد شود زخمها و ریشه های به جا مانده گسترده تر است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2010-03-09 ساعت 02:30)rs232 نوشته:  حالا من هم چهارتا تا سوال حسابی از ادمین می پرسم.

2- اگر شرایط ایران طوری بود که دوست داشتی برگردی ولی خانواده ات مخالفت کنند چکار خواهی کرد؟

آرش جون، تا حالا سوالات چگونه بود؟Wink Big Grin

سوال 2، واضح نيست، از کجا به کجا "دوست داشتی برگردی" ؟

آخيش، بالاخره يه سوتي از نوشته‌هاي آرش گرفتم. Big Grin حالا ديگه شبا راحت مي‌خوابم.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، payam_prz ، rs232 ، honareirani ، ChairMan ، SamiraN ، ADONIS
آقای ادمین عزیز لطفا در استفاده از کلماتی مانند د.یکتا..تو.ری و اسم کامل سید محتاط باشید در غیر این صورت ناچار به حذف پستهای شما خواهم شد. اون کلمه هم درستش کردم Big Grin
ضمنا در صورت هر گونه اعتراض بابت اصطکاک زایی و شلوغ کاری بنده به مدیر کل سایت شکایت کنید. [عکس: 129fs4468377.gif]
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، sh-b ، honareirani ، admin ، Ali Sepehr ، ChairMan ، SamiraN ، Ziba ، R.F ، nnazi_2005 ، pr.kia
(2010-03-09 ساعت 10:06)payam_prz نوشته:  آقای ادمین عزیز لطفا در استفاده از کلماتی مانند د.یکتا..تو.ری و اسم کامل سید محتاط باشید در غیر این صورت ناچار به حذف پستهای شما خواهم شد. اون کلمه هم درستش کردم Big Grin
ضمنا در صورت هر گونه اعتراض بابت اصطکاک زایی و شلوغ کاری بنده به مدیر کل سایت شکایت کنید. [عکس: 129fs4468377.gif]

وقتی دیدم پیام پست ادمین رو ویرایش کرده ، مُردم از خنده!
خیلی باحال بود!
پیام خان حالا انقدر از این کارها بکن تا آخر سر اخراج بشی Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، SamiraN ، R.F ، nnazi_2005
الان ميفهمم چرا اينقدر از ادمين خوشم ميومدSmile

بخاطر سيد
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، ChairMan ، SamiraN ، admin ، nnazi_2005
1-اسمتو دوست داری؟

2-بهترین شغل دنیا ؟

3-چقدر بچه ها رو دوست داری ؟

4-دوست داری چند تا بچه داشته باشی؟

5-سخت ترین درسی که خوندی؟

6-جالب ترین مطلبی که خوندی درباره چی بود؟

7-دوست داری چند سال عمر کنی ؟

8-شوخی رو دوست داری یا نه؟

9-شوخی تا چه حد خوبه ؟

10-دیکت-ا.تو.ری را چجور میبینی؟

11-پر صفحه ترین کتابی که خوندی چند صفحه بوده تقریبا و چی بوده؟

12-حیوان چی دوست داری؟

13-والله دوست دارم یه سوالات بپرسم ولی نمیدونم جواب میدی یا نه ملا از این قبیل سوالا رو بیشتر دوست دارم بپرسم ولی فکر نکنم حال و حوصله جواب دادن رو کسی داشته باشه :

مثلا: ماهیت خداوند رو چگونه پیش خودت تعریف میکنی ؟ یه توضیحی بده
(چون اکثر دوستانی که توی صندلی شرکت کردند دوست دارند جوابهای کوتاه بدهند این رو گفتم که فکر نکنم از این جور سوالا که جواب بلند داره کسی استقبال کنه)

14-تعریف تو از یه زندگی ایده آل چیه؟

15-ایده آل خودت چیه ؟

16-به فکر اختراع هستی؟ تا به حال اختراعی داشتی؟

17-مباحث فلسفی رو دوست داری ؟

18-گناه چیه ؟

19-تو زندگیت چقدر به فیزیک و ریاضی تکیه کردی ؟ یعنی آیا از فیزیک و ریاضی هم استقاده میکنی؟

منظورم زندگی نه کار.

20-ساز چیا رو خیلی دوست داری؟

21-نظرت در راجعه با پیانو چیه ؟

22-به کی میگن باهوش؟

23-به کی میگن نابغه و نخبه ؟

24-استعداد چیه ؟

25-مرگ رو چجوری میبینی ؟

26-اون دنیا رو چه جوری میبینی ؟ اعتقادی داری؟

27-آیا تئوری خاصی در ذهنت داری که یه فکر و ایده نو باشه ؟

28-تا به حال قهر کردی با کسی؟

29-از زندگیت چقدر راضی هستی ؟

30-آیا آمریکا اون آمریکایی بود که توی ذهنت داشتی؟

31-آیا از امریکا احساس رضایت میکنی؟

32-کنسرت های یانی رو گوش کردی ؟ کدوم را بیشتر دوست داری؟

33-زمین چطور بوجود اومده به نظر تو ؟

34-به نظرت خدا چقدر در زندگی ماها تاثیر مستقیم میزاره و چقدر غیر مستقیم ؟

35-بیشتر چیا رو مطالعه دوست داری بکنی؟

36-تا به حال کسی انقدر سوال ازت کرده بود؟

37-توصیه ات به علاقه مندان به یو اس آ؟

38-مهاجرسرا جدیدا سوت و کور شده ! چرا ؟(خیلی هم سوت و کور شده)

39-آیا فکر نمیکنی این احساس سوت و کوری به خاطر به ته دیگ خوردن کفگیر باشه ؟

40-اگر روزی قرار باشه انتخاب کنی کدوم رو میگیری زن ژاپنی یا زن چینی؟

41-خسته شدی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، nnazi_2005 ، OverLord
با عرض سلام خدمت بازجوی بزرگ نوید !من به خدا فقط اومدم یه آماری بدم و قبل از اینکه خفتم کنی و بشونیم رو صندلی داغ دربرم.
اگر ادمین این سوالاتت رو هم جواب بدهد، طبق شمارش من 152سوال را فقط به شخص شما جواب داده (البته بدون در نظر گرفتن سوالات اسامی وکلمات که هر کدام خودش حکایتیست) و دیگر دوستان هم کلا روی هم 42 سوال کرده اند، که با آن 152 تا ،می شود به عبارتی 194 سوال. و حالا اگر اشتباهات شمارشی من را هم در نظر بگیریم من می گویم 200 تا سوال خیرش رو ببینی.
200تا سوال و جواب در یک صندلی داغ برای خودش می تواند رکوردی باشد در تاریخچۀ صندلی داغهای کل تاریخ بشر !! می تونید این رو هم به لیست ترین ها اضافه کنید.
نوید مطمئنی این صندلی فقط داغه؟ بیشتر شبیه صندلی الکتریکیه ها!
یا علی مدد! ما که دررفتیم.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، سارا کوچولو ، ChairMan ، R.F ، laili ، nnazi_2005 ، payam_prz ، Hojjat ، Ali Sepehr ، lexington
(2010-03-13 ساعت 17:03)rasarasa نوشته:  نوید مطمئنی این صندلی فقط داغه؟ بیشتر شبیه صندلی الکتریکیه ها!

نويد اين سوال رو هم از ادمين بپرس!!! Big Grin
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، R.F ، lexington
سارا جان دلت میاد؟ تازه اول بسم الله میخواهم یه عروسی برای ادمین ببخشید منظورم صندلی داغ برای ادمین راه بندازم که تا اخر عمر سوزش داشته باشه Big Grin
مهدی جان خودتم چند تا سوال مطرح کن همش من؟سارا جان شما هم دوستداشتی سوال بپرس نترس عمو جان.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، indmehdi ، Ali Sepehr ، lexington ، OverLord
ببخشید آقا نوید من یه سوال دارم!! این علامت بن بست چیه جلوی آیکن اسمتون؟ !! Big Grin
user busy e?!!
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، ChairMan ، lexington
(2010-03-14 ساعت 00:03)ساشا نوشته:  ببخشید آقا نوید من یه سوال دارم!! این علامت بن بست چیه جلوی آیکن اسمتون؟ !! Big Grin
user busy e?!!

ساشا جان به نظرم یعنی دزدان و مجرمین فراری فکر کنن که بازرس منطقه رفته مرخصی و اونوقت در حین ارتکاب جرم نوید با یک حرکت آکروباتیک از زیر شنل نامرئی درمیاد و میگیرتشون!!Big Grin

ولی نوید تا جایی که یادمه قبلا هم که غایب فرضی نبودی همین اندازه اینجا حضور داشتیا!!!Wink Big Grin
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، ساشا ، ChairMan ، laili ، kavoshgarnet ، indmehdi ، Ali Sepehr ، sh-b ، nnazi_2005 ، lexington
ساشا جان کسانی که غایب اند یعنی در واقع برای یه مدتی دور از سایت هستند این علامت رو میگزارند جلو ایدیشون . ولی من در واقع غایبم اما انقدر به این سایت تعلق خاطر دارم که نمیتونم هر از گاهی یه گلابی تو سایت پرت نکنم . در ضمن دم عیده در واقع پر مشغله آزاد شدم . دیگه خودت منظورم رو بگیر .
ساشا جان R.F دقیقا درست میگه ایشون همکار بنده هستند . در ضمن حضور فعالمو ندیدی !!!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، kavoshgarnet ، ساشا ، indmehdi ، OverLord ، nnazi_2005 ، lexington
با سلام
اومدم این جا فقط بگم تصور من هم از ادمین مردی در حدود سنی 45/50 بود نمی دونم چرا !!!!!! ادمین عزیز نا امید نشو به خاطر ریاستت در سایته:d
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedhei ، honareirani ، R.F ، ChairMan ، lexington ، admin ، sh-b ، Ali Sepehr ، OverLord
(2010-03-13 ساعت 15:56)NAV!D نوشته:  1-اسمتو دوست داری؟

بله

2-بهترین شغل دنیا ؟

هر شغلی که واقعا دوستش داشته باشی میشه بهترین شغل دنیا، برای یک نفر فضانوردی ممکن هست بهترین باشه، ولی یکی دیگه ازش متنفر باشه

3-چقدر بچه ها رو دوست داری ؟

خیلی زیاد

4-دوست داری چند تا بچه داشته باشی؟

یکی، شاید هم دو تا

5-سخت ترین درسی که خوندی؟

اعداد مختلط

6-جالب ترین مطلبی که خوندی درباره چی بود؟

سوال خیلی کلی هست، نمیدونم

7-دوست داری چند سال عمر کنی ؟

دوست دارم تا آخر عمرم زنده بمونم Big Grin

8-شوخی رو دوست داری یا نه؟

بله و زیاد هم شوخی می کنم اما هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد

9-شوخی تا چه حد خوبه ؟

تا حدی که مخاطب ناراحت نشه

10-دیکت-ا.تو.ری را چجور میبینی؟

نفرت انگیز

11-پر صفحه ترین کتابی که خوندی چند صفحه بوده تقریبا و چی بوده؟

یادم نیست

12-حیوان چی دوست داری؟

طوطی

13-والله دوست دارم یه سوالات بپرسم ولی نمیدونم جواب میدی یا نه ملا از این قبیل سوالا رو بیشتر دوست دارم بپرسم ولی فکر نکنم حال و حوصله جواب دادن رو کسی داشته باشه :

مثلا: ماهیت خداوند رو چگونه پیش خودت تعریف میکنی ؟ یه توضیحی بده
(چون اکثر دوستانی که توی صندلی شرکت کردند دوست دارند جوابهای کوتاه بدهند این رو گفتم که فکر نکنم از این جور سوالا که جواب بلند داره کسی استقبال کنه)

14-تعریف تو از یه زندگی ایده آل چیه؟

اینکه تعداد روزهایی که احساس خوشبختی و مفید بودن میکنی از تعداد روزهایی که آرزوی می کنی کاش زمان به عقب برگرده بیشتر باشه.

15-ایده آل خودت چیه ؟

در چه زمینه ای؟

16-به فکر اختراع هستی؟ تا به حال اختراعی داشتی؟

یک مور هست که مراحل ثبتش را طی می کنه.

17-مباحث فلسفی رو دوست داری ؟

علاقمند هستم اما سیستماتیک دنبال نمی کنم.

18-گناه چیه ؟

ضایع کردن حق خودت یا دیگران به هر شکل

19-تو زندگیت چقدر به فیزیک و ریاضی تکیه کردی ؟ یعنی آیا از فیزیک و ریاضی هم استقاده میکنی؟

کارم مهندسی هست مهندس بدون ریاضی و فیزیک مثل عمله بدون بیل هست.

منظورم زندگی نه کار.

ریاضی و فیزیک شکل نگاه انسان را عوض میکنه، هم در کار و هم در زندگی

20-ساز چیا رو خیلی دوست داری؟

خودم چیزی بلد نیستم بزنم اما تار و کمانچه را دوست دارم.

21-نظرت راجع به پیانو چیه ؟

نمیدونم چرا توی همه کارتونها با طناب میکشنش بالا و یک طبقه مونده به مقصد سقوط میکنه! واقعا راه بهتری برای انتقالش نیست؟

22-به کی میگن باهوش؟

به کسیکه که کلاک سی پی یوی مغزش از متوسط بالاتر باشه.

23-به کی میگن نابغه و نخبه ؟

به کسیکه بتونه تواناییهای مغزی و گاهی جسمیش را در جهت مشخصی به شکل مناسب هماهنگ و هدایت کنه

24-استعداد چیه ؟

چیزی هست که همه دارند، اما در زمینه های مختلف

25-مرگ رو چجوری میبینی ؟

بالاخره یک روز میاد، ولی منتظرش نیستم. البته دوست دارم نوبت من زودتر از بعضیهای دیگه برسه

26-اون دنیا رو چه جوری میبینی ؟ اعتقادی داری؟

به بهشت و جهنم فیزیکی اعتقاد ندارم اما به بقای روح و حساب و متاب بعد از مرگ معتقدم.

27-آیا تئوری خاصی در ذهنت داری که یه فکر و ایده نو باشه ؟

نه، چیز خارق العاده ای در ذهنم نیست.

28-تا به حال قهر کردی با کسی؟

بله

29-از زندگیت چقدر راضی هستی ؟

خدا را شکر میکنم، راضی هستم

30-آیا آمریکا اون آمریکایی بود که توی ذهنت داشتی؟

تقریبا

31-آیا از امریکا احساس رضایت میکنی؟

خدا راضی باشه، ما چکاره هستیم Wink

32-کنسرت های یانی رو گوش کردی ؟ کدوم را بیشتر دوست داری؟

اونی که زنده توی واشنگتن اجرا کرد و بلیط با تخفیف دانشجوییش را تونستیم بگیریم Big Grin

33-زمین چطور بوجود اومده به نظر تو ؟

زمین شناسها یک سری تئوری دارند اما برای من خیلی مهم نیست چطور به وجود اومده، خیلی برام مهم هست که اجازه ندیم خراب بشه. حفظ محیط زیست خیلی برام اهمیت داره و مباحثش را دنبال می کنم.

34-به نظرت خدا چقدر در زندگی ماها تاثیر مستقیم میزاره و چقدر غیر مستقیم ؟

خدا همیشه و همه جا هست و تاثیر داره

35-بیشتر چیا رو مطالعه دوست داری بکنی؟

همه چیز میخونم بستگی به موقعیت داره

36-تا به حال کسی انقدر سوال ازت کرده بود؟

پشت سر هم نه

37-توصیه ات به علاقه مندان به یو اس آ؟

خواستن توانستن است اما اگر به هر دلیلی نشد برید آمریکا، آمریکا را بیارید پیش خودتون! هر کار و ایده ای که گذاشتید زمان رسیدن به آمریکا اجرا کنید را همین امروز شروع کنید. آمریکا را به چشم محیط و وسیله برای تحقق اهدافتون نگاه کنید نه به عنوان خود هدف.

38-مهاجرسرا جدیدا سوت و کور شده ! چرا ؟(خیلی هم سوت و کور شده)

شاید چون نزدیک عید هست و همه گرفتارند

39-آیا فکر نمیکنی این احساس سوت و کوری به خاطر به ته دیگ خوردن کفگیر باشه ؟

نه، نتیجه 2011 که بیاد کسب و کار رونق میگیره!

40-اگر روزی قرار باشه انتخاب کنی کدوم رو میگیری زن ژاپنی یا زن چینی؟

یه دونه ایرانیش را داریم برای هفت پشتمون بسه Big Grin

41-خسته شدی؟

یاد یک نفر افتادم که از پشت تریبون میگه از ساعت چند ایجا اومدین، 8؟ 7؟ 6؟ خسته شدید؟ کی خسته اس؟
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
(2010-03-15 ساعت 18:37)admin نوشته:  
(2010-03-13 ساعت 15:56)NAV!D نوشته:  141-خسته شدی؟

یاد یک نفر افتادم که از پشت تریبون میگه از ساعت چند ایجا اومدین، 8؟ 7؟ 6؟ خسته شدید؟ کی خسته اس؟

دشـــــــــــــــــــــــــــــــــمــــــــــــــــــــــــــــن.
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، Ali Sepehr ، WIKIMAN ، honareirani ، R.F ، OverLord

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان