کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
من در مورد سفر اول به امریکا از کسی که مثل خودم مشکل سربازی داشت وباید برمی گشت و خدمت وظیفه شو انجام می داد پرسیدم(اون سال پیش لاتری برنده شده ). گفت که برای گرفتن پاسپورت سفید و بقیه کارهاش مجموعا 4 هفته در آمریکا بوده. مسئله ای که در مورد گرفتن این document وجود داره اینه که احتیاج به انگشت نگاری داره. بنابراین اگه مثل من عجله دارین خیلی باید به سرعت پیگیرش باشید.اون دوست من همون روز اول وورودش اقدام کرده بود چون از قبل فرم مربوطه رو از اینترنت پیدا کرده بود و پر کرده بود. در ضمن یک نامه یا ایمیل هم به اداره مربوطه که فکر کنم Homeland Security Office بوده فرستاده و گفته که عجله داره و کار انگشت نگاری رو زودتر براش انجام بدن. البته اون محل اقامتش واشنگتن بوده, نمی دونم همه جا به همین سرعت باشه.
من از شخص دیگه ای هم که پرسیدم گفت که من به یه وکیل 300-200 دلار دادم و اون یک هفته ای برام پاسپورت سفید رو گرفت.

یه سوال هم خودم داشتم و اون اینکه برای باز کردن حساب در امریکا حدودا چقدر لازم هست که پول بذاریم؟

ممنون
I make my own luck

شماره کیس: 2010AS00016xxx
دریافت نامه قبولی: جولای 2009
کنسولگری: ابوظبی
ارسال فرمهای سری اول: 14 آگوست 2009
کارنت شدن کیس: بولتن آپریل 2010
دریافت نامه دوم: 11 آپریل 2010
مصاحبه: 20 می 2010
دریافت کلیرنس: 14 سپتامبر 2010 (118 روز)

تشکر کنندگان: Borqa3 ، Goodie ، alirezanz
(2009-11-28 ساعت 19:58)sam_hash نوشته:  من در مورد سفر اول به امریکا از کسی که مثل خودم مشکل سربازی داشت وباید برمی گشت و خدمت وظیفه شو انجام می داد پرسیدم(اون سال پیش لاتری برنده شده ). گفت که برای گرفتن پاسپورت سفید و بقیه کارهاش مجموعا 4 هفته در آمریکا بوده. مسئله ای که در مورد گرفتن این document وجود داره اینه که احتیاج به انگشت نگاری داره. بنابراین اگه مثل من عجله دارین خیلی باید به سرعت پیگیرش باشید.اون دوست من همون روز اول وورودش اقدام کرده بود چون از قبل فرم مربوطه رو از اینترنت پیدا کرده بود و پر کرده بود. در ضمن یک نامه یا ایمیل هم به اداره مربوطه که فکر کنم Homeland Security Office بوده فرستاده و گفته که عجله داره و کار انگشت نگاری رو زودتر براش انجام بدن. البته اون محل اقامتش واشنگتن بوده, نمی دونم همه جا به همین سرعت باشه.
من از شخص دیگه ای هم که پرسیدم گفت که من به یه وکیل 300-200 دلار دادم و اون یک هفته ای برام پاسپورت سفید رو گرفت.

یه سوال هم خودم داشتم و اون اینکه برای باز کردن حساب در امریکا حدودا چقدر لازم هست که پول بذاریم؟

ممنون

با 500 دلار هم میتونی شروع کنی وحساب باز کنی
شماره کیس: 2010AS00009XXX
ت. دریافت نامه قبولی: 2009,JUNE, 28
کنسولگری: Ankara
ت. ارسال فرمهای اول: JULY,11, 2009
ت. کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN FEBRUARY 2009
ت. دریافت نامه دوم: DECEMBER 23
ت. مصاحبه:FEBRUARY
ت. دریافت کلیرنس: بعد از 35 روز
ت. دريافت ويزا: 14 اپریل
Tongue نامه تمام
تشکر کنندگان: Borqa3 ، sam_hash ، alirezanz
(2009-11-28 ساعت 19:58)sam_hash نوشته:  من در مورد سفر اول به امریکا از کسی که مثل خودم مشکل سربازی داشت وباید برمی گشت و خدمت وظیفه شو انجام می داد پرسیدم(اون سال پیش لاتری برنده شده ). گفت که برای گرفتن پاسپورت سفید و بقیه کارهاش مجموعا 4 هفته در آمریکا بوده. مسئله ای که در مورد گرفتن این document وجود داره اینه که احتیاج به انگشت نگاری داره. بنابراین اگه مثل من عجله دارین خیلی باید به سرعت پیگیرش باشید.اون دوست من همون روز اول وورودش اقدام کرده بود چون از قبل فرم مربوطه رو از اینترنت پیدا کرده بود و پر کرده بود. در ضمن یک نامه یا ایمیل هم به اداره مربوطه که فکر کنم Homeland Security Office بوده فرستاده و گفته که عجله داره و کار انگشت نگاری رو زودتر براش انجام بدن. البته اون محل اقامتش واشنگتن بوده, نمی دونم همه جا به همین سرعت باشه.

ممنون

ببخشید سوالی برام پیش اومد !
چجوری میخوایی 4 هفته آمریکا باشی و بعد برگردی ؟
مگه مشمول نیستی؟
تشکر کنندگان: Borqa3 ، alirezanz
شما که مشمولی به نظر من رفتیUSA برو کانادا سفارات ایران وتقاضا خرید خدمت کن که 5 میلیون هست
من خودم تو همین فکر هستم
تشکر کنندگان: alirezanz
(2009-11-29 ساعت 00:34)pi30 نوشته:  شما که مشمولی به نظر من رفتیUSA برو کانادا سفارات ایران وتقاضا خرید خدمت کن که 5 میلیون هست
من خودم تو همین فکر هستم

pi30 عزیز بهتر نبود این پست تو تاپیک خدمت سربازی می نوشتید؟Shy
شماره کیس: 2010AS00009XXX
ت. دریافت نامه قبولی: 2009,JUNE, 28
کنسولگری: Ankara
ت. ارسال فرمهای اول: JULY,11, 2009
ت. کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN FEBRUARY 2009
ت. دریافت نامه دوم: DECEMBER 23
ت. مصاحبه:FEBRUARY
ت. دریافت کلیرنس: بعد از 35 روز
ت. دريافت ويزا: 14 اپریل
Tongue نامه تمام
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Monica ، pashaneco
(2009-11-28 ساعت 22:48)zaniar نوشته:  

ممنون

ببخشید سوالی برام پیش اومد !
چجوری میخوایی 4 هفته آمریکا باشی و بعد برگردی ؟
مگه مشمول نیستی؟

آره من هم مشمولم. ولی مدت اقامت خارج از کشور به نظام وظیفه ربطی نداره و دانشگاه اونو تعیین می کنه. اگه دانشگاه حتی برای 6 ماه به شما اجازه خروج بده نظام وظیفه ایرادی نمی گیره . در واقع نظام وظیفه فقط وثیقه براش مهمه. سخت ترین قسمت کار هم همین راضی کردن دانشگاه هست مخصوصا برای من که باید از 7 خان رستم رد بشم.

در این مورد هم که از طریق سفارت ایران تو کانادا برای معافیت اقدام کنیم, تا اونجا که من می دونم باید 4-3 سال از اقامت خارج از کشور گذشته باشه که بشه اقدام کرد وگرنه خوب همه واسه معاف شدن همین کار رو می کردن یا همه بچه هایی که این چند وقت برای تحصیل رفتن خارج الان همگی معاف بودن!

حالا به فرض هم که این کار عملی باشه به کار من یکی که نمیاد چون تا سربازی نرم مدرک و ریز نمراتمو بهم نمی دنSad
I make my own luck

تشکر کنندگان: alirezanz
مرسی زیاد برای جواب هاتون، (صدرا، مریم، ماتریکس و Sam_Hash)
راستش صدرا جان، میدونم كه آمریکا رفتن شرایط خاصی داره و سک سک کردن نیست، اما منم مثه همه یه سری مشکلات دارم، تعهداتی دارم و سرو سامان دادن به امورم ۲ سالی کار میبره، ناچارم اولش رو کج دآر و مریز برم جلو، ... من فکر میکنم اونا هم اینو درک میکنن اگه این پروسه یک کم طولانی بشه،...
به هر حال، هر کدوم از ما كه میایم اینجا مشکلات خاص خودمون داریم، و چیزی كه این فروم رو جذاب کرده هم همینه، كه بچه های باسابقه مثه شما ، لطف میکنن و تجربه های خودشون رو در اختیار ما میذارن.

مریم جان، آره، به اسپانسرم خیلی اعتماد دارم، و همین قصد رو هم داشتم كه این کارت ها برن پیشه دوستم، و اون برام بفرسته،... پس حساب رو باید باز کنم حتما، ... مرسی،...

ماتریکس عزیز، چرا فرم Re-Entry Permit؟؟؟
من قصد دارم در طی این ۲ سال هر ۶ ماه یه بار برم و برگردم( یا اگه بدونم ریسکش بالاست، ۴ ماه یه بارش میکنم.)
و مگه بار اولی كه میرم اونجا دیگه نمیتونم برم تا وقتی كه گرین کارت برسه دستم؟ چون شنیده بودم كه موقع ورود مهری رو میزنن توی پاسپورت كه میگه تا یه سال میتونم وارد و خارج بشم از خاک آمریکا، درسته ؟
OK, پس شما فکر میکنید ۲ هفته زمان کمی هست برای کار های اداری،... ممنونم.

Sam_Hash جان، پاسپورت سفید چی هست؟
و چرا نیاز به گرفتن اون دارم از آمریکا؟

برقع

شماره کیس: 2010AS000007XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:15/5/2009
کنسولگری : Paris
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 6/6/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: August
تاریخ دریافت نامه دوم: End of September
تاریخ مصاحبه: 17/11/2009
تشکر کنندگان: mitr.p
نه اينطور نيست !
مهر ورود و خروج رو دانشگاه نميزنه !
همچنين مدت رو نظام وظيفه مشخص ميكنه !
گير اصلي اين كار نظام وظيفه هست نه گذرنامه و دانشگاه!
اين رو هم در نظر داشته باش براي چه سفر علمي ميخوايي بري آمريكا شايد بتواني بري تركيه يا امارات ولي آمريكا آنهم وقتي برگردي و ويزاي آمريكا رو ببينند فكر كنم اتفاقي شبيه واويلا بيافتد :d
(2009-11-29 ساعت 14:03)zaniar نوشته:  نه اينطور نيست !
مهر ورود و خروج رو دانشگاه نميزنه !
همچنين مدت رو نظام وظيفه مشخص ميكنه !
گير اصلي اين كار نظام وظيفه هست نه گذرنامه و دانشگاه!
اين رو هم در نظر داشته باش براي چه سفر علمي ميخوايي بري آمريكا شايد بتواني بري تركيه يا امارات ولي آمريكا آنهم وقتي برگردي و ويزاي آمريكا رو ببينند فكر كنم اتفاقي شبيه واويلا بيافتد :d

مدت خروج رو دانشگاه توی نامه ای که برای نظام وظیفه میده تعیین می کنه. نظام وظیفه هم عینا همون تاریخ رو به گذرنامه ابلاغ می کنه. البته ما زیر نظر وزارت علوم نیستیم و به وزارت بهداشت مربوط می شیم. نمی دونم که روال کارمون فرق می کنه یا نه. ولی تو دانشگاه ما کار دقیقا به همین صورت هستش.

white passport همون reentry permit هست که اجازه خروج از امریکا به مدت دو سال رو میده. من هم با این اصطلاح از طریق اون دوستم که گفتم آشنا شدم!
I make my own luck

تشکر کنندگان: Borqa3 ، king_of_sky ، mitr.p ، alirezanz
برقع جان،

فرم RE-Entryبرای کسانی هست که قصد دارن بیش از یک سال و کمتر از 2 سال خارج ار آمریکا زندگی کنند هر چند که در این مدت به آ مریکا سفرهای متعددی هم داشته باشن...گفته میشه که آفیسر اداره مهاجرت میتونه موقع ورود از شما توضیح بخواد که چرا بیرون از آمریکا زندگی میکنید و حتی شما را برای بررسی وضعیت ادامه گرین کارت به دادگاه بفرستد....اگر شما بطور فیزیکی ساکن آ مریکا باشید و بتونید این را ثابت کنید (اجاره خانه، در آمد و غیره....)مشکلی برای ورود و خروج ندارید....در واقع وقتی شما برای مدت زیادی خارج از آمریکا هستین...اونها میتونن فرض را بر این بذارن که شما دیکه مایل به نگهداشتن و ضعیت مهاجرت دائم نیستین مگر این که خود شما با درخواست RE-Entry به اون ها اعلام کنید که شما برای 1-2 سال قصد دارین خارج از آ مریکا زندگی کننین...Re-Entry یه جورایی یه ضمانت هست که بدرن درد سر قبل از 2 سال وارد آ مریکا بشین....ولی بدیش اینه که باید 30-45 روز براش تو آمریکا وقت بذاری و باید موقع انگشت نگاری اونجا باشی..بحثهائی در این مورد قبلا تو تاپیکهای دیگه شده بود که متاسفانه نتونستم لینکش را پیدا کنم...
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
تشکر کنندگان: Borqa3 ، sam_hash ، king_of_sky ، mitr.p ، Goodie ، alirezanz
ضمن سلام
دوستان کاملا مراقب باشید و حتما با وکیل مشاوره کنید من به سبب اقوام زیادی که در انجا دارم
میدانم که این مسیله خروج 6 ماهه درد سر زیادی دارد و برای تعداد محدود و با توجیه مناسب امکان
دارد. در مورد پاس سفدی هم تا انجا که میدانم 1 بار میسر است.
اصولا 2 چیز در امریکا اصل است پرداخت مالیات و داشتن کردیت ولو با سابقه بد ! در غیر این صورت
به شما روحی اطلاق میشود ! که حاضر نیست در سیستم باشد. گرین کارت یعنی شما در انجا مرتب
بمانی و قسط و مالیات خوب بدهی درست مثل سیستم خودشان.
در مورد خروج هم این والده ما به علت 2.5سال خروج بی اطلاع گرین کارت نازنین را 2 سال پیش ساسپند فرمود !
به هر حال ارزو دارم همه موفق شوند و این روند شانس پایدارشان باشد اما لطفا سر سری نگیرید!
(2009-11-27 ساعت 12:20)shabnam286 نوشته:  من می خوام برم minneapolis . شرکت هواپیمایی KLM پرواز مستقیم داره به اونجا و یه توقف هم در آمستردام داره. اما خیلی گرونتر از چیزی بود که بچه ها میگن. اکونومی برای ماه دیگه نزدیک 1,700 . چون نزدیک ژانویه هست بلیط گرونتره اما من در سایت KLM برای ماه های دیگه سال هم چک می کردم تقریبا 1,500 می شد. امارات هم شنیدم open نداره باید تاریخ Fix برای برگشت بدی. اگر کسی اطلاعات بیشتری داره ممنون میشم به منم بگین.
سلام بلیط شما 2 سره است
اون ارزونا 1 سره!
موفق باشید
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
تشکر کنندگان: Borqa3 ، sam_hash ، babakped ، Monica ، seravin ، king_of_sky ، AMIN3Y ، alirezanz
(2009-11-22 ساعت 12:02)kash نوشته:  سلام دوستان
با توجه به اين كه تعدادي از دوستان مصاحبه رفتند و يا ويزا گرفتند ويا منتظر كليرنس هستند و باز هم با توجه به اين كه تاريخ expire ويزاي همه حتي بعد از پرسه كليرنس بر اساس تاريخ معاينات پزشكي گذاشته مي شه مي خواستم اطلاعاتتون رو در مورد گرفتن بليط و بهترين خطوط هوايي در اختيار بقيه قرار بدين تا در اين مورد هم متل گرفتن تور ويا رزرو هتل و ... بتونيم بهترين رو انتخاب كنيم
ممنون
اين هم اطلاعات من البته فكر مي كنم با توجه به مقصد كمي تفاوت داشته باشه

BMA توقف لندن قيمت بليط تقريبا 1213000 تومان
تركيش توقف استامبول 1230000 تومان
KLM توقف آمستردام

ما امروز رفتیم بلیط هامون رو از دفتر مرکزی KLM تو برج سایه روبروی پارک ملت گرفتیم. اول تلفنی گفته بودند که ویزای ترانزیت لازمه ولی بعد از دیدن ویزاهامون گفتن ویزای I-551 (که برای گرفتن گرین کارت میرین) نیاز به ویزای ترانزیت نداره ! بازهم اگر کسی تجربه ای در این خصوص داره لطفا" بگه.
NOTE:
Holders of a Alien Residence Card (ARC/Green Card) or a valid I-551 stamp do NOT need an Airport Transit Visa.

منبع :سایت سفارت هلند
http://www.netherlands-embassy.org/artic...00000393EN

دیگه اینکه به سفارت آنکارا ایمیل زدم و پرسیدم زمان expire ویزای ما اونی که تو ویزا نوشتین یا بازهم ملاک تاریخ اعتبار مدیکاله ؟ که پاسخ دادن زمان نوشته شده در ویزا ملاک است.
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
تشکر کنندگان: sam_hash ، meweadl ، kash ، king_of_sky ، Monica ، alirezanz
دوست عزیز باز هم تحقیق کن من فکر میکنم برای ما ایرانیها جز امارات و ترکیش وبریتیش ایر ویز بقیه جاها ترانزیت میخواد حتی با ویزای لاتاری چون یکی از بچه های لاتاری همین سایت دو سال پیش سر این موضوع مجبور شد بلیطشو کنسل کنه کلی جریمه داد وضرر کرد دست اخر با ترکیش راهی امریکا شد پس از چند جا تحقیق کنید
تشکر کنندگان: meweadl ، Ashkan78 ، babakped ، kash ، king_of_sky ، alirezanz
سلام

اين دوستمون صحيح مي گن.

ضمنا بريتيش ايرويز مدتيه كه ژروازهاش به ايران متوقف شده و به جاش يه خط هوايي ديگه به نام British Midland اومده.

(2009-12-10 ساعت 17:55)کامران توکلی نوشته:  دوست عزیز باز هم تحقیق کن من فکر میکنم برای ما ایرانیها جز امارات و ترکیش وبریتیش ایر ویز بقیه جاها ترانزیت میخواد حتی با ویزای لاتاری چون یکی از بچه های لاتاری همین سایت دو سال پیش سر این موضوع مجبور شد بلیطشو کنسل کنه کلی جریمه داد وضرر کرد دست اخر با ترکیش راهی امریکا شد پس از چند جا تحقیق کنید
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: meweadl ، kash ، king_of_sky ، lee ، alirezanz
(2009-12-10 ساعت 22:01)Ashkan78 نوشته:  سلام

اين دوستمون صحيح مي گن.

ضمنا بريتيش ايرويز مدتيه كه ژروازهاش به ايران متوقف شده و به جاش يه خط هوايي ديگه به نام British Midland اومده.

(2009-12-10 ساعت 17:55)کامران توکلی نوشته:  دوست عزیز باز هم تحقیق کن من فکر میکنم برای ما ایرانیها جز امارات و ترکیش وبریتیش ایر ویز بقیه جاها ترانزیت میخواد حتی با ویزای لاتاری چون یکی از بچه های لاتاری همین سایت دو سال پیش سر این موضوع مجبور شد بلیطشو کنسل کنه کلی جریمه داد وضرر کرد دست اخر با ترکیش راهی امریکا شد پس از چند جا تحقیق کنید

ممنون دوستان
حتما" بازهم تحقیق می کنم ولی علاوه سایت سفارت که گفتم KLM هم گفت نامه کتبی میده که نیاز به ویزای ترانزیت نداریم .
کاش از بچه های 2009 هم اگر کسی خودش تجربه اش را داره به ما بگه خیالمون راحتتر بشه.
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
تشکر کنندگان: merdax ، kash ، سارا کوچولو ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان