کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه برای مصاحبه در سفارت آمریکا حاضر شویم؟ (از نظر پوشش)
متوانید پالتویی تهیه کنید که روی کت بپوشید اینجوری سرمای ماه فوریه را هم کمتر حس میکنید
پاسخ
تشکر کنندگان: summery_armin ، najibi ، امیر مهاجر ، msar
والا این مسئله اونقدرها هم مهم نیست که دارید در موردش فکر میکنید .................من روز اولی که وارد فرودگاه لس آنجلس شدم داشتم از تعجب دو تا شاخ در میاوردم...شما نمیدونید چه کسانی برنده ی لاتاری بودند و از کجاها اومده بودند .....از ساحل عاج و کنیا و.......یعنی اینها هم اینقدر به این موضوع فکر کرده بودند؟فقط مهم مرتبی و تمیزیه که اونم به خاطر حفظ آبروی ایرانی وگرنه تاثیری در گرفتن ویزا نداره...اگه میخواستند به تیپ و قیافه ویزا بدن که الان 80 درصد از ایرانیهائی که ما اینجا دیدیم نباید ویزا میگرفتند.......
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
به نظر من مرتب , ساده و شیک بودن تو اون روز از همه مهمتره.
درسته از یه خانم متاهل, یه خانمی که همراه بچه و همسرش یا یه خانم مسن توقع این میره که کاملا رسمی باشن و کت و دامن بپوشن اما اونم باز 100% نیست.
من شیکی رو واقعا تو کت و دامن واسه خودم نمیدونم!! چون موذب میشم و مطمئنم اگه اون روز با کت و دامن و کفش پاشنه بلند برم حتما میخورم زمین!! Big Grin
نباید واسه همه نسخه کت و شلوار و کت و دامن پیچید.به قول merdax کت و شلوار یگانه راه احترام گذاشتن و رسمی بودن نیست.
و لباس میتونه در عین حال که رنگی باشه شیک هم باشه!
و اینکه سن کسی که میره مصاحبه , نوع کارش, رشته درسیش و ... تعیین کنندس.مثلا یه پسر بچه 5 ساله تنش کت و شلوار کنید و ببرید نمیشه که!یه آقای 50 ساله اگه با تیشرت رنگی رنگی بره قطعا بی احترامیه.و یه خانم پزشک با شلوارک و کتونی بره پرستیژ خودشو میاره پایین.

ALIREZA205 به نکته خیلی خوبی اشاره کرد eye contact! تو اون مورد وقتی موفقیم که خودمون باشیم!!وقتی چیزی بپوشیم که توش موذبیم و قبولش نداریم مطمئنا سوتی الکی هم میدیم!!

در آخر هم بگم هممون میدونیم چی بپوشیم که بهمون میاد. مارو موقر و شیک و مرتب میکنه.پس همون باشین که هستید.Smile))))))))

rs232 مرسی که از تجربیاتت به بقیه هم میگی.اگر حرف های تورو کمی نقض کردم به خاطر اینه که تو بیشتر مانور حرفات برای مردها صدق میکنه و تنوع لباسی که خانم ها میتونن بپوشن خیلی بیشتر از مردهاس. اگه خانم ها فکر کنن که همونجوری که عروسی میرن یعنی شیک بودن که ممکنه روز مصاحبه با شینینون حاضر بشن!! Big Grin

به امید موفقیت تو مصاحبه برای همه دوستای خووووووبم
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
پاسخ
من با R.F کاملا موافقم، هیچ لزومی نداره كه حتما کت و شلوار یا کت و دامن باشه!، مهم اینه كه هم شیک باشه، هم آدم توش احساس راحتی کنه!
الان ۳ سال كه توی فرانسه هستم، هم خودم دو , سه بار برای کارم رفتم مصاحبه، وهم زیاد دیدم دوستان غیره ایرونی كه رفتن مصاحبه! همه جای دنیا وقتی میری برای مصاحبه باید مرتب و خوب لباس بپوشی ، و این لزوما کت شلوار نیست!
یکی میتونه پیراهن مردونه شیک رو با با یه پلیوری كه بهش میاد بپوشه كه بهتر از یک کت شلوار كه شونصد تا چروک خورده پشتش!
حالا همین شخص اگه بیاد کفش اسپرت سفید بپوشه یا شلوار جینی كه وصله خورده دیگه زیادی casual هست!!
بازم میگم باید توی لباس راحت باشین، یکی توی کت و شلوار راحت تره یکی توی پلیور پوشیدن!
یادتون باشه كه اصولا آمریکایی ها رتبه ی بالایی در رنکینگ شیک پوش های دنیا ندارن، و توروخدا اگه کت شلوار میپوشین نرید کراوات قرمز بزنید كه انگار واقعا دارید میرید عروسی، کراوات رو رنگ سنگین انتخاب کنید.

برقع

پ.ن . کمتر از یه هفته دیگه مصاحبه دارم!! :So

شماره کیس: 2010AS000007XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:15/5/2009
کنسولگری : Paris
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 6/6/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: August
تاریخ دریافت نامه دوم: End of September
تاریخ مصاحبه: Mid November
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها
پاسخ
پاورقي:
من کلي واسه فروش کت و شلوار تبليغ کردم. Sad
بابا توروخدا کساني که نميخوان کت و شلوار بپوشن، تبليغ منفي نکنن!!! بذارين ما کاسبيمونو بکنيم. Big Grin

ولي خارج از شوخي، بنظر من هرکسي با هر لباسي که فکر ميکنه بهتر بنظر ميرسه بره. ما نظرات شخصي خودمونو مي‌گيم. انتخاب با شماست!
من کت و شلوار رو ترجيح ميدم و فکر مي‌کنم با کت و شلوار رسمي، يه پارچه آقا ميشم Wink
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، najibi ، امیر مهاجر ، shaso ، msar
به نظر منم اگه آدم لباس شیک وسنگین بپوشه تو نحوه مصاحبه شم بی تاثیر نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، rs232 ، najibi ، امیر مهاجر ، shaso ، HodHod Golestani ، shahryar7021 ، msar
همانطوری که لیلی جان و دیگر دوستان گفتند پوشیدن لباس رسمی ضروری نیست ولی من یک سوال کوچولو برایم پیش آمده.
ما که برایمان اینقدر پوشیدن لباس رسمی سخت است, چگونه میخواهیم در امریکا کار کنیم؟
پاسخ
آرش جان من اگه گفتم خیلی مهم نیست منظورم این نبود که پوشیدن لباس رسمی سخته...........من فقط میخوام بگم که کسی که کت و شلوار بهش نمیاد لازم نیست این کار و بکنه و خودش و مثل عین الله باقر زاده درست کنه بره سفارت ...............
من باهات موافقم که باید رسمی بود ولی فقط کت و شلوار که دلیل بر رسمی بودن نیست.....باید لباس معقول بپوشید و مرتب....در تائید حرفهای آرش باید بگم که من خودم روز مصاحبه قبل از اینکه نوبتمون بشه دختر خانمی رو دیدم وقتی رفت جلوی گیشه برای مصاحبه کلاه کپ سرش بود همون موقع آفیسر بهش تذکر داد که کلاهت و در بیار همونطوری که شما ها بهتر از من میدونید در آوردن کلاه و عینک آفتابی در موقع صحبت کردن از نشانه های احترام به طرف مقابله و چون این خانم مراعات نکرده بود آفیسر بهش گفت و متاسفانه ادامه ی گفتگو هم به خاطر همون برخورد اولیه به خوبی پیش نرفت......................من منظورم اینه که نه خیلی موضوع رو جدی بگیرین و نه خیلی هم cool و بیخیال که توهین به طرف مقابل تلقی بشه....
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
(2009-11-12 ساعت 21:42)rs232 نوشته:  همانطوری که لیلی جان و دیگر دوستان گفتند پوشیدن لباس رسمی ضروری نیست ولی من یک سوال کوچولو برایم پیش آمده.
ما که برایمان اینقدر پوشیدن لباس رسمی سخت است, چگونه میخواهیم در امریکا کار کنیم؟

خوب این سوال به نظر من یه جواب خیلی ساده داره!
آدم در شرایط مختلف،با محیطای محتلف هماهنگ میشه!
مثل ایینه که شما توی تخت خودت خوابیدی یکی میاد صدات میکنه میگه برا چی الان خوابیدی؟سر کار نمیخوای بری مگه؟ خوب شما میگی آقا من مثلا 6 ساعت دیگه باید بیدار بشم! الان که وقت خوابه! هروقت وقت بیداری شد من بیدار میشم! نمیشه برا سر کار رفتن و ترس از دیر رسیدن،تمام شبو نخوابید که!
مطمئنا flexibility یا انعطاف در تمام ارکان زندگی ما در آمریکا وجود خواهد داشت! برای هر کاری مجبور به رعایت خیلی چیزا هستیم،که خوب اونا رو دیگه باید رعایت کنیم! بالاخره یه ترکیب رنگ وجنس از کت و شلوار پیدامیشه که من نوعی دوس داشته باشم یا حداقل بتونم تحملش کنم موقع قرارهای رسمیم یا حتی جلسات! اون چیزی که بحثشه و من سرش چونه میزنم موقعیتهاییه که دست خودمونه و ما حق انتخاب داریم!
ما اگه بخوایم نتیجه مثبت یا منفیو منوط به نوع لباس پوشیدنمون کنیم در روز مصاحبه،همین خود بنده دقیقا مثال نقض هرگونه رابطه مستقیمی میشم!
مثلا من با تیپ غیرمحترمانه (از نظر کسانی که میگن کت و شلوار) نتیجه ای رو برام رقم زدند یا خودم رقم زدم،که شاید هزار نفربا کت شلوار آرمانی!! نتونستن یا نشد!
خوب اینجا میبینیم که یه سری عواملی هستن که بستگی مستقیم دارن به نتیجه،مثلا شما با هرچی بری،ویزاتم آماده باشه ولی به طرف با فحش جواب بدی نه تنها ویزاتو نمیدن،بلیط سلول انفرادیتو صادر میکنن!
ولی وقتی بحث لباسه،اونم در محدوده تعریف شده و در قالب "شیک و باکلاس" ،دیگه تاثیر مستقیمی در کار نیس!
البته منم کت وشلوارهایی دیدم که دوس دارماBig Grin
اینطوری نباشه که به عنوان پرچمدار مبارزه با لباس باتربیتی و کت شلوار شناخته بشمWink
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، rs232 ، R.F ، honareirani ، امیر مهاجر ، BirdMan ، Lemony ، msar
خدا را شکر که بچه ها همه مشکلاتشون حل شده و فقط نمی دونن که با فراکشون برن یا کت و شلوار یا لباس شکار...
من خودم شخصا یک پیراهن مردونه بسیار سفید و آستین کوتاه داشتم و دکمه دوم یقه را هم باز کرده بودم و همسرم هم تیپ مشابهی داشت و از همون اول هم با اون خانم مصاحبه کننده با خنده و لبخند و شوخی سر حرفو باز کردم و از وسط کار هم زدم رو کانال انگلیسی و خانمه بلافاصله گفت شما بک گراند نمیخواین و برین یو پی اس پول بدین و welcome to united states . در ضمن قیافه مون هم به طرز فجیعی آفتاب سوخته شده بود. این خانم با اینکه کلی مدارک مالی و کارت پایان خدمت و ویزاهای مختلف طولانی مدت که در پاسپورتهای قبلی داشتیم همراهمون بود، حتی درخواست هم نکرد و وقتی من گفتم فلان مدرک را دارم، دستشو جوری تکون داد که انگار اصلا مهم نیست.
همین خانم، جلوی چشم ما سه نفر را رد کرد که دوتاشون کت و شلواری بودند و یکیشون هم یک خانم کلاه به سر بود. جوری که ما یا غیاث المستغیثین میخوندیم که گیر اون نیوفتیم.
بعد هم میدیدم که چطوری همه ایرانیها با کت و شلوار و کراواتی که معلوم بود داره عذابشون میده نشستن و دارند خودشون را باد میزنن و عصبی و نگران بودند.
رفتن به سفارت و مصاحبه برای هر کس یک یا دو بار بیشتر پیش نمیاد و چیزی نیست که کسی بگه من در این مورد بیشتر میدونم یا نمی دونم.
در زمان مصاحبه هم شما را روی مبل راهنمایی نمی کنن که با قهوه و شیرینی از شما پذیرایی کنند و کاغذهای قرارداد بیزنس را جلوتون بذارن تا امضا کنید.
چیزی مثل یک زندان امنیتیه، که شما در پشت شیشه ایستادید و یک نفر با شما از اسپیکر صحبت میکنه و کاغذها از شکافی در زیر شیشه رد و بدل میشه. اصل ماجرا، تاثیری است که ظاهر شما روی آفیسر میگذاره که به نوع لباس ربطی نداره ولی به تمیزی و شخصیت و نحوه رفتار شما مربوطه.

در تمام دنیا، اگر بخواهید وارد کازینو بشین، باید کت و شلوار و کراوات رسمی داشته باشید و در غیر این صورت به شما اجازه عبور نمیدن. تنها جایی که این قانون کمتر برقراره، همین آمریکاست و یکی از جاهایی که این قانون به شدت برقراره، لندنه.
یکی از دوستانم تعریف میکرد که در یکی از کازینوهای معروف لندن، یکی از بازیگر های معروف ایران (م.ر گ) را دیده که با لباس شیک اسپرت راه میرفته و همه هم براش می مردن. ازش پرسیده چطوری بدون کت و شلوار اومده تو، اون گفته داشتم از خیابون رد میشدم گفتم بیام این تو ببینم چه خبره، کسی هم هیچی به من نگفت! این یعنی ظاهر اون شخص به اندازه کافی بوده که بدون سوالت بفرستنش تو.

به هرحال من تا اونجا که خودم دیدم، آمریکایی ها خودشون زیاد پابند این مقررات نیستند، مگر اینکه به قول آرش جلسه مهم رسمی وجود داشته باشه. برای مثال من فکر میکنم که وقتی برای دریافت سیتیزن شیپ میرم که قسم بخورم، حتما با لباس رسمی میرم.

یک گله کوچولو هم از آرش عزیز داشتم
آرش جان مطمئن باش برای خیلیها اصلا سخت نیست که لباس رسمی بپوشند. احتمالا بعضی هم هستند که یک کمد فقط کت و شلوار دارند. ولی مطمئنا دلیل بر این نمیشه که اگر به خاطر یک قرار معمولی سفارت اون را نپوشند، پس اصلا دلیلی برای آمریکا اومدن ندارند. گاهی وقتها پوشیدن کت و شلوار در هرجا، نشان دهنده عدم اعتماد به نفس هست نه شیک پوشی و مرتب بودن.
اصلا ممکنه بعضی افراد لازم نباشه در شرکتها و بانکها و موسساتی کار کنند که نیاز به لباس رسمی داره.  شما خودتون در تاپیک "ماجرای کار پیدا کردن من" فرمودین که میخواستین با کت و شلوار برین ولی همه بهتون گفتن اینطوری نرین بهتره!
برای مثال فکر میکنید اون میلیونر عرب که لباس قدیمی عربی و دمپایی میپوشه و با بنتلی جلوی سفارت پارک میکنه، از شما که کت و شلوار پوشیدید سخت تر ویزا میگیره؟ یا اصلا اون شخص برای چی بره آمریکا چون کت و شلوار نمیپوشه؟
پاسخ
پیام جان, بهرحال اسمش مصاحبه است و از نظر من با جلسه سیتیزنشیپی فرقی نمیکنه چون هر دو رسمی هستند. اتفاقا به نظر من اهمیت مصاحبه برای سیتیزنشیپی بسار کمتر است چون فرمالیته است و اگر چهارتا سوال درمورد تاریخ بلد باشید و مورد قضایی هم نداشته باشید نظر مصاحبه کننده در مورد شما اصلا اهمیت ندارد. در حالی که نظر مصاحبه کننده در سفارت در موقع گرفتن ویزا به آینده ما مربوط است.
حالا من که کوتاه اومدم و گفتم پوشیدن یک لباس مرتب هم کافی است ولی فقط سعی دارم بگویم که اصولا بیشتر ما و از جمله خود من نسبت به بسیاری از مسائل سهل انگار هستیم. مثلا اگر هیچ کسی ما را نبیند ممکن است یک تیکه آشغال را بدرون رودخانه بندازیم و بعد هم بگوییم حالا مگه چی میشه. اصلا چه اهمیتی داره؟ مگه چه تغییری توی سرنوشت من ایجاد میشه؟
بهرحال وقتی یک جلسه رسمی با یک امریکایی وجود دارد قاعده این است که لباس رسمی پوشیده شود. ولی ما میتوانیم نپوشیم و مطمئنا هیچ مشکلی هم پیش نمیاید. همانطور که اگر نصف شب از استاپ ساین, بدون توقف عبور کنیم هیچ مشکلی پیش نمیاید.
برای همین است که این مسئله را به کار و زندگی در امریکا ربط دادم. مطمئنا شما هم اگر در زمان سیتیزنشیپی با تیشرت بروید هیچ اتفاقی نمی افتد و به سادگی کارهایتان را انجام میدهید و هیچ کس هم به شما بی احترامی نمیکند.
من هم وقتی برای مصاحبه کار رفتم به حرف ایرانیهای اطراف خودم گوش کردم که کت و شلوار نپوشیدم در حالی که سوپورهای اینجا هم زمانی که جلسه رسمی در سیتی هال دارند مجبورند لباس رسمی بپوشند و من اگر الآن دوباره بخواهم برای مصاحبه ظرفشویی در رستوران هم بروم حتما با لباس رسمی میروم.
ما با این کارمان نشان میدهیم که به قواعدی که در امریکا هست احترام میگذاریم. البته این چیزهایی که گفتم نظر منه و من هم به نظر شما احترام میگذارم.
پاسخ
سلام آقای rs232 می تونم بپرسم شما چه سالی ویزا گرفتید؟ و الان در آمریکا مشغول چه کاری هستید؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، msar
اول یه نکته را بگم که این حرفها که میزنم کلی واصلا منظور به شخص خاصی تو این فوروم نیست. منظور فقط در مورد لبا س رسمی در غرب و کاربرد آن هست و گرنه ایرانیها جزو به مد ترین، خوش تیپ ترین، خوش گل ترین و خوش لباس ترینها هستند...همین بحث های این تاپیک هم مدرک این که چقدر ما به لباس پوشیدن اهمیت میدیم...ولی شاید در مورد لباس رسمی در جوامع غربی خیلی تجربه نداشته باشیم....

این مسئله لباس رسمی هم از اون مسائلی هست که تو مملکت ما هیچ قاعده خاصی نداره. ما در حال حاضر نه چیزی بعنوان لباس رسمی ایرانی داریم نه بیشتر مواقع اون چیزی که از غرب به عاریه گرفته درست و به جا استفاده میشه شده (قبول دارین که پوشش مردانه ما در حال حاضر از غرب گرفته شده؟). ما اگه میخوایم یه مدل ایرانی از لباس رسمی ارایه بدیم باید صد در صد ایرانی باشه ولی اگه قرار باشه تعریف خودمون را از لباس رسمی با اون چیزی که از غرب گرفته ایم داشته باشیم نتیجه ای بهتر از پژو آر دی نداره....مثلا م.ق.ا.م.ا.ت ک.ش.و.ر در بالا ترین سطح و در رسمی ترین ملاقاتها و مجامع دنیا با کت شلوار رنگ روشن و جوراب سفید و با اعتماد به نفس کامل ظاهر میشن......اگه عربها با دشداشه یا هندی ها با ساری تو یه مجلس رسمی وارد بشن همه میدونن که این لباس سنتی/رسمیه اون کشور هست و هیچ ایرادی هم نداره و قابل احترام است. هیج کس دستمالی که عربها رو سر میندازن یا پا رچه ای که سیک های هندی به سر میبندن را غیر رسمی یا توهین تلقی نمیکنه ولی کلاه کاپ در یه جلسه رسمی پذیرفته نیست….کدهای لباس رسمی غربی در دنیا کاملا مشخص و تعریف شده هست و با یه سرچ سریع تو اینترنت قابل دسترسی هستن که من چند تا لینک تو پست قبلیم گذاشتم...

در کل جمع بندی من از بحث هائی که تا حالا شده ایناست:

1. اون چیزی که از لباس رسمی تو جوامع غربی تعریف شده شامل کت و شلوار با رنگ تیره و پیراهن روشن، کروات با رنگ هماهنگ و کمر بند و جوراب تیره هست...میشه هم این تیپ را بدون کت پوشید...این سلیقه یا نظر من نیست، یه کد استاندارد تو دنیاست...دیگه اینکه چه طیف رنگ، سایز، مدل یا برشی به شما بیشتر میاد و باعث میشه بقول لیلی مثل عین ا.. به نظر نرسید... بستگی به سلیقه شما داره..

2. مصاحبه ویزا یک ملاقا ت رسمی بین شما و نمایده رسمی اون کشورن هست که شما درخواست ورود به کشورش را دارین. پس بهتره طبق عرف برای همچین ملاقاتی که میتونه یکی از مهمترین اتقاقات رندگی آدم باشه رسمی ظاهر شد.

3. لباس رسمی پوشیدن در قبولی یا رد ویزای گرین کارت تاثیری نداره و لی در دید اولیه آافیسر نسبت به فرد مصاحبه شونده تاثیر مثبت داره..دید اولیه آفیسر هم در روند مصاحبه موثر هست...شما ممکن بتونید این دید مثبت را با ژستر، اعتماد به نفس و توانائیهای دیگه که در بر قراری ارتباط دارین به فرد مقابل بدین هر چند هم که لباستون رسمی نباشه....لباس فقط یکی از چند فاکتورمهم هست.

4. فرد مصاحبه کننده در آنکارا یا ابوظبی بعد از چندین سال تجربه، آموزش و آشنائی فرهنگی از همه مصاحبه شونده ها توقع نداره با لباس رسمی تو فرمت غربی ظاهر بشن....ولی یه چیز را مد نظر خواهد داشت.. اینکه فرد متقاضی چقدر آشنا یا قابلیت تطبیق خود(Adaptable) با فرهنگ کشوری را داره که قصد مهاجرت به اونچا را داره.

5. اگه فکر میکنید کت و شلوار باعث موذب شدن، بد تیپ شدن یا کلا باهاش احساس خوبی ندارین، بهتره نپوشین. در درجه اول این شما هستین که باید از خودتون احساس خوبی داشته باشین تا بتونین این حس را به دیگران انتقال بدین.

با تشکر و احترام کامل به تظرات همه دوستان....

پا ورقی از:
صنعت_پوشاک_در_ایران_باستانhttp://fa.wikipedia.org/wiki/

صنعت پوشاک در ایران باستان

نخستین ابزار ریسنگی در نزدیکی بهشهر در غار کمربند پیدا شده‌است که مربوط به ۷۰۰۰ سال پیش از میلاد میسح است. در ناحیه سه گابی کردستان از درون تابوت‌های سفالین محتوی اجساد کودکان شواهد باستان‌شناختی دربارهٔ منسوجات مربوط به هزارهٔ پنجم پیش از میلاد بدست آمده‌است. در تپه سیلک، آینه‌ای پیدا شده‌است که رشته‌هایی از کتان روی آن دیده‌می‌شود. همچنین در کهن‌ترین بخش شهر شوش، سوزنی سوراخ‌دار یافت شده‌است. افزون بر آن دو سر نیزه پیدا شده که از نقوش پارچه‌هایی پوشیده شده بودند که متعلق به ‪ ۳۵۰۰‬تا ‪ ۳۰۰۰‬پیش از میلاد هستند. شاید جالب باشد که اسکندر مقدونی هنگامی که ایران را فتح کرده بود، لباس ایرانی می‌پوشید.

کت و شلوا
ایرانیان نخستین کسانی بودند که کت آستین‌دار و شلوار می‌پوشیدند. مردمان دیگر تمدن‌ها چون آشوریان، بابلیان و یونانیان شلوار نمی‌پوشیدند، و حتا یونانیان به ایرانیان به دلیل پوشیدن شلوارهای رنگی کنایه می‌زدند. ایرانیان برای سوارکاری گونه‌ای شلوار چرمی ویژه داشتند که تنگ و چسبان بوده‌است.

THE HISTORY OF COSTUME
By Braun & Schneider - c.1861-1880

Persian Nobility

[عکس: PLATE2BX.JPG]
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
نظر من هم با لباس رسمی هست .
به هر حال هر جایی یک آداب و رسوم خاص خودش رو داره . و اگر قراره ما بریم جایی و ابراز کنیم که عاشق رفتن به اونجا هستیم باید به آداب ورسوم اونجا هم احترام بذاریم و از اونجایی که آقا آرش پیشکسوت ماست من با نظرش موافقم . من قبلاً خودم می خواستم اگر رفتم اونجا خیلی راحت لباس بپوشم ولی وقتی این نظرات رو خوندم کاملاً نظرم برگشت . به هر حال شخصیت آدمها به لباس نیست ولی معمولاً یکسری آداب و رسوم هرجایی عرف هست . تو ایران خودمون هم ما یکسری عادتهای لباس پوشیدن داریم که برای یک شخص خارجی قابل قبول نیست .
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، امیر مهاجر ، myfriendsmy2010 ، msar
منم با این که کت و شلوار بهم میاد ولی میخاستم ساده باشم!!!! همچین میگم که انگار ده بار تو لاتاری قبول شدم!!!!
من هم اگه قبول بشم حتما یه کت و شلوار خوشکل میپوشم!
پاسخ
تشکر کنندگان: amirbakhshi ، MPU ، امیر مهاجر ، BirdMan ، msar ، mojgan m

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان