کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-06-05 ساعت 09:57)Roo نوشته:  من هم متوجه جای این "خط" نمی شم!

دوستان کسی تابحال با CIS Ombudsman برای شکایت از طولانی شدن پروسه تماس داشته؟ مثل اینکه کارشون رسیدگی یه این مسائل هست

The Office of the Citizenship and Immigration Services Ombudsman (Ombudsman) is dedicated to improving the quality of citizenship and immigration services

این هم درسته که تماس با سناتور ایالت میتونه کمک کنه؟ برای سفارت ابوظبی چطور؟

یجورایی به ombudsman مربوط میشه. ما اقدام کردیم ولی بعد از چند روز جواب دادند که مربوط نمیشه و درخواست ابطال کردند.
سناتور هم بنا به درخواست وکیلمون با سفارت مکاتبه کرد. سفارت هم جواب داد که همه شرایط را درک میکنه ولی مجبورن که طبق قوانین پروسه امنیتی را طی کنند.
حتی پتیشنرمون به نماینده کنگره شخصا مراجعه کرد ولی پاسخ سفارت به ایشان هم تقریبا همان بود.
کتگوری: F4
PD: دسامبر 2001 تكميل پرونده: فوريه ٢٠١١
مصاحبه: آگست 2014 ابوظبی
کلیرنس خانواده: نوامبر 2014 عزیمت: می 2015
OR در سایت سیس: 19 می 2016
کلیرنس: 6 جون 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: Roo ، armehraboon ، Pargosha
فکر می کنم به درجه سناتور هم مربوط بشه، هم به حزبش، تا جایی که دارم تاپیک های فاروم های خارجی رو می خونم مثل اینکه بعضی سناتور ها خیلی پیگیری کردن اما بعضی اصلا! اینطور که به نظر میاد دموکرات ها بهتر همکاری کردن. حالا میگن تا 60 روز باید صبر کرد و ما هم 60 روز رو رد کردیم، اما ابوطبی 4 تا 6 ماه اعلام کرده، به نظرتون الان با سناتور مکاتبه کنیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-02 ساعت 23:10)hamidoo_b نوشته:  فهمیدن تقریبی زمان کلیر شدن از آپدیتها:
من و خیلی از دوستان فکر می کردیم که آپدیت or  از جانب آمریکا اعمال میشه، ولی بعد از دیدن چند آپدیت در روز شنبه و در ساعت اولیه صبح به این نتیجه رسیدم که آپدیت or  از جانبه سفارت و به منزله پایان فرایند ای پی هستش. پس باید یه آپدیتی دیگه هم باشه که نشون بده ما از طرف آمریکا کلیر شدیم.
و اما فهمیدن این آپدیت، شما وقتی تو سایت ceac کیستون رو چک میکنید برای ای پی بودنتون یه متنی مینویسه که با Your visa case is شروع میشه و با has been reached خاتمه پیدا می کنه. در حالت عادی تمامی متنها یکی هستش ولی وقتی کد html بعضی از متنها رو چک میکنید با هم فرق میکنه و دو مدل هستش که به یک خطی و دو خطی معروفه. اینو بچه های پارسال کشفش کردند ولی چیزی که مهمه رابطه اون با کلیر شدنه.
برای دیدن کد متن از همه مرورگرها میشه استفاده کرد ولی راحتترین مرورگر فایر فاکسه. برای اینکار متن ای پی تون رو هایلایت (انتخاب)  کنید بعد کلیک راست و گزینه View selection source رو انتخاب کنید. در حال حاضر دو حالت ممکنه پیش بیاد
گزینه اول: کل متن ای پی شما در یک سطر قرار داره و نوشته شده که بهش میگن یک خطی
گزینه دوم : کل متن ای پی شما در دو سطر نوشته شده ( سطر دوم با In addition شروع میشه) به این حالت میگن دو خطی

در مورد سفارت ابوظبی با بررسی و آزمایش حدود 100 کیس به این نتیجه رسیدم که میشه گفت اگر متن آپدیت شما یک خطی باشه یعنی هنوز مشمول ای پی هستید و اگه دو خطی باشه یعنی از جانب ارگانهای آمریکا کلیر شدید !
اگر آپدیت دو خطی شده باشید احتمالا (نه قطعا) بین یک روز تا حتی دو هفته ممکنه طول بکشه که آپدیت or داشته باشید و دلیلش هم اینه که سفارت ابوظبی در روز های خاصی از ماه این کارها رو انجام میده و اگه دقت کرده باشید دوستانی هم که ایمیل میزنن میبینند که بعد از چند روز یک دفعه به همه ایمیل ها پاسخ داده میشه.
این تاریخ ها رو هم میشه از برنامه مصاحبه بچه ها به صورت تقریبی حدس زد چون اگه به تاریخ های مصاحبه ها توجه کنید می بیند بعضا یک هفته در ماه مصاحبه تو گروه نداریم.
یه نکته ای دیگه هم که از بررسی کیس های سفارت ابوظبی دستگیرم شد اینه که در مواردی که هر دو نفر کیس ای پی خورده باشند اگه حتی کیس اصلی کلیر شده باشه ولی کیس دوم کلیر نشده باشه آفیسر صبر میکنه تا کیس دوم هم کلیر بشه و بعد کل کیس رو کلیر میکنه مگر اینکه خیلی زمان بگذره و تک تک کلیریشون رو اعلام می کنه.
نکته دیگه که از هر سه سفارت دستگیرم شد اینه که کیس هایی که نفر اول ویزا یکضرب میگیرن و نفر دوم ای پی میخوره برای کلیر شدن در اولویت هستن و نسبتا زودتر کلیر میشن !
من سعی کردم به صورت کامل و روشن توضیح بدم تا جای هیچ سوالی نمونه که گروه به هم بریزه و سر این جریان شلوغ بشه. این یه راهه برای تشخیص کلیری که بازم تاکید میکنم به علت اینکه آفیسر نظر نهایی رو میده قطعی نیستش ولی با درصد بالایی عملیه.
در آخر، کلیر شدن زمان بندی خاصی نداره پس:
تمام فکر و انرژی تون رو براش نگذارید
زبان بخونید
مهارتتون رو افزایش بدید
به فکر این باشید کجا میخواهید تشریف ببرید و براش برنامه ریزی کنید
و باز هم زبان بخونید !
با آرزوی موفقیت برای همه شما

کیس من هم or شده و هم یک خطی! Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، hosseinslm
دوستان کیس ما شامل سه نفره خودم و همسرم و دختر 7 سالم .با این روش جدید و بعد از 80 رو زانتظار . من و همسرم یک خطی هستیم و دختر7 سالم دوخطی . به نظرتون بچه هفت ساله من اصلا چرا باید ای پی بخوره ؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-05 ساعت 15:29)مهسا20132013 نوشته:  دوستان کیس ما شامل سه نفره  خودم و همسرم و دختر 7 سالم .با این روش جدید و بعد از 80 رو زانتظار . من و همسرم یک خطی هستیم و دختر7 سالم دوخطی . به نظرتون بچه هفت ساله من اصلا چرا باید ای پی بخوره  ؟؟؟؟؟؟

اینطور که دوستان گفتند دو خطی یعنی کلیر شدند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .من امروز اپديت گرفتمممم
نوع ويزا k1
تاريخ مصاحبه 7 jan ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinslm
امروز ۵ ماه از مصاحبه همسرم می گذره
هنوز خبری نیست
واقعا مسخره است
خسته شدیم!

Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza55 ، armehraboon ، hosseinslm
(2016-06-05 ساعت 23:10)Sor نوشته:  سلام .من امروز اپديت گرفتمممم
نوع ويزا k1
تاريخ مصاحبه 7 jan ابوظبي

سلام دوست عزیز sor
آیا این اولین آپدیت تون بعد از مصاحبه هست ؟
یا چند آپدیت دیگه هم داشتین ؟
ایشالا نشونه کلیرشدنتون باشه و بزودی ما رو در
شادی تون سهیم کنین
من تو ماه may در ceac چهار تا آپدیت و در این
ماه یعنی jun دو تا آپدیت داشتم
البته آپدیت سوم jun شاید بخاطر ایمیلی بود که به
سفارت زدم برا گرفتن پاس جدید و دو ساعت بعدش
ایمیل زدن که شماره جدید پاس رو وارد کردن
البته دوستانی هم بودن که با یکی دو آپدیت کلیر
شدن و شاید مثل من هم بودن که هرماه سه تا چهار
آپدیت بعد از مصاحبه داشتن و هنوز منتظرن
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ، اين سومين اپديت من بود، اولينش 3 روز بعد از مصاحبه بود، بعديش 31 march و امروزم سوميش بود..واقعا اميدوارم انتظارها زودتر تموم بشه و همه كلير بشن
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha
(2016-06-05 ساعت 12:25)sanbad نوشته:  
(2016-06-02 ساعت 23:10)hamidoo_b نوشته:  فهمیدن تقریبی زمان کلیر شدن از آپدیتها:
من و خیلی از دوستان فکر می کردیم که آپدیت or  از جانب آمریکا اعمال میشه، ولی بعد از دیدن چند آپدیت در روز شنبه و در ساعت اولیه صبح به این نتیجه رسیدم که آپدیت or  از جانبه سفارت و به منزله پایان فرایند ای پی هستش. پس باید یه آپدیتی دیگه هم باشه که نشون بده ما از طرف آمریکا کلیر شدیم.
و اما فهمیدن این آپدیت، شما وقتی تو سایت ceac کیستون رو چک میکنید برای ای پی بودنتون یه متنی مینویسه که با Your visa case is شروع میشه و با has been reached خاتمه پیدا می کنه. در حالت عادی تمامی متنها یکی هستش ولی وقتی کد html بعضی از متنها رو چک میکنید با هم فرق میکنه و دو مدل هستش که به یک خطی و دو خطی معروفه. اینو بچه های پارسال کشفش کردند ولی چیزی که مهمه رابطه اون با کلیر شدنه.
برای دیدن کد متن از همه مرورگرها میشه استفاده کرد ولی راحتترین مرورگر فایر فاکسه. برای اینکار متن ای پی تون رو هایلایت (انتخاب)  کنید بعد کلیک راست و گزینه View selection source رو انتخاب کنید. در حال حاضر دو حالت ممکنه پیش بیاد
گزینه اول: کل متن ای پی شما در یک سطر قرار داره و نوشته شده که بهش میگن یک خطی
گزینه دوم : کل متن ای پی شما در دو سطر نوشته شده ( سطر دوم با In addition شروع میشه) به این حالت میگن دو خطی

در مورد سفارت ابوظبی با بررسی و آزمایش حدود 100 کیس به این نتیجه رسیدم که میشه گفت اگر متن آپدیت شما یک خطی باشه یعنی هنوز مشمول ای پی هستید و اگه دو خطی باشه یعنی از جانب ارگانهای آمریکا کلیر شدید !
اگر آپدیت دو خطی شده باشید احتمالا (نه قطعا) بین یک روز تا حتی دو هفته ممکنه طول بکشه که آپدیت or داشته باشید و دلیلش هم اینه که سفارت ابوظبی در روز های خاصی از ماه این کارها رو انجام میده و اگه دقت کرده باشید دوستانی هم که ایمیل میزنن میبینند که بعد از چند روز یک دفعه به همه ایمیل ها پاسخ داده میشه.
این تاریخ ها رو هم میشه از برنامه مصاحبه بچه ها به صورت تقریبی حدس زد چون اگه به تاریخ های مصاحبه ها توجه کنید می بیند بعضا یک هفته در ماه مصاحبه تو گروه نداریم.
یه نکته ای دیگه هم که از بررسی کیس های سفارت ابوظبی دستگیرم شد اینه که در مواردی که هر دو نفر کیس ای پی خورده باشند اگه حتی کیس اصلی کلیر شده باشه ولی کیس دوم کلیر نشده باشه آفیسر صبر میکنه تا کیس دوم هم کلیر بشه و بعد کل کیس رو کلیر میکنه مگر اینکه خیلی زمان بگذره و تک تک کلیریشون رو اعلام می کنه.
نکته دیگه که از هر سه سفارت دستگیرم شد اینه که کیس هایی که نفر اول ویزا یکضرب میگیرن و نفر دوم ای پی میخوره برای کلیر شدن در اولویت هستن و نسبتا زودتر کلیر میشن !
من سعی کردم به صورت کامل و روشن توضیح بدم تا جای هیچ سوالی نمونه که گروه به هم بریزه و سر این جریان شلوغ بشه. این یه راهه برای تشخیص کلیری که بازم تاکید میکنم به علت اینکه آفیسر نظر نهایی رو میده قطعی نیستش ولی با درصد بالایی عملیه.
در آخر، کلیر شدن زمان بندی خاصی نداره پس:
تمام فکر و انرژی تون رو براش نگذارید
زبان بخونید
مهارتتون رو افزایش بدید
به فکر این باشید کجا میخواهید تشریف ببرید و براش برنامه ریزی کنید
و باز هم زبان بخونید !
با آرزوی موفقیت برای همه شما

کیس من هم or شده و هم یک خطی!  Cool
كيس پسر من هم يكهفته بعد از مصاحبه or شد ولي يك خطيه
پاسخ
تشکر کنندگان:
پرونده من که انگار افتاده پشت شوفاژ،10 ماه تمومه یدونه اپدیتیم نشده. ما رو بگو از دست کشور خودمون شاکی هستیم که تبعیضو بی قانونیه، اینا که دیگه به تبعیض گفتن زکی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
انشالا به همين زوديا كليير مي شين،اميدتون از دست نديد
پاسخ
(2016-06-06 ساعت 02:00)alireza55 نوشته:  پرونده من که انگار افتاده پشت شوفاژ،10 ماه تمومه یدونه اپدیتیم نشده. ما رو بگو از دست کشور خودمون شاکی هستیم که تبعیضو بی قانونیه، اینا که دیگه به تبعیض گفتن زکی.

دوست عزيز پرونده من هم تقريبا ١٠ ماه بدون آپ بود. حتي ايميل هم ميزدم آپديت نميشد.
به نظرم مرتب بهشون ايميل بزنين. من اينقدر بهشون ايميل زدم تا بعد از ١٠ ماه پروندم يه تكوني خورد و آپ شد
F2A ابوظبي
Case creation date: 29 march 2014
Interview: 4 jun 2015
Updates: 6, 8, 9, 17 march
پاسخ
سلام دوستان
ببخشید یه سوال دارم
یکی از دوستانم یه خانمی هست که با کیس ازدواج با سیتیزن اومده آمریکا و 4 سال گذشته از اقامتش, الان می خواد برای دختر خودش اقدام کنه برای ویزای مهاجرتی که بیاردش پیش خودش دخترش بالای 21 هست
لطفا بگید نوع کیس چی میشه؟
ممنون
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-06 ساعت 03:14)sina2222 نوشته:  
(2016-06-06 ساعت 02:00)alireza55 نوشته:  پرونده من که انگار افتاده پشت شوفاژ،10 ماه تمومه یدونه اپدیتیم نشده. ما رو بگو از دست کشور خودمون شاکی هستیم که تبعیضو بی قانونیه، اینا که دیگه به تبعیض گفتن زکی.

دوست عزيز پرونده من هم تقريبا ١٠ ماه بدون آپ بود. حتي ايميل هم ميزدم آپديت نميشد.
به نظرم مرتب بهشون ايميل بزنين. من اينقدر بهشون ايميل زدم تا بعد از ١٠ ماه پروندم يه تكوني خورد و آپ شد

ابوظبی جواب ایمیل رو کمتر میده ،کلا به ایمیل اهمیتی نمیده،چیز مهمیم نیست،طبیعت سفارت ابوظبی اینه،انکارا هم که جواب میده ترتیب اثر نمیده هیچموقع جوابا هم همیشه تکرارین و میگه به ما مربطوط نمیشه این موضوع.

آپ ایمیل هم به حساب نمیاد دوست من، اصلا ربطی به اپی که سفارت بدون ایمیل انجام میده نداره. اپ ایمیل خنثی هست.

در ضمن شما قبلا اپ شدید ،10 ماه از اخرین اپدیتون میگذره،این فرق داره با کسی که اصلا اپ نشده.
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، قرباني ، hosseinslm

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان