کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فقط رسیدن به خاک آمریکا!!
(2014-11-04 ساعت 18:03)vahid.vp نوشته:  
(2014-11-04 ساعت 15:16)alireza_guitar نوشته:  [font=Tahoma]مدیران و دوستان با تجربه سلام[/font]
من این 28 صفحه و (کامل) وصفحه های دیگه و قانون ویزای ای تو رو یه کمی خوندم!
حالا میخوام لطفا کمی راهنماییم کنید
بنده 29 سالمه.متاهل(بدون فرزند).کارمند رسمیه دولت(بانک). خواهر و برادرم سیتیزن(تگزاس).پدر مادرم گرین کارتی.خودم از طریق خواهرم سال 2012 اقدام کردم .گروه اف 4
یعنی تقریبا بعد از حدود 10 ساااال دیگه بهم گرین کارت میرسه! اما اون موقع 40 سالمه !
حالا میخوام از طریق ویزای ای تو اقدام کنم که حداقل توی این مدتی که طول میکشه تا بهم گرین کارت برسه ، بتونم توی آمریکا بیزینس راه بندازم
خواهرم فکرش اینه که با پولی که روی هم میزاریم باهم یه رستوران یا کافی شاپ کوچیک راه بندازیم
سوال هایی برام پیش اومده!
توی سفارت مطمئنا آفیسر متوجه میشه که اولا من برای مهاجرت دائم قبلا اقدام کردم! دوما آفیسر متوجه میشه که من این برنامه رو برای رفتن از ایران میخوام !
1: آیا ممکنه کونسولگری بگه به شما به خاطر این موضوع ویزا تعلق نمیگیره؟ یا برعکس داشتن خواهر سیتیزن و راه انداختن بیزینس با اون یه امتیاز محسوب میشه؟

در واقع قصد من واقعا راه انداختن بیزینس و استفاده از این وقت 10 ساله !
وکیلی هم که قبلا کارهامون رو انجام داده آمریکایی هست و کار بلد....البته هنوز درباره ویزای ای تو باهاش حرفی نزدیم...
با این تفاسیر و در نظر داشتن اینکه این ویزا تبدیل به گرین کارت نمیشه و مسائل دیگه....
2:آیا این ویزا ارزش اقدام داره برای من؟
و اینکه کل سرمایم با فروش ملک و ماشین شاید 200 یا 300میلون تومن بشه !
و اینکه خواهرم گفته که میتونه کردیت کارت هم بکشه....
ممنون از وقتی که میزارید برای خوندن
به احتمال زیاد با توجه به اینکه پرونده مهاجرتی دارید واجد شرایط این نوع ویزا نیستید . اول با وکیلتون مشورت کنید
آقا وحید دیروز زنگ زدم دفتر ( همون وکیله موضوع رو گفتم و اینطور پاسخ دادن : چون شما یه پرونده باز مهاجرتی دارید(F4) درصد گرفتن ویزا از طریق E2 پایین تره. اما پیشنهاد می کنم که راه رو امتحان کنید . و اینکه گفت هیچ مقداری برای سرمایه گزاری تعیین نشده...اما 170 هزار تا باشه خیلی خوبه!
♥برادر+خواهر بزرگم←سیتیزن(19سال)
♥خواهر وسطی← برنده لاتری 2015←کیس نامبرش 4000←خودش یکضرب، شوهرشcleared
♥خواهر کوچک←اقدام از طریق پدرم( زیر21سال)
♥پدر مادرم←در شرف سیتیزن شدن
★★★      خودم:سال ۲۰۱۲ از طریق مهاجرت خانوادگی گروه F4اقدام کردم. (اااااگر شانس باشه ۸سال دیگه آمریکام!!!)
 توریستی(امریکا)2014 از انکارا ریجکت(منو همسرم)
توریستی(امریکا)۲۰۱۷ از دبی(خودم تنها) بازم ریجکت
 توریستی(امریکا) ارمنستان سال ۲۰۱۸ریجکت

توریستی فرانسه:۲۰۱۷ ریجکت
توریستی جمهوری چک ۲۰۱۸ ریجکت
انسان با Hope زندس

پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar ، eblam
(2014-11-05 ساعت 11:59)alireza_guitar نوشته:  
(2014-11-04 ساعت 18:03)vahid.vp نوشته:  
(2014-11-04 ساعت 15:16)alireza_guitar نوشته:  [font=Tahoma]مدیران و دوستان با تجربه سلام[/font]
من این 28 صفحه و (کامل) وصفحه های دیگه و قانون ویزای ای تو رو یه کمی خوندم!
حالا میخوام لطفا کمی راهنماییم کنید
بنده 29 سالمه.متاهل(بدون فرزند).کارمند رسمیه دولت(بانک). خواهر و برادرم سیتیزن(تگزاس).پدر مادرم گرین کارتی.خودم از طریق خواهرم سال 2012 اقدام کردم .گروه اف 4
یعنی تقریبا بعد از حدود 10 ساااال دیگه بهم گرین کارت میرسه! اما اون موقع 40 سالمه !
حالا میخوام از طریق ویزای ای تو اقدام کنم که حداقل توی این مدتی که طول میکشه تا بهم گرین کارت برسه ، بتونم توی آمریکا بیزینس راه بندازم
خواهرم فکرش اینه که با پولی که روی هم میزاریم باهم یه رستوران یا کافی شاپ کوچیک راه بندازیم
سوال هایی برام پیش اومده!
توی سفارت مطمئنا آفیسر متوجه میشه که اولا من برای مهاجرت دائم قبلا اقدام کردم! دوما آفیسر متوجه میشه که من این برنامه رو برای رفتن از ایران میخوام !
1: آیا ممکنه کونسولگری بگه به شما به خاطر این موضوع ویزا تعلق نمیگیره؟ یا برعکس داشتن خواهر سیتیزن و راه انداختن بیزینس با اون یه امتیاز محسوب میشه؟

در واقع قصد من واقعا راه انداختن بیزینس و استفاده از این وقت 10 ساله !
وکیلی هم که قبلا کارهامون رو انجام داده آمریکایی هست و کار بلد....البته هنوز درباره ویزای ای تو باهاش حرفی نزدیم...
با این تفاسیر و در نظر داشتن اینکه این ویزا تبدیل به گرین کارت نمیشه و مسائل دیگه....
2:آیا این ویزا ارزش اقدام داره برای من؟
و اینکه کل سرمایم با فروش ملک و ماشین شاید 200 یا 300میلون تومن بشه !
و اینکه خواهرم گفته که میتونه کردیت کارت هم بکشه....
ممنون از وقتی که میزارید برای خوندن
به احتمال زیاد با توجه به اینکه پرونده مهاجرتی دارید واجد شرایط این نوع ویزا نیستید . اول با وکیلتون مشورت کنید
آقا وحید دیروز زنگ زدم دفتر ( همون وکیله موضوع رو گفتم و اینطور پاسخ دادن : چون شما یه پرونده باز مهاجرتی دارید(F4) درصد گرفتن ویزا از طریق E2 پایین تره. اما پیشنهاد می کنم که راه رو امتحان کنید . و اینکه گفت هیچ مقداری برای سرمایه گزاری تعیین نشده...اما 170 هزار تا باشه خیلی خوبه!
----------------------------------------
سلام
من برای ویزای e2 اقدام کردم وکیل هم داشتم اما به دلیل بی لیاقتیش 3هفته بعد منو رد کردند. پس از اتمام مصاحبه از من مدارکی خواست که وکیلم به من گفت نفرست. 4 ماه پیش در ایروان مصاحبه شدم لطفا اگر کسی رو میشناسید که این ویزا رو گرفته به من بگید. این بار بی وکیل اقدام میکنم. میزان سرمایه گذاری من هم 120000$ بود. تمام خانواده در امریکا فقط من در ایرانم.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، msar
(2008-10-04 ساعت 00:18)Kaveh792004 نوشته:  آیا این درست است که در آنکارا ، قبل از مصاحبه باید یک سری آزمایشات و واکسیناسیون انجام داد و جواب آزمایشات را روز مصاحبه برد ؟

براي اخذ ويزاي مهاجرتي بله
كيس نامبر : ٦٩xx / رويت قبولي : ١ مي / تاريخ ارسال فرم : ٢٥ مي / كارنت : ١٠ جون / دريافت نامه ي دوم : ٢ جولاي / تاريخ مصاحبه : ٤ آگوست / دريافت ويزا : يك ضرب Wink ورود به امريكا : ٧ نوامبر
پاسخ
با سلام
می خواستم ببینم کسی با ویزای Eb5 به امریکا مهاجرت کرده؟ یعنی پروسه به شکل هست و چه مدت طول میکشه.و آیا جواب می ده یا نه
پاسخ
سلام خواهرم واسم دعوت نامه فرستاده بهمن هم نوبت سفارت هم توى يروان گرفتم الان هم دارم درس ميخونم و متن دعوت نامه استراحت بين پروژه ام هست و ٢ ترم ديگه درسم تمومه
راهنماييم كنين كه چه مداركى جز اشتغال به تحصيل واسشون ببرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان
من در اروپا هستم و با يك نفر از امريكا ازدواج كردم كِه اون زمان گرين كارتى بود و الان سيتيزن شده،و پرونده ما در جريانه منتها پر از مشكل،حالا اگر من از طريق تروريستى اقدام كنن به نظرتون اميدى هست به ويزا گرفتن،يا اينكه متوجه ميشن همسر من اونجاست و ويزا نميدن؟
دسته بندىIR1
ارسال مدارك 2013/1/31
اپروو 2013/7/22
پرداخت آنلاين ٨٨$ و ٢٣٠$ در تاريخ 2013/9/12
نامه تكميل پرونده 2015/07/17
تاريخ مصاحبه؟؟؟؟
چقدر انتظار صبوره برعكس من
بچه ها روزهاى خوب تو راههWink
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، eblam ، milade
(2012-02-01 ساعت 00:09)SANI HAGHIGHI نوشته:  چرا کسی به سوال من پاسخ نداد؟

دوست عزيز اول از همسرتون طلاق قانونى ميگرفتيد بعد خانومتون وارد خاك امريكا ميشدن و بعد مجدد باهاش ازدواج ميكرديد،اينجورى هيچ سرمايه ايى نياز نداشتيد
دسته بندىIR1
ارسال مدارك 2013/1/31
اپروو 2013/7/22
تاريخ مصاحبه؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، eblam
(2015-01-04 ساعت 00:19)sepideh IR نوشته:  سلام دوستان
من در اروپا هستم و با يك نفر از امريكا ازدواج كردم كِه اون زمان گرين كارتى بود و الان سيتيزن شده،و پرونده ما در جريانه منتها پر از مشكل،حالا اگر من از طريق تروريستى اقدام كنن به نظرتون اميدى هست به ويزا گرفتن،يا اينكه متوجه ميشن همسر من اونجاست و ويزا نميدن؟
احتمال دریافت ویزای توریستی واسه شما در حد صفر هست
ولی بازم شانستون رو میتونین امتحان کنید تا خیالتون راحت بشه
پاسخ
سلام دوستان
[/quote]
احتمال دریافت ویزای توریستی واسه شما در حد صفر هست
ولی بازم شانستون رو میتونین امتحان کنید تا خیالتون راحت بشه
والا اينجورى كِه شما آب پاك و صاف رو روى دستم ريختيم ،بيخياله بيخيالش شدم?
دسته بندىIR1
ارسال مدارك 2013/1/31
اپروو 2013/7/22
تاريخ مصاحبه؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2009-12-09 ساعت 15:58)Ultraseaboy نوشته:  سلام.
یک روش خطرناک هم هست.
از طزیق کوبا

سلام میشه بیشتر توضیح بدید ؟ از کوبا میشه رفت فلوریدا ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، msar ، eblam
ویزای E2 چیست و شامل چه کسانی‌ می شود ؟
این نوع ویزا سرمایه گذاری برای افرادی‌ است که می خواهند به آمریکا بیایند و اداره امور یک شرکت را بدست گیرند ، که یا خود در آن سرمایه گذاری کرده ا‌ند و یا بصورت فعال در حال سرمایه گذاری به مقدار قابل توجه هستند . این ویزا همچنین شامل حال کارمندان اصلی‌ و سطح بالا نیز می شود .

موارد اصلی‌ که باید به آنها توجه کرد عبارتند از :

آیا شخص خارجی‌ از کشوری است که معاهده تجاری E2 با آمریکا دارد.

که ۵۰% از تجارت را باید شخص خارجی صاحبش باشد و شرکتی باشد که کشورمطبوع وی با آمریکا معاهده داشته باشد.

که شخص خارجی یا ۵۰% از شرکت را صاحب باشد و یا از کارمندان سطح بالا باشد.

که مبادله ارزش قابل توجه ای‌ داشته باشد.

برای تشخیص این که یک شخص خارجی‌ از کشوری است که با آمریکا معاهده تجاری دارد ، باید به جلد ۹ نظامنامه کار برای خارجی ها ، بخش ۴۱.۵۱ مراجعه کرد . اگر کشور مطبوع در لیست نباشد ، دیگر نمی‌شود برای E2 در خواست کرد . اثبات این که حداقل ۵۰% از یک شرکت آمریکایی‌ متعلق به یک خارجی‌ واجد شرایط است که این بستگی به ملیت او دارد . اگر یکی‌ از صاحبان شرکت یک مقیم قانونی در آمریکا باشد ، آن شخص یک خارجی‌ به حساب نمی آید ، حتی اگر وی شهروند یک کشوری باشد که با آمریکا معاهده تجاری داشته باشد . کارمندان اصلی‌ و سطح بالا نیز به مانند صاحبی که ۵۰% از یک شرکت آمریکایی‌ را دارا می باشد ، می توانند برای ویزای E2 در خواست کنند . یک کارمند اصلی‌ و سطح بالا باید ثابت کند که دارای مهارت خاص و اساسی‌ هست و مهارت او برای معاهده ضروری است ، و یا از مدیران اجرایی‌ است . اثبات مبادله قابل توجه یک کار آسانی‌ نیست ، چون قوانین یک تعریف مشخص از قابل توجه بودن ارایه نکرده اند . یکی از عوامل اصلی‌ این است که بیش از ۵۰% از مبادله شرکت مورد نظر بین آمریکا و کشوری که با آن معاهده تجاری دارد باشد . برای این کار مبلغ خاصی‌ تعیین نشده است ، ولی‌ معمولان حداقل ۲۰۰ هزار دلار در سال باید حجم مبادلاتی باشد . حداقل یک سرمایه گذار باید یک سودی کند که به مقداری باشد که بتواند خانواده خود را حمایت کند . ۳ فاکتوری که باید در نظر داشت عبارتند از : حداقل قصد سرمایه گذاری به مبلغ ۲۰۰ هزار دلار داشته باشد . ولی‌ شرایطی بوده است که با ۵۰ هزار دلار نیز ویزای E2 صادر شده است . اثبات این موضوع که مبلغ مورد نظر به اندازه کافی‌ است که بشود شرکت تجاری را اداره کرد ( این شرط به نسبت به نوع تجارت متغیر است ) سرمایه گذاری باید کارتولید کند . ( نه این که فقط برای شخص سرمایه گذار کار ایجاد کند)

چه زمانی‌ می شود برای ویزای ‌E2 اقدام کرد ؟ هیچ محدودیت زمانی‌ برای این نوع ویزا وجود ندارد ، بنابر این هرموقع از سال می شود برای ویزای E2 در خواست کرد . در یک شرایط خاص روند گرفتن این نوع ویزا را می شود تا ۱۵ روز کاهش داد.

مزیت و محدودیت ویزایE2چیست ؟
یکی‌ از مزیت های این نوع ویزا این است که نیازی به یک مدرک تحصیلی‌ خاصی‌ ندارد . همچنین شما می توانید به داخل وخارج ازآمریکا سفر و یا به طور مداوم تا ویزای E2 شما منقضی شود در آمریکا باقی بمانید . اعتبار این نوع ویزا معمولاً تا ۵ سال است ، که امکان تمدید آن برای۲ سال وجود دارد . در این شرایط شما باید از خاک آمریکا خارج شده و دوباره وارد شوید تا بتوانید برای تمدید ویزای خود اقدام کنید . یکی‌ از بزرگترین مزیت این نوع ویزا به سبب ویزاهای B1H و یا L-1A/L-1B این است که محدودیتی برای تمدید این نوع ویزا وجود ندارد .
یکی‌ از محدودیت های این نوع ویزا این است که استفاده نیمه دوگانه دارد . وزارت کشور باور دارد که اگر کسی‌ در خواست ویزا از سفارت های آمریکا دارد و یا تقاضای کارت سبز (گرین کارت ) کرده است نمی تواند برای این نوع ویزا نیز اقدام کند . ولی‌ از نظر اداره مهاجرت ویزای E2 استفاده دوگانه دارد ، بنابر این ممکن است که شما به توانید ویزای E2 را در داخل خاک آمریکا تمدید کنید ، هنگامی که پرونده در خواست کارت سبز (گرین کارت ) شما در حال بررسی‌ است . یکی‌ دیگر از محدودیت های این نوع ویزا این است که وابستگان شما (همسر و فرزندان) نمی توانند تقاضای اجازه کار کنند .
یک وکیل چه کمکی‌ می تواند هنگام اقدام برای ویزایE2 کند ؟

ارائه درخواست این نوع ویزا کاری بسیار وقت گیر و پیچیده است که نیازمند دقت فراوان است . اثبات مبادله قابل توجه هنگامی که مقدار مبادله در سطح بالا نباشد بسیار پیچیده و مشکل خواهد بود . در این حالت با یک استدلال قوی باید ثابت کرد که مبادله در یک تجارت خاص قابل توجه است . داشتن اطلاعات در مورد روند کاری اداره مهاجرت و وزارت کشور و این که انها از درخواست کننده چه چیزهایی‌ می خواهند در موفقیت در خواست ارائه شده بسیار ضروری است . ارائه در خواست این نوع ویزا طرح های مخصوص به خود را دارد که اگر اجرا نشوند درخواست این ویزا فورا رد می شود.
نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
پاسخ
تشکر کنندگان: vahid.vp ، sepideh IR ، milade
سیتزنی با گرین کارتی که تو چند نوشته بالا اومده چه فرقی می کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: pouriya+ ، sepideh IR
سلام
اگر که آشنایی مطمئن در آمریکا دارید میتونید پول راش بفرستید و از اونجا برا بتون یه وکیل غیر ایرانی بگیره
و کارا شو انجام بده .
ثبت شرکت ( حتما حتی شده 1% هم از سهام به نام یه آمریکایی باشه ) و .....
البته با سرمایه خیلی کمتر از اینها هم میشه سرمایه گذاری کرد ، فقط و فقط یکی باید اونجا شمارو ساپورت کنه . مطمئنا میشه . اگه باز سوالی بود در خدمتم .
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR
(2015-01-17 ساعت 11:57)nastaran1989 نوشته:  
(2009-12-09 ساعت 15:58)Ultraseaboy نوشته:  سلام.
یک روش خطرناک هم هست.
از طزیق کوبا

سلام میشه بیشتر توضیح بدید ؟ از کوبا میشه رفت فلوریدا ؟

سلام
من آمریکای جنوبی بودم و تا حدودی با این روشها آشنا شدم ، البته خودم امتحان نکردم .
و به کسانی که با خانواده هستن توصیه نمی کنم .
اگر باز کسی سوالی داشت در خدمتم .
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، ParsTrader
سلام،
به تازگی با سیل عظیمی از دوستان مواجه شده ایم که در زمینه دریافت گرین کارت از طریق کار پرسش مینمایند و ذکر مینمایند که موسسات مختلف در ازا دریافت مبلغ 50 تا 60 هزار دلار به آنان قول استخدام در یکی از کمپانیهای برگر کینگز و یا پیتزا هات را میدهند و قول میدهند که ظرف کمتر از یکسال گرین کارت به ایشان تحویل میگردد.
به تاکید عرض مینمایم که چنین برنامه مهاجرتی به هیچ عنوان سندیت ندارد و چیزی بجز یک کلاهبرداری نمیباشد.
دلایل:
1. متقاضی دریافت گرین کارت از طریق کار باید بتواند یک کارفرما که حاضر به ارائه پیشنهاد کار به ایشان باشد را معرفی نماید.
2. کارفرما باید بتواند به اداره کار ثابت نماید که در محدوده اطراف محل کار ایشان فردی با تخصص مشابه به متقاضی وجود ندارد.
3. کارفرما باید بتواند به اداره مهاجرت و اداره کار نشان دهد که قادر به تامین متقاضی از لحاظ حقوق میباشد .
4. بدلیل ذکر شده در مورد 3 کارفرما باید تمامی اطلاعات مالیاتی خود را به اداره کار و مهاجرت ارسال دارد که بسیاری از کارفرما ها این مورد را به هیچ عنوان دوست ندارند.
5. حقوق متقاضی توسط اداره کار بازبینی میگردد و این حقوق باید بتواند هزینه زندگی متقاضی در کشور آمریکا را بدهد.
6. پروسه دریافت مجوز از اداره کار بسیار زمانبر میباشد و حداقل بین 2.5 تا 3 سال بطول میانجامد و سپس با احتساب یکسال مدت زمان پزونده در اداره مهاجرت پروسه پرونده بین 3.5 تا 4 سال میباشد (چیزی که این موسسات به شما نمیگویند مدت زمان بسیار زیاد پزونده در اداره کار میباشد)
حال پرسش اینجاست که آیا هیچ فرد دیگری در محدوده کارخانه و یا مراکز فروش این کمپانیها وجود ندارند که بتوانند در زمینه تهیه غذا به این کمپانی ها کمک نمایند و یا اینکه آیا حقوقی که حتی در صورت واقعیت بودن این موضوع دریافت میگردد میتواند خرج یک خانواده و یا حتی یک نفر را بدهد؟؟؟
بارها متذکر شده ایم و بر این باوریم که یک مهاجرت منطقی و ساده میتواند بدلیل نبود اطلاعات به یک مسئله حقوقی بسیار پیچیده تبدیل گردد .
برای دریافت اطلاعات مهاجرتی تنها به یک منبع اطمینان نفرمائید و پس از پرس و جو خود خواهید توانست مسیر تقریبی و هزینه تقریبی را بدست آورید
پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1 ، Sam-90 ، r.bazargan ، sepideh IR ، nahal_64 ، Ali Sepehr ، frz61 ، babak.n ، پورسیاحی ، milade

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان