کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فقط رسیدن به خاک آمریکا!!
(2010-11-08 ساعت 12:40)leilanosa نوشته:  hi
i'm agree with the american lawyers or consultants,

BUT ,چه تظمینی هست که با این تحریمها اگه کسی پولی برای خرید بیزینس فرستاد و ویزاش OK نشد. بتونه پولشو پس بگیره .

لیلای عزیز،دغدغه شما کاملا بجاست و ریسکهای سر راه هم فقط این یکی نیست.اما آنچه که من از سخنان وکیلم و دفتر حفاظت منافع برداشت کرده ام این است که شما فقط در صورت قبولی در مصاحبه باید پول را به حساب اعلام شده از طرف دولت فدرال،نه وکیل یا دیگری،بریزید.این هم لابد به این خاطر است هم شما و هم دولت آمریکا خیالتان راحت باشد که دیگری نیت سویی ندارد.گمان نمیکنم این روند برای ایرانیها و دیگران تفاوتی داشته باشد.ویزا هم بعد از وصول پول از طرف بانک مورد نظر در آمریکا صادر میشود.تنها چیزی که برای ایرانیها متفاوت است بیشتر بودن زمان چکهای امنیتی متقاضی است و آن هم به این خاطر است که دو کشور رابطه رسمی ندارند و لابد عدم سوپیشینه نیروی انتظامی ایران مورد قبول آنها نیست.گفتم که تنها جرایم مربوط به تروریسم،مواد مخدر و جرایم جنایی صلاحیت شما را برای گرفتن ویزای E-2 از میان میبرد،نه مثلا جرایم مالی.و در بدترین حالت هم شما میتوانید پولتان را به کشور ثالثی،مثلا کانادا،انتقال بدهید و از آنجا ویزای سرمایه گذاری درخواست کنید.
در انتها بدانید که بهشت را(بخوانید آمریکا را)به بها(بخوانید به ریسک معقول و حساب شده)دهند نه بهانه(بخوانید محافظه کاری)!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mavarfan ، eblam ، imankarimi ، milade
راستی دوستان همین الان یادم آمد یک سایت استاندارد بیزینس یابی را به شما معرفی کنم.در این سایت میتوان تمام سابقه بیزینس،گردش مالی سال گذشته آن،ارزش کل و سرقفلی آن(به نظرم واژه های Asking Price و Sales Revenue معادل این واژه ها باشند،ممنون میشم اگه اشتباه میکنم بهم درستش رو بگید)،امکان آموزش مدیریت بیزینس و حتی دلیل فروش آن را هم ببینید(که مبادا بیزینس بدنام شده ای را بهتان قالب کنند!)

http://www.businessesforsale.com/
این سایت بیزینسهای غیرآمریکایی هم دارد،یک وقت شوکه نشوید!نوع بیزینس و ایالت مورد نظر را بگردید تا به عمق دروغگویی این وکلای ماهواره ای پی ببرید!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mavarfan ، eblam ، imankarimi
سلام سورن عزیز
در مورد سوال شما باید عرض کنم که شما مثلا می توانید با نشان دادن سند ملک و مغازه و اینکه در ایران پدر و مادرتان و یا خواهر برادرتان هستند بتوانید کارمند ( افیسر ) سفارت را مجاب کنید که به ایران بر می گردید ولی این را بدانید در ویزاهای موقت حرف اول و اخر را کارمند سفارت میزند و خیلی راحت می تواند شما را رد کند
در مورد سایتی که معرفی کردید باید بگویم من قبلا این سایت و دو سایت دیگر را معرفی کرده ام اما اگر ناراحت نمی شوید من فکر می کنم شما علاقه ای ندارید از تجربیات دیگران استفاده کنید وگرنه من این مسایل را قبلا به طور کامل توضیح داده ام فقط نمی دانم شما چرا انقدر با وکلای ایرانی لج هستید ؟
اتفاقن خود وکیلی هم که من با ایشان صحبت کردم همین سایت ها را معرفی کرد و همانطور که قبلا گفتم به من گفت که اصلا کار بیزینس انجام نمی دهند من فکر می کنم با بعضی از سایتهای مشاور ایرانی که خودشان را جای وکیل جا می زنند صحبت کرده اید دو سایت دیگر هم قبلا در این تاپیک معرفی کرده ام که دوباره ادرس انها را در اینجا قرار می دهم
http://www.bizbuysell.com/
http://www.bizben.com/

در مورد کانادا هم باید عرض کنم که اتفاقن سیستم کانادا سیستم حمایتی از شهروندان ان کشور است و اتفاقن سیستم امریکا کاملا سرمایه داری است و حمایت چندانی به نسبت کانادا انجام نمی دهد من فامیل و اشنای زیادی در امریکا دارم که اکثرا می گفتند که اگر شرایط را می دانستیم به جای رفتن به امریکا به کانادا مهاجرت می کردیم و تازه خیلی راحتتر هم میتوانستیم اقامت بگیریم و در مورد دوست پدرتان هم باید بگویم واقعا ان چیزی که من از خواهرم وسایر اشناهایمان در مورد کانادا شنیدم فرق می کند البته بعضی ایرانی ها هنوز دنبال بنزین مجانی و برق مجانی و... و بیمه بازنشستگی مجانی هستند ولی قطعا پدر دوستتان راحت می توانستند برای بازنشستگی خودش اقدام کند همانطور که خواهرم وهمسرش هردو مبلغی ناچیز پرداخت می کنند و بعد از سن 55 سالگی رقم مناسبی در یافت خواهند کرد واز لحاظ بیمه های اجتماعی و کمک هزینه برای افراد بچه دار کانادا به مراتب بهتر از امریکا سرویس می دهد
تنها مشکل کاناد شرایط اب وهوای ان است که البته اب و هوای تورنتو مانند شهرهای پیتزبورگ و بوستون و شیکاگو و دیترویت و... است و اب وهوای ونکوور مانند اب وهوای سیاتل و پورتلند می باشد با این تفاوت که این شهرها در سال 20% تابش افتاب بیشتری دارند
پیشنهادم این است که در مورد رفتن و مقصد خود مطالعه بیشتری نمایید
در پایان باز هم از شما می خواهم اگر اقدام کردید ما را از روند کار خود اگاه نمایید
ارزوی من موفقیت شماست
با تشکر
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Snowman ، bill.goldberg1990 ، Soren ، eblam ، amirdadash
(2010-10-18 ساعت 13:33)Soren نوشته:  دوستان من عضو جدید هستم و فقط برای در میان گذاشتن اطلاعات خودم عضو شده ام.طبق تجربه من به هیچ وجه سراغ وکیلهای ایرانی تبار نروید که جز دروغ چیزی تحویلتان نمیدهند.نیت اصلی دولت آمریکا از صدور ویزای E-2 ایجاد فرصتهای شغلی برای اتباع آمریکایی است.همین و همین.در مورد مبلغ سایت ویکیپدیا میگوید مبلغ مشخصی ندارد ولی سنتا 150000 دلار کافی دانسته میشود.وکیل کاملا آمریکایی من گفته حتی با 50000 دلار هم میشود ولی شانس موفقیت بیزینس اینطوری خیلی کم است مگر اعجوبه مدیریت و خلاقیت باشید.طرز کار هم این است شما پولتان را آماده میکنید،با وکیل قرارداد میبندید، وکیل برای شما پرونده تشکیل میدهد و وقت مصاحبه میگیرد و با همکاری یک مشاور سرمایه گذاری یک فرانشیز صاحب شرایط لازم را پیدا کرده و یک قرارداد مشروط(مشروط به صدور ویزای E-2) بنام خودتان با دارنده فعلی فرانشیز یا کمپانی دارنده فرانشیز میبندد.شما در مصاحبه،غیر از موارد معمول،از کار هم پرسیده میشود.در صورت موافقت و صدور ویزا،یک شماره حساب به شما اعلام میشود و شما باید پول اعلام شده را در آن واریز کنید.از این به بعد وظیفه وکیل تمام است و شما با دولت و صاحب فرانشیز طرف هستید.به محض ورود به آمریکا قرار مشروط لازم الاجرا شده و شما چکی صادر میکنید که مبلغ فروش به حساب صاحب فرانشیز واریز شود و شما قانونا صاحب و مسوول بیزینس شناخته شوید.ویزای E-2
دوساله است و تا تعداد نامحدود قابل تمدید است بشرط آن که شما فرار مالیاتی،انواع جرایم جنایی و... نداشته و در ضمن هدف اصلی ویزا یعنی
استخدام چند آمریکایی را هم برآورده کرده باشید و بیزینس را به سود رسانده باشید.بقیه حرفها را هم باور نکنید.برای خرید بیزینس هم بهتر
است یک شعبه(فرانشیز) از مکدونالد یا KFC یا مثل آنها بخرید تا از لحاظ بازاریابی چند قدم جلو باشید.دانشگاه مانشگاه را هم به زباله دان تاریخچه
زندگیتان بسپارید چون اگر این امامزاده معجزه میکرد لازم نبود دنبال خارج رفتن باشیم!برای گرفتن ویزا شما نباید سابقه جرایم تروریستی،جنایی
یا موادمخدر داشته باشید یا حتی به آنها متهم شده باشید.برای یافتن وکلای مورد اطمینان به سایت انجمن وکلای مهاجرت به آدرس زیر مراجعه
کنید:
www.aila.org
این هم مقاله ویکی پدیا در مورد ویزای E-2:
http://en.wikipedia.org/wiki/E-2_visa
موفق باشید

سلام
می‌شه لطف کنید قیمت یک شعبه(فرانشیز) از مکدونالد یا کفک را بگید؟
سودش در ماه یا سال تقریبا چنده؟

(2010-11-08 ساعت 20:22)Soren نوشته:  راستی دوستان همین الان یادم آمد یک سایت استاندارد بیزینس یابی را به شما معرفی کنم.در این سایت میتوان تمام سابقه بیزینس،گردش مالی سال گذشته آن،ارزش کل و سرقفلی آن(به نظرم واژه های Asking Price و Sales Revenue معادل این واژه ها باشند،ممنون میشم اگه اشتباه میکنم بهم درستش رو بگید)،امکان آموزش مدیریت بیزینس و حتی دلیل فروش آن را هم ببینید(که مبادا بیزینس بدنام شده ای را بهتان قالب کنند!)

این سایت بیزینسهای غیرآمریکایی هم دارد،یک وقت شوکه نشوید!نوع بیزینس و ایالت مورد نظر را بگردید تا به عمق دروغگویی این وکلای ماهواره ای پی ببرید!
سلام
می‌شه لطفا ان واژه‌ها را توضیح دهید؟
Asking Price:
* Sales Revenue: $
* Cash Flow

در ضمن کدوم سود خالص هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam
(2010-11-08 ساعت 21:28)ashkan58 نوشته:  سلام سورن عزیز
در مورد سوال شما باید عرض کنم که شما مثلا می توانید با نشان دادن سند ملک و مغازه و اینکه در ایران پدر و مادرتان و یا خواهر برادرتان هستند بتوانید کارمند ( افیسر ) سفارت را مجاب کنید که به ایران بر می گردید ولی این را بدانید در ویزاهای موقت حرف اول و اخر را کارمند سفارت میزند و خیلی راحت می تواند شما را رد کند
در مورد سایتی که معرفی کردید باید بگویم من قبلا این سایت و دو سایت دیگر را معرفی کرده ام اما اگر ناراحت نمی شوید من فکر می کنم شما علاقه ای ندارید از تجربیات دیگران استفاده کنید وگرنه من این مسایل را قبلا به طور کامل توضیح داده ام فقط نمی دانم شما چرا انقدر با وکلای ایرانی لج هستید ؟
اتفاقن خود وکیلی هم که من با ایشان صحبت کردم همین سایت ها را معرفی کرد و همانطور که قبلا گفتم به من گفت که اصلا کار بیزینس انجام نمی دهند من فکر می کنم با بعضی از سایتهای مشاور ایرانی که خودشان را جای وکیل جا می زنند صحبت کرده اید دو سایت دیگر هم قبلا در این تاپیک معرفی کرده ام که دوباره ادرس انها را در اینجا قرار می دهم
http://www.bizbuysell.com/
http://www.bizben.com/

در مورد کانادا هم باید عرض کنم که اتفاقن سیستم کانادا سیستم حمایتی از شهروندان ان کشور است و اتفاقن سیستم امریکا کاملا سرمایه داری است و حمایت چندانی به نسبت کانادا انجام نمی دهد من فامیل و اشنای زیادی در امریکا دارم که اکثرا می گفتند که اگر شرایط را می دانستیم به جای رفتن به امریکا به کانادا مهاجرت می کردیم و تازه خیلی راحتتر هم میتوانستیم اقامت بگیریم و در مورد دوست پدرتان هم باید بگویم واقعا ان چیزی که من از خواهرم وسایر اشناهایمان در مورد کانادا شنیدم فرق می کند البته بعضی ایرانی ها هنوز دنبال بنزین مجانی و برق مجانی و... و بیمه بازنشستگی مجانی هستند ولی قطعا پدر دوستتان راحت می توانستند برای بازنشستگی خودش اقدام کند همانطور که خواهرم وهمسرش هردو مبلغی ناچیز پرداخت می کنند و بعد از سن 55 سالگی رقم مناسبی در یافت خواهند کرد واز لحاظ بیمه های اجتماعی و کمک هزینه برای افراد بچه دار کانادا به مراتب بهتر از امریکا سرویس می دهد
تنها مشکل کاناد شرایط اب وهوای ان است که البته اب و هوای تورنتو مانند شهرهای پیتزبورگ و بوستون و شیکاگو و دیترویت و... است و اب وهوای ونکوور مانند اب وهوای سیاتل و پورتلند می باشد با این تفاوت که این شهرها در سال 20% تابش افتاب بیشتری دارند
پیشنهادم این است که در مورد رفتن و مقصد خود مطالعه بیشتری نمایید
در پایان باز هم از شما می خواهم اگر اقدام کردید ما را از روند کار خود اگاه نمایید
ارزوی من موفقیت شماست
با تشکر

سلام
نه دوست عزیز!چرا ناراحت بشوم.من آدم بسیار انتقاد پذیری هستم.قصدم از معرفی آن سایت هم خودنمایی و ...نبود.با وکلای ایرانی هم لج نیستم چون اساسا قابل این حرفها نیستند،نه وکیلند نه ایرانی،پس اساسا وجود ندارند که من با آنها لج باشم!.من از کسانی بدم می آید که مرا و هم میهنانم را احمق فرض کند و گمان کند با مشتی جهان سومی نادان طرف است!بگذریم،اطلاعات شما در مورد کانادا واقعا جالب است.من هم آشنایان زیادی در آمریکا،کانادا،و کشورهای اروپایی دارم که خیرشان به هیچ کس نمیرسد!از جمله دوست پدرم میگوید میتواند بازنشسته شود ولی در آن صورت از پس مخارج خانواده بر نخواهد آمد(حرف ایشان است،راست و دروغش گردن خود ایشان).من خودم هم خیال دارم در صورت عدم موفقیت در مهاجرت به آمریکا،به کانادا یا انگلیس یا سوید مهاجرت کنم.در مورد استفاده از تجربیات شما و دیگر دوستان،کوتاهی کاملا از جانب من است.من بسیاری از تاپیکها را خوانده ام،ولی بدلیل بیگاری در یک سیستم دولتی(!) خواندن و هضم تمامشان طول میکشد.پوزش فروتنانه مرا بپذیرید.ترجیح آمریکا از طرف من یک ترجیح شخصی است،چون اخلاقم به آنها شبیه تر است،و آب و هوای بهتری دارد و سیستم مالیاتیش جلوی پیشرفت اقتصادی آدم را نمیگیرد.نمیدانم اسم "جوی لوله کش"(Joe the plumber) به گوشتان خورده یا نه(آقا نمیخواهم پز بدهم صرفا داستان این فرد گویای آشنای سیستم آمریکایی است).جریان این است که در مدت مناظره های کاندیداهای ریاست جمهوری اخیر در آمریکا،یک بار جان مک کین گفت:"اخیرا در یکی از ایالات جنوبی سناتور اوباما با لوله کشی بنام جو روبرو شد که از او پرسید سناتور من لوله کشم و میخواهم بیزینسم را بخرم و کارفرمای خودم و چند نفر دیگر باشم،ولی سیستم مالیاتی پیشنهادی شما این کار را برای من غیر ممکن میکند.اوباما توضیح میدهد در سیستم او افراد با درآمد زیر 250000 دلار در سال همان مالیات معمولی را میپردازند و جو هم لابد در همین رده است،ولی این مساله بخرج جو نمیرود و به او برمیخورد.در این لحظه مک کین رو به دوربینهای تلویزیونی کرد و گفت:"ولی جو،بدان که من کمکت میکنم تا بیزینس خودت را بخری و دیگران را هم استخدام کنی!(با سیستم مالیاتی جمهوری خواهان)"
من مناظره را بصورت زنده تماشا میکردم و در این لحظه خون در رگهایم یخ زد.آنجا بود که به فرق آمریکا با بقیه جهان به صورت کامل پی بردم.
حالا من گمان نمیکنم در جایی در کانادا مالیات چنین سیستمی داشته باشد.من شما را بخاطر انتخابتان سرزنش نمیکنم،برعکس تحسین هم میکنم که تکلیف خودتان را با خودتان روشن کرده اید.ولی من سیستمی که پول مرا بگیرد و بعد از 20 سال با هزار منت در قالب بیمه آنهم به یک خارجی بدهد را نمیپسندم.لااقل نه تا موقعی که مجبور شوم!
حتما نتیجه تلاشم را به شما اطلاع خواهم داد.من هم برایتان آرزوی موفقیت دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، bill.goldberg1990 ، eblam ، imankarimi ، Asy ، farzaneh.n ، havin1 ، amirdadash
(2010-11-09 ساعت 12:35)hamjaf60 نوشته:  
(2010-10-18 ساعت 13:33)Soren نوشته:  دوستان من عضو جدید هستم و فقط برای در میان گذاشتن اطلاعات خودم عضو شده ام.طبق تجربه من به هیچ وجه سراغ وکیلهای ایرانی تبار نروید که جز دروغ چیزی تحویلتان نمیدهند.نیت اصلی دولت آمریکا از صدور ویزای E-2 ایجاد فرصتهای شغلی برای اتباع آمریکایی است.همین و همین.در مورد مبلغ سایت ویکیپدیا میگوید مبلغ مشخصی ندارد ولی سنتا 150000 دلار کافی دانسته میشود.وکیل کاملا آمریکایی من گفته حتی با 50000 دلار هم میشود ولی شانس موفقیت بیزینس اینطوری خیلی کم است مگر اعجوبه مدیریت و خلاقیت باشید.طرز کار هم این است شما پولتان را آماده میکنید،با وکیل قرارداد میبندید، وکیل برای شما پرونده تشکیل میدهد و وقت مصاحبه میگیرد و با همکاری یک مشاور سرمایه گذاری یک فرانشیز صاحب شرایط لازم را پیدا کرده و یک قرارداد مشروط(مشروط به صدور ویزای E-2) بنام خودتان با دارنده فعلی فرانشیز یا کمپانی دارنده فرانشیز میبندد.شما در مصاحبه،غیر از موارد معمول،از کار هم پرسیده میشود.در صورت موافقت و صدور ویزا،یک شماره حساب به شما اعلام میشود و شما باید پول اعلام شده را در آن واریز کنید.از این به بعد وظیفه وکیل تمام است و شما با دولت و صاحب فرانشیز طرف هستید.به محض ورود به آمریکا قرار مشروط لازم الاجرا شده و شما چکی صادر میکنید که مبلغ فروش به حساب صاحب فرانشیز واریز شود و شما قانونا صاحب و مسوول بیزینس شناخته شوید.ویزای E-2
دوساله است و تا تعداد نامحدود قابل تمدید است بشرط آن که شما فرار مالیاتی،انواع جرایم جنایی و... نداشته و در ضمن هدف اصلی ویزا یعنی
استخدام چند آمریکایی را هم برآورده کرده باشید و بیزینس را به سود رسانده باشید.بقیه حرفها را هم باور نکنید.برای خرید بیزینس هم بهتر
است یک شعبه(فرانشیز) از مکدونالد یا KFC یا مثل آنها بخرید تا از لحاظ بازاریابی چند قدم جلو باشید.دانشگاه مانشگاه را هم به زباله دان تاریخچه
زندگیتان بسپارید چون اگر این امامزاده معجزه میکرد لازم نبود دنبال خارج رفتن باشیم!برای گرفتن ویزا شما نباید سابقه جرایم تروریستی،جنایی
یا موادمخدر داشته باشید یا حتی به آنها متهم شده باشید.برای یافتن وکلای مورد اطمینان به سایت انجمن وکلای مهاجرت به آدرس زیر مراجعه
کنید:
www.aila.org
موفق باشید

سلام

(2010-11-08 ساعت 20:22)Soren نوشته:  راستی دوستان همین الان یادم آمد یک سایت استاندارد بیزینس یابی را به شما معرفی کنم.در این سایت میتوان تمام سابقه بیزینس،گردش مالی سال گذشته آن،ارزش کل و سرقفلی آن(به نظرم واژه های Asking Price و Sales Revenue معادل این واژه ها باشند،ممنون میشم اگه اشتباه میکنم بهم درستش رو بگید)،امکان آموزش مدیریت بیزینس و حتی دلیل فروش آن را هم ببینید(که مبادا بیزینس بدنام شده ای را بهتان قالب کنند!)

سلام
Asking Price:
* Cash Flow

Asking Price در ترجمه تحت اللفظی یعنی"بهای درخواست شده" و چون این مبلغ از Sales Revenue پایینتره برداشت من اینه که چیزی شبیه "سر قفلی" خودمونه،یعنی اجازه کسب در اون بیزینس بزرگ.
Sales Revenueتو ترجمه تحت اللفظی یعنی "درآمد حاصل از فروش ملک" که ظاهرا باید قیمت کل اون بیزینس باشه.
Cash Flow دقیقا به معنای "گردش مالی" است.یعنی پولی که توی یک سال در این بیزینس گردش داره.که شامل سود خالص،مالیات هزینه ها و درآمدهای دیگه میشه.شاید هیچ کدوم اینها برابر سود خالص نباشند.اگه کسی از دوستان تخصص اقتصادی یا حسابداری داره منتی بذاره و همگی ما را به راه راست هدایت کنه.الهی آمین!
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، imankarimi ، milade
(2010-11-09 ساعت 12:35)hamjaf60 نوشته:  
کنید:
www.aila.org
موفق باشید

سلام

سلام
Asking Price:
* Cash Flow

در مورد خرید فرانشیز مکدونالد در سایت رسمیش توضیحات کاملی داده که آدرسش اینه:
http://www.aboutmcdonalds.com/mcd/franch...chise.html
در ضمن میگه شما باید حداقل 9 ماه(هفته ای 20 ساعت)دوره ببینید و دوره ما برترین دوره مدیریت رستورانهای بزرگ در جهان است!گویا سوابق مرتبط هم لازم یا مرجح است.در مورد مبلغ هم گویا حدود 500000 برای خرید کامل است.البته خرید به صورت شراکتی هم مجاز است(من خودم کسی را دیدم که دنبال شریک میگشت تا در نیویورک یک شعبه بخرد).این هم لینکش:
http://www.aboutmcdonalds.com/mcd/franch...tions.html
البته قسطی است(یعنی 40% اول کار برای شعبه های تازه و 25% برای شعبه های دایر).برای بقیه مبلغ هم مدت حداکثر 7 سال را تعیین کرده است.فقط این مبلغ نباید قرضی/وامی باشد.در ضمن شما باید چهاردرصد فروش به اضافه درصد مشخصی از کل درآمد را به کمپانی بدهید:
http://www.aboutmcdonalds.com/mcd/franch...chise.html
مکدونالد شعبه دارانش را برای گرفتن وام با کمترین بهره حمایت میکند.برای روش خرید هم این سایت پیشنهاد میکند به سراغ شعبه هایی بروید که تاکنون توسط خود کمپانی اداره میشده اند و چون مکدونالد در نظر دارد طی یک برنامه 3 ساله یک سوم این شعبه ها را واگذار کند،به فروششان اقدام کرده است:
http://www.franchisefoundations.com/mcdo...chise.html
برای خرید فرانشیز در کشورهای دیگر هم اینجا را ببینید:
http://www.aboutmcdonalds.com/mcd/franch...ation.html
اگر شرایط مکدونالد برایتان سنگین است،میتوانید کمپانیهای کوچکتری مثل Dunkin Donut یا رقبایش،مانند Subway را نشانه بگیرید:
https://www.dunkindonuts.com/
البته در مورد دانکین دونات مراقب باشید چون ویکیپدیا میگوید این کمپانی متهم است که اگر شعبه هایش ضرر سنگین کنند،آنها را بزور وادار به واگذاری شعبه میکند.این کمپانی تا سال 2006 صدوپنجاه و چهار بار از شعبه دارانش شکایت کرده است.گزینه مناسب دیگر کمپانی Subway است که در زمینه فست فود فعالیت میکند :
http://www.subway.com/subwayroot/index.aspx
این هم شیوه فرانشیز گرفتنش:
http://www.subway.com/subwayroot/Develop...index.aspx
این هم چک لیست مخارجش:
http://www.subway.com/subwayroot/Develop...Canada.pdf
حدود 101200 دلار(ارزانها)،171100 دلار(متوسط ها)و 235700 دلار(گرانترین ها)برای آمریکا و 302800،228300،151500 دلار کانادا برای شعبه های مستقر در کانادا.
تعداد دیگری هم هستند که شرایط خوبی دارند.ویکیپدیا فهرست تقریبا کاملی از برندهای فست فودی ارایه میکند:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fas...estaurants
این هم شیوه گرفتن فرانشیز KFC
http://www.kfc.co.uk/about-kfc/franchise/
http://www.kfcfranchise.com/
http://www.franchising.com/kfc/
اگر وقت کنم،خیال دارم ته و توی این کلاس بیزینس را دربیاورم.خیالتان راحت،هرچه بفهمم با شما عزیزان در میان خواهم گذاشت.لیاقت ما ایرانیها بیش از این حرفهاست!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، hamed_gh ، mavarfan ، eblam ، هموطن ، imankarimi ، farshad_sh ، yakuza ، golvakhi ، Asy
راستی اشکان عزیز
احتمالا شما این سایت را میشناسید،ولی شاید کسانی هنوز آنرا ندیده باشند.این سایت معادل کانادایی AILA آمریکاست(یعنی انجمن وکلای متخصص مهاجرت به کانادا):
http://www.aila-canada.org/
باور کنید اگر روزی در اینجا بخوانم که به هدف خود رسیده اید،واقعا خوشحال خواهم شد.موفقیت هر ایرانی برای من در حکم موفقیت شخص خودم است.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mavarfan ، eblam ، yakuza
سلام سورن عزیز
در مورد حقوق بازنشستگی کاناد باید بگم یک نوع هست که به تمام کسایی که شهروند ان کشور هستند پرداخت میشه که فقط برای گذارن زندگی هست و کسایی که حق بازنشستگی پرداخت نکردند از این استفاده می کنند اما در صورتی که ماهیانه مبلغ ناچیزی پرداخت کنند با توجه به مبلغ پرداختی و سالهای پرداخت حقوق . مبلغ خوبی دریافت می کنند و ...
در مورد کشورهای دیگر هم باید بگم الان انگلستان با 200 هزار پوند اقامت می دهد که نسبتا سریع هم انجام می شود و کشور سوید هم ویزای تجاری دارد که انهم کارایش سریع انجام می شود و برای شروع سرمایه کمی هم می خواهد البته باید اب وهوای ان هم کنار بیایید
اما در مورد کانادا باید بگویم که من هم گزینه اولم امریکا بود و چون شرایط را دیدم ترجیح دادم که به کانادا فکر کنم ضمن اینکه کشور کانادا نزدیکترین استاندارد زندگی را نسبت به امریکا دارد ضمن اینکه کسانی که بچه دار هستند شرایط فرهنگی ان را بهتر می دانند اما باید بگم که اگر برای شما اب و هوا اهمیت دارد می توانید برای ونکوور اقدام نمایید که البته 400000 دلار سرمایه احتیاج دارد ویا اینکه در جزیره توریستی و بسیار زیبای ویکتوریا بیزینس راه اندازی کنید که به 200000 دلار سرمایه گذاری احتیاج دارد و البته یک خوبی دارد که شما لازم نیست که از اینجا بیزینس خریداری کنید بلکه یک ویزای موقت به شما می دهند که شما به انجا می روید و خودتان شرایط را می بینید و سپس اقدام به خرید بیزینس می کنید سپس برای شما اقامت دایم صادر می شود و بعد از ان اگر از شرایط راضی نبودید حتی می توانید بیزینس خود را بفروشید بعد از سه سال هم که پاسپورت کانادا را گرفتید می توانید یا همانجا بمانید از انجا به امریکا بروید و بدون دغدغه در امریکا بیزینس خود را راه اندازی کنید فقط مطلبی که هست این بود که با یک شرکت درایران صحبت می کردم هزینه جانبی حدود 40000 دلار طلب می کرد که البته معلوم بود رقم بیخودی می خواست و شما اگر بتوانید یک وکیل خودتان مستقیم در کاناد پیدا کنید قطعا این مبلغ بسیار کمتر خواهد بود
در مورد مالیات هم باید بگویم که من نسبتا تحقیقات زیادی در این مورد کرده ام و خلاصه اش این می شود که برای قشر متوسط مالیات در کانادا بیشتر از امریکا میشود که البته با توجه به بیمه های درمانی رایگان و بیمه تکمیلی ارزان قیمت و کمک هزینه های تحصیلی برای فرزندان می شود گفت که خیلی تفاوتی نمی کند در مورد ویکتوریا و ونکوور هم باید بگویم که اب و هوای ان مانند شهر سیاتل است که این شهر در امریکا به خوش اب و هوا بودن معروف است در ویکتوریا هم چون شهر توریستی است در این سالها کاسبی دچار کمی رکود شده و به همین خاطر قیمتها بسیار پایین امده و در اینده قیمتها رشد بسیار زیادی خواهد کرد با گوگل ارث می توانید با زیباییهای این دو شهر اشنا شوید
با ارزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Soren ، mavarfan ، eblam ، amirdadash
(2010-11-09 ساعت 23:26)ashkan58 نوشته:  سلام سورن عزیز
در مورد حقوق بازنشستگی کاناد باید بگم یک نوع هست که به تمام کسایی که شهروند ان کشور هستند پرداخت میشه که فقط برای گذارن زندگی هست و کسایی که حق بازنشستگی پرداخت نکردند از این استفاده می کنند اما در صورتی که ماهیانه مبلغ ناچیزی پرداخت کنند با توجه به مبلغ پرداختی و سالهای پرداخت حقوق . مبلغ خوبی دریافت می کنند و ...
در مورد کشورهای دیگر هم باید بگم الان انگلستان با 200 هزار پوند اقامت می دهد که نسبتا سریع هم انجام می شود و کشور سوید هم ویزای تجاری دارد که انهم کارایش سریع انجام می شود و برای شروع سرمایه کمی هم می خواهد البته باید اب وهوای ان هم کنار بیایید
اما در مورد کانادا باید بگویم که من هم گزینه اولم امریکا بود و چون شرایط را دیدم ترجیح دادم که به کانادا فکر کنم ضمن اینکه کشور کانادا نزدیکترین استاندارد زندگی را نسبت به امریکا دارد ضمن اینکه کسانی که بچه دار هستند شرایط فرهنگی ان را بهتر می دانند اما باید بگم که اگر برای شما اب و هوا اهمیت دارد می توانید برای ونکوور اقدام نمایید که البته 400000 دلار سرمایه احتیاج دارد ویا اینکه در جزیره توریستی و بسیار زیبای ویکتوریا بیزینس راه اندازی کنید که به 200000 دلار سرمایه گذاری احتیاج دارد و البته یک خوبی دارد که شما لازم نیست که از اینجا بیزینس خریداری کنید بلکه یک ویزای موقت به شما می دهند که شما به انجا می روید و خودتان شرایط را می بینید و سپس اقدام به خرید بیزینس می کنید سپس برای شما اقامت دایم صادر می شود و بعد از ان اگر از شرایط راضی نبودید حتی می توانید بیزینس خود را بفروشید بعد از سه سال هم که پاسپورت کانادا را گرفتید می توانید یا همانجا بمانید از انجا به امریکا بروید و بدون دغدغه در امریکا بیزینس خود را راه اندازی کنید فقط مطلبی که هست این بود که با یک شرکت درایران صحبت می کردم هزینه جانبی حدود 40000 دلار طلب می کرد که البته معلوم بود رقم بیخودی می خواست و شما اگر بتوانید یک وکیل خودتان مستقیم در کاناد پیدا کنید قطعا این مبلغ بسیار کمتر خواهد بود
در مورد مالیات هم باید بگویم که من نسبتا تحقیقات زیادی در این مورد کرده ام و خلاصه اش این می شود که برای قشر متوسط مالیات در کانادا بیشتر از امریکا میشود که البته با توجه به بیمه های درمانی رایگان و بیمه تکمیلی ارزان قیمت و کمک هزینه های تحصیلی برای فرزندان می شود گفت که خیلی تفاوتی نمی کند در مورد ویکتوریا و ونکوور هم باید بگویم که اب و هوای ان مانند شهر سیاتل است که این شهر در امریکا به خوش اب و هوا بودن معروف است در ویکتوریا هم چون شهر توریستی است در این سالها کاسبی دچار کمی رکود شده و به همین خاطر قیمتها بسیار پایین امده و در اینده قیمتها رشد بسیار زیادی خواهد کرد با گوگل ارث می توانید با زیباییهای این دو شهر اشنا شوید
با ارزوی موفقیت برای شما

اشکان عزیز
سوالی برایم پیش آمد،و آن هم اینکه آیا شما شخصا از آمریکا تقاضای ویزا کردید یا با توجه به بررسیهایتان پیش از آن منصرف شده و سراغ کانادا رفتید؟قصدم کنجکاوی بیمورد نیست،فقط میخواستم از تجربه شما(در صورت اقدام مستقیم) استفاده کنم.من تعصبی روی عقاید خودم ندارم و حرف منطقی و استدلال برایم حجت است.من پیش از این به کشورهای کره جنوبی،فنلاند،اتریش و الجزایر و ترکیه سفر کرده ام و ویزای آنها در گذرنامه سابقم موجود است.پیش از موعد هم به ایران برگشته ام و در آنجاها هم هیچ مشکلی نداشته یا درست نکرده ام.شاید اینها تاثیری بر قانع کردن آفیسر اداره مهاجرت داشته باشند.ضمن این که خیال دارم برایش روشن کنم در صورت رد شدن درخواست مهاجرتم،به کشور دیگری میروم و آمریکا تنها گزینه من نیست.ضمن این که اگر به غیر از سرمایه حدود 300000 دلاری خودم بازهم در ایران ملک و املاک داشتم که یکباره ویزای EB-5 درخواست میکردم!!یعنی واقعا آفیسر مورد نظر چنین درخواست غیرمعقولی از آدم دارد؟!در ضمن طبق تجربه شما آیا وجود پدر و مادر یا برادر و خواهر(من مجردم و خواهر هم ندارم) در ایران،میتواند دلیلی برای اقناع افسر مهاجرت به قصد بازگشت شما باشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mavarfan ، eblam ، imankarimi
با سلام
دوستان من فقط می خوام خودمو از هر طریقی که شده به خاک آمریکا برسونم
راستش من یه رزمی کار (خداییش) در حد جهانی ام اما با این همه توانایی در کل فقط و فقط 3 بار در مسابقات کاراته آزاد استانی اول شدم،البته سه بار قهرمانیمو تو سه بار شرکت بدست آوردم
راستش من هزار و یک مانع و مشکل تو زندگیم دارم و برای فرار از دست همین موانع و مشکلات باید هر جوری شده خودمو به خاک آمریکا برسونم
من 18 سال سن دارم و فعلا دانش آموز هستم
از لحاظ مالی در وضعیت بسیار بدی ام
از لحاظ ورزشی در سطح بسیار بالایی ام
و دقیقا 6 تا دوست (اینترنتی) آمریکایی (سیتیزن) دارم که 3 تاشون پسر و 3 تاشون دخترن و اگه به کمکشون نیاز داشته باشم می تونم روشون حساب کنم
راستش دوستان من قبل از عضویت تو این سایت هیچ گونه اطلاعاتی در مورد مهاجرت و انواع ویزاها نداشتم اما الان تقریبا یه چیزایی می دونم اما بازم اطلاعاتم خیلی کمه
به همین خاطر چند تا سوال دارم و ممنون می شم اگه جواب بدین
1- من چطور می تونم ویزای O-1 بگیرم در حالی که هیچ مدال کشوری یا جهانی ندارم؟
یعنی برای گرفتن این نوع ویزا فقط مدال شرطه؟
2- یکی از دوستان آمریکاییم می تونه برای گرفتن ویزای توریستی اسپانسر من شه؟
3- اگر تونستم از طریق ویزای توریستی برم آمریکا راهی برای عوض کردن نوع ویزا مثلا به O-1 یا K-1 هست؟
4- ویزاهای O-2,O-3 و K-2,K-3,K-4 چی ان؟
5- گرین کارت چیه و به درد من (با شرایط فعلیم) می خوره؟
6- پناهندگی چیه؟
7- این دعوتنامه دعوتنامه که می گن همون ویزای توریستیه؟
خواهشا جواب دقیق و کامل بدین
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، eblam
سلام
من خودم اقدام نکردم اما با 3نفر که شرایط نسبتا خوبی داشتند و دیدم که انها را رد کرده اند برخورد داشتم
کلا در مورد ویزاهای موقتی کارمند سفارت حرف اول و اخر را میزند و الان هم که با توجه به شرایط ما خیلی برای ایرانی ها طاقچه بالا می اندازند در مورد ویزاهای توریستی کانادا هم همین مشکل پیش امد که یکی از حقوق دانان بزرگ ایران در کانادا نامه ای به وزیر مهاجرت کانادا نوشت و از رفتار کارمندان سفارت کانادا اعتراض کرد که بازتاب بسیار وسیعی در رسانه های کانادا داشت و با استقبال خوب ایرانی های مقیم کانادا مواجه شد اما ایرانی های مقیم امریکا با انکه تعدا بیشتری هم هستند خیلی بی بخارند
به هر حال با توجه به تجربیات دیگران و با توجه به اینکه ویزای E2 یکبار ورود است وبا هر بار خروج از امریکا این قضیه تکرار می شود ترجیح دادم خودم را اذیت نکنم ضمن اینکه این ویزا هیچ وقت تبدیل به گرین کارت نمی شود همواره مجبور هستید با پاسپورت ایرانی مسافرت کنید اما در مورد کانادا شرایط خیلی بهتر است و بعد از سه سال شما به راحتی پاسپورت می گیرید و ان وقت برای هر جای دنیا براحتی می توانید اقدام کنید و به راحتی میتوانید به امریکا بروید بیزنس خود را انتخاب کنید سر فرصت ان را خریداری و راه اندازی نمایید به هر حال من خودم با توجه به شرایطی که دیدم واقعا برایم کانادا بهتر است ضمن اینکه اگر یکبار به ونکوور سفر کنید می بینید که از بهترین شهرهای امریکا چیزی کم ندارد و در عوض امنیت بسیار بالایی هم دارد و چون سیستم کانادا مهاجر پذیر است جا افتادن در انجا به مراتب راحتتر از امریکاست بعد از سه سال هم که شما خودتان می توانید انتخاب کنید که کجا بمانید امریکا یا کانادا
فقط اگر در مورد استان بریتیش کلمبیا سوال کردید حتما راجع به هزینه های جانبی ان سوال کنید تا مطمین شوید هزینه های ان معقول است
با ارزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Soren ، mavarfan ، eblam ، amirdadash
(2010-11-10 ساعت 01:03)ALP نوشته:  با سلام
دوستان من فقط می خوام خودمو از هر طریقی که شده به خاک آمریکا برسونم
راستش من یه رزمی کار (خداییش) در حد جهانی ام اما با این همه توانایی در کل فقط و فقط 3 بار در مسابقات کاراته آزاد استانی اول شدم،البته سه بار قهرمانیمو تو سه بار شرکت بدست آوردم
راستش من هزار و یک مانع و مشکل تو زندگیم دارم و برای فرار از دست همین موانع و مشکلات باید هر جوری شده خودمو به خاک آمریکا برسونم
من 18 سال سن دارم و فعلا دانش آموز هستم
از لحاظ مالی در وضعیت بسیار بدی ام
از لحاظ ورزشی در سطح بسیار بالایی ام
و دقیقا 6 تا دوست (اینترنتی) آمریکایی (سیتیزن) دارم که 3 تاشون پسر و 3 تاشون دخترن و اگه به کمکشون نیاز داشته باشم می تونم روشون حساب کنم
راستش دوستان من قبل از عضویت تو این سایت هیچ گونه اطلاعاتی در مورد مهاجرت و انواع ویزاها نداشتم اما الان تقریبا یه چیزایی می دونم اما بازم اطلاعاتم خیلی کمه
به همین خاطر چند تا سوال دارم و ممنون می شم اگه جواب بدین
1- من چطور می تونم ویزای O-1 بگیرم در حالی که هیچ مدال کشوری یا جهانی ندارم؟
یعنی برای گرفتن این نوع ویزا فقط مدال شرطه؟
2- یکی از دوستان آمریکاییم می تونه برای گرفتن ویزای توریستی اسپانسر من شه؟
3- اگر تونستم از طریق ویزای توریستی برم آمریکا راهی برای عوض کردن نوع ویزا مثلا به O-1 یا K-1 هست؟
4- ویزاهای O-2,O-3 و K-2,K-3,K-4 چی ان؟
5- گرین کارت چیه و به درد من (با شرایط فعلیم) می خوره؟
6- پناهندگی چیه؟
7- این دعوتنامه دعوتنامه که می گن همون ویزای توریستیه؟
خواهشا جواب دقیق و کامل بدین
با تشکر
گرین کارت همون اقامت دایم امریکاست که بعد از 5 سال می تونید سیتیزن بشید در مورد شما بهتر است از EB1 استفاده کنید اتفاقن چند تا از بچه های سایت هم هستند که دنبال ان هستند ویزای توریستی هم با توجه به سن شما به احتمال زیاد نمی دهند ولی برای گرین کارت حتما به رتبه بالا در سطح جهانی احتیاج دارید . فقط معمولا هزینه وکیل و... زیاد می شود تاپیک مخصوص ان را بخوانید شما شرایط خوبی دارید که راحت می توانید گرین کارت بگیرید
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3121
این تاپیک را کامل بخوانید اطلاعات لازم در ان هست
پاسخ
تشکر کنندگان: ALP ، mavarfan ، eblam
سلام اشکان عزیز
از اطلاعات شما ممنونم.ولی نکات زیادی در گفته های شما با آنچه قبلا از وکلا و دفتر حفاظت منافع شنیده و خوانده ام تفاوتهای 180 درجه ای دارد.اگر ویزای E-2 یکبار ورود باشد و به محض خروج باطل شود و گرفتن دوباره اش هم لابد چند ماه دوندگی داشته باشد و در این چند ماه بیزینس شما به امان خدا رها باشد و تازه ممکن باشد بی هیچ دلیلی ویزا تمدید نشود،هیچ معنایی جز این ندارد که"ویزای مورد نظر در دسترس نمی باشد.لطفا دوباره شماره گیری نفرمایید!" دفتر حفاظت منافع به من گفته شما با این ویزا و در مدت اعتبارش میتوانید هر چند بار که بخواهید به آمریکا وارد و خارج شوید به شرط این که حداقل 6 ماه سال در آمریکا حضور داشته باشید،وگرنه ثابت میشود شما بیزینس تان را رها کرده اید و ویزا باطل خواهد شد.سایت ویکیپدیا هم دقیقا حرف دفتر حفاظت را تکرار میکند:"The holder of an E-2 visa may leave the United States at
."anytime but not over the time limit of 6 monthsبسیاری از بیزینس ها نیاز به مسافرتهای خارجی دارند(همه که فست فود نیستند)پس صاحبان این نوع بیزینس ها باید چه کار کنند،پس آمریکا با این شرایط چطور صاحب رتبه پنجم آسانی بیزینس شده است؟
http://en.wikipedia.org/wiki/Ease_of_Doi...ness_Index
(کانادا رتبه هفتم را دارد)
و در مقوله "آغاز بیزینس" هم رتبه هشتم را دارد(کانادا در اینجا دوم است):
http://en.wikipedia.org/wiki/Starting_a_Business_Index
"
این هم لینک ویکیپدیا برای دیدن جمله بالا(که قبلا هم فرستاده بودم):
گمان میکنم در این مورد خلاف به عرضتان رسانده باشند.
واقعا عجیب است.اگر این تناقض ها را برایم روشن کنید واقعا سپاسگذار میشوم.من بازهم با دفتر تماس میگیرم و نتیجه را اطلاع خواهم داد.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، eblam ، imankarimi ، alireza_guitar
سلام دوباره به همه دوستان
در مورد تبدیل ویزای E-2 به ویزاهای مهاجرتی هم راههایی وجود دارد.دو لینک مفید را معرفی میکنم:
http://faq.visapro.com/E2-Investor-Visa-FAQ7.asp
http://www.visapro.com/E2-GreenCard.asp
به زبان ساده،میتوانید ازدواج کنید(اگر مجردید)یا بچه دار شوید(اگر متاهلید)،یا یک نفر را پیدا کنید که شما را به عنوان کارگر ماهر استخدام کند،یا ویزای خود را بهEB-1 تغییر بدهید(که مخصوص مدیران سطح بین المللی است)،یا خودتان را به سطح "خارجی محرک منافع ملی"( National Interest Waiver) ارتقا بدهید(ویزای EB-2).گمان نمیکنم اگر حاضر به خرج پول برای یک وکیل مبرز باشید یا یک نفر را پیدا کنید که بصورت پاره وقت هم که شده استخدامتان کند،کار چندان مشکلی باشد..فقط راه قانونی را باید پیدا کرد."نمیشه،من میدونم!" (تکیه کلام گلام در کارتون سفرهای گالیور)را کنار بگذارید،وگرنه واقعا نخواهد شد نه آمریکا،نه هیچ جای دیگری!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، eblam ، imankarimi ، Asy

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان