کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فقط رسیدن به خاک آمریکا!!
(2010-07-17 ساعت 02:51)ashkan58 نوشته:  سلام
شما باید ثابت کنید که توانایی اداره ان بیزنس را دارید البته بیشتر به خاطر این است که مطمین شوند که شما فقط برای اینکه پایتان به امریکا برسد قصد راه اندازی بیزینس را ندارید و می توانید از طریق اداره ان خرج زندگی خود را در بیاورید
بعد باید ثابت نمایید که پول از طریق قانونی بدست امده است و برنامه شما برای اداره ان بیزینس ( پلان کاری) و....
برای اینکار می توانید با خانم بیتا حمیدی و کیل هستند صحبت کنید البته بیشتر مراحل اداری ان را وکلا انجام می دهند و شما تقریبا به جز تامین پول مورد نیاز و انجام مصاحبه کار دیگری نباید انجام بدهید
ولی اگر منظورتان این است که بدون وکیل می خواهید این کار کنید که تقریبا می توان برای ما غیر ممکن است چون باید یک نفر برای شما شرکت ثبت کند و بیزینس خریداری کند و....

ممنون از توضیحتون ولی راستش هنوز برای من یک مقدار ابهام وجود داره.

در مورد استفاده از وکیل برای ثبت شرکت و تهیه مدارک توضیحات شما رو متوجه شدم. در مورد اثبات اینکه برای بیزنس مشخصی دارم می‌رم و توانایی و سابقه اون رو هم دارم مشکلی ندارم.

ولی در مورد مبلغ سرمایه گذاری آیا این پول رو باید قبل از اقدام از طریق وکیل به حساب بانکی آمریکایی منتقل کنم؟

اگر این طور هست چه مدت قبل از ارسال درخواست باید پول رو به حساب بانکی آمریکا منتقل کنم و آیا حساب بانکی که وکیل برای ایجاد می‌کنه در خارج از آمریکا برای من قابل دسترسی هست؟

مبلغی که من می‌خوام سرمایه گذاری کنم از طریق فروش املاک توی ایران تامین می‌شه به خاطر همین لازمه روی زمان بندی مراحل کار دقت کنم.

با سپاس مجدد
پاسخ
تشکر کنندگان:
الان داشتم یه فایل PDF فارسی در مورد e2 که اگر اشتباه نکنم از توی همین تاپیک دانلود کردم رو می‌خوندم و توش در مورد مدارک مورد نیاز نوشته بود که:

نقل قول:۱۷ موافقتنامه حساب واسطه افتتاح شده. لطفاً توجه شود که در حالت سرمایه گذاری برای تشکیل و راه اندازی کسب و کار جدید متقاضیان می‌توانند تا زمان تایید پرونده از سوی اداره مهاجرت، پول خود را در یک حساب واسطه پس انداز کنند.

۱۸ گزارش مالی حاوی ارزش واقعی شرکت تاسیس شده

ممنون می‌شم اگه توضیح بدید "حساب واسطه" و "گزارش مالی حاوی ارزش واقعی شرکت تاسیس شده" که گفته چی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam
یه سوال برای من پیش اومده،برای رفتن از طریق ویزای E2 یا EB5 میشه دونفر بدون نسبت خانوادگی به عنوان شریک با هم اقدام کنن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-17 ساعت 10:54)johnsmith نوشته:  الان داشتم یه فایل PDF فارسی در مورد e2 که اگر اشتباه نکنم از توی همین تاپیک دانلود کردم رو می‌خوندم و توش در مورد مدارک مورد نیاز نوشته بود که:

نقل قول:۱۷ موافقتنامه حساب واسطه افتتاح شده. لطفاً توجه شود که در حالت سرمایه گذاری برای تشکیل و راه اندازی کسب و کار جدید متقاضیان می‌توانند تا زمان تایید پرونده از سوی اداره مهاجرت، پول خود را در یک حساب واسطه پس انداز کنند.

۱۸ گزارش مالی حاوی ارزش واقعی شرکت تاسیس شده

ممنون می‌شم اگه توضیح بدید "حساب واسطه" و "گزارش مالی حاوی ارزش واقعی شرکت تاسیس شده" که گفته چی هست؟

با سلام
اون حساب مربوط به شرکتی است که در آ مریکا به ثبت می رسانید.
و اون گزارش هم مربوط به داراییهای شرکت می شه چه نقدی یا غیر نقدی.
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، johnsmith
(2010-07-20 ساعت 07:43)Gina نوشته:  یه سوال برای من پیش اومده،برای رفتن از طریق ویزای E2 یا EB5 میشه دونفر بدون نسبت خانوادگی به عنوان شریک با هم اقدام کنن؟

این ویزا مربوط به شخص سرمایه گذار و خانواده اون میشه ولی فکر میکنم شخص صاحب بیزنس میتواند کارگر یا کارمند یا شریک هم وطن داشته باشه.
در این صورت باید شرایط اقامت آ نها هم معلو م باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Gina ، eblam
سلام دوستان من می خوام برای ویزای e2 اقدام کنم چند سوال دارم .دوستان فرمودن راه انداختن بیزنس مثل مغازه یا هر نوع فعالیت اقتصادی از 100000$ تا 250000$ می تونه ویزا رو برای ما متضمّن بشه . 1. با توجه به اینکه همه راجع راه اندازی کار بوسیله وکیل صحبت کردن می خواستم بدونم چه تضمینی هست که وکیل یه مکان خوب برای سرمایه گذاری پیدا کنه ؟ 2. آیا اصلا تضمینی هست که اون وکیل همه اون پول رو صرف خرید فروشگاه یا راه اندازی بیزنس کنه ؟3. آیا در بین دوستان کسی وکیلی رو میشناسه که بعد از پایان کار حق الوکاله رو بگیره ؟حتی اگه گرونتر هم باشه مسئله ای نیست فقط بعد از اخذ ویزا 4. من یکبار با شخصی صحبت کردم و ایشون فرمودن ما برای پیدا کردن یک بیزنس خوب و مناسب به انتخاب خود شما یه سفر به شکل توریستی به امریکا قبل از سرمایه گذاری خواهیم رفت ایا دوستان وکیل معتبری می شناسن که همچین پیشنهادی داده باشه ؟5. اساسا پیدا کردن بیزنس به چه شکلی صورت می گیره؟6.بعد از 5 سال از این طریق نمی شه برای اخذ گرین کارت اقدام کرد؟ (از آقای اشکان و مابقی عزیزان که پاسخ میدن ممنونم)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-15 ساعت 05:54)babak.ehtesham نوشته:  سلام دوستان من می خوام برای ویزای e2 اقدام کنم چند سوال دارم .دوستان فرمودن راه انداختن بیزنس مثل مغازه یا هر نوع فعالیت اقتصادی از 100000$ تا 250000$ می تونه ویزا رو برای ما متضمّن بشه . 1. با توجه به اینکه همه راجع راه اندازی کار بوسیله وکیل صحبت کردن می خواستم بدونم چه تضمینی هست که وکیل یه مکان خوب برای سرمایه گذاری پیدا کنه ؟ 2. آیا اصلا تضمینی هست که اون وکیل همه اون پول رو صرف خرید فروشگاه یا راه اندازی بیزنس کنه ؟3. آیا در بین دوستان کسی وکیلی رو میشناسه که بعد از پایان کار حق الوکاله رو بگیره ؟حتی اگه گرونتر هم باشه مسئله ای نیست فقط بعد از اخذ ویزا 4. من یکبار با شخصی صحبت کردم و ایشون فرمودن ما برای پیدا کردن یک بیزنس خوب و مناسب به انتخاب خود شما یه سفر به شکل توریستی به امریکا قبل از سرمایه گذاری خواهیم رفت ایا دوستان وکیل معتبری می شناسن که همچین پیشنهادی داده باشه ؟5. اساسا پیدا کردن بیزنس به چه شکلی صورت می گیره؟6.بعد از 5 سال از این طریق نمی شه برای اخذ گرین کارت اقدام کرد؟ (از آقای اشکان و مابقی عزیزان که پاسخ میدن ممنونم)

لطفا" توجه کنید وکیل امور مهاجرت طبق قانون نمیتونه برای شما بیزینس پیدا کند و این امر بر عهدهbusiness broker یا همان مشاور املاک می باشد در ضمن ویزای توریستی هم مقوله ای جداست که صدور آن تحت شرایط خاصی است و کسی نمیتونه برای شما تضمینش کنه.به علاوه ویزا E2را میتوان به ویزاهای دیگه تبدیل کرد ولی به خودی خود به گرین کارت تبدیل نمیشود.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوباره به دوستان با وکیلی در آمریکا تماس گرفتم فرمودن خرید ملک و ثبت شرکت یا شاپ یا از طریق اینترنت یا با ویزای توریستی خودتون به امریکا می رید و ملک رو می خرید امیدوارم همگی موفق باشید.(به هیچ عنوان پول نقد خودتون رو به حساب کسی نریزید عدم حضور شما دلیلی هست که کسی نتونه براتون ملک بخره و اینکه بهتون بگن ما برای شما ملک می خریم در عدم حضورتون یک دروغ و یک نوع کلاه برداری هست هیچ معامله ای بدون شما برای شما صورت نمی گیره .)
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من متاهل هستم قصد داریم از ایران خارج شیم کشورهای اروپایی رو خیلی دوست داریم مثل اسپانیا و ایتالیا و هلند و سوئد و بلژیک و نروژ و انگلیس که میگن خیلی لندن گرون هستش کانادا و استرالیا هم عالی هستند البته اسپانیا رو بیشتر از همه دوست داریم
من خودم فوق دیپلم کامپیوتر هستم و شوهرم دیپلم البته من کاردانی به کارشناسی معماری خوندم ولی فقط 3 ترم و ولش کردم شوهرم هم 2 سال مهندسی عمران خوند و بعد به دلیل مشغله شغلی انصراف داد از لحاظ مالی 250000 $ داریم علاوه بر املاکی به قیمت 300000 $ البته تا موقعی که بخواهیم بریم بیشتر پول خواهیم داشت هر دو ورزش دوستیم و من خوب شنا میکنم شوهرم هم بیلیلارد و پوکر ... اینا رو گفتم چون یه جایی خوندم که برای کشور های دیگه مهمه شغل شوهرم هم ترخیص کار هستند در گمرک ولی بیمه نیست دفترشون هم به ثبت نرسیده فکر کنم اطلا نمیشه رو کارش حساب باز کرد نه؟
خوب حالا شما می تونید راهنمایی کنید که ما کجا میتونیم بریم؟ ممنون میشم

من 25 سالمه و شوهرم 28 سال
زبان انگلیسی بد نیست میتونیم گلیممون رو از آب بکشیم بیرون ولی داریم کلاس میریم و تمرین میکنیم فرانسه هم که اصلا

با تشکر و خسته نباشید
برا اطلاعاتی هم که نوشتید خیلی متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من عضو جدید هستم و فقط برای در میان گذاشتن اطلاعات خودم عضو شده ام.طبق تجربه من به هیچ وجه سراغ وکیلهای ایرانی تبار نروید که جز دروغ چیزی تحویلتان نمیدهند.نیت اصلی دولت آمریکا از صدور ویزای E-2 ایجاد فرصتهای شغلی برای اتباع آمریکایی است.همین و همین.در مورد مبلغ سایت ویکیپدیا میگوید مبلغ مشخصی ندارد ولی سنتا 150000 دلار کافی دانسته میشود.وکیل کاملا آمریکایی من گفته حتی با 50000 دلار هم میشود ولی شانس موفقیت بیزینس اینطوری خیلی کم است مگر اعجوبه مدیریت و خلاقیت باشید.طرز کار هم این است شما پولتان را آماده میکنید،با وکیل قرارداد میبندید، وکیل برای شما پرونده تشکیل میدهد و وقت مصاحبه میگیرد و با همکاری یک مشاور سرمایه گذاری یک فرانشیز صاحب شرایط لازم را پیدا کرده و یک قرارداد مشروط(مشروط به صدور ویزای E-2) بنام خودتان با دارنده فعلی فرانشیز یا کمپانی دارنده فرانشیز میبندد.شما در مصاحبه،غیر از موارد معمول،از کار هم پرسیده میشود.در صورت موافقت و صدور ویزا،یک شماره حساب به شما اعلام میشود و شما باید پول اعلام شده را در آن واریز کنید.از این به بعد وظیفه وکیل تمام است و شما با دولت و صاحب فرانشیز طرف هستید.به محض ورود به آمریکا قرار مشروط لازم الاجرا شده و شما چکی صادر میکنید که مبلغ فروش به حساب صاحب فرانشیز واریز شود و شما قانونا صاحب و مسوول بیزینس شناخته شوید.ویزای E-2
دوساله است و تا تعداد نامحدود قابل تمدید است بشرط آن که شما فرار مالیاتی،انواع جرایم جنایی و... نداشته و در ضمن هدف اصلی ویزا یعنی
استخدام چند آمریکایی را هم برآورده کرده باشید و بیزینس را به سود رسانده باشید.بقیه حرفها را هم باور نکنید.برای خرید بیزینس هم بهتر
است یک شعبه(فرانشیز) از مکدونالد یا KFC یا مثل آنها بخرید تا از لحاظ بازاریابی چند قدم جلو باشید.دانشگاه مانشگاه را هم به زباله دان تاریخچه
زندگیتان بسپارید چون اگر این امامزاده معجزه میکرد لازم نبود دنبال خارج رفتن باشیم!برای گرفتن ویزا شما نباید سابقه جرایم تروریستی،جنایی
یا موادمخدر داشته باشید یا حتی به آنها متهم شده باشید.برای یافتن وکلای مورد اطمینان به سایت انجمن وکلای مهاجرت به آدرس زیر مراجعه
کنید:
www.aila.org
این هم مقاله ویکی پدیا در مورد ویزای E-2:
http://en.wikipedia.org/wiki/E-2_visa
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، eblam ، mavarfan ، megh-us ، imankarimi ، محبت ، milade ، alireza_guitar
(2010-10-18 ساعت 13:33)Soren نوشته:  دوستان من عضو جدید هستم و فقط برای در میان گذاشتن اطلاعات خودم عضو شده ام.طبق تجربه من به هیچ وجه سراغ وکیلهای ایرانی تبار نروید که جز دروغ چیزی تحویلتان نمیدهند.نیت اصلی دولت آمریکا از صدور ویزای E-2 ایجاد فرصتهای شغلی برای اتباع آمریکایی است.همین و همین.در مورد مبلغ سایت ویکیپدیا میگوید مبلغ مشخصی ندارد ولی سنتا 150000 دلار کافی دانسته میشود.وکیل کاملا آمریکایی من گفته حتی با 50000 دلار هم میشود ولی شانس موفقیت بیزینس اینطوری خیلی کم است مگر اعجوبه مدیریت و خلاقیت باشید.طرز کار هم این است شما پولتان را آماده میکنید،با وکیل قرارداد میبندید، وکیل برای شما پرونده تشکیل میدهد و وقت مصاحبه میگیرد و با همکاری یک مشاور سرمایه گذاری یک فرانشیز صاحب شرایط لازم را پیدا کرده و یک قرارداد مشروط(مشروط به صدور ویزای E-2) بنام خودتان با دارنده فعلی فرانشیز یا کمپانی دارنده فرانشیز میبندد.شما در مصاحبه،غیر از موارد معمول،از کار هم پرسیده میشود.در صورت موافقت و صدور ویزا،یک شماره حساب به شما اعلام میشود و شما باید پول اعلام شده را در آن واریز کنید.از این به بعد وظیفه وکیل تمام است و شما با دولت و صاحب فرانشیز طرف هستید.به محض ورود به آمریکا قرار مشروط لازم الاجرا شده و شما چکی صادر میکنید که مبلغ فروش به حساب صاحب فرانشیز واریز شود و شما قانونا صاحب و مسوول بیزینس شناخته شوید.ویزای E-2
دوساله است و تا تعداد نامحدود قابل تمدید است بشرط آن که شما فرار مالیاتی،انواع جرایم جنایی و... نداشته و در ضمن هدف اصلی ویزا یعنی
استخدام چند آمریکایی را هم برآورده کرده باشید و بیزینس را به سود رسانده باشید.بقیه حرفها را هم باور نکنید.برای خرید بیزینس هم بهتر
است یک شعبه(فرانشیز) از مکدونالد یا KFC یا مثل آنها بخرید تا از لحاظ بازاریابی چند قدم جلو باشید.دانشگاه مانشگاه را هم به زباله دان تاریخچه
زندگیتان بسپارید چون اگر این امامزاده معجزه میکرد لازم نبود دنبال خارج رفتن باشیم!برای گرفتن ویزا شما نباید سابقه جرایم تروریستی،جنایی
یا موادمخدر داشته باشید یا حتی به آنها متهم شده باشید.برای یافتن وکلای مورد اطمینان به سایت انجمن وکلای مهاجرت به آدرس زیر مراجعه
کنید:
www.aila.org
موفق باشید
سلام
شما خودتان قصد رفتن به امریکا از این طریق را دارید ؟
وکیل درست گفته با 50000 هم می شود این ویزا را گرفت ولی اما و اگر زیاد دارد
برای افرادی از کشوری مانند ایران شما باید ثابت کنید قصد اقامت دایم را ندارید و به کشورتان بر می گردید
می دانید قیمت خریدن یک شعبه مک دونالد یا KFC در امریکا چقدر است ؟
از میزان حق فرانشیز ان خبر دارید ؟
نمی دانم با چه کسی در این مورد صحبت کردید اما بعید می دانم وکیل امریکایی هم کاری بتواند برای ما انجام دهد کلا چند وقت است که به ایرانی ها ویزاهای موقت به سختی می دهند ولی اگر به صورت عملی اقدام کردید و موفق شدید لطف کنید بقیه را هم در جریان بگذارید
من و چند تا از دوستانم مدت زیادی در این مورد تحقیق کردیم اما به این نتیجه رسیدیم فعلا برای ایرانی ها به این راحتی که شما فکر می کنید امکان پذیر نیست اگر این تاپیک را به طور کامل مطالعه نمایید اطلاعات خوبی می توانید بدست اورید
از اینکه اطلاعات خود را در اختیار ما قرار دادید سپاسگذارم

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam
(2010-10-18 ساعت 16:00)ashkan58 نوشته:  
(2010-10-18 ساعت 13:33)Soren نوشته:  دوستان من عضو جدید هستم و فقط برای در میان گذاشتن اطلاعات خودم عضو شده ام.طبق تجربه من به هیچ وجه سراغ وکیلهای ایرانی تبار نروید که جز دروغ چیزی تحویلتان نمیدهند.نیت اصلی دولت آمریکا از صدور ویزای E-2 ایجاد فرصتهای شغلی برای اتباع آمریکایی است.همین و همین.در مورد مبلغ سایت ویکیپدیا میگوید مبلغ مشخصی ندارد ولی سنتا 150000 دلار کافی دانسته میشود.وکیل کاملا آمریکایی من گفته حتی با 50000 دلار هم میشود ولی شانس موفقیت بیزینس اینطوری خیلی کم است مگر اعجوبه مدیریت و خلاقیت باشید.طرز کار هم این است شما پولتان را آماده میکنید،با وکیل قرارداد میبندید، وکیل برای شما پرونده تشکیل میدهد و وقت مصاحبه میگیرد و با همکاری یک مشاور سرمایه گذاری یک فرانشیز صاحب شرایط لازم را پیدا کرده و یک قرارداد مشروط(مشروط به صدور ویزای E-2) بنام خودتان با دارنده فعلی فرانشیز یا کمپانی دارنده فرانشیز میبندد.شما در مصاحبه،غیر از موارد معمول،از کار هم پرسیده میشود.در صورت موافقت و صدور ویزا،یک شماره حساب به شما اعلام میشود و شما باید پول اعلام شده را در آن واریز کنید.از این به بعد وظیفه وکیل تمام است و شما با دولت و صاحب فرانشیز طرف هستید.به محض ورود به آمریکا قرار مشروط لازم الاجرا شده و شما چکی صادر میکنید که مبلغ فروش به حساب صاحب فرانشیز واریز شود و شما قانونا صاحب و مسوول بیزینس شناخته شوید.ویزای E-2
کنید:
www.aila.org
موفق باشید
سلام
شما خودتان قصد رفتن به امریکا از این طریق را دارید ؟
وکیل درست گفته با 50000 هم می شود این ویزا را گرفت ولی اما و اگر زیاد دارد
برای افرادی از کشوری مانند ایران شما باید ثابت کنید قصد اقامت دایم را ندارید و به کشورتان بر می گردید
می دانید قیمت خریدن یک شعبه مک دونالد یا KFC در امریکا چقدر است ؟
از میزان حق فرانشیز ان خبر دارید ؟
نمی دانم با چه کسی در این مورد صحبت کردید اما بعید می دانم وکیل امریکایی هم کاری بتواند برای ما انجام دهد کلا چند وقت است که به ایرانی ها ویزاهای موقت به سختی می دهند ولی اگر به صورت عملی اقدام کردید و موفق شدید لطف کنید بقیه را هم در جریان بگذارید
من و چند تا از دوستانم مدت زیادی در این مورد تحقیق کردیم اما به این نتیجه رسیدیم فعلا برای ایرانی ها به این راحتی که شما فکر می کنید امکان پذیر نیست اگر این تاپیک را به طور کامل مطالعه نمایید اطلاعات خوبی می توانید بدست اورید
از اینکه اطلاعات خود را در اختیار ما قرار دادید سپاسگذارم

اشکان عزیز
از خیرخواهی شما متشکرم.من جایی از حرفهای خودم نمیبینم که گفته باشم
این کار راحت است!برعکس،بسیارهم مشکل است.به خصوص یافتن وکیل آمریکایی مناسب با سابقه خوب و راستگو،تنظیم جدول زمانی مناسب برای
انجام صدها کار،حاضر کردن پول،یافتن صراف مورد اطمینان برای انتقال پول و
گرفتن کردیت کارت(اونم تو ایران!)،یافتن یک بیزینس مناسب در آمریکا،دیدن
دوره های لازم در کشور اسلامیمان،مالیدن پیه بیکاری به بدن با مراجعه به سفارت آمریکا(میدونید که منظورم چیه!) و هزار و یک ریسک دیگه،هم اینجا و
هم اونجا!برای همین هم گفتم سراغ این وکیلهای ایرانی تبار(چون به نظر من
هیچکدام لیاقت نام ایرانی را ندارند،با این سطح تعصبشان برای کمک به
هم میهنانشان).من با تمام اینها تماس گرفته ام،تمامشان دنبال شکار آدمهای
خرپول و ناآشنا به زبان انگلیسی و ترجیحا مسن و محافظه کارند تا تمام امورشان
را بدست بگیرند،هر دستمزدی را ازشان بگیرند و اگرهم نفسشان درآمد با یک
تشر وحشتزده شان کنند و دست آخر هم یک بیزینس ورشکسته و بدنام شده
را،که من مطمین هستم با صاحب قبلیش هم دست به یکی کرده اند و مبلغی
هم از او گرفته اند!،به اینها بیاندازند.آگر فلان وکیل اصرار دارد فقط با 380000 دلار
برایتان اقامت میگیرد،چه کسی شک نمیکند چرا دقیقا 380000 تا؟جز این است
که او از قبل پورسانتش را از صاحب یک بیزینس 380000 تایی ورشکسته گرفته
تا آنرا به یک ایرانی بدبخت از همه جا بیخبر بیاندازد!برعکس وکیل بنده خدای
من میگوید فلانی من مجوز ارایه مشاوره مالی ندارم ولی از یک مشاور مجوز
دار که جلسه اول مشاوره اش رایگان است سوال میکنم تا شما را راهنمایی
کند!! در ضمن نه من(وکیل) نه هیچ کس دیگری نمیتواند تضمین کند که برای
شما قطعا ویزا صادر خواهد شد بنابراین پیش از قرارداد با من خوب فکر کنید!!
بفرمایید،این است فرق فرهنگ متعالی ما با فرهنگ منحط اینان!
بداخلاقی این وکیلهای ایرانی تبار و سعی آشکارشان در منصرف کردن
متقاضیانی که جوانند،فرق خربزه با آلبالو را میفهمند،و از همه بدتر به زبان
انگلیسی آشنایی دارند هم دلیلی جز این مسایل ندارد.
در مورد اینکه پرسیده اید من در این موارد با چه کسی "صحبت" کرده ام،باید
بگویم من بیشتر اینها را از روی متن قوانین مهاجرتی آمریکا میگویم و در این
مورد فقط با یک "نفر" مشورت کرده ام، و آن هم دفتر حفاظت منافع آمریکا در
تهران است که قبلا در سفارت سوییس مستقر بود و گویا چند سالی است
در جای دیگری مستقر شده است.شما میتوانید شماره اش را از سفارت سوییس بگیرید.سرمایه من هم 50000 تا نیست و حدود 280000 است.در
مورد سوال دیگرتان که آیا از حق فرانشیز آگاهم یا نه،باید بگویم بله.این مبلغ
بسته به مکان و عوامل دیگر متفاوت است و کسی که سرمایه بالای
120000-130000 دلار داشته باشد میتواند یک بیزینس با شانس موفقیت
خوب را بدست بیاورد،البته با پرداخت هزینه مشاور فاینانس صاحب صلاحیت،
نه آن وکیل درجه پنج ایرانی تبار که جز فارسی حرف زدن هنر دیگری ندارد و
از وحشت اینکه کسی رکورد حرفه ایش را ببیند،حتی در انجمن وکلای مهاجرت
(AILA)عضو هم نشده است!
در مورد اینکه فرموده اید ایرانیها باید در هنگام گرفتن ویزا "ثابت" کنند که به ایران
بر خواهند گشت،نمیدانم این موضوع را از کجا شنیده اید(امیدوارم منبع بازهم
یکی از این شارلاتانها نباشد و خودتان شاهد دست اول باشید) چون این
مسیله با فلسفه کاروکسب منافات دارد.همانطور که گفتم(و شخصا از دفتر
حفاظت منافع شنیده ام)در صورتی که شما بیزینس خود را به سوددهی
رسانده باشید(ملاک آن پرداخت منظم مالیاتهایتان است نه چیز دیگری)،
تعهدات استخدام چند آمریکایی را برآورده کرده باشید،دوروبر مسایل امنیتی
و مواد مخدرو...نگشته باشید،و در یک کلام عضو مفیدی برای جامعه آمریکا
باشید،میتوانید ویزایتان را به دفعات نامحدود تمدید کنید و در هیچ مقطعی هم
مجبور به بازگشت به ایران نشوید چون برگشتتان به ایران به معنای بیکاری
کارکنان آمریکایی شماست(چیزی که فلسفه ویزای E-2 است).در ثانی اگر
ویزای E-2 برای دیگران نامحدود است،محدودیتش برای شهروندان ایرانی خلاف
قانون و یک عمل فراقانونی است.در کشوری که سنگ بنایش قانون است،
فرمایش شما به نظر بنده عجیب میرسد(البته اصراری به درستی نظر خود ندارم)
در ضمن من نمیدانم چگونه میتوان چنین چیزی را "ثابت" کرد.برای ویزای
توریستی شاید بتوان داشتن ملک و املاک در کشور مبدا را بینه ای برای
بازگشت فرد توریست به آنجا دانست،ولی کسی که علنا به قصد راه اندازی
یک بیزینس پایدار به کشوری میرود،قطعا نیتش ماندن تا موقعی است که کسب
سود ممکن باشد.وی فقط باید به دولت و اتباع کشور میزبان سودرسان باشد
(پرداخت مالیات و ایجاد فرصتهای شغلی برای شهروندان قانونی آن).
به هر صورت امیدوارم با تبادل اطلاعاتمان به خودمان کمکی کرده باشیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mavarfan ، eblam ، megh-us ، imankarimi ، محبت ، milade ، alireza_guitar
سلام
من نگفتم سرمایه شما 50000 دلار است فقط توضیح دادم که با این سرمایه خیلی سخت می توان این ویزا را بدست اورد
من هم با شما هم عقیده هستم که متاسفانه بعضی از هموطنان که در اسوی اب هستند در شغلهای مختلف از ضعف زبان ما سو استفاده می کنند اما اینکه ما تمام ایرانی ها را اینگونه فرض کنیم پس باید فرض کنیم خودمان هم اینگونه هستیم
اتفاقن وکیلی هم که من با ایشان صحبت کردم گفت که این ویزا و هیچ ویزای دیگر را تضمین نمی کنیم و همچنین امور بیزینس تخصص ما نیست اما فرد مورد اطمینان می شناسیم که اگر خواستید ان را به شما معرفی می کنیم و تقریبا همان حرفهایی که وکیل امریکایی به شما زد را ایشان به من گفت
با توجه به اینکه این ویزا موقت است شما باید ثابت کنید که بعد از اینکه شما ویزایتان باطل شد ونتوانستید ان را تمدید کنید به کشورتان بر می گردید که این هم طبیعی است در غیر اینصورت هر کسی با 100000 دلار ویزا امریکا می گرفت و دیگر برنمیگشت این مطلب در خود سایت مهاجرت امریکا هم اورده شده که اصل ان را برایتان می نویسم

What requirements must an individual meet to become an E2 Treaty Investor?
In order to obtain an E2 Treaty Investor status one must meet the following eligibility requirements:
• A treaty, with treaty investor provisions, exists between United States and foreign state;
• The individual and/or business possess the nationality of the treaty country;
• Has invested or is actively in the process of investing a substantial amount of capital in a bona fide enterprise in the United States;
• Is seeking entry solely to develop and direct the enterprise; and
• Intends to depart the United States upon the expiration or termination of treaty investor (E2) status
لینک اصلی ان را هم می گذارم که به طور کامل در مورد ویزای E1 , E2 , EB5 توضیح داده که بسیار مفید است
http://www.uscis.gov/USCIS/About%20Us/El...estors.pdf
به هر حال دوستانی که در این سایت هستند می دانند که من در این باره خیلی علاقمند بودم وهستم اما با توجه به شرایطی که دیدم فعلا ترجیح داده ام برای کانادا اقدام کنم
اما باز هم از شما می خواهم اگر اقدام کردید بنده و سایر خوانندگان سایت را در جریان روند کار خود قرار دهید
ارزوی من موفقیت شماست
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Soren ، mavarfan ، eblam ، Asy ، محبت
hi
i'm agree with the american lawyers or consultants,

BUT ,چه تظمینی هست که با این تحریمها اگه کسی پولی برای خرید بیزینس فرستاد و ویزاش OK نشد. بتونه پولشو پس بگیره .
پاسخ
تشکر کنندگان: Soren ، mavarfan ، eblam
(2010-11-08 ساعت 02:51)ashkan58 نوشته:  سلام
من نگفتم سرمایه شما 50000 دلار است فقط توضیح دادم که با این سرمایه خیلی سخت می توان این ویزا را بدست اورد
من هم با شما هم عقیده هستم که متاسفانه بعضی از هموطنان که در اسوی اب هستند در شغلهای مختلف از ضعف زبان ما سو استفاده می کنند اما اینکه ما تمام ایرانی ها را اینگونه فرض کنیم پس باید فرض کنیم خودمان هم اینگونه هستیم
اتفاقن وکیلی هم که من با ایشان صحبت کردم گفت که این ویزا و هیچ ویزای دیگر را تضمین نمی کنیم و همچنین امور بیزینس تخصص ما نیست اما فرد مورد اطمینان می شناسیم که اگر خواستید ان را به شما معرفی می کنیم و تقریبا همان حرفهایی که وکیل امریکایی به شما زد را ایشان به من گفت
با توجه به اینکه این ویزا موقت است شما باید ثابت کنید که بعد از اینکه شما ویزایتان باطل شد ونتوانستید ان را تمدید کنید به کشورتان بر می گردید که این هم طبیعی است در غیر اینصورت هر کسی با 100000 دلار ویزا امریکا می گرفت و دیگر برنمیگشت این مطلب در خود سایت مهاجرت امریکا هم اورده شده که اصل ان را برایتان می نویسم

What requirements must an individual meet to become an E2 Treaty Investor?
In order to obtain an E2 Treaty Investor status one must meet the following eligibility requirements:
• A treaty, with treaty investor provisions, exists between United States and foreign state;
• The individual and/or business possess the nationality of the treaty country;
• Has invested or is actively in the process of investing a substantial amount of capital in a bona fide enterprise in the United States;
• Is seeking entry solely to develop and direct the enterprise; and
• Intends to depart the United States upon the expiration or termination of treaty investor (E2) status
لینک اصلی ان را هم می گذارم که به طور کامل در مورد ویزای E1 , E2 , EB5 توضیح داده که بسیار مفید است
http://www.uscis.gov/USCIS/About%20Us/El...estors.pdf
به هر حال دوستانی که در این سایت هستند می دانند که من در این باره خیلی علاقمند بودم وهستم اما با توجه به شرایطی که دیدم فعلا ترجیح داده ام برای کانادا اقدام کنم
اما باز هم از شما می خواهم اگر اقدام کردید بنده و سایر خوانندگان سایت را در جریان روند کار خود قرار دهید
ارزوی من موفقیت شماست

از ابراز لطف شما متشکرم.گویا ما همعقیده هستیم.اگر مقصود این باشد که گیرنده ویزا در صورت شکست در بیزینس یا عدم تمدید ویزایش باید آمریکا را ترک کند،این مسئله طبیعی است.من فقط نمیدانم چطور میتوان چنین چیزی را ثابت کرد.ملاک آن چیست و شما باید چه کنید تا این مسیله اثبات شود.دارنده هر ویزایی در صورت اتمام یا تمدید نشدنش باید آن کشور را ترک کند،نه فقط E-2.چنین شخصی دیگر برای کشور میزبان مفید نیست و بر عکس مضر است.
در مورد کانادا،این کشور اخراج اجباری ندارد و شرایط سرمایه گذاری در آن هم
آسانتر است،ولی باید تا آخرین روز عمرتان جان بکنید تا یک زندگی معمولی داشته باشید.دوست پدر من با سن بالای 75 سال هنوز روی تریلی کار میکند
و با داشتن لیسانس مکانیک و 28 سال اقامت قانونی هنوز بازنشسته نشده است!هیچ یک از ما تا ابد جوان نیستیم و باید فکر آن دوران هم باشیم.
بالاخره کشوری که با 30 میلیون جمعیت در گروه هفت کشور صنعتی جا دارد میتوان حدس زد چه حجمی از کار را از هر شهروندش انتظار دارد!
به هر صورت من هم برای شما آرزوی موفقیت دارم.
See you in Canada,my friend
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، mavarfan ، eblam

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان