کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - ابوظبی
(2016-04-01 ساعت 20:39)armehraboon نوشته:  
(2016-04-01 ساعت 18:23)Reza4203 نوشته:  
(2016-03-31 ساعت 21:07)armehraboon نوشته:  سلام به شما دوست عزیز

علاوه  بر مدارکی که دوستمون گفتند چیزی که نشون دهنده دامیسل هست
ثبت نام در دانشگاه یا کالج و
یا اینکه کاری بگیرند و یا حداقل مراجعه به بنگاههای کاریابی و اینکه نشون بده دنبال کار هستند.
شما بهتون گفتند روز دریافت ویزا باید مدارک رو بیارید؟
به نظر من نقص مدرک خوردید و میتونید قبلش هم ارسال کنید!

سلام،

مدارک رو باید به کجا ارسال کنم؟  
به من گفتند که مدارک رو باید با خودم ببرم در مراجعه ای که بعد از کلیرنس من باید داشته باشم ...
ولی چون نمی دونیم چقدر طول می کشه همسرم می خواد برگرده ایران و اون زمان دوباره بره ...

1- روز دریافت ویزا در ابوظبی دوباره باید مصاحبه بشم ؟ کسی اطلاعاتی داره ؟
2- معمولا این پروسه کلیرنس چقدر طول می کشه ؟
3- اگه همسرم برگرده و قبل از مراجعه بعدی من برگرده آمریکا ایا ممکنه دوباره نقص مدرک بخورم ؟ و یا اینکه کیس رو ریجکت می کنند؟

ممنون از راهنماییتون

با سلام به شما دوست عریز

اولا متاسفم از بابت استرسی که بهتون وارد داره میشه.
خوب ببینید با در نظر گرفتن اینکه همسر شما یک ماهه رفتند ور این مضوع رو افیسر هم گیر داده
الان صرفا مدارک رو جمع اوری کنید و خدود 3ماهه دیگه  مثلا پست کنید.
اگه همسر شما در این مدت مشغوا کار شدند و دو تا فیش حقوقی هم بهشون بدند خوب زودتر مدارک رو پیست کنید برای سفارت.
توی برگه سفید باید ادرس باشه.

1- خیر اگه ویزا اماده باشه مصاحبه نداره و حتی حضور شما هم الزامی نیست. به شرطی که مدیکال شما
اعتبار داشته باشه.
2- اصلا معلوم نیست هر چیزی امکان داره. از دو سه ماه تا هشت ماه و یا بیشتر هم بوده.
3- اینکار رو نکنید خداقل سه ماه صبر کنید و مدارک دامیسل رو تکمیل کنید . کیس ریجکت نمیشه ولی میتونه کار شما عقب بیفته.

ممنون از پاسخ شما، افیسر به من گفت که مدارک مربوط به دومیسایل رو در مراجعه بعدی با خودم بیارم! در حال حاضر همسرم حساب بانکی،DMV card، ثبت نام در کلاس و حضور در کلاس، خرید های مختلف، قبض تلفن، حتی رای هم داده ... ولی باز گیر داده ..
اگه بعد از کلیرنس نیازی به حضور من نباشه دیگه افیسر مدارک رو برای چی از من خواسته که با خودم به ابوظبی ببرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني
(2016-04-01 ساعت 20:56)Reza4203 نوشته:  
(2016-04-01 ساعت 20:39)armehraboon نوشته:  
(2016-04-01 ساعت 18:23)Reza4203 نوشته:  سلام،

مدارک رو باید به کجا ارسال کنم؟  
به من گفتند که مدارک رو باید با خودم ببرم در مراجعه ای که بعد از کلیرنس من باید داشته باشم ...
ولی چون نمی دونیم چقدر طول می کشه همسرم می خواد برگرده ایران و اون زمان دوباره بره ...

1- روز دریافت ویزا در ابوظبی دوباره باید مصاحبه بشم ؟ کسی اطلاعاتی داره ؟
2- معمولا این پروسه کلیرنس چقدر طول می کشه ؟
3- اگه همسرم برگرده و قبل از مراجعه بعدی من برگرده آمریکا ایا ممکنه دوباره نقص مدرک بخورم ؟ و یا اینکه کیس رو ریجکت می کنند؟

ممنون از راهنماییتون

با سلام به شما دوست عریز

اولا متاسفم از بابت استرسی که بهتون وارد داره میشه.
خوب ببینید با در نظر گرفتن اینکه همسر شما یک ماهه رفتند ور این مضوع رو افیسر هم گیر داده
الان صرفا مدارک رو جمع اوری کنید و خدود 3ماهه دیگه  مثلا پست کنید.
اگه همسر شما در این مدت مشغوا کار شدند و دو تا فیش حقوقی هم بهشون بدند خوب زودتر مدارک رو پیست کنید برای سفارت.
توی برگه سفید باید ادرس باشه.

1- خیر اگه ویزا اماده باشه مصاحبه نداره و حتی حضور شما هم الزامی نیست. به شرطی که مدیکال شما
اعتبار داشته باشه.
2- اصلا معلوم نیست هر چیزی امکان داره. از دو سه ماه تا هشت ماه و یا بیشتر هم بوده.
3- اینکار رو نکنید خداقل سه ماه صبر کنید و مدارک دامیسل رو تکمیل کنید . کیس ریجکت نمیشه ولی میتونه کار شما عقب بیفته.

ممنون از پاسخ شما، افیسر به من گفت که مدارک مربوط به دومیسایل رو در مراجعه بعدی با خودم بیارم! در حال حاضر همسرم حساب بانکی،DMV card، ثبت نام در کلاس و حضور در کلاس، خرید های مختلف، قبض تلفن، حتی رای هم داده ... ولی باز گیر داده ..
اگه بعد از کلیرنس نیازی به حضور من نباشه دیگه افیسر مدارک رو برای چی از من خواسته که با خودم به ابوظبی ببرم؟

با سلام مجدد
دوستانی که ویزا گرفتند اکثرا نقص مدرک نداشتند پس نیازی به حضورشون نبوده ولی
شاید برای شما باشه.
گرچه من اعتقادم این هست که سه ماهه دیگه مدارک رو پست کنید برای سفارت و روز مصاحبه
اخرینهاش رو با خودتون ببرید.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Reza4203
با سلام خدمت دوستان سوالی که داشتم اینه که واقعا ترجمه ها تاریخ انقضا دارن؟؟؟؟؟؟ چون خود من چیزی از تاریخ انقضا ندیدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-04 ساعت 12:32)abbasran نوشته:  با سلام خدمت دوستان سوالی که داشتم اینه که واقعا ترجمه ها  تاریخ انقضا دارن؟؟؟؟؟؟ چون خود من چیزی از تاریخ انقضا ندیدم
نامه مصاحبه واسه من ایمیل شده چیزی پست به در منزل نشده؟ مشکلی نیست همون پرینت کنم؟ ببرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-04 ساعت 12:40)abbasran نوشته:  
(2016-04-04 ساعت 12:32)abbasran نوشته:  با سلام خدمت دوستان سوالی که داشتم اینه که واقعا ترجمه ها  تاریخ انقضا دارن؟؟؟؟؟؟ چون خود من چیزی از تاریخ انقضا ندیدم
نامه مصاحبه واسه من ایمیل شده چیزی پست به در منزل نشده؟ مشکلی نیست همون پرینت کنم؟ ببرم

با سلام

به صورت کلی مهر وزارت خارجه و دادگستری تا یکسال اعتبار داره ولی شما
که وقت مصاحبتون هست ترجمه ها رو قبلا فرستادید و اوکی شده پس نگران نباشید.

پرینت ایمیل برای مصاحبه هم کافی هست قبلا نامه ای بود ولی الان ایمیلی هست.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: abbasran
(2016-04-04 ساعت 13:26)armehraboon نوشته:  
(2016-04-04 ساعت 12:40)abbasran نوشته:  

با سلام

مرسی که همه سوال های جواب میدید ببخشید دیگه استرس هست و .......
تو سایت سفارت نوشته بود که یک عکس 5*5 از petitioner هم می خواد غیر از اون 4 تا عکسی که از visa applicant میخوان

فوتوکپی ها رنگی باشه یا سیاه سفید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، قرباني
(2016-04-04 ساعت 20:58)abbasran نوشته:  
(2016-04-04 ساعت 12:40)abbasran نوشته:  نامه مصاحبه واسه من ایمیل شده چیزی پست به در منزل نشده؟ مشکلی نیست همون پرینت کنم؟ ببرم

با سلام

مرسی که همه سوال های جواب میدید  ببخشید دیگه استرس  هست و .......
تو سایت سفارت نوشته بود که یک عکس  5*5  از petitioner هم می خواد غیر از اون 4 تا عکسی که از visa applicant میخوان

خواهش میکنم.

از من عکس پتیشنر (همسرم) رو نخواستند ولی حالا ببرید بد نیست ( دو تا ببرید) ..خیلی حساب کتاب نداره Cool

ولی عکس خودتون برای مدیکال5 تا و برای روز مصاحبه دو تا ازتون میخوان.

فتوکپی هم فرقی نداره رنگی باشه یا سیاه سفید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: abbasran ، قرباني
(2016-04-04 ساعت 12:40)abbasran نوشته:  نامه مصاحبه واسه من ایمیل شده چیزی پست به در منزل نشده؟ مشکلی نیست همون پرینت کنم؟ ببرم

با سلام

تو سایت سفارت نوشته بود که یک عکس  5*5  از petitioner هم می خواد غیر از اون 4 تا عکسی که از visa applicant میخوان

سلام
از من مدارک ترجمه شده رو اصلا نگرفتند (با اینکه همشونو دوباره داده بودن ترجمه)، شناسنامه و عقدنامه اصولا 6 ماه اعتبار دارند و مابقی مدارک 1 سال.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-04-05 ساعت 19:21)Reza4203 نوشته:  
(2016-04-04 ساعت 13:26)armehraboon نوشته:  با سلام

سلام
از من مدارک ترجمه شده رو اصلا نگرفتند (با اینکه همشونو دوباره داده بودن ترجمه)، شناسنامه و عقدنامه اصولا 6 ماه اعتبار دارند و مابقی مدارک 1 سال.

سلام بازم سوال بازم شرمندگی

یه جا دیگه تو سایت ابوظبی زده که ایرانی ها یاید فرم ds230 پر کنن که البته خودم تا الان نمی دونستن چی هست اصلا رفتم تو سایت https://travel.state.gov/content/visas/en/forms.html نوشته واسه کوبا هست فقط موندم داستان چیه میشه شما هم یه مگاهی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-05 ساعت 21:21)abbasran نوشته:  
(2016-04-04 ساعت 20:58)abbasran نوشته:  مرسی که همه سوال های جواب میدید  ببخشید دیگه استرس  هست و .......

سلام

یه جا دیگه تو سایت ابوظبی زده که ایرانی ها یاید فرم ds230 پر کنن که البته خودم تا الان نمی دونستن چی هست اصلا رفتم  تو سایت https://travel.state.gov/content/visas/en/forms.html  نوشته واسه کوبا  هست فقط موندم داستان چیه میشه شما هم یه مگاهی کنید
این رو تو سایت ابوظبی نوشته بود
Administrative Processes: Most applicants from Iran require some type of administrative process before traveling to the U.S. Every attempt is made to obtain the proper administrative process before the interview. By filling out Forms DS-230 Part I and II accurately and completely, the process will be quicker. The applicant's entire employment history is needed, not just the past ten years. Responses such as "retired" or "self-employed" without an explanation of where the applicant worked will lead to delays in visa issuance. In addition, dates of every trip (not just the year) to the United States must be provided, not just the last three trips. If the applicant has stayed more than six months in the U.S. on a tourist visa, the applicant must bring to the interview copies of letters from Department of Homeland Security granting an extension of stay. Administrative processes are completed within six months or more and our office does not have any control over them.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-05 ساعت 21:21)abbasran نوشته:  
(2016-04-04 ساعت 20:58)abbasran نوشته:  مرسی که همه سوال های جواب میدید  ببخشید دیگه استرس  هست و .......

سلام

یه جا دیگه تو سایت ابوظبی زده که ایرانی ها یاید فرم ds230 پر کنن که البته خودم تا الان نمی دونستن چی هست اصلا رفتم  تو سایت https://travel.state.gov/content/visas/en/forms.html  نوشته واسه کوبا  هست فقط موندم داستان چیه میشه شما هم یه مگاهی کنید

سلام دوست عزیز

تا اونجا که خود من و سایر دوستان رفتیم ابوظبی هیچ فرمی نخواستند از ما.
البته دقت کنید که ویزای ما مهاجرتی و ازدواج هست شاید برای ویزاهای دیگه این فرم لازم هست پر بشه.
شما با ارامش خاطر برید سفارت و به ویزای یک ضرب فکر کنید. Wink
F2A
پاسخ
سلام دوستان .
واسه ویزای , cr1 هم ایجاد حساب کاربری لازم هست تو https://ais.usvisa-info.com/fa-ae/iv ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-07 ساعت 12:21)abbasran نوشته:  سلام دوستان .
واسه ویزای , cr1 هم ایجاد حساب کاربری لازم هست تو https://ais.usvisa-info.com/fa-ae/iv ؟؟

ویزای اردواج با سینیزن هستید؟
نامه مصاحبه دارید؟
F2A
پاسخ
(2016-04-04 ساعت 13:26)armehraboon نوشته:  با سلام

سلام
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني
(2016-04-07 ساعت 17:11)armehraboon نوشته:  
(2016-04-07 ساعت 12:21)abbasran نوشته:  سلام دوستان .

ویزای اردواج با سینیزن هستید؟
نامه مصاحبه دارید؟

بله cr1 و نامه مصاحبه دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان