کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
(2014-05-10 ساعت 20:17)azri نوشته:  سلام دوستان یه سوال دارم
من واسه ویزای نامزدی اقدام کردم و الان تو مرحله کلیرنس هستم. اگه الان با نامزدم عقد کنیم مشکلی پیش میاد تو ویزا گرفتن یا تو گرین کارت گرفتن؟

بله، اونوخت باید برای ویزای ازدواجی اقدام کنید چون دیگه حائز شرایط ویزای نامزدی نخواهید بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، houmanmir ، msar
سلام دوستان من یه سوال مهم دارم که واقعا ذهنم رو ریخته بهم من وقتی گرین کارت گرفتم دانشجو بودم ایران اومدم 2 ماه موندم و بر گشتم و مجددا زیر 6 ماه اومدم 1 ماهی موندمو برگشتم ایران چون ترم اخرم بود و پروپزال و دفاع داشتم بعد 10 ماه اومدم و خوب نزدیک 2 سال از تاریخ گرین کارتم گذشته و الان اینجا هستم و حالا حالا ها قصد برگشت ندارم حالا من وقتی برای سیتیزن شیپی اقدام کنم یعنی 3 سال دیگه با 30 ماه حضور،بیمه سلامتی کردیت کارت مالیات گواهینامه یعنی همه اینارو دارم کیس من رد میشه چون یه بار بیشتر از 6 ماه وکمتر از یک سال حضور نداشتم با توجه به اینکه از دانشگاه نامه ی ترجمه شده دارم که از کی تا کی دانشجو بودم.چون بعضی جاها خوندم بالای 6 ماه غیبت سابقه رو صفر میکنه و از تاریخ ورود بالای 6 ماه باید 5 سال رو حساب کنین. اصلا نابود شدم یعنی 2 سال تاریخ گرین کارتم پاک میشه واسه همون یه بار با مدرک؟اینجوری واسه من یعنی 7 سال بعد از تاریخ گرین کارت اقدام کن.تروخدا کمک کنین اگه کسی از دوستان دقیق میدونه.خیلی خیلی ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، msar
(2014-05-14 ساعت 10:27)Hamed112 نوشته:  سلام دوستان من یه سوال مهم دارم که واقعا ذهنم رو ریخته بهم من وقتی گرین کارت گرفتم دانشجو بودم ایران اومدم 2 ماه موندم و بر گشتم و مجددا زیر 6 ماه اومدم 1 ماهی موندمو برگشتم ایران چون ترم اخرم بود و پروپزال و دفاع داشتم بعد 10 ماه اومدم و خوب نزدیک 2 سال از تاریخ گرین کارتم گذشته و الان اینجا هستم و حالا حالا ها قصد برگشت ندارم حالا من وقتی برای سیتیزن شیپی اقدام کنم یعنی 3 سال دیگه با 30 ماه حضور،بیمه سلامتی کردیت کارت مالیات گواهینامه یعنی همه اینارو دارم کیس من رد میشه چون یه بار بیشتر از 6 ماه وکمتر از یک سال حضور نداشتم با توجه به اینکه از دانشگاه نامه ی ترجمه شده دارم که از کی تا کی دانشجو بودم.چون بعضی جاها خوندم بالای 6 ماه غیبت سابقه رو صفر میکنه و از تاریخ ورود بالای 6 ماه باید 5 سال رو حساب کنین. اصلا نابود شدم یعنی 2 سال تاریخ گرین کارتم پاک میشه واسه همون یه بار با مدرک؟اینجوری واسه من یعنی 7 سال بعد از تاریخ گرین کارت اقدام کن.تروخدا کمک کنین اگه کسی از دوستان دقیق میدونه.خیلی خیلی ممنون.

دوست عزیز، تا جایی که من میدونم، متاسفانه بله، خروج بیش از شش ماه زمان اقامت رو ریست میکنه مگر اینکه با مدرک ثابت کنید که دست خودتان نبوده مثلا به زندان افتادید و ازین حرفا که البته اونم میگن میره دادگاه مهاجرت و ممکنه قبول کنن یا نه.
ولی خواهشا تا کامل اطلاعات کسب نکردید زیاد روی حرف من یا کس دیگه ای خودتان رو ناراحت نکنید. اگه هم اینطوری شد، بالاخره کاری هست که شده. خیلی ها آرزوی یک روز بودن جای شما رو میکنن تازه شما رفتین یک مدرکی هم گرفتین بنابرین کمی خوشبین باشید. انشالا که راه در رویی داشته باشه و مشکلتون حل بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamed112 ، maxsupermax ، Danoosh ، msar
در ضمن اینگونه هم میگن که به شما باید جای امیدواری بده:

Have been physically present in the United States for at least 30 months out of the previous five years (absences of more than six months but less than one year shall disrupt the applicant's continuity of residence unless the applicant can establish that he or she did not abandon his or her residence during such period). OR you have been physically present for 18 months out of the 3 years and have not left the US for more than 6 months on any trip.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamed112 ، maxsupermax ، msar
سلام ببخشید فردی که بورسیه یکی از دانشگاه های آمریکاس برای گرفتن اقامت چند سال باید در آمریکا حضور داشته باشه ؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید ...
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-05-26 ساعت 11:48)mvi92 نوشته:  سلام ببخشید فردی که بورسیه یکی از دانشگاه های آمریکاس برای گرفتن اقامت چند سال باید در آمریکا حضور داشته باشه ؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید ...

سوال شما با تاپیک مرتبط نیست. برای جواب به تاپیک مرتبط مراجعه نمایید.
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، shadoow ، msar
سلام.
آیا در مورد گرین کارت از طریق ازدواج تو مرحله اپلای سیتیزنی بعد3سال هم شرط اقامت باید رعایت بشه؟... فرضا اگر بعد گرین کارت زوج باهم از آمریکا خارج بشن و زندگی برقرار باشه بازهم نیاز به اثبات مدت اقامت داریم؟
واضح تر هدفم را بگم ممنون میشم راهنمائی کنید اصلا داشتن گرین کارت یا سیتیزنی برای آدمهای ساده و معمولی با توقعات کم از زندگی چه کاربردی داره؟ آدمی که نیازی به سفرهای متعدد به اقصی نقاط عالم ندارند هرجا هم بخواد بره خب راحت ویزا میگیره- مشکلات 30آسی یا اجتماعی یا ...ندارند... موندن اینجا براشون پوینتی نداره... اهل ماجراجویی و کشفیات نیست... دلیل منطقی برای برگشت به آمریکا هم ندارند ... میخام ببینم چه امتیازی میده بعد از سفرهای متعدد و دردسرهای فراوان فرضا سیتیزن هم شد؟... دوستان میدونم بحث مفصله و بسته به شرایط هر انسان متغیره... ممنون میشم راهنمائی کنید.
پاسخ
(2015-01-13 ساعت 23:51)wxyz نوشته:  سلام.
آیا در مورد گرین کارت از طریق ازدواج تو مرحله اپلای سیتیزنی بعد3سال هم شرط اقامت باید رعایت بشه؟... فرضا اگر بعد گرین کارت زوج باهم از آمریکا خارج بشن و زندگی برقرار باشه بازهم نیاز به اثبات مدت اقامت داریم؟
واضح تر هدفم را بگم ممنون میشم راهنمائی کنید اصلا داشتن گرین کارت یا سیتیزنی برای آدمهای ساده و معمولی با توقعات کم از زندگی چه کاربردی داره؟ آدمی که نیازی به سفرهای متعدد به اقصی نقاط عالم ندارند هرجا هم بخواد بره خب راحت ویزا میگیره- مشکلات 30آسی یا اجتماعی یا ...ندارند... موندن اینجا براشون پوینتی نداره... اهل ماجراجویی و کشفیات نیست... دلیل منطقی برای برگشت به آمریکا هم ندارند ... میخام ببینم چه امتیازی میده بعد از سفرهای متعدد و دردسرهای فراوان فرضا سیتیزن هم شد؟... دوستان میدونم بحث مفصله و بسته به شرایط هر انسان متغیره... ممنون میشم راهنمائی کنید.

سلام دوست عزيز
بايد بگم كه گرين كارت يا واضح تر بگمPermanent Resident Cart در واقع براي اقامت شما در امريكا صادر ميشه نه براي رفت و آمد! و درصورتيكه كه شما در اينجا براي مدت زمان مشخصي اقامت نداشته باشيد، طبيعتا سيتيزن هم نميشيد!
بقيه سوالتون هم مربوط به اين تاپيك نميشه و گمان ميكنم بيشتر جنبه دروني داره و فرد به فرد متغيير ميباشه؛ و از همه مهمتر كسي كه جايي زندگي نكرده باشه و چيزي رو تجربه نكرده باشه، قطعا در موردش نميتونه به تصور و دريافت درستي برسه؛ اونم امريكا كه تفاوت يك ايالت با ديگري همانند مقايسه روز با شب است؛ از جهت چيزهايي كه افراد به دنبالش هستند....

موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: wxyz ، shadoow ، anastazy ، maxsupermax ، Danoosh ، msar ، a6l3i
سلام به دوستان
همسر من دسامبر 2015 ، 5 سال میشه که گیرن کارت گرفته و از اونجایی که تو صفحات قبلی اینجا خوندم 3 ماه قبلش می تونه مدارک رو واسه سیتیزن شدن ارسال کنه.
می خواستم بدونم مدت زمان مشخصی داره واسه کاملا سیتیزن شد؟؟
من هم از طریق کتگوری F2A اقدام کردم و سیتیزن شدن همسرم برای نموندن در انتظار ویزا بولتن کمک بزرگی هستش.
ممنون میشم اگر دوستان قدیمی مورد مشابهی رو اطلاع دارند راهنمایی کنند.
پاسخ
سلام
آیا کسی از نحوه سیتیزن شدن (نمونه سوالات و اینکه در مرحله اول اگر قبول نشدیم چند مدت دیگر باید صبر کنیم و مقدار تسلط فرد به زبان آمریکایی ) اطلاعاتی داره و می تونه به من کمک کنه؟ و اصولا برای سیتیزن شدن هم باید اقدام کرد یا خودشون دع.ت نامه میفرستن. ممنون
نوع ویزا: کیس نامزدی
ارسال مدارک به اداره مهاجرت: 5 دسامبر 2011
دریافت نامه رسید مدlرک: 12 دسامبر 2011
تاریخ خواستن مدارک بیشتر: 11 می 2011
تاریخ approve: ب، 6 جون 2012
گرفتن کیس نامبر: ، 6 جولای 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 3 اکتبر 2012
تاریخ اخذ ویزا: 10 اکتبر 2012
پاسخ
من خیلی واردنیستم امامیدونم که کلاسهایی هستند در مدرسه برای adultکه برای سیتزن شدن شما رو اماده میکنند.
به یکی از اون مدارس ادالت که برای مهاجرین است مراجعه کن اونها بهت کمک میکنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، نيما ٩٢
ممنون از راهنماییتون
دوستان دیگه اگه اطلاعات دیگه دارین لطفن راهنمایی فرمایید. مرسی
نوع ویزا: کیس نامزدی
ارسال مدارک به اداره مهاجرت: 5 دسامبر 2011
دریافت نامه رسید مدlرک: 12 دسامبر 2011
تاریخ خواستن مدارک بیشتر: 11 می 2011
تاریخ approve: ب، 6 جون 2012
گرفتن کیس نامبر: ، 6 جولای 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 3 اکتبر 2012
تاریخ اخذ ویزا: 10 اکتبر 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: anastazy ، shadoow ، msar
Smile
سلام دوستان
این لینک گویا ترین مرجع سوالات بی جواب شماست.

http://www.uscis.gov/us-citizenship/citi...ralization
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، shadoow
سلام دوستان يه سوْال دارم ولي هر جي نكاه كردم تابيك مخصوص سوالمو نديدم، من كرين كارت ٢ ساله دارم و الان وقتشه كه براي كرين كارت ١٠ ساله اقدام كنم ويزام ازدواج بوده، ولي هيج راهنماييي اينجا نديدم براي تمديدش، إز تو سايت ussis ديدم كه يه سري مدارك إثبات بر جا بودن ازدواج رو خواسته بودن و يه فرم ولي شنيدم كه عقد نامه و جيزاي ديكه هم ميخوان كه تو سايت نكفتن و روش وأريز مبلغ رو هم نكفتن اكه كسي تجربشو داره ممنون ميشم اطلاع رسا ني كنيد ....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-30 ساعت 20:41)Loosi نوشته:  سلام دوستان يه سوْال دارم ولي هر جي نكاه كردم تابيك مخصوص سوالمو نديدم، من كرين كارت ٢ ساله دارم و الان وقتشه كه براي كرين كارت ١٠ ساله اقدام كنم ويزام ازدواج بوده، ولي هيج راهنماييي اينجا نديدم براي تمديدش، إز تو سايت ussis ديدم كه يه سري مدارك إثبات بر جا بودن ازدواج رو خواسته بودن و يه فرم ولي شنيدم كه عقد نامه و جيزاي ديكه هم ميخوان كه تو سايت نكفتن و روش وأريز مبلغ رو هم نكفتن اكه كسي تجربشو داره ممنون ميشم اطلاع رسا ني كنيد ....

سلام دوست عزيز شما سوالت رو توي تاپيك ادامه پروسه مطرح كني بهتر جواب ميگيري...

ساي ميكنم توي سايت نگاه كنم و جوابت رو بدم...
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان