کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
(2015-05-31 ساعت 07:35)نيما ٩٢ نوشته:  
(2015-05-30 ساعت 20:41)Loosi نوشته:  سلام دوستان يه سوْال دارم ولي هر جي نكاه كردم تابيك مخصوص سوالمو نديدم، من كرين كارت ٢ ساله دارم و الان وقتشه كه براي كرين كارت ١٠ ساله اقدام كنم ويزام ازدواج بوده، ولي هيج راهنماييي اينجا نديدم براي تمديدش، إز تو سايت ussis ديدم كه يه سري مدارك إثبات بر جا بودن ازدواج رو خواسته بودن و يه فرم ولي شنيدم كه عقد نامه و جيزاي ديكه هم ميخوان كه تو سايت نكفتن و روش وأريز مبلغ رو هم نكفتن اكه كسي تجربشو داره ممنون ميشم اطلاع رسا ني كنيد ....

سلام دوست عزيز شما سوالت رو توي تاپيك ادامه پروسه مطرح كني بهتر جواب ميگيري...

ساي ميكنم توي سايت نگاه كنم و جوابت رو بدم...

سلام دوباره دوست عزيز، من لينك زير رو براي شما در سايت اصلي اداره مهاجرت پيدا كردم، ميتوني نگاهي بهش بياندازي...
http://www.uscis.gov/green-card/after-gr...-residence

موفق باشي
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، shmo ، barfi1
سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید من با ویزا ازدواج با سیتیزن اومدم امریکا میخوام بدونم بعد از ۳سال سیتیزن میشم یا بعد از ۵سال?مرسی
نوع ویزا:CR1
اولین اقدام:february2013
تکمیل مدارک:22jun2014
دریافت نامه دوم وتاریخ مصاحبه:29jun2014
انتقال سفارت از ابوظبی به ایروان
تاریخ مصاحبه 5 اگوست
دریافت ویزا 7 اگوست
ورود به امریکا 29 اگوست 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
بعد از 3 سال دوست عزیز.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، ed2008 ، barfi1 ، behi.v ، Nakisa
سلام به همه دوستان
يه سوال داشتم من ٣ هفته پيش رفتم برا انگشت نگاري اطلاع داريد چقدر بعد نامه مصاحبه رو مي گيرم ؟ ميخوام برم مسافرت ميترسم كه بيليط بگيرم زمانش باهم تداخل داشته باشه
ممنون از راهنماييتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من و خانواده در حال دریافت گرین کارت هستیم(در مرحله کلیرنس) قصد ما فعلا اقامت بلند مدت نیست پس از دریافت کارت برمیگردیم. سئوال من اینه که با هر شش ماه رفت آمد چه تمهیداتی میتوانیم داشته باشیم تا به سیتیزن برسیم مانند حساب فعال ،پرداخت کرایه خانه ، فیش حقوقی ، پرداخت مالیات ، مدرسه(هنوز نتونستم راهی پیدا کنم)؟ همه موارد قابل اجراست (بدون مدسه).
آیا با ورود و خروج از کانادا یا مکزیک میتوان مشکل اقامت را حل کرد؟
از راهنمایی و ایده های شما متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون از پاسخ هاتون و مهاجر سرا
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان:
توجه کنید دوستان که برای سیتیزن شدن باید این شرایط را داشته باشید :
1) از زمان صدور گرین کارت حداقل 57 ماه گذشته باشد.
2) مجموع زمانهای سپری شده خارج از خاک آمریکا ، بیشتر از 6 ماه نباشد.
3) 30 ماه آخر 57 ماه را بطور دایمی در آمریکا باشید .
4) حداقل 3 ماه در ایالتی که میخواهید تقاضای سیتیزن شیپی بدید ، باید سکونت داشته باشید.
5) وضعیت مالیات شما باید مشخص باشد.
6) تست زبان انگلیسی شامل خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و شنیدن
7) تست تاریخ و اطلاعات عمومی در مورد آمریکا که از 100 سوال تهیه شده فقط 10 سوال پرسیده میشود و متقاضی باید به حداقل 7 سوال جواب بدهد.
چقدر دلم برای آمریکا تنگ شده با اینکه چند هفته هست که امدم ایران
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، mohammadreza88 ، behzadb57 ، sheghi ، kasra
(2015-08-23 ساعت 18:36)mhdshg نوشته:  توجه کنید دوستان که برای سیتیزن شدن باید این شرایط را داشته باشید :
۱) از زمان صدور گرین کارت حداقل 57 ماه گذشته باشد.
۲) مجموع زمانهای سپری شده خارج از خاک آمریکا ، بیشتر از ۶ ماه نباشد.
۳) 30 ماه آخر 57 ماه را بطور دایمی در آمریکا باشید .
۴) حداقل ۳ ماه در ایالتی که میخواهید تقاضای سیتیزن شیپی بدید ، باید سکونت داشته باشید.
۵) وضعیت مالیات شما باید مشخص باشد.
۶) تست زبان انگلیسی شامل خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و شنیدن
۷) تست تاریخ و اطلاعات عمومی در مورد آمریکا که از 100 سوال تهیه شده فقط ۱۰ سوال پرسیده میشود و متقاضی باید به حداقل ۷ سوال جواب بدهد.

ممنون از خلاصه ای که نوشتید. فقط یک سوال من سایت ها رو که خوندم در مورد بند 3 که فرموده بودید باید 30 ماه آخر رو بطور دایمی اونجا باشند رو جایی ندیدم. امکانش هست منبعش رو ذکر کنید؟؟
نوع ویزا : F2A
ورمونت سرویس
رسید نامبر : 28 اکتبر 2014
انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 26 آگست 2015
اپروو : 25 سپتامبر 2015
کیس نامبر و اینویس نامبر : 3 نوامبر 2015 از طریق تلفن(YRV2015)
پرداخت 120$ و 325$ هم زمان : 5 نوامبر 2015
ارسال مدارک نهایی: 19 ژانویه 2016
کامپلیت : 2 مارچ 2016
نامه دعوت به مصاحبه : 31 مارچ 2016
مصاحبه: می 2016(ایروان) - AP
آپدیت : 12می، 13می، 17می, 18 می، 19 می , 10 اکتبر ، 19 می 2017
4 اکتبر (مستقیم اوور در سایت سیس-اعلام کیس نامبر در سایت سفارت),10, 11 , 12اکتبر(آخرین آپدیت از حالت اور در اومد و مجدد / شد)
صدور ویزا : 13 اکتبر
باز میشه این در          صبح میشه این شب          صبر داشته باش
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-24 ساعت 09:01)mohammadreza88 نوشته:  
(2015-08-23 ساعت 18:36)mhdshg نوشته:  توجه کنید دوستان که برای سیتیزن شدن باید این شرایط را داشته باشید :
۴) حداقل ۳ ماه در ایالتی که میخواهید تقاضای سیتیزن شیپی بدید ، باید سکونت داشته باشید.
۷) تست تاریخ و اطلاعات عمومی در مورد آمریکا که از 100 سوال تهیه شده فقط ۱۰ سوال پرسیده میشود و متقاضی باید به حداقل ۷ سوال جواب بدهد.

ممنون از خلاصه ای که نوشتید. فقط یک سوال من سایت ها رو که خوندم در مورد بند ۳ که فرموده بودید باید 30 ماه آخر رو بطور دایمی اونجا باشند رو جایی ندیدم. امکانش هست منبعش رو ذکر کنید؟؟

منبع اداره مهاجرت :
http://www.uscis.gov/us-citizenship/citi...ralization
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadreza88 ، shadoow ، behzadb57
(2015-08-24 ساعت 09:05)maxsupermax نوشته:  
(2015-08-24 ساعت 09:01)mohammadreza88 نوشته:  

ممنون از خلاصه ای که نوشتید. فقط یک سوال من سایت ها رو که خوندم در مورد بند ۳ که فرموده بودید باید 30 ماه آخر رو بطور دایمی اونجا باشند رو جایی ندیدم. امکانش هست منبعش رو ذکر کنید؟؟

منبع اداره مهاجرت :
http://www.uscis.gov/us-citizenship/citi...ralization
ممنون از جوابتون ولی تو این لینک که نوشتید، من چیزی در مورد اینکه 30 ماه آخر رو باید دایمی اونجا باشید رو پیدا نکردم.
در کل نوشته باید (Resided continuously ) باشید و این مورد اگر 6 ماه تا یک سال غایب باشید و مدرکی قابل قبول نداشته باشید و یا بیش از یک سال غایب باشید از بین میره و در واقع باید دوباره 30 ماه رو پر کنید
نوع ویزا : F2A
ورمونت سرویس
رسید نامبر : 28 اکتبر 2014
انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 26 آگست 2015
اپروو : 25 سپتامبر 2015
کیس نامبر و اینویس نامبر : 3 نوامبر 2015 از طریق تلفن(YRV2015)
پرداخت 120$ و 325$ هم زمان : 5 نوامبر 2015
ارسال مدارک نهایی: 19 ژانویه 2016
کامپلیت : 2 مارچ 2016
نامه دعوت به مصاحبه : 31 مارچ 2016
مصاحبه: می 2016(ایروان) - AP
آپدیت : 12می، 13می، 17می, 18 می، 19 می , 10 اکتبر ، 19 می 2017
4 اکتبر (مستقیم اوور در سایت سیس-اعلام کیس نامبر در سایت سفارت),10, 11 , 12اکتبر(آخرین آپدیت از حالت اور در اومد و مجدد / شد)
صدور ویزا : 13 اکتبر
باز میشه این در          صبح میشه این شب          صبر داشته باش
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، tico
ببخشید که دیر جواب دادم.
منظور از بند 3 :
ببینید ، شما در طول 5 سال اقامت در آمریکا بیش از 6 ماه نمیتونید کلا خارج از آمریکا باشیدیعنی جمع کل اقامت خارج از آمریکا نباید بیش از 6 ماه باشد.حالا شخصی 6 ماه یا بیشتر ، خارج از آمریکا بوده و از زمانی که وارد آمریکا میشود ، اون 30 ماه محاسبه میشود.یعنی اینجا دیگه مهم نیست شما چند ساله که گرین کارت دارید ، مهم اینه که شما در 30 ماه آخر ، بیش از 6 ماه خارج از آمریکا نباشید.هر بار که از آمریکا خارج بشید و 6 ماه یا بیشتر خارج از آمریکا باشید در صورت بازگشت این کنتور 30 ماه دوباره صفر میشود و باید 30 ماه دیگه صبر کنید.
برای اونها مهم اینه که ثابت بشه شما در امریکا زندگی میکنید حالا اگه در طول پنچ سال اقامتتون کار نداشتید یا درس میخوندید مهم نیست.مهم اینه که با درج ادرس محل ها زندگی ، محل کار و یا تحصیل در طول این 5 سال و همچنین تعداد پروازهای شما به خارج از آمریکا با تاریخ خروج و ورود دقیق و تعداد روزهای اقامت خارج از امریکا و درج مقصد ها ، به اونها ثابت کنید که داخل امریکا زندگی میکردید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadreza88
(2015-08-17 ساعت 16:07)MohT نوشته:  سلام دوستان
من و خانواده در حال دریافت گرین کارت هستیم(در مرحله کلیرنس) قصد ما فعلا اقامت بلند مدت نیست پس از دریافت کارت برمیگردیم. سئوال من اینه که با هر شش ماه رفت آمد چه تمهیداتی میتوانیم داشته باشیم تا به سیتیزن برسیم مانند حساب فعال ،پرداخت کرایه خانه ، فیش حقوقی ، پرداخت مالیات ، مدرسه(هنوز نتونستم راهی پیدا کنم)؟ همه موارد قابل اجراست (بدون مدسه).
آیا با ورود و خروج از کانادا یا مکزیک میتوان مشکل اقامت را حل کرد؟
از راهنمایی و ایده های شما متشکرم
سلام
خوب با خانواده رفتن به امریکا و اون هم هر چند ماه رفتن و امدن جز هزینه بالا و به سرانجام نرسیدن این روش کار مفید دیگه ای نمیکنه.البته توضیح زیاد هست و نیاز به یک مشاور دارید که حداقل خودش این دوره رو گذرونده باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
(2015-08-12 ساعت 20:31)Nakisa نوشته:  سلام به همه دوستان
يه سوال داشتم من ٣ هفته پيش رفتم برا انگشت نگاري اطلاع داريد چقدر بعد نامه مصاحبه رو مي گيرم ؟ ميخوام برم مسافرت ميترسم كه بيليط بگيرم زمانش باهم تداخل داشته باشه
ممنون از راهنماييتون
بستگی به ایالتی که اقامت دارید داره. یکی از دوستان من چند ماه منتظر مصاحبه هست .
پاسخ
سلام دوستان
من تازه وارد آمریکا شدم و تقاضای پاس سفید دادم .
با توجه به انکه پاس سفید مدت زمانش ۲ سال هست .
اما برنامه های من زود تر از ۲ سال در ایران به پایان خواهد رسید.
سوال من این است که پروسه سیتیزن شدن بعد از پایان ۲ سال اغاز میشود ؟؟؟
اگر در این مدت سفر داشتیم مدت زمان سفر لحاظ می شود یا خیر ؟
ممنون از لطف شما عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-01 ساعت 07:26)aghajamali نوشته:  سلام دوستان
من تازه وارد آمریکا شدم و تقاضای پاس سفید دادم .
با توجه به انکه پاس سفید مدت زمانش ۲ سال هست .
اما برنامه های من زود تر از ۲ سال در ایران به پایان خواهد رسید.
سوال من این است که پروسه سیتیزن شدن بعد از پایان ۲ سال اغاز میشود ؟؟؟
اگر در این مدت سفر داشتیم مدت زمان سفر لحاظ می شود یا خیر ؟
ممنون از لطف شما عزیزان
بله بعد از زمانی که شما وارد میشید دوباره کنتور روزشمار براتون محاسبه میشه.پاس سفید فقط یک دفترچه موقت و ورود 2 ساله هست و بهتره از گرفتن پاس سفید خودداری کنید.
زود کارتونو انجام بدید و برگردید زیاد مشکلی پیش نمیاد.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان