کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل سیتیزن شدن
من در ایالتOKLAHOMA هستم و از مرکز USCISدر OKC اقدام کردم

من درست پس از اتمام ۵ سال اقامت در آمریکا برای CITIZENSHIP اقدام کردم در طول این مدت هرگز از آمریکا خارج نشده‌ام و همچنین در طول این ۵ سال در همان شهر و همان آدرس سکونت داشته ام

هزینه اینکار ۶۸۰ دلار است البته من مدارک را باEXPRESS فرستادم که یکروزه می‌رسد و البته ارزشش را دارد چون PROCESS کار را سریعتر می‌کند و هزینه آن در حدود ۳۰ دلار است فقط باید توجه کنید که در صورت ارسال با EXPRESS باید مدارک را به آدرس متفاوتی بفرستید که این آدرس را میتوانید از وبسایت USCIS پیدا کنید

در مورد پاسخ به سوالات هم هیچ مشکلی نداشتم چون به نظر من بسیار ‌STRAIGHTFORWARD است و البته تکمیل فرم من خیلی‌ راحت بود چون همانطور که گفتم در طول ۵ سال اخیر از آمریکا خارج نشده‌ام
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، atlantis770 ، hosseinslm ، armehraboon ، maxsupermax
(2016-02-14 ساعت 09:23)shaan نوشته:  من در ایالتOKLAHOMA هستم و از مرکز USCISدر OKC اقدام کردم

من درست پس از اتمام ۵ سال اقامت در آمریکا برای CITIZENSHIP اقدام کردم در طول این مدت هرگز از آمریکا خارج نشده‌ام و همچنین در طول این ۵ سال در همان شهر و همان آدرس سکونت داشته ام

هزینه اینکار ۶۸۰ دلار است البته من مدارک را باEXPRESS فرستادم که یکروزه می‌رسد و البته ارزشش را دارد چون PROCESS کار را سریعتر می‌کند و هزینه آن در حدود ۳۰ دلار است فقط باید توجه کنید که در صورت ارسال با EXPRESS باید مدارک را به آدرس متفاوتی بفرستید که این آدرس را میتوانید از وبسایت USCIS پیدا کنید

در مورد پاسخ به سوالات هم هیچ مشکلی نداشتم چون به نظر من بسیار ‌STRAIGHTFORWARD است و البته تکمیل فرم من خیلی‌ راحت بود چون همانطور که گفتم در طول ۵ سال اخیر از آمریکا خارج نشده‌ام

سلام.تبريك ميگم به شما و ممنون از توضيحاتتون.
يك سوال داشتم:
من در حال حاضر پاس سفيد دارم.كه بعد از اتمام تاريخش بايد به آمريكا بيام.ظاهرا با داشتن پاس سفيد بايد 4 سال رو در امريكا باشم تا بتونم واجد شرايط سيتيزني بشم.

آيا بعد از اينكه سيتيزن شدم ميتونم بلافاصله براي گرفتن پاسپورت آمريكايي اقدام كنم؟
و بعد از اينكار ميتونم براي هميشه برگردم ايران؟ بدون اينكه نيازي به مراجعه ي مجدد به آمريكا باشه؟
ممنونم ميشم پاسخ بديد.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
فرق citizenship ي با naturalization چي هست؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-14 ساعت 15:37)atlantis770 نوشته:  فرق citizenship ي با naturalization چي هست؟
ممنونم

سیتیزن شیپ برای اونایی هست که بیرون امریکا به دنیا میان اما اوتوماتیک سیتیزن میشن به خاطر اینکه پدر و مادرشون سیتیزن هستن و یا اینکه توی منظقه ای به دنیا اومدن که در اختیار امریکا بوده (مثل بیس های ارتش امریکا در کشور های مختلف) و یا اینکه کسی به فرزندی میگیرتشون و اونا سیتیزن هستن و اونم سیتیزن میشه. اما naturalization برای کسایی هست که برای اقامت دائم میان اینجا و بعد از تمام مراحل ( 5 سال انتظار و ...) مدرک naturalization رو میگیرن که هیچ فرقی با سیتیزن شیپی نداره .

https://my.uscis.gov/helpcenter/article/...ralization
https://my.uscis.gov/helpcenter/article/...-are-there
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mohammadreza88 ، atlantis770
(2016-02-14 ساعت 09:23)shaan نوشته:  من در ایالتOKLAHOMA هستم و از مرکز USCISدر OKC اقدام کردم

با تشکر مجدد از پاسخ حضرتعالی  Smile

در بخشی که مربوط به هزینه فرمودید و پست اکسپرس و پردازش سریعتر کارها .... بخشی که متوجه نشدم این هست که جایی ندیدم که اگر با اکسپرس ارسال بشه فرایند رسیدگی تسریع بشه... ضمنا در وبسایت USCIS دو مورد ایالت اوکلاهما و ایالت من تگزاس آدرس های ارسال فرمها و مدارک به هر نحو تنها " یک ادرس هست". لطفا" چنانچه لینکی در اختیار دارید در مورد این موضوع شئر بفرمایید. 

بخش آخر اینکه ابهامی که برای خودم در این فرمها ایجاد شده از این بابت هست که از آنجایی که 90 روز جلوتر ا ززمان مقرر دارم تکمیل فرم و مدارک را انجام می دهم نمی دانم که با در نظر گرفتن 90 روز پیش از موعد جواب بدهم یا اینکه خیر متصور شوم که من 5 سال ام را تمام کرده ام و بر آن مبنا بایستی پاسخ بدهم به سوالات در فرم N400 . 

سپاس مجدد.  Smile
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
USCIS
P.O. Box 660060
Dallas, TX 75266
For Express Mail or courier deliveries, use the following address:

USCIS
Attn: N-400
2501 S State Hwy 121 Business
Suite 400
Lewisville, TX 75067
همانطوری که در بالا مشاهده می‌کنید به صراحت گفته شده که برای EXPRESS از آدرس زیر استفاده کنید.دلیل اصلی‌ سریع تر بودن کار با EXPRESS MAIL این است که مدارک شما به جای رفتن به P.O.BOXمستقیماً به دفترUSCIS میرود که همین پروسه کار را ۲تا ۳ روز سریع تر می‌کند همچنین فرم ارسالی‌ به جای ۲ تا ۳ روز یک روزه به دفتر USCIS می‌رسد که کلا میشود حدود ۷ روز توجه کنید که در طول همین یه هفته ممکن است مدارک زیادی به دفتر USCIS ارسال شود که کار شما را کندتر خواهد کرد ضمن اینکه احتمال گم شدن مدارک باEXPRESS حدود ۰% است

در مورد ۹۰ روز حقیقت این است که من از آن استفاده نکردم و مدارک را درست ۶۰ ماه پس از ورودم بهUSCIS ارسال نمودم و دلیل آن هم این بود که به اداره USCIS رفتم و از یکی‌ از آفیسر‌های مهم در مورد این ۹۰ روز سوال کردم و جوابی‌ که گرفتم این بود که بهتر است درست پس از ۶۰ ماه اقدام کنم و بی‌خیال آن ۹۰ روز شوم چون پروسه کار را سریع تر می‌کند و گواه اینکه اگر به TIMELINE PROCESSمن نگاه کنید همه چیز تاکنون خیلی‌ سریع پیش رفته است.
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، shadi79
(2016-02-14 ساعت 17:07)ps5 نوشته:  
(2016-02-14 ساعت 15:37)atlantis770 نوشته:  فرق citizenship ي با naturalization  چي هست؟
ممنونم

سیتیزن شیپ برای اونایی هست که بیرون آمریکا به دنیا میان اما اوتوماتیک سیتیزن میشن به خاطر اینکه پدر و مادرشون سیتیزن هستن و یا اینکه توی منظقه ای به دنیا اومدن که در اختیار آمریکا بوده (مثل بیس های ارتش آمریکا در کشور های مختلف) و یا اینکه کسی به فرزندی میگیرتشون و اونا سیتیزن هستن و اونم سیتیزن میشه. اما naturalization برای کسایی هست که برای اقامت دائم میان اینجا و بعد از تمام مراحل ( 5 سال انتظار و ...) مدرک naturalization رو میگیرن که هیچ فرقی با سیتیزن شیپی نداره .

ممنون از توضيحتون. خب پس با اين حساب اينطور كه متوجه شدم ما كه داريم ميريم آمريكا در حقيقت بعد از 5 سال بايد درخواست naturalization بديم. بعدش اگر بچمون بدنيا اومد بقول شما خودش اتوماتيك سيتي زن ميشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-16 ساعت 12:19)atlantis770 نوشته:  
(2016-02-14 ساعت 17:07)ps5 نوشته:  
(2016-02-14 ساعت 15:37)atlantis770 نوشته:  فرق citizenship ي با naturalization  چي هست؟
ممنونم

سیتیزن شیپ برای اونایی هست که بیرون آمریکا به دنیا میان اما اوتوماتیک سیتیزن میشن به خاطر اینکه پدر و مادرشون سیتیزن هستن و یا اینکه توی منظقه ای به دنیا اومدن که در اختیار آمریکا بوده (مثل بیس های ارتش آمریکا در کشور های مختلف) و یا اینکه کسی به فرزندی میگیرتشون و اونا سیتیزن هستن و اونم سیتیزن میشه. اما naturalization برای کسایی هست که برای اقامت دائم میان اینجا و بعد از تمام مراحل ( 5 سال انتظار و ...) مدرک naturalization رو میگیرن که هیچ فرقی با سیتیزن شیپی نداره .

ممنون از توضيحتون. خب پس با اين حساب اينطور كه متوجه شدم ما كه داريم ميريم آمريكا در حقيقت بعد از 5 سال بايد درخواست naturalization بديم. بعدش اگر بچمون بدنيا اومد بقول شما خودش اتوماتيك سيتي زن ميشه.

دقیقا. اما دقت داشته باش که شما بعد از naturalization سیتیزن میشی و هیج فرقی با کسی که اینجا به دنیا اومده نداری. فقط اسم متفاوتی داره مگرنه بعدش همه چیزش یکی هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، atlantis770 ، maxsupermax
(2016-02-14 ساعت 12:44)atlantis770 نوشته:  

سلام.تبريك ميگم به شما و ممنون از توضيحاتتون.
يك سوال داشتم:
من در حال حاضر پاس سفيد دارم.كه بعد از اتمام تاريخش بايد به آمريكا بيام.ظاهرا با داشتن پاس سفيد بايد 4 سال رو در امريكا باشم تا بتونم واجد شرايط سيتيزني بشم.

آيا بعد از اينكه سيتيزن شدم ميتونم بلافاصله براي گرفتن پاسپورت آمريكايي اقدام كنم؟
و بعد از اينكار ميتونم براي هميشه برگردم ايران؟ بدون اينكه نيازي به مراجعه ي مجدد به آمريكا باشه؟
ممنونم ميشم پاسخ بديد.
سلام دوست عزیز تا جایی که میدونم کسانی که متولد آمریکا هستن با پاس آمریکایی میتونن تا هر وقت خواستن خارج از آمریکا باشن و برای سایرین مدت آن بیست سال است البته به صورت مداوم .ضمنا متولدین آمریکا هیچوقت اخراج نمیشن ولی سایرین با رای دادگاه اخراج میشن احتمالا قوانین دیگه ای هم هست.
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha ، atlantis770 ، shadoow
ما هم میخواهیم مدارک مونه رو ارسال کنیم سوال من اینه که باید مدارک زن و شوهر جداگانه ارسال بشه یا باهم در یک پاکت؟
و سوال دوم اینکه مادر دوسال و نیم اول که رفت و آمد میگردیم یکبار بعد از 11 ماه برگشتیم ولی برای اون سال فرم تکس پر کردیم اون رو هم جزو مدارک بفرستیم یا نه ؟ البته الان 32 ماه هست که اینجا زندگی و کار میکنیم ، ممنون اگر راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-11 ساعت 21:18)Sam-90 نوشته:  
(2016-02-11 ساعت 04:14)sepideh jan نوشته:  سلام دوستان ,انشالله که جای درستی باشه برای پرسیدن سوالم,من و پسرم همسر و فرزند سیتیزن هستیم و الان هفت ماهه تقریبا اومدیم,خودمو میدونم کاگر خدا بخواد بعد از سه سال سیتیزن میشم,در مورد پسرم میخواستم بپرسم که آیا او هم همینطوره ؟چون الان هر دومون گرین کارت داریم,ممنون میشم اگر میدونین بهم بگین! در ضمن پسرم ۶ سالشه و هر دومون گرین کارت داریم.

دوست عزيز چونكه پسر شما زير سن قانوني هست، زمانيكه شما سيتيزن ميشيد اون هم سيتيزن ميشه.

سلام,ممنونم آقای سام از راهنماییتون,یعنی سیتیزن بودن پدرش تاثیری نداره؟
کیسIr1:
ارسال مدارک اواخر دسامبر  2013
دریافت کانفرمیشن نامبر ژانویه2014
اعلام نقص مدرک 30جون  , 30 جولای ارسال مدارک بهins
approve  اول آگست 2014
دریافت کیس نامبر25سپتامبر،سفارت تعیین شده ایروان
مصاحبه 23 مارچ ۲۰۱۵
نقص مدرک
تحویل مدارک خواسته شده در 27 ایپریل،دوباره نقص مدرک
دریافت ویزا 15 می 2015SmileCool
 ورود به آمریکا:اول جولای ۲۰۱۵

آنرا که تویی چاره
بیچاره نخواهد شد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-01 ساعت 09:40)sepideh jan نوشته:  
(2016-02-11 ساعت 21:18)Sam-90 نوشته:  
(2016-02-11 ساعت 04:14)sepideh jan نوشته:  سلام دوستان ,انشالله که جای درستی باشه برای پرسیدن سوالم,من و پسرم همسر و فرزند سیتیزن هستیم و الان هفت ماهه تقریبا اومدیم,خودمو میدونم کاگر خدا بخواد بعد از سه سال سیتیزن میشم,در مورد پسرم میخواستم بپرسم که آیا او هم همینطوره ؟چون الان هر دومون گرین کارت داریم,ممنون میشم اگر میدونین بهم بگین! در ضمن پسرم ۶ سالشه و هر دومون گرین کارت داریم.

دوست عزيز چونكه پسر شما زير سن قانوني هست، زمانيكه شما سيتيزن ميشيد اون هم سيتيزن ميشه.

من الان 5 دقیقه کامل دارم این جمله sepideh jan رو میخونم و یه چیزی جور در نمیاد اولش میگید ",من و پسرم همسر و فرزند سیتیزن هستیم" بالاخره همه سیتیزن هستید یا نیستید؟
یکی میشه این سوال sepideh jan رو برای من بازگشایی کنه؟ Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-01 ساعت 10:33)ps5 نوشته:  
(2016-03-01 ساعت 09:40)sepideh jan نوشته:  
(2016-02-11 ساعت 21:18)Sam-90 نوشته:  دوست عزيز چونكه پسر شما زير سن قانوني هست، زمانيكه شما سيتيزن ميشيد اون هم سيتيزن ميشه.

من الان 5 دقیقه کامل دارم این جمله sepideh jan رو میخونم و یه چیزی جور در نمیاد اولش میگید ",من و پسرم همسر و فرزند سیتیزن هستیم" بالاخره همه سیتیزن هستید یا نیستید؟
یکی میشه این سوال sepideh jan رو برای من بازگشایی کنه؟  Big Grin
سلام,یعنی فقط شوهرم سیتیزن هست ,من و پسرم هنوز نه!
کیسIr1:
ارسال مدارک اواخر دسامبر  2013
دریافت کانفرمیشن نامبر ژانویه2014
اعلام نقص مدرک 30جون  , 30 جولای ارسال مدارک بهins
approve  اول آگست 2014
دریافت کیس نامبر25سپتامبر،سفارت تعیین شده ایروان
مصاحبه 23 مارچ ۲۰۱۵
نقص مدرک
تحویل مدارک خواسته شده در 27 ایپریل،دوباره نقص مدرک
دریافت ویزا 15 می 2015SmileCool
 ورود به آمریکا:اول جولای ۲۰۱۵

آنرا که تویی چاره
بیچاره نخواهد شد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-03-01 ساعت 10:35)sepideh jan نوشته:  
(2016-03-01 ساعت 10:33)ps5 نوشته:  
(2016-03-01 ساعت 09:40)sepideh jan نوشته:  سلام,ممنونم آقای سام از راهنماییتون,یعنی سیتیزن بودن پدرش تاثیری نداره؟

یکی میشه این سوال sepideh jan رو برای من بازگشایی کنه؟  Big Grin
سلام,یعنی فقط شوهرم سیتیزن هست ,من و پسرم هنوز نه!

کیس شما یکم پیچیده هست اما تعریف ساده برای اینکه پسر شما سیتیزن بشه اینه که :
یکی از والدین سیتیزن باشه و حداقل یکسال در امریکا بوده باشه و مدرک داشته باشه که ثابت کنه (در مورد کیس شما پدر فکر کنم این مورد رو داره)
و یکی دیگه از والدین (تو کیس شما مادر) باید حداقل 5 سال در امریکا بوده باشه و مدرک داشته باشه که بتونه ثابت کنه.

اما نکته جالب اینه که یه قانون دیگه هم داریم (Child Citizenship Act)که به مادر (شما) احتیاجی نداره و فقط به پدر (که سیتیزن هست) نگاه میکنن و سن پسرتون که تا وقتی زیر 18 باشه هیچ مشکلی نداره.
به نظر بنده شما پرونده رو بده به یه وکیل متوسط (خیلی هم کار بلد نمیخواد باشه ) و بقیه اش رو خودش انجام میده اگر بدونید چجوری جلو برید . همه مدارک رو داشته باشید و همه چیز رو سر موقع به دستشون برسونید پسرتون توی کم تر از یک ماه میتونه سیتیزنیش رو بگیره.

اما برای شما باید بگم هیچ راهی به جز صبر نیست چون مدتی که توی امریکا بودید کم بوده.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90
(2016-02-27 ساعت 07:53)soufia نوشته:  ما هم میخواهیم مدارک مونه رو ارسال کنیم سوال من اینه که باید مدارک زن و شوهر جداگانه ارسال بشه یا باهم در یک پاکت؟
و سوال دوم اینکه مادر دوسال و نیم اول که رفت و آمد میگردیم یکبار بعد از 11 ماه برگشتیم ولی برای اون سال فرم تکس پر کردیم اون رو هم جزو مدارک بفرستیم یا نه ؟ البته الان 32 ماه هست که اینجا زندگی و کار میکنیم ، ممنون اگر راهنمایی کنید

من هنوز منتظر جوابم!
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان