کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کم هزینه ترین کشور اروپائی برای تحصیل
سلام
من دانشجو کارشناسی مهندسی ورزش هستم و برای ارشد میخواستم برم خارج از کشور درس بخونم میدونم که تو انگلستان این رشته هست ولی کسی دقیق میدونه کجا یا کشور های دیگه دارن یا نه ممنون میشم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام zaza2z عزیز
کاملاً شرایطتت رو درک می کنم. متاسفانه این شرایط واسه خیلیا ملموس شده.
فکر می کنم بهترین گزینه برات سوئد باشه و فنلاند.بنظ میاد سوئد نرخ بیکاری پایینه. امنیت و آرامش زیاده. برخلاف خیلی از کشورهای دیگه هنوز خیلی چیزاخصوصی نشده..می تونی از طریق ترکیه اقدام کنی.این نظر من بود.
مرض عادی میشه واسه جماعت بیمار..
پاسخ
تشکر کنندگان: GreenRoad
(2013-04-19 ساعت 23:56)sisilia نوشته:  آخ که وقتی صفحه های اول این پست رو میخونم دلم کباب میشه!تا همین دو،سه سال پیش ،میشد با یکمی سختی بری درس بخونی ولی الان با اینکه هزینه های اونور آب فوقش 1000 تا جا به جا شده ،ما باید حالا کل زندگی مون رو بفروشیم بریم درس بخونیم!
چند ماهه هی همینجوری دله من کباب میشه Sad
پشیمونم چرا 3 سال پیش اقدام نکردم / خیلی پر گفتی 1000 و الا هنوزم زیاد فرقی نکرده Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من فارغ التحصیل رشته کامپیوتر هستم قصد دارم برای فوق لیسانس در یکی از دانشگاه های اروپایی بورسیه شوم.مدرک زبان هم ندارم.نمیدونم باید از کجا شروع کنم.لطفا راهنماییم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-10 ساعت 22:48)leyli chikago نوشته:  سلام zaza2z عزیز
کاملاً شرایطتت رو درک می کنم. متاسفانه این شرایط واسه خیلیا ملموس شده.
فکر می کنم بهترین گزینه برات سوئد باشه و فنلاند.بنظ میاد سوئد نرخ بیکاری پایینه. امنیت و آرامش زیاده. برخلاف خیلی از کشورهای دیگه هنوز خیلی چیزاخصوصی نشده..می تونی از طریق ترکیه اقدام کنی.این نظر من بود.

سلام بر leyli chikago محترم

ممنون از راهنمایی شما و البته درک کردن بنده

هرچقدر تلاش می کنم که از کشورهای سردسیر اسکاندیناوی فرار کنم ظاهرا خدا تقدیرش رو برامون گذاشته اونجا ها !
ولی باز فکر می کنم یخ زدن از سردی هوا بهتر از یخ زدن از بی مهری مردم کشور + هزارجور اذیت روحی و کاری و عاطفی و دینی و غیر دینی و ... است.

سوئد رو که یادم هست نوشتند دانشگاهاش پول میگیرند مثل کشورهای دیگه و مزیت مجانی بودنش برداشته شده. البته نمیدونم سالی چقدر هزینه داره و فنلاند هم ظاهرا سیستم مجانی رو داره هنوز. درسته ؟

ضمن اینکه می خواستم بپرسم منظور شما از اینکه گفتید از طریق ترکیه اقدام کنم چیه ؟ مگه از ایران نمیشه مکاتبه کرد ؟

(البته باید به فکر جور کردن خوابگاه باشم چون با 25 میلیون پول فکر کنم بتونم ماکزیمم 1 ماه تو یک هتل سر کنم و پولم تموم شه ! )

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
من مدرک لیسانسم اصلشو دارم ولی دانشنامه فوق لیسانسم اماده نیست و فقط موقت اون رو دارم.ایا برای ارائه به سفارت میتونم ترجمه کنم؟کسی این کارو کرده؟برای مهاجرت کاری میخوام برم
پاسخ
تشکر کنندگان: Siaavash
گرانترین و ارزانترین کشورها برای تحصیل

http://mohajersara.com/thread-3720-post-...#pid398586
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، GreenRoad ، rasti_110 ، Mehdi-Khan ، سرباز هخامنشی
با سلام
من لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه ازاد دارم برای ارشد کجا برای ادامه تحصیل بهتر است؟ در ضمن هزینه اش هم کم باشد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و خسته نباشید.
من متولد 70 فارغ التحصیل رشته مهندسی برق الکترونیک دانشگاه آزاد با معدل 16.40 هستم 7 ترمه تموم کردم.ثبت اختراع و نخبگان هم دارم.دیپلم ریاضی فیزیک با معدل کل 18.09 و معدل کتبی 15.09 و پیش دانشگاهی 14.10 دارم.اما قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی در خارج از کشور را دارم.برای کدام کشور میتوانم اقدام کنم که به مدرک تجربی و زبان نیاز نداشته باشه و بتونم زود پذیرش بگیرم و هزینه مناسب هم داشته باشه.باتشکر
به نظرتون رشته خودمو ادامه بدم یا برم پزشکی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-25 ساعت 10:55)farinaz_koohrangi نوشته:  سلام و خسته نباشید.
من متولد 70 فارغ التحصیل رشته مهندسی برق الکترونیک دانشگاه آزاد با معدل 16.40 هستم 7 ترمه تموم کردم.ثبت اختراع و نخبگان هم دارم.دیپلم ریاضی فیزیک با معدل کل 18.09 و معدل کتبی 15.09 و پیش دانشگاهی 14.10 دارم.اما قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی در خارج از کشور را دارم.برای کدام کشور میتوانم اقدام کنم که به مدرک تجربی و زبان نیاز نداشته باشه و بتونم زود پذیرش بگیرم و هزینه مناسب هم داشته باشه.باتشکر

سلام

فاصله ی مهندسی تا پزشکی فاصله ی بین کهکشان شیری تا کهکشان آندرومداست.(بخشید مثال بهتری به ذهنم نرسید)
تحصیل در رشته ی پزشکی با هزینه مناسب در تضاده
مخصوصا برای شمایی که مهندسی خوندایید
و اینکه هزینه ی مناسب از نظر شما چیه اینم مهمه!

من تقریبا چند صفحه ی آخر تاپیک رو خوندم
درخواست دوستان معرفی کشوری بود که باهزینه ی کم و با ایم عنوان که مدرک زبان ندارن !
به نظرم این دوستان تصور درستی از فرایند پذیرش ندارن
اینکه شما مدرک زبان رو ندارید مفهوش اینکه زبان بلد نیستید
پس چطور میخوایید واحد پاس کنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-25 ساعت 13:00)Saba.. نوشته:  
(2014-02-25 ساعت 10:55)farinaz_koohrangi نوشته:  سلام و خسته نباشید.

سلام

فاصله ی مهندسی تا پزشکی فاصله ی بین کهکشان شیری تا کهکشان آندرومداست.(بخشید مثال بهتری به ذهنم نرسید)
تحصیل در رشته ی پزشکی با هزینه مناسب در تضاده
مخصوصا برای شمایی که مهندسی خوندایید
و اینکه هزینه ی مناسب از نظر شما چیه اینم مهمه!

من تقریبا چند صفحه ی آخر تاپیک رو خوندم
درخواست دوستان معرفی کشوری بود که باهزینه ی کم و با ایم عنوان که مدرک زبان ندارن !
به نظرم این دوستان تصور درستی از فرایند پذیرش ندارن
اینکه شما مدرک زبان رو ندارید مفهوش اینکه زبان بلد نیستید
پس چطور میخوایید واحد پاس کنید؟

سلام ممنون از جوابتون.واسه هزینه ها حداکثر سالی 30 تا 50 میلیون.و الان هم دارم آلمانی میخونم سطح A1 و هم زبانم در سطح آیلتسه هنوز امتحان ندادم.و تا چند وقت دیگه امتحان میدم.همچنین دارم نوع دیپلمم رو هم از ریاضی به تجربی تغیر میدم.با این شرایط چی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
نقل قول:سلام ممنون از جوابتون.واسه هزینه ها حداکثر سالی 30 تا 50 میلیون.و الان هم دارم آلمانی میخونم سطح A1 و هم زبانم در سطح آیلتسه هنوز امتحان ندادم.و تا چند وقت دیگه امتحان میدم.همچنین دارم نوع دیپلمم رو هم از ریاضی به تجربی تغیر میدم.با این شرایط چی؟

سلام

اگه قصدتون تحصیل در المان بهتره این لینک رو کامل مطالعه کنید
تحصیل در آلمان
پزشکی درآلمان
پاسخ
تشکر کنندگان: maral-map
Exclamation 
Shyسلام به دوستان . همسرم دانشجوی رشته مدیریت جهانگردیست و اگر خدا بخواد تا سال 94 کارشناسی شو میگیره . حالا سؤال من اینه که برای تحصیل رایگان در کشورهایی که این امکان رو دارند : ( اولویت نروژ ، آلمان ، فرانسه و ... )
1. هزینه یک زندگی 4 نفره بطور متوسط ( نه خیلی مرفه و نه خیلی سطح پایین ) چقدر است ؟
2. آیا من به عنوان همراه می تونم به محض ورود شروع به کار کنم یا مثل اون من هم فقط مجاز به 20 ساعت کار در هفته هستم ؟
3. آیا از نظر مالی (با توجه به اینکه همسرم در اونجا دانشجوست )دولت کمکی برای بچه ها دارد ؟
4. مهمتر تر از همه این که با این شرایط من ( دارای 2 فرزند ) کدام کشور رو از نظر هزینه و امنیت پیشنهاد می کنین ؟
معذرت می خوام که طولانی شد اگر بازم سؤالی به نظرم رسید می پرسم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز من یه سوال خیلی ساده دارم شاید خیلی خنده دار باشه ولی اگه میشه راهنماییم کنید
من شنیدم که برای پذیرش دانشگاه باید به اون استادی که مورد نظرت هست که باهاش کار کنی ایمیل بزنی ولی من هنوز متوجه نشدم که این استاد ها رو از کجا باید گیر بیاریم اگه میشه منو راهنمایی کنید ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود
من 23 سالم هست . دیپلمه فنی حرفه ای و فوق دیپلمه کامپیوتر دارم و در حال حاضر مشغول تحصیل کارشناسی نرم افزار در دانشگاه آزاد هستم و تا خرداد ساله دیگه یعنی 1394 درسم تموم میشه .
اما هیچ علاقه ای به رشته ی تحصیلی ام ندارم -_-
ولی به شدت عاشقه طراحی هستم و برای ارشد قصد ادامه تحصیل در رشته "طراحی صنعتی" را دارم . علاقه ام به طراحی ، در حالیه که ثانیه ای قلم از دستم نمیفته و دایم در حال طراحی اشیاءِ صنعتی ، به خصوص "اتومبیل" هستم ؛ حتی در سر کلاس های نرم افزار... Smile
بعد از اندکی تحقیق در مورد هزینه ها و نوع زندگی ، برای ادامه تحصیل در مقطع "کارشناسی ارشد" تصمیمم بر آلمان هست . اما هیچ گونه اطلاعاتی درباره روش های مکاتبه با دانشگاه ها و اینکه چگونه میشه پذیرش گرفت ندارم . حتی دانشگاه های آلمان رو هم نمیشناسم ! :\
خواهشمندم از دوستانی که مطلعند ، لطفا راهنماییم کنن :
1 - برای گرفتن ویزای تحصیلی ، باید زبان آلمانی هم بلد باشم یا فقط زبان انگلیسی کافیه ؟
2 - آیا امکانش هست که با لیسانس نرم افزار ، برای ارشد "طراحی" بخونم ؟
3 - کدوم دانشگاه ها رشته "طراحی صنعتی" دارند و آیا به زبان انگیسی هستند ؟
4 - آیا میشه در کنار تحصیل ، کار هم انجام داد ؟
5 - قضیه ی فاند چی هست ؟ D:
6 - من در حاله حاضر مشمول خدمت سربازیم ولی چون دانشجو هستم ، فعلا معافیت تحصیلی دارم ؛ اما شرایط معافی رو هم دارم .
7 - شرایط مالی ، نسبتا خوب .
از شما دوستان عزیز کمال سپاس رو دارم .
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان