کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اندر وصف خوبیهای آمریکا
میان کلامتان شکر,
آخرش بجای هلیکوپتر یک وسپای دست دوم خریدم 350 دلار. حالا میتوانم هر روز با موتور گازی بروم سر کار و کلی در مصرف بنزین صرفه جویی کنم.
از اولش هم دودل بودم که وسپا بخرم با هلیکوپتر!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
مبارکه فقط کاسکت یادتون نره Smile
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، SamiraN ، honareirani ، lexington ، OverLord ، paral
(2010-03-09 ساعت 11:53)rs232 نوشته:  میان کلامتان شکر,
آخرش بجای هلیکوپتر یک وسپای دست دوم خریدم 350 دلار. حالا میتوانم هر روز با موتور گازی بروم سر کار و کلی در مصرف بنزین صرفه جویی کنم.

آقا آرش ما آخرش فرق بين وسپا و هليکوپترو نفهميديم...Big Grin گويا دو تاش از اين خانوادس.Wink
CASE NO.:2010AS290XX
تاريخ دريافت پاکت اول:15 June
تاريخ ارسال فرمها:18 June
تاريخ کارنت شدن:آخرين بولتن
تاريخ دريافت نامه دوم:25 july
تاريخ مصاحبه: 1سپتامبر
تاريخ کليرنس: 14 سپتامبر
سفارت:آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، SamiraN ، honareirani ، گریت کش ، lexington ، OverLord ، New York
(2010-03-09 ساعت 11:53)rs232 نوشته:  میان کلامتان شکر,

آرش جون فکر کنم وسپات رو پس بدی یه اسکیت 35 دلاری بخری بیشتر تو مصرف بنزین صرفه جوئی بشهSmile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
امروز تصمیم گرفتم این تاپیک رو که داشت کم کم تار عنکبوت می بست رو کمی غبارروبی کنم و براتون از یکی دیگر از خوبیهای آمریکا بگم.ما همیشه تو فیلمهای آمریکایی می بینیم که خیلی از آدمها سیگاری هستند و بدتر از آن انواع مواد مخدر را استفاده می کنند و یا مست افتاده اند گوشۀ خیابان .ولی این تصاویر زمین تا آسمان با واقعیت آمریکا فرق دارد.

از نکات جالبی که در آمریکا توجه مرا جلب کرده همین مقولۀ سیگار کشیدن است .من در اینجا به ندرت آدم سیگاری دیده ام.هیچ کس به هیچ وجه در جای سربسته حق سیگار کشیدن ندارد.حتی در مجموعه ای که ما زندگی می کنیم به دلیل نصب آلارمهای آتش، در خانه هم کسی حق سیگار کشیدن ندارد و همه مجبورند در محوطۀ بیرون خانه سیگار بکشند، چون هر گونه دودی صدای این آلارمها را در می آورد و از نکاتی بود که حتی ما در قرارداد خانه برایش امضا هم دادیم.هر چند که من در این مدت در محوطۀ بیرون هم فقط یکی از همسایه هایمان که از قضا ایرانی هم هست را دیده ام که مشغول سیگار کشیدن است .

کلا من در آمریکا خیلی به ندرت آدم سیگاری دیده ام چه رسد به معتاد که هرگز ندیده ام.به نظرم در آمریکا اینقدر پیدا کردن مکانی برای سیگار کشیدن دغدغه زاست که اگر سیگاریها،سیگار را ترک کنند راحت ترند.فکرش را بکنید در سرمای زمستان هم باید برای سیگار کشیدن بیرون بایستی و بلرزی و سیگارت را بکشی.یا در محل کارت مجبور شوی تا زمان نهار صبر کنی تا بتوانی بیرون بروی و سیگار بکشی ، اصلا کسی که بتواند اینقدر کنترل شده سیگار بکشد که دیگر نمی شود اسمش را معتاد به سیگار گذاشت .
من در اینجا آدم معتاد هم اصلا ندیده ام ، آدم مست هم فقط در بین هوم لس ها یعنی بی خانه مانها دیده ام.خلاصه که در آمریکا دیدن ناهنجاریهای فردی به ندرت اتفاق می افتد مگر اینکه در محله های فقیر نشین و خلاف کار باشی ،چه رسد به اینکه افراد بتوانند باعث آزارت هم بشود مثل دود سیگار یا مزاحمتهای خیابانی که در ایران تقریبا عادی تلقی می شد.

حالا که اشاره ای به مزاحمت کردم بد نیست بگویم که اینجا افراد به شدت در تمام مناسبات خود حتی نگاه کردن کنترل شده وبا حفظ حریم ،مودبانه رفتار می کنند .اینجا برخلاف کشورهای اروپایی مردم راحت به هم نگاه می کنند ولی نگاهی که به هیچ وجه معنادار نیست و معمولا با یک لبخند مهربان و های همراه است.
من اوایل به رسم تمام دختران ایرانی که سعی می کنند در خیابان کورو کر شوند و از کنار همه چیز بی اعتنا بگذرند ،گاهی که سنگینی یک نگاه را بر خودم حس می کردم بدون هیچ توجهی رد می شدم، بعد از اینکه چند بار به خودم نهیب زدم که اینجا ایران نیست و کسی قصد مزاحمت ندارد دیگر به هرکسی که حس کنم نگاهم می کند، راحت نگاه می کنم و فقط با یک صورت مهربان مواجه می شوم که با لبخند می گوید های و از کنارم رد می شود همین. جالب است که گاهی پیش میاید که همان غریبه از تو تعریف هم بکند و این اصلا معنای دیگری نداردو منظورش به هیچ وجه برقرار کردن رابطه نیست که مجبور شوی جفت پا بزنی تو فکش یا انگشتهایت را فرو کنی توی چشمهای ناجورش(البته این رویای من در ایران بود که هیچ وقت اجرایش نکردم)
اینجا هیزی واقعا معنایی ندارد، مگر اینکه هر دو طرف راضی باشند و به هم پا بدهند . من این روزها زیاد به کتابخانه می روم و از چیزهایی که برایم در روزهای اول در این مکان عمومی جالب بود، این بود که همه فقط ساعتها کتاب می خوانند و با وجود اینکه همه ،دختر و پسرهای جوانند هیچ نگاه یا پالسی از لای کتابها رد و بدل نمی شود.
جالب است که من در آمریکا هنوز دارم روی خودم کار می کنم که به محیط ریکشن نشان دهم چون بی تفاوتی باتوجه به آزارهای هر روزۀ زنان ایرانی کم کم در وجود ما زنان نهادینه شده. مثلایک بار که داشتم در اینجا رانندگی می کردم پشت چراغ قرمز سنگینی نگاه رانندۀ ماشین بغلی را حس کردم و چون زندگی در ایران بی اعتنایی را جزئی از ناخودآگاهم کرده ،یادم نبود که باید ریکشن نشان دهم تا اینکه طرف گفت hello جالب است که همچنان بدنم حاضر نبود که برگردد و به آن آدم نگاه کند ،دوباره تکرار کرد ومن تازه یادم آمد که اینجا آمریکاست پس برگشتم و دیدم که یک مرد جوان می خواهد از من آدرسی را بپرسد همین...
وای که این اجتماع مریض ایران چه برسر ما زنان آورد. با اینکه هزاران مایل از آن مردان دورم هنوز سایۀ کثیفشان بر روحم هست و پاک کردنش گویا بیش از این زمان می برد. خیلی بد است که در یک کشور امن و آزاد ،روحت همچنان درگیر معضلاتی باشد که سرزمین بیمارت در تو به یادگار گذاشته .
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2010-05-25 ساعت 13:37)rasarasa نوشته:  با اینکه هزاران مایل از آن مردان دورم هنوز سایۀ کثیفشان بر روحم هست و پاک کردنش گویا بیش از این زمان می برد. خیلی بد است که در یک کشور امن و آزاد ،روحت همچنان درگیر معضلاتی باشد که سرزمین بیمارت در تو به یادگار گذاشته .

سارا جان کلیت حرفت رو قبول دارم اما از بابت یک مساله کمی رنجیده خاطر شدم ، در اینکه در ایران بسیاری از مردان واقعا نگاهشان بدون نظر نیست شکی نیست اما اینکه بخواهیم به این مساله کلیت ببخشیم کمی دور از انصاف به نظر می رسد .

من از این جمله زیاد ناراحت نشدم اما حس کردم دو کلمه ات کمی تند به نظر می رسید :

(2010-05-25 ساعت 13:37)rasarasa نوشته:  سایۀ کثیفشان

بهر حال این نظر من بود و نظرت برای من کاملا قابل احترام است.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، lexington ، OverLord ، hoda_ch ، jalaldaiy ، maaref ، free_free ، ghafari88 ، mtcanada ، kamali2025 ، American Darlin
(2010-05-25 ساعت 16:29)sadra_sepehr نوشته:  
(2010-05-25 ساعت 13:37)rasarasa نوشته:  با اینکه هزاران مایل از آن مردان دورم هنوز سایۀ کثیفشان بر روحم هست و پاک کردنش گویا بیش از این زمان می برد. خیلی بد است که در یک کشور امن و آزاد ،روحت همچنان درگیر معضلاتی باشد که سرزمین بیمارت در تو به یادگار گذاشته .

سارا جان کلیت حرفت رو قبول دارم اما از بابت یک مساله کمی رنجیده خاطر شدم ، در اینکه در ایران بسیاری از مردان واقعا نگاهشان بدون نظر نیست شکی نیست اما اینکه بخواهیم به این مساله کلیت ببخشیم کمی دور از انصاف به نظر می رسد .

صدرا جان بی شک سارای عزیز منظورش همه مردان نبودن اما خب گاها در انشاها ممکنه یه کلمه کم و زیاد این برداشت رو ایجاد کنه اما منظور از آن مردان همون مردانیه که خودشون خوب می دونن همونائی که یه سره سرشون مثل جغد میچرخه و چشماشون داره برای چشم چرونی از کاسه در میادBig Grin
پاسخ
صدرا تو که ملا لغتی نبودی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سارا هم نگفته همه اینطورین......من نظرش رو خیلی خیلی خیلی قبول دارم...تازه میخوام پیشنهاد بدم بهش که جمله ی آخرش رو بذاره تو امضاش SmileSmileSmile
اگه زن بودی تو هم بی چون و چرا قبول میکردیSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، یه مهاجر ، Ali Sepehr ، Ashkan78 ، sib 24 ، lexington ، RosyluvsUSA ، OverLord ، hoda_ch ، free_free ، parsush ، lighter
(2010-05-25 ساعت 16:29)sadra_sepehr نوشته:  

صدرا جان اگر به کلمۀ آن قبل از مردان توجه کرده باشی شاید دلخوریت برطرف شود آن ضمیر اشاره است به مردان بیمار وحریصی که در کشورمان تعدادشان کم هم نیست. والبته که منظورم تمام مردان نیستند تعدادی از بهترین دوستانم در ایران مرد هستند ، همسرم از مردان آن سرزمین است .پدرم برادرم ،خیلی از کسانی که دوستشان دارم و برایشان احترام قائلم و به پاکی چشمشان قسم میخورم خیلی از شماها که نمی شناسم ولی می دانم که چه مردان نازنینی هستید،که اتفاقا تعداد شماها خیلی بیشتر است ولی جامعۀ بیمارمان طوری شکل گرفته که دستۀ کثیف خیلی چیزها را به تسخیر خود درآورده اند و وسعت عمل زیادی دارند و انگار شهر در تصرف آنان است و هیچ کس هم جلودارشان نیست.یک نگاهی به فیلم آزارو اذیت دو دختر در خاوران که به تازگی پخش شده بیندازید تا متوجه شوید که من از چه کسانی حرف می زنم.
چطور توانستی فکر کنی که من تمام مردان را درآن دستۀ کثیف قرار داده ام؟!!
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2010-05-25 ساعت 21:27)laili نوشته:  صدرا تو که ملا لغتی نبودی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سارا هم نگفته همه اینطورین......من نظرش رو خیلی خیلی خیلی قبول دارم...تازه میخوام پیشنهاد بدم بهش که جمله ی آخرش رو بذاره تو امضاش SmileSmileSmile

لیلی جان اتفاقا من خیلی به حقوق خانم ها احترام می گذارم و اون را قبول دارم ، اما یک چیزی رو هم همیشه بهش فکر می کنم و اون اینه که نکنه به بهانه ی تساوی حقوق زن و مرد کاری کنیم که فردا روزی ما آقایان باید برای بدست آوردن تساوی حقوقمون م..ب..ا..ر..ز..ه کنیم.

(2010-05-26 ساعت 03:12)rasarasa نوشته:  صدرا جان اگر به کلمۀ آن قبل از مردان توجه کرده باشی شاید دلخوریت برطرف شود آن ضمیر اشاره است به مردان بیمار وحریصی که در کشورمان تعدادشان کم هم نیست. والبته که منظورم تمام مردان نیستند تعدادی از بهترین دوستانم در ایران مرد هستند ، همسرم از مردان آن سرزمین است .پدرم برادرم ،خیلی از کسانی که دوستشان دارم و برایشان احترام قائلم و به پاکی چشمشان قسم میخورم خیلی از شماها که نمی شناسم ولی می دانم که چه مردان نازنینی هستید،که اتفاقا تعداد شماها خیلی بیشتر است ولی جامعۀ بیمارمان طوری شکل گرفته که دستۀ کثیف خیلی چیزها را به تسخیر خود درآورده اند و وسعت عمل زیادی دارند و انگار شهر در تصرف آنان است و هیچ کس هم جلودارشان نیست.یک نگاهی به فیلم آزارو اذیت دو دختر در خاوران که به تازگی پخش شده بیندازید تا متوجه شوید که من از چه کسانی حرف می زنم.
چطور توانستی فکر کنی که من تمام مردان را درآن دستۀ کثیف قرار داده ام؟!!

سارا جان وقتی صحبت از ناپاکی چشم مرد ها به میون میاد من قبل از هر چیز به خودم تلنگری می زنم و میگم که صدرا چرا جامعه ی ما اینجوری شده؟ دلیلش چیه؟ آیا دلیلش محدودیت هایی نیست که برامون قائل شدند؟ این هیچ چیزی رو توجیه نمی کنه اما اگه از دید روانشناختی بخوایم نگاه کنیم طبیعت مرد نگاه کردن به جنس مخالفشه و طبیعت زن هم همینطوره ، اگه غیر از اینه بگید ، اما حرف شما درسته و به نظر من نباید این طبع بشری برای طرف مخالفش چه مرد و چه زن آزار ایجاد کنه یا مزاحمت تلقی بشه.

نمی خوام کار اون دسته مرد هارو توجیه کنم اما به نظر من برای اونها هم لفظ کثیف رو بکار برد و اونها رو باید به بیمارانی دارای مشکلات فکری و روانی تشبیه کرد که با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند.
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Hossein81 ، looloo ، kianoush ، OverLord ، rasarasa ، laili ، lexington ، hoda_ch ، maaref ، DELPHI5 ، American Darlin
بك مساله اي رو مي خوام براتون تعريف كنم.... شايد ربطي به امريكا نداشته باشه اما ربطي به بحث هاي بالا داره.

اولين سفر كارآموزي من بود و قرار بود براي سوار شدن به كشتي به كشور كوچك و زيباي جزاير مالت (كه در جنوب ايتاليا قرار داره) بريم.

يك عده دانشجو كه تا حالا پاشون رو از ايران بيرون نگذاشته بودن و اونايي هم كه سفر خارجي داشتن سوريه، امارات، يا عربستان سعودي بوده. بين ما يك آقايي بود كه الان در استراليا در حال ادامه تحصيل هست. اين آقا چشماش بيشتر از هر كس ديگه اي دنبال دخترا بود و حتي دختراي چادري هفت لايه پوشيده دانشگاه هم از نقوذ نگاه هوسناك اين آقا در امان نبودند و هزار و يك داستان ديگه داشت كه اينجا جاي گفتنش نيست ....

چه دردسرتون بدم. هوا توفاني شد و ما چند روزي در جزاير مالت معطل شديم، بدون اين كه خبري از شروع كارآموزي باشه. از فرصت استفاده كرديم و شروع كرديم به گردش در اونجا.

يك بار رفته بودمي كنار دريا و ملت اونجا داشتن با كمال آرامش آفتاب مي گرفتن. با كمال تعجب ديدم كه چشم هاي اين رفيقمون چيزهايي به جز افراد در حال آفتاب گرفتن رو دنبال مي كنه. بقيه هم متوجه اين موضوع شده بودن. بالاخره بحث باز شد و گفتيم حسين جان، تو كه توي دانشگاه چشمات حتي دختر چادري ها رو قورت مي داد... اينجا كه وفور نعمته چرا تغيير مسلك دادي؟

خنديد و گفت: اين نوع نگاه خاص همون ايرانه. اينجا لذت نمي ده، چون همه چيز براشون عاديه و حتي رفتارشون طويه كه همه اتفاق هاي اين جا براي من هم عادي شده. اما واي به حال اين كه در ايران يكي از همكلاس ها رنگ مانتوش عوض بشه يا ...

ديدم راست مي گه. اونجا ملت اينقدر كار و سرگرمي دارند كه كسي دنبال سوژه نمي گرده. حتي اگه بخواي نگاه از نظر ايراني ها بد به يكي بكنيف سريع ادمي رو پيدا مي كني كه از همون نگاه بد لذت ببره و ايقدر به هم نگاه مي كنين تا خسته شيد بريد پي كارتون!
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
منم این موضوع رو قبول دارم آدم نسبت به هر چی منع و محدود شه بیشتر هم نسبت بهش حریص میشه وگرنه اینجور نیست که مردای غربی خیلی چشم پاک و جنتلمن باشن این مسئله اینجا عادیه و به حد کفایت از بچگی دیدن اینه که مثل مردای محدود ایرانی نیازی به تصویر سازی رویاهاشون در زیر چادر و مانتوی خانوما ندارن .همه می بینین همین چشم چرونی ها و مزاحمتها گاهی چقد باعث ایجاد مشکل برای همین دسته از مردان میشه فحش میخورن تحقیر میشن گاهی کتک میخورن اما باید دید چرا یه مرد حاضر میشه همه این توهینها رو برای هرزگی بهجون بخره؟ بیمار شدن روح در اثر محدودیت و القای حس گناه..............همش درباره همه کاری به ما حس گناه و عذاب وجدان دادن.........

ضمن اینکه وقتی چیزی یا کسی رو محدود میکنی در واقع تحقیرش میکنی در واقع میگی تو صلاح خودت رو نمی فهمی و نمیتونی خودت رو کنترل کنی و نیاز به چوب بالاسر داری برعکس اونچه که عموما بهمون میگن.........محدودیت نیست مصونیت است!!!!!!!! چه مصونیتی؟ وقتی 10 متر چادر هم دورت باشه مزاحمت میشن اما در عوض جائی دیگه نیمه برهنه کسی جرات نمی کنه بهت چپ نگاه کنه؟این چه مصونیتیه؟

اینجا از بچگی به مردان یاد میدن همون قدر که شما به عنوان انسان آزادی و استقلال داری یه زن هم باید داشته باشه و تو باید یاد بگیری به این آزادی احترام بذاری و خط قرمزها رو رد نشی اما بعضی جاها متاسفانه چون عادت ندارن ریشه ای چیزی رو حل کنن میگن اوکی راحت تر اینه اونی که ضعیف تره رو به اسارت در بیاریم طرف دیگه معادله بخودی خود حل میشه!!!!!!!

نتیجه عصیان هر دو طرف

پس

زهی خیال باطل
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، rasarasa ، laili ، lexington ، Ali Sepehr ، RosyluvsUSA ، OverLord ، honareirani ، hoda_ch ، Azadeh.b ، maaref ، leila-gh
(2010-05-26 ساعت 18:47)sadra_sepehr نوشته:  
(2010-05-25 ساعت 21:27)laili نوشته:  صدرا تو که ملا لغتی نبودی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سارا هم نگفته همه اینطورین......من نظرش رو خیلی خیلی خیلی قبول دارم...تازه میخوام پیشنهاد بدم بهش که جمله ی آخرش رو بذاره تو امضاش SmileSmileSmile

لیلی جان اتفاقا من خیلی به حقوق خانم ها احترام می گذارم و اون را قبول دارم ، اما یک چیزی رو هم همیشه بهش فکر می کنم و اون اینه که نکنه به بهانه ی تساوی حقوق زن و مرد کاری کنیم که فردا روزی ما آقایان باید برای بدست آوردن تساوی حقوقمون م..ب..ا..ر..ز..ه کنیم.

وای صدرا تصورر این مبارزه هم از طرف آقایون برای من لذت بخشه
باور کن اگه این اتفاق بیوفته من حاضرم بیام ایران زندگی کنم و کاری کنم که این م..ب..ا..ر..ز..ه هر روز برای حضرات سخت تر و طاقت فرسا تر بشه

(البته باز به خودت نگیری منظورم همونهائی هستند که الان دارند خون زن رو تو شیشه میکنند نه هر مردی....)
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، lexington ، RosyluvsUSA ، OverLord ، honareirani ، hoda_ch ، maaref ، مانترا
(2010-05-27 ساعت 02:45)laili نوشته:  وای صدرا تصورر این مبارزه هم از طرف آقایون برای من لذت بخشه
باور کن اگه این اتفاق بیوفته من حاضرم بیام ایران زندگی کنم و کاری کنم که این م..ب..ا..ر..ز..ه هر روز برای حضرات سخت تر و طاقت فرسا تر بشه

(البته باز به خودت نگیری منظورم همونهائی هستند که الان دارند خون زن رو تو شیشه میکنند نه هر مردی....)

اینجور مواقع من فقط می گم عجب!!!

لیلی جان یه سوال ازت دارم : پس اونقت اگه بیای ایران و کاری کنی که این م..ب..ا..ر..ز..ه برای حضرات سخت تر و طاقت فرساتر بشه میتونی بگی چه تفاوتی با همین حضراتی داری که کاری می کنند که این م..ب..ا..ر..ز..ه برای خانم ها هر روز سخت تر و طاقت فرسا تر بشه؟؟؟
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، OverLord ، hoda_ch ، maaref ، birahe ، parsush
(2010-05-27 ساعت 17:04)sadra_sepehr نوشته:  اینجور مواقع من فقط می گم عجب!!!

لیلی جان یه سوال ازت دارم : پس اونقت اگه بیای ایران و کاری کنی که این م..ب..ا..ر..ز..ه برای حضرات سخت تر و طاقت فرساتر بشه میتونی بگی چه تفاوتی با همین حضراتی داری که کاری می کنند که این م..ب..ا..ر..ز..ه برای خانم ها هر روز سخت تر و طاقت فرسا تر بشه؟؟؟
Big Grin
این فرق داره

ما می خوایم انتقام بگیریم بخاطر همه سالها جفا و ظلمی که بهمون شد.این همه خانوما جنگیدن برای احقاق حقوقشون و ثبات اینکه اونا هم انسانن حالا چند سال هم اقایون.چرا اینقد تنبلین اخه

لیلی در این م ب ا ر زه تنها نیست منم هستم تا اخرش اساسیBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، hasti_banoo ، RosyluvsUSA ، OverLord ، hoda_ch ، maaref ، parsush

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان