کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
معرفي خودرو براي خريد
(2013-07-08 ساعت 15:39)mz64 نوشته:  
(2013-07-08 ساعت 14:49)abas_kashan نوشته:  بنظر من حمایت از تولید کشوری که ساکنش هستیم در آینده ی تجاری آن ملت تاثیر داره ،شما دوستان با شعار زندگی بهتر برای فرزاندانتان آمدید بعد تولید ژاپن و کره خریداری میکنید؟!(از فورد خرید نکنید دیترویت سقوط میکنه و بعد آن مهاجرت به ایالتهای دیگه شروع میشه و بعد شما براحتی بیکار میشید چون یک شخص با مبلغ کمتر و تجربه ی کار بالا رزومه فرستاده)
مورد دیگه شبکه ی خدمات پس از فروش هست شما شبکه ی محدود به چند ایالت میپسندید یا مربوط به یک کشور اونهم آمریکا؟
بازار آکورد بازار تکرار شده یعنی یکی 20 سال پیش یکی از آسیا اومده آکورد همش دیده گفته همین خویه بعد کوچه بازاری و همشهری و رستوران و کلوب گفته اوه پسر آکورد بخر (سیستم بازارم سوق پیدا کرده به این ماشین ) در صورتی که آکورد کف کیفیت خودروهای آمریکا بوده .(سوزوکی دوام نیاورد یادتون باشه)
بنظر من سایت های ریتینگ و ریویو خوب بررسی کنید و خرید کنید نه براساس صحبت دلال ها ،به دلال باشه تویوتا رو در حد بنز میدونه و فراخوانی های بی شمارش در حد یک تبلیغات بازرگانی (سیستم ترمز سیستم احتراق و...)

هندا رو نمیشه با سوزوکی مقایسه کرد به هزاران دلیل و یکیش اینکه هندا خیلی تو آمریکا سرمایه گذاری کرده.
http://ohio.honda.com/
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ho...bly_plants
و نکته بعد آکورد کف کیفیت نیست آکورد V6 با همه آپشنهاش ماشینه عالیه همینطور V4ش. من مدل 2003 رو 2 سال سوار شدم و واقعا ماشین خوبیه.
https://www.kbb.com/honda/accord/2013-ho...3163820700

یه برند یا ماشین الکی اسمش بد در نمیره. چرا میگن ماشینای انگلیسی درد سره؟ من Land Rover Discovery داشتم خیلیم ماشین خوبیه یکی از بهتریناس واسه Off-road اما امان از روزی که خراب شه، هزینه تعمیر بالایی داره.
ماشین آمریکایی بد و خوب داره یه مدت Buick افتضاح کار کرد اما الان هم ماشیناش عالیه. اینو تو ریویو مردم میشه دید.
چرا کرولا هنوزم پر فروشه. بله تویوتا بارها recall داشته و در سالهای اخیر خرابکاری کرده اما هنوزم ماشینهای خوبی داره. مزدا ماشیناش عالیه تو KBB نظر مردم رو بخونین. MX5 پر فروشترین ماشین اسپرته.
همون لکزس و اینفینیتی که تو چارت JD بالاتر از GM هستن ژاپنی هستن. سوبارو، لذت رالی با Impreza WRX رو کمتر ماشینی داره. حتی میتسوبیشی که اگه به سرنوشت سوزوکی دچار نشه شانس اورده مدل outlanderش خوب فروش داشته.
لازم نیست لینک بزارم اما بهترین ماشینها رو از هر نظر کیفیت، قابل اطمینان بودن و ... هز لیستی هم توش ژاپنی هست هم آمریکایی هم اروپایی.
حمایت از بیزینسهای لوکال خیلی خوبه و من با این نظرتون موافقم. من خودم مطمئننا آمریکایی میخرم چون با ماشیناش حال میکنم.
لازم نیست بگیم ماشین ژاپنی بده که آمریکایی خوب بشه. فورد، بیوییک، شورلت، کادیلاک و بقیه نشون دادن که ماشینهای خوبی و بعضا عالی دارن دارند و این غیر قابل انکاره.
https://www.kbb.com/dodge/ram-1500-quad-...-quad-cab/

https://www.kbb.com/cadillac/cts/2013-cadillac-cts/

https://www.kbb.com/jeep/wrangler/2013-jeep-wrangler/

و ...

جنرال موتورزو سال 2011 فروشش از تویوتا بیشتر بود ولی نصف تویوتا هم فراخوان نداشت.از لحاظ کیفیت تا همین ماه پیش هم ژاپنی ها در صدر بودن. ولی الان با یک ماه پیش فرق میکنه چون جنرال موتورز کل سیاست هاشو عوض کرده. به هر حال مرسی بابت توضیحاتت .دمت گرم
در آخر لیست توصیه های jd power رو براتون میذارم:
خودروی کوچک شهری اسمارت فورتو و شورلت اسپارک(سه درب Big Grin)
خودروی شهری هوندا سیویک
شاسی بلند شهری بیوک اینکور و کیا اسپورتیج هوندا سی آر وی و شورلت Equinox (چه اسم سختی!!)
سدان بزرگ شورلت ایمپالا
اس یو وی بزرگ شورلت تاهو
اس یو وی بزرگ لوکس کادیلاک اسکالد
وانت بزرگ سنگین شورلت سیلورادو
وانت بزرگ سبک جی ام سی سیرا و شورلت آوالانچ
سدان لوکس لکسوس ال اس
سدان معمولی کمری
اسپرت کامارو و موستانگ
مینی ون کرایسلر تون اند کانتری
شاسی بلند متوسط لوکس مرسدس بنز جی ال کا
منبع
رده بندی
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، mz64 ، amir82 ، mohsenmb
(2013-07-08 ساعت 19:14)masih sh نوشته:  
(2013-07-08 ساعت 15:39)mz64 نوشته:  
(2013-07-08 ساعت 14:49)abas_kashan نوشته:  بنظر من حمایت از تولید کشوری که ساکنش هستیم در آینده ی تجاری آن ملت تاثیر داره ،شما دوستان با شعار زندگی بهتر برای فرزاندانتان آمدید بعد تولید ژاپن و کره خریداری میکنید؟!(از فورد خرید نکنید دیترویت سقوط میکنه و بعد آن مهاجرت به ایالتهای دیگه شروع میشه و بعد شما براحتی بیکار میشید چون یک شخص با مبلغ کمتر و تجربه ی کار بالا رزومه فرستاده)
مورد دیگه شبکه ی خدمات پس از فروش هست شما شبکه ی محدود به چند ایالت میپسندید یا مربوط به یک کشور اونهم آمریکا؟
بازار آکورد بازار تکرار شده یعنی یکی 20 سال پیش یکی از آسیا اومده آکورد همش دیده گفته همین خویه بعد کوچه بازاری و همشهری و رستوران و کلوب گفته اوه پسر آکورد بخر (سیستم بازارم سوق پیدا کرده به این ماشین ) در صورتی که آکورد کف کیفیت خودروهای آمریکا بوده .(سوزوکی دوام نیاورد یادتون باشه)
بنظر من سایت های ریتینگ و ریویو خوب بررسی کنید و خرید کنید نه براساس صحبت دلال ها ،به دلال باشه تویوتا رو در حد بنز میدونه و فراخوانی های بی شمارش در حد یک تبلیغات بازرگانی (سیستم ترمز سیستم احتراق و...)

هندا رو نمیشه با سوزوکی مقایسه کرد به هزاران دلیل و یکیش اینکه هندا خیلی تو آمریکا سرمایه گذاری کرده.
http://ohio.honda.com/
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ho...bly_plants
و نکته بعد آکورد کف کیفیت نیست آکورد V6 با همه آپشنهاش ماشینه عالیه همینطور V4ش. من مدل 2003 رو 2 سال سوار شدم و واقعا ماشین خوبیه.

یه برند یا ماشین الکی اسمش بد در نمیره. چرا میگن ماشینای انگلیسی درد سره؟ من Land Rover Discovery داشتم خیلیم ماشین خوبیه یکی از بهتریناس واسه Off-road اما امان از روزی که خراب شه، هزینه تعمیر بالایی داره.
ماشین آمریکایی بد و خوب داره یه مدت Buick افتضاح کار کرد اما الان هم ماشیناش عالیه. اینو تو ریویو مردم میشه دید.
چرا کرولا هنوزم پر فروشه. بله تویوتا بارها recall داشته و در سالهای اخیر خرابکاری کرده اما هنوزم ماشینهای خوبی داره. مزدا ماشیناش عالیه تو KBB نظر مردم رو بخونین. MX5 پر فروشترین ماشین اسپرته.
همون لکزس و اینفینیتی که تو چارت JD بالاتر از GM هستن ژاپنی هستن. سوبارو، لذت رالی با Impreza WRX رو کمتر ماشینی داره. حتی میتسوبیشی که اگه به سرنوشت سوزوکی دچار نشه شانس اورده مدل outlanderش خوب فروش داشته.
لازم نیست لینک بزارم اما بهترین ماشینها رو از هر نظر کیفیت، قابل اطمینان بودن و ... هز لیستی هم توش ژاپنی هست هم آمریکایی هم اروپایی.
حمایت از بیزینسهای لوکال خیلی خوبه و من با این نظرتون موافقم. من خودم مطمئننا آمریکایی میخرم چون با ماشیناش حال میکنم.
لازم نیست بگیم ماشین ژاپنی بده که آمریکایی خوب بشه. فورد، بیوییک، شورلت، کادیلاک و بقیه نشون دادن که ماشینهای خوبی و بعضا عالی دارن دارند و این غیر قابل انکاره.
https://www.kbb.com/dodge/ram-1500-quad-...-quad-cab/

https://www.kbb.com/cadillac/cts/2013-cadillac-cts/

https://www.kbb.com/jeep/wrangler/2013-jeep-wrangler/

و ...

جنرال موتورزو سال 2011 فروشش از تویوتا بیشتر بود ولی نصف تویوتا هم فراخوان نداشت.از لحاظ کیفیت تا همین ماه پیش هم ژاپنی ها در صدر بودن. ولی الان با یک ماه پیش فرق میکنه چون جنرال موتورز کل سیاست هاشو عوض کرده. به هر حال مرسی بابت توضیحاتت .دمت گرم
در آخر لیست توصیه های jd power رو براتون میذارم:
خودروی کوچک شهری اسمارت فورتو و شورلت اسپارک(سه درب Big Grin)
خودروی شهری هوندا سیویک
شاسی بلند شهری بیوک اینکور و کیا اسپورتیج هوندا سی آر وی و شورلت Equinox (چه اسم سختی!!)
سدان بزرگ شورلت ایمپالا
اس یو وی بزرگ شورلت تاهو
اس یو وی بزرگ لوکس کادیلاک اسکالد
وانت بزرگ سنگین شورلت سیلورادو
وانت بزرگ سبک جی ام سی سیرا و شورلت آوالانچ
سدان لوکس لکسوس ال اس
سدان معمولی کمری
اسپرت کامارو و موستانگ
مینی ون کرایسلر تون اند کانتری
شاسی بلند متوسط لوکس مرسدس بنز جی ال کا
منبع
رده بندی

GM فروشش بیشتر شده! خبر نداشتم. واقعا خوبه گرچه GM مجموعه چند برنده اما خوبه.
خواهش میکنم. منم همونطور که خیلی چیزها از این فروم یاد گرفتم دوست دارم اگر می تونم منم کمک کنم. خوبیه فروم همینه نظرات مختلف باعث آگاهی بیشتر و دیدن موضوع از جهات مختلف میشه.

والا ما که لیستش رو دوست داریم.
کادیلاک ...
Big Grin
ایشالا اوضاع خوب شه! از Caddy نمیشه گذشت.

گرچه با خیلی از اینا حال می کنم اما اونایی که دوست دارم، واسه اول کارم یه ذره ول خرجیه. من خیلی گشتم انتخاب اول Jeep Patriot هست که ارزونترینه تو کلاسش. هم مصرف سوختش نسبتا خوبه هم کم خرجه، ملتم راضی بودن در ضمن ماشین مکانیکالی هست با کلی دم و دستگاه الکترونیکی خفش نکردن که خراب شد کلی پول پیاده شم. ایشالا بعده به مدتم که اوضاع خوب شد میشه یه دستی به سرو روش کشید و بذاریش کنار واسه آخر هفته آفرود!
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، masih sh ، amir82 ، mohsenmb ، m.ghoreishi
اگر رکود شدید اخیر در اقتصاد امریکا نبود خودرو سازها پیشرفت خیلی بیشتری هم داشتن و بعید نیست که اینده بتونن بازار رو به طرف خودشون بکشن
اما از طرف دیگه چیزی که در حال حاضر مهمه قیمت هست که قیمت رو بازار تعیین میکنه و بازار برخلاف تصور بخش کوچکی اش نظر مصرف کننده هست و قیمتها رو بازار به خورد مصرف کننده میده. در همه بیزنسهای بزرگ امریکا همیم منوال هست یعنی رقابت هست ولی بخش کوچکی از ماجراست. قیمتها با توافق کورپوریشنها تعیین میشن و هیچ شرکتی قیمت شکنی نمیکنه حالا خودرو -پالایشگاه- تلفن- کیبل و غیره و خودروهای در حد کیفیت مشابه معمولا قیمت مشابهی هم دارن ولی تا حالا بعضی برندها قینت اتی یا باقیمانده بالاتری داشتن.
درضمن خیلی از برندهای خارجی خط تولید در داخل امریکا دارن و از نیروی کار همینجا استفاده میکنن.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، saied-k ، mz64 ، amir82 ، mohsenmb
(2013-07-09 ساعت 02:36)mz64 نوشته:  GM فروشش بیشتر شده! خبر نداشتم. واقعا خوبه گرچه GM مجموعه چند برنده اما خوبه.
خواهش میکنم. منم همونطور که خیلی چیزها از این فروم یاد گرفتم دوست دارم اگر می تونم منم کمک کنم. خوبیه فروم همینه نظرات مختلف باعث آگاهی بیشتر و دیدن موضوع از جهات مختلف میشه.

والا ما که لیستش رو دوست داریم.
کادیلاک ...
Big Grin
ایشالا اوضاع خوب شه! از Caddy نمیشه گذشت.

گرچه با خیلی از اینا حال می کنم اما اونایی که دوست دارم، واسه اول کارم یه ذره ول خرجیه. من خیلی گشتم انتخاب اول Jeep Patriot هست که ارزونترینه تو کلاسش. هم مصرف سوختش نسبتا خوبه هم کم خرجه، ملتم راضی بودن در ضمن ماشین مکانیکالی هست با کلی دم و دستگاه الکترونیکی خفش نکردن که خراب شد کلی پول پیاده شم. ایشالا بعده به مدتم که اوضاع خوب شد میشه یه دستی به سرو روش کشید و بذاریش کنار واسه آخر هفته آفرود!

انتخاب های دیگه ای مثل کیا اسپورتیج هیوندای توسان و میتسوبیشی اوتلندر اسپورت هست که از نظر قیمت از جیپ گرون تر هستن. مطمئنا قابلیت آفرودشون خیلی کمتر از جیپه ولی امکانات بیشتری دارن.....
توسان و اسپورتیج تا جایی که من میدونم در امریکا خط تولید ندارن ولی خط تولید میتسوبیشی اوتلندر اسپورت یکی از معدود خط تولید های میتسوبیشی در امریکاستSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: mz64 ، mohsenmb
جیپ صحرا میگرفتی داداش (همون Wrangler) ، اوقات بیکاری جزوه و سایت های ایرانی میخوندی تعمیرش میکردی یا بروزش، خیلی ماشین ساده ای هست و سگ جون
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، mz64
(2013-07-09 ساعت 10:45)soheilbadami نوشته:  اگر رکود شدید اخیر در اقتصاد آمریکا نبود خودرو سازها پیشرفت خیلی بیشتری هم داشتن و بعید نیست که اینده بتونن بازار رو به طرف خودشون بکشن
اما از طرف دیگه چیزی که در حال حاضر مهمه قیمت هست که قیمت رو بازار تعیین میکنه و بازار برخلاف تصور بخش کوچکی اش نظر مصرف کننده هست و قیمتها رو بازار به خورد مصرف کننده میده. در همه بیزنسهای بزرگ آمریکا همیم منوال هست یعنی رقابت هست ولی بخش کوچکی از ماجراست. قیمتها با توافق کورپوریشنها تعیین میشن و هیچ شرکتی قیمت شکنی نمیکنه حالا خودرو -پالایشگاه- تلفن- کیبل و غیره و خودروهای در حد کیفیت مشابه معمولا قیمت مشابهی هم دارن ولی تا حالا بعضی برندها قینت اتی یا باقیمانده بالاتری داشتن.
درضمن خیلی از برندهای خارجی خط تولید در داخل آمریکا دارن و از نیروی کار همینجا استفاده میکنن.

ضربه ای که اقتصاد امریکا در در بحران اقتصادی سال 2007 خورد بدون شک تاثیر زیادی روی مصرف کننده گذاشت. اگه فقط سیاست های اقتصادی کمی متفاوت بود و اوضاع خوب اقتصادی دهه 90 ادامه پیدا میکرد الان در بازار مصرف بی رقیب بود . هر چند همین الان هم در بازار مصرف مستقیم بدون رقیبه و همه تولید کنندگاه برای رسیدن به بازار پرسود امریکا حاضر به انجام هر ریسکی هستند.
به هر حال من فکر میکنم آنچه که خیلی مهم هست اینست که سیاستمدارا فهمیدن امپریالیسم معنیش این نیست که اقتصاد رو به حال خودش بذاری بلکه باید بدون دخالت مستقیم بازار تنظیم کرد . تصمیم های بسیار پخته تری هم میگیرن . در کل اون رکود برای امریکا لازم بود تا برخی سیاست هاشو عوض کنه و به طوری نوعی تجربه تکرار نشدنی برای شرکت ها و سیاستمدار ها بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: mz64 ، abas_kashan ، soheilbadami ، amir82 ، mohsenmb
(2013-07-09 ساعت 11:43)abas_kashan نوشته:  جیپ صحرا میگرفتی داداش (همون Wrangler) ، اوقات بیکاری جزوه و سایت های ایرانی میخوندی تعمیرش میکردی یا بروزش، خیلی ماشین ساده ای هست و سگ جون
به قول معروف "مقصود من از کعبه و بت خانه تویی تو" ما هم Patriot میخریم ایشالا بریم پیشواز Wrangler یا Wrangler Unlimited. نمی خوام اول کار ولخرجی کنم گرچه میرسه پولم و هی وسوسه میشم!
خدا رو چه دیدی شاید رفتم یه تست درایو و همون Wrangler رو خریدم!

(2013-07-09 ساعت 11:36)masih sh نوشته:  انتخاب های دیگه ای مثل کیا اسپورتیج هیوندای توسان و میتسوبیشی اوتلندر اسپورت هست که از نظر قیمت از جیپ گرون تر هستن. مطمئنا قابلیت آفرودشون خیلی کمتر از جیپه ولی امکانات بیشتری دارن.....
توسان و اسپورتیج تا جایی که من میدونم در آمریکا خط تولید ندارن ولی خط تولید میتسوبیشی اوتلندر اسپورت یکی از معدود خط تولید های میتسوبیشی در آمریکاستSmile

آره اتفاقا انتخابهای بعدیم میتسوبیشی اوتلندر هست و سوبارو فارستر. مخصوصا سوبارو فارستر که مدل توربو چارجدش عالیه. اما خوب فارستر که گرونتر از هر دو ایناس و ارزونترین Jeep هست. حالا باید رفت و هر سه یا شاید ماشینهای دیگر رو هم تست کرد. چویس زیاده مثلا
Mazda CX5 که چون جدید اومده دست دو پیدا کردنش سخته.
Nissan Juke درست یه نمه ریختش عجیبه اما ماشینه خوبیه.
پول و مصرف سوخت اگه برام مسئله نبود میرفتم سمت GMC Yukon یا Chevrolet Tahoe.
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، masih sh ، soheilbadami ، amir82 ، mohsenmb
(2013-07-09 ساعت 13:22)mz64 نوشته:  
(2013-07-09 ساعت 11:43)abas_kashan نوشته:  جیپ صحرا میگرفتی داداش (همون Wrangler) ، اوقات بیکاری جزوه و سایت های ایرانی میخوندی تعمیرش میکردی یا بروزش، خیلی ماشین ساده ای هست و سگ جون
به قول معروف "مقصود من از کعبه و بت خانه تویی تو" ما هم Patriot میخریم ایشالا بریم پیشواز Wrangler یا Wrangler Unlimited. نمی خوام اول کار ولخرجی کنم گرچه میرسه پولم و هی وسوسه میشم!

(2013-07-09 ساعت 11:36)masih sh نوشته:  انتخاب های دیگه ای مثل کیا اسپورتیج هیوندای توسان و میتسوبیشی اوتلندر اسپورت هست که از نظر قیمت از جیپ گرون تر هستن. مطمئنا قابلیت آفرودشون خیلی کمتر از جیپه ولی امکانات بیشتری دارن.....
توسان و اسپورتیج تا جایی که من میدونم در آمریکا خط تولید ندارن ولی خط تولید میتسوبیشی اوتلندر اسپورت یکی از معدود خط تولید های میتسوبیشی در آمریکاستSmile

آره اتفاقا انتخابهای بعدیم میتسوبیشی اوتلندر هست و سوبارو فارستر. مخصوصا سوبارو فارستر که مدل توربو چارجدش عالیه. اما خوب فارستر که گرونتر از هر دو ایناس و ارزونترین Jeep هست. حالا باید رفت و هر سه یا شاید ماشینهای دیگر رو هم تست کرد. چویس زیاده مثلا
در میان دست دوم ها هم یه نیم نگاهی به تویوتا rav4 و هوندا سی آر وی و نیسان xterra (این مدل نیسان برای آفرود گزینه مناسبیه) داشته باش.نسل قبلی فورد escape هم ماشین بی دردسریه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mz64
(2013-07-12 ساعت 03:54)masih sh نوشته:  
(2013-07-09 ساعت 13:22)mz64 نوشته:  

در میان دست دوم ها هم یه نیم نگاهی به تویوتا rav4 و هوندا سی آر وی و نیسان xterra (این مدل نیسان برای آفرود گزینه مناسبیه) داشته باش.نسل قبلی فورد escape هم ماشین بی دردسریه.
همه اینا ماشینای خیلی خوبین. CRV و Rav4 واسه شهر سواری نرمی دارن. Off road هم خوب عمل میکنن. Escape هم بیشتر Cross Over هست تا SUV و ماشین خوبیه. Xterra هم که خوراک Offroad! یه جورایی فک و فامیل ژاپنی جیپه! ازش خوشم میاد مردونس! اما خوب همه اینا بسته به اینه که شغلی که گیر میارم چی باشه که بدونم میشه ولخرجی کرد یا نه. اگه به میلم پیش بره وضع فرق میکنه.
شمام هی وسوسه میکنین آدم رو، منم منتظره یه بهونه ... Big Grin فک کنم یه هفته دو هفته ای باید برم تست درایو!
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، mirman
خدایی جیپ پتریوت انتخاب‌ خوبی‌ هست. هم جا داره، هم راحته هم مصرف بنزینش خیلی‌‌ نسبت به بقیه جیپ‌ها خوبه. من یه سری اجاره کردم برای مسافرت خیلی‌ سوپرایز شدم از کیفیتش.
نسبت به بودجه آی‌ که داری از تویوتا اف جی کروزر هم غافل نشو که هم آخر آف روده هم ماشین باحالیه و هم اینکه دو سه روز پیش دیدم که تو لیست ماشینایی که قیمت خودشونو حفظ می‌‌کنن اوله.
حالا حتما می‌‌خوای سپورت یوتیلیتی بخری؟ چرا سدان نه؟
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: mz64
(2013-07-17 ساعت 01:05)ITGuy نوشته:  خدایی جیپ پتریوت انتخاب‌ خوبی‌ هست. هم جا داره، هم راحته هم مصرف بنزینش خیلی‌‌ نسبت به بقیه جیپ‌ها خوبه. من یه سری اجاره کردم برای مسافرت خیلی‌ سوپرایز شدم از کیفیتش.
نسبت به بودجه آی‌ که داری از تویوتا اف جی کروزر هم غافل نشو که هم آخر آف روده هم ماشین باحالیه و هم اینکه دو سه روز پیش دیدم که تو لیست ماشینایی که قیمت خودشونو حفظ می‌‌کنن اوله.
حالا حتما می‌‌خوای سپورت یوتیلیتی بخری؟ چرا سدان نه؟

چون من ماساچوست خواهم رفت و تقریبا یکی دو ماه خشکه و بقیه بارون و برفه (که من خیلی دوست دارم!) کلا دورو بره 4WD و یا AWD (All Wheel Drive) میگردم اتفاقا سدان هم مد نظر دارم سوبارو ایمپرزا. اما خوب من تا الان هرچی مقاله و ریویو در مورد ماشینهای زیر بوده رو تقریبا خوندم :
Jeep Patriot - Subaru Forester - Subaru Impreza - Ford Escape - Mitsubishi Outlander Sport - Honda CRV- Mazda CX5- Nissan Juke- Ford Edge- Ford Explorer- Nissan Xterra-
و یه سری دیگه که الان تو ذهنم نیست. در این حد که مشکلات فنی رایجشونم میدونم (repairpal.com) خرج نگهداریشون خلاصه تنها چیزی که مونده تست درایو هست.
در ضمن FJ Cruiser عالیه اما من دارم جلوی نفس عماره رو میگیرم برادر اول کار نزنم تو گوش Saving Big Grin
شاید اولش یه سدان کامپکت مثله Subaru Impreza بخرم که All Wheel Drive هم هست و تو برف و بارون امنیتش خیلی بیشتره و نسبتا ارزونه بعد خیالم از کار که راحت شد برم سراغ جیپ و سدان کامپکت هم باشه برای خانومم.
اونوقت دیگه رانگلر و گرند چروکی و ... ای بابا بذار بریم. هی میگین ایران بده به این خوبی کلا چند تا انتخاب بیشتر نداری 206 - پرشیا - سمند - ال 90 و یه سری ماشین چینی که البته اونا الان جز ماشینای لوکسن! حالا بلاد کفر 1000 جور ماشینه باید انتخاب کنی... Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: afshinghwink ، amin arefi ، New York ، mohsenmb
دوستان کسی هست از اینجا که Suzuki Forenza داشته باشه پیشنهاد میکنی این ماشین رو ؟
مدل 2007 و 2008 ش که قیمتش با مایلیج 80 تا90 هزار دور بر 4000 تا 5000 تاست
میارزه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: valencia
(2014-05-20 ساعت 17:14)saman98 نوشته:  دوستان کسی هست از اینجا که Suzuki Forenza داشته باشه پیشنهاد میکنی این ماشین رو ؟
مدل 2007 و 2008 ش که قیمتش با مایلیج 80 تا90 هزار دور بر 4000 تا 5000 تاست
میارزه ؟

من یکی از دوستانم که سالهاست اینجاست و به خیلی از مسایل وارده میگفت که سوزوکی جعبه دتده هاشون ضعیفه و اینجا تو آمریکا که مسافتها زیاده جواب نمیده و فقط هوندا و تویوتا رو و تا حدودی نیسان را واسه ایرنی ها که افت قیمت ماشین براشون مهمه توصیه میکرد
شماره کیس 3xxx 2013AS/نامه دوم 26 دسامبر /یک نفر /مصاحبه 21 فوریه / کلیرنس 208 روز /سفارت آنکارا /کلیر 17 سپتامبر / صدور ویزا 27 سپتامبر/ کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، saman98
سلام دوستان
من در شهر هيوستون زندگي ميكنم
ميخوام براي مدتي برم ايران
2 تا ماشين دارم براي فروش اگر كسي خواست ميتونه با من تماس بگيره

1- Toyota Camry - Model 2000 - 90.000 mile $ 4500
2- 5500 $ Acura TL - Model 2003 - 120.000 mile
شماره من
7136799049
شماره کیس: 2014AS3xx
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ مصاحبه: 15 دسامبر 2013
دریافت ویزا: 17 دسامبر 2013
تاريخ اولين ورود: 10 آوريل 2014
مقصد اول : هيوستون تگزاس
مقصد دوم: لاس وگاس نوادا

مرد باش و پاي در راه بنه
راه خود گويدت چون بايد كرد
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان از بین acura tsx 2006 و acuta tl 2005 و mb c 230 2006 کدام بهتره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان