کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین شغل من پس از ورود به آمریکا چی بود؟
من شش ماهه كه به امريكا اومدم . البته قبلش براي مسافرت زياد اومده بودم ، ولي اين بار اومدم كه بمونم . با يه عالمه اميد.
از همون روزي كه رسيدم شروع كردم به گشتن دنبال كار . اوايل فقط كارهاي مرتبط به حوزه كاري خودم رو ميخواستم ( ساخت طلا و جواهر )، ولي بعد از دوماه شروع كردم به اپلاي كردن براي فروشگاهها و رستورانا .هر جايي كه به ذهنم ميرسيد . Ross, Target,wallmart,Ralphs,CVS,In N Out Berger,Subway,Top Value
ولي خبري نشد كه نشد .
اين يه ماهه اخير حتي براي شغل Housekeeper هم أپلاي كردم
چون ميخام نامزدم رو بيارم به شغلي احتياج دارم كه pay check بده. Cash به دردم نميخوره .
ولي حتي cash هم گيرم نيومده .

انقدر نا اميد شدم فكر ميكنم هفت ماه ديگه كه سيتيزن بشم برميگردم ميرم ايران .

انگار دوره فرصت هاي طلايي امريكا مدت هاست كه سر اومده
پاسخ
تشکر کنندگان: behjat ، battosai
دوست عزیز من نمیدونم کدام ایالت هستید ؟ ولی شنیدم تو فرد مایر یک قسمت فروش طلا وجواهر و ساعت داره . که اگر ببین ماهرت دارین بدون اهمیت به مدرک استخدام میکنن. همینطور در کاستکو و سایر حواهر فروشی ها بعضا نیاز به تعمیرات طلاوجواهر و ساعت دارند. در ضمن اگر بدون مدرک قبول نمیکنند دوره طلاسازی 2 ساله هست که وام بهتون میدن با اون وام هم مخارج روزمره را میدید و هم شهریه دانشگاه دوره کاراموزی هم میفرستند تو جواهر فروشی ها .
ولی با توجه باینکه تو ایران هم هر کسی را بدون یک ضامن معتبر و یک چک تضمینی با رقم درشت راه نمیدن خب اینجا هم نمیشه راحت وارد بازار اینکار شد ولی بهر حال باید شما جایی کار کنید و بگراند چگ داشته باشید . اگر ایالت خوبی نیستید جاتون را عوض کنید و بهتر به کاریابی ها مراجعه کنید و دنبال کار مونتاژ باشید .
بعد از داشتن سابقه شاید راحتر بتونید کارهای دیگه بیدا کنید . فروشگاه میسیز زیاد ایرانی استخدام میکنند . اگر ماشین دارید دلوری پیتزا هم خوبه . ۷،۱۱ سون و الون هم برای شیفیت شب بد نیست امتحان کنید .
امیدوارم بزودی خبر خوب پیدا کردن کار را برامون بنویسید .
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Persischer ، battosai ، nora
سلام.
دوستان کسی در خصوص culinary school و vocational school اطلاعاتی داره.
من شنیدم اگر کسی تو این مدرسه ها بره دوره هاشون رو بگذرونه خیلی راحت تر کار گیرش میاد.
درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
يه سوال از دوستاني كه در تگزاس و مخصوصا هيستون هستند من رشته تحصيليم مكانيك حرارت و سيالاته . با توجه به گستردگي زمينه هاي كاري در رشته مكانيك تو ايران . ميخواستم بدونم در صورت آمدن به هيستون چه دوره هايي رو بايد در دانشگاه بگذرونيم تا بتونيم مدرك رو تطبيق بديم . در ضمن چه زمينه شغلي با توجه به اين رشته تو اونجا هست كه بشه با گذروندن دوره وارد اون شغل شد . با تشكر .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-29 ساعت 09:58)شهلا 1346 نوشته:  دوست عزیز من نمیدونم کدام ایالت هستید ؟ ولی شنیدم تو فرد مایر یک قسمت فروش طلا وجواهر و ساعت داره . که اگر ببین ماهرت دارین بدون اهمیت به مدرک استخدام میکنن. همینطور در کاستکو و سایر حواهر فروشی ها بعضا نیاز به تعمیرات طلاوجواهر و ساعت دارند. در ضمن اگر بدون مدرک قبول نمیکنند دوره طلاسازی ۲ ساله هست که وام بهتون میدن با اون وام هم مخارج روزمره را میدید و هم شهریه دانشگاه دوره کاراموزی هم میفرستند تو جواهر فروشی ها .
ولی با توجه باینکه تو ایران هم هر کسی را بدون یک ضامن معتبر و یک چک تضمینی با رقم درشت راه نمیدن خب اینجا هم نمیشه راحت وارد بازار اینکار شد ولی بهر حال باید شما جایی کار کنید و بگراند چگ داشته باشید . اگر ایالت خوبی نیستید جاتون را عوض کنید و بهتر به کاریابی ها مراجعه کنید و دنبال کار مونتاژ باشید .
بعد از داشتن سابقه شاید راحتر بتونید کارهای دیگه بیدا کنید . فروشگاه میسیز زیاد ایرانی استخدام میکنند . اگر ماشین دارید دلوری پیتزا هم خوبه . ۷،۱۱ سون و الون هم برای شیفیت شب بد نیست امتحان کنید .

كاليفرنيا هستم
ممنونم از راهنمايي شهلا جان ❤️
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که تازه وارد هستید برای کار در ویرجینیا به من پیغام بدید
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: Persischer ، soufia ، copol
كاليفرنيا هستم
ممنونم از راهنمايي شهلا جان ❤️
[/quote]
یکی از بستگان ما کالیفرنیا بودن و بخاطر پیدا نکردن کار رفتن ویرجینا . وقتی سخت گرفتار شده بودند و نمیتونستند تصمیم درستی بگیرند خوشبختانه با یک ایرانی اشنا میشن که ساکن ویرجینا بوده و او بهشون پیشنهاد کار میده و بهمراه او میرن ویرجینیا . یک اتاق ازشون کرایه میکنن و خودش با این اقا و همسرش هم با خانم ایشون ماه اول رفتند سر کار . کرایه خونه کرونه مثل کالیفرنیا ولی کار بیشتره از اب و هوا و سرسبزی و بارندگی هم نسبت به کالیفرنیا راضی تر هستند .
با دوستمون که بالا برای کار در ویرجینا بیام دادند تماس بگیرید .
امیدوارم همه چیز براتون خوب پیش بره
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Persischer ، battosai ، nora ، copol
به نظرتون حداكثر تا چند ماه بعد از ورود به آمريكا كار گيرمون مياد؟
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام:
به نظر من پیدا نشدن کار مرتبط با تحصیلات چیزی نیست که مختص امریکا باشه. یکی از دلایلی که بیشتر مهاجرین نمی تونند کار مرتبط پیدا کنند ( البته در اوایل شاید چند ماه یا چند سال) این هست که یه مهاجر با توجه به مشکلات اقتصادی و بالا بودن هزینه ها باید خیلی سریع یه درآمدی داشته باشه و به همین دلیل سریع میره سراغ هر موقعیت شغلی که پیدا میکنه تا به یه ثباتی برسه وبعد از اون دنبال علایقش بره. خوب این در ایران هم هست شما یک نفر افغان رو در نظر بگیر مثلا مهندسی خونده و میاد ایران به خاطر گذران زندگی باید سریع بره سر هر کاری که پیدا کرد ولی ما که در ایرانیم چون در خونه پدریم و از جیب پدر میخوریم فشاری حداقل برای چند وقت رومون نیست به همین دلیل انقدر دنبال شغل مرتبط میگردیم تا اونو پیدا میکنیم . حالا در امریکا هم همینه از دوستانی که اونجا هستند و یا میخوان برن این انتظار میره که با دید باز برن. اولش سخته شاید چند ماه شایدم چند سال و بلاخره درست میشه. واینم بگم که این مدتی که شغل غیرمرتبط دارید رو با شغلی که در ایران دارید مقایسه کنید مثلا من ایران مهندس عمران با 6سال سابقه میزان درآمدم 2.5میلیون ولی نه میتونم خونه بخرم نه ماشینی خوبی. ولی شما با یه کار کارگری در امریکا بعد چند ماه مبتونید یه ماشین خوب سوار بشی و غیره..... اینارو میگم که با این تفکرات خودتونو تا رسیدن به شرایط مطلوب راضی نگه دارید.. در ضمن بنده در ایرانم به خاطر بد بودن کار در فکر تغییر شغلم اینو میگم که همیشه شغل مرتبط مهم نیست درآمد هم مهمه. ضمنا پرایددددددددوووووو فراموش نکنید.. این باعث میشه هیچ وقت دلسرد نشید.
پاسخ
با سلام و خسته نباشید
کسی از دوستان در مورد وضعیت کار در رشته معماری می دونه؟
و اینکه کدام ایالت از همه نظر برای زندگی و کار برای یک تازه وارد خوبه؟
من فارق التحصیل رشته معماری و زبان در High ولی نه خیلی عالی
کارهای متفرقه مثل اشپزی و ارایشگری هستم و بودجه شروع حدود 10000 هستم
و می خواهم بعد از یک سال IN state شدن شروع به تحصیل کنم به نظر شما دوستان کدام ایالت یا شهر با توجه به این وضعیت برای زندگی خوبه که تحصیل هم همون جا ادامه بدم.
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan3832
(2015-09-29 ساعت 09:58)شهلا 1346 نوشته:  دوست عزیز من نمیدونم کدام ایالت هستید ؟ ولی شنیدم تو فرد مایر یک قسمت فروش طلا وجواهر و ساعت داره . که اگر ببین ماهرت دارین بدون اهمیت به مدرک استخدام میکنن. همینطور در کاستکو و سایر حواهر فروشی ها بعضا نیاز به تعمیرات طلاوجواهر و ساعت دارند. در ضمن اگر بدون مدرک قبول نمیکنند دوره طلاسازی ۲ ساله هست که وام بهتون میدن با اون وام هم مخارج روزمره را میدید و هم شهریه دانشگاه دوره کاراموزی هم میفرستند تو جواهر فروشی ها .

شهلا جان
آیا این دوره فقط برای جواهر سازیه که وام میده یا مثلا برای کسی که با آلومینیوم در و پنجره میسازه هم دوره داره و وام میده؟
و اینکه توی کالیفرنیا تو کدوم شهر این دوره هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما هر شهری هستید برید دانشگاه همون شهر و با مشاور دانشگاه صحبت کنید تمام رشته هایی را که دارند بهتون میگن و در مورد انواع وام ها صحبت میکنند که بعد شما تصمیم بگیرید .
case:I 130 F2A   WAC
priority date:oct 31 2014
Approval : Mar 18 2015
NVC Case N: April21 ,2015
پرداخت 120 $     4 AUG , فرم DS-261
پرداخت 325 $  22  AUG , فرم Ds-260
نامه کامپلیت Dec 8 دریافت نامه مصاحبه 30 March
تاریخ مصاحبه : 4 May  مدارک بیشتری بخاطر اثبات رابطه خواستن.
13 May  تحویل پاسپورت به سفارت.
20 May  دریافت ویزا.
من مدارک را بعد از ازدواجم ترجمه کردم و دو سری اصل خواستم بدون مهر دادگستری و وزارت کشور  و یکسری کپی کردم و با گذشت بیش از ۱۸ ماه ایرادی به تاریخ و زمان و مهر ترجمه نگرفتن . زمانیکه وارد امریکا شدم دو سال و سیزده روز از تاریخ درخواستم میگذشت و بعد از پنجاه روز گرین کارت ده ساله دریافت کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: viragooo ، حاجی واشنگتن ، Ashkan3832
سلام
من حدود 4ماهه که امریکاهستم و توی daycareکارمیکنم.کارم زحمت زیاد داره ولی راضی ام چون برای شروع بهترین حالت ممنکه
پاسخ
(2015-11-18 ساعت 07:51)hamsafar2 نوشته:  سلام
من حدود ۴ماهه که آمریکاهستم و توی daycareکارمیکنم.کارم زحمت زیاد داره ولی راضی ام چون برای شروع بهترین حالت ممنکه

مبارکه، ممکنه کمی از کارت تعریف کنی و بگی چطوری پیداکردی، ممنون
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
پاسخ
تشکر کنندگان: viragooo ، Abdorrezaa ، شباهنگ100 ، Interuniversal
دوستان
ایا امکان داره که از ایران کار پیدا کنه؟کسی در این مورد تجربه ی داره؟
بسیارممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان