کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین شغل من پس از ورود به آمریکا چی بود؟
(2015-12-08 ساعت 23:46)nik.truth نوشته:  دوستان
ایا امکان داره که از ایران کار پیدا کنه؟کسی در این مورد تجربه ی داره؟
بسیارممنونم

سلام اونطورکه دوستان باتجربمون نوشتن ،خیر نمیشه ازایران اقدام کنید چون اگر واجدشرایط باشید وبهتون وقت مصاحبه بدهند نمیتونید که برید مصاحبه.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh
(2015-11-18 ساعت 07:51)hamsafar2 نوشته:  سلام
من حدود ۴ماهه که آمریکاهستم و توی daycareکارمیکنم.کارم زحمت زیاد داره ولی راضی ام چون برای شروع بهترین حالت ممنکه
میشه بگید چه مشکلاتی داره ؟ که میگید زحمت داره چون خودم میخوام daycare باز کنم.
case:I 130 F2A   WAC
priority date:oct 31 2014
Approval : Mar 18 2015
NVC Case N: April21 ,2015
پرداخت 120 $     4 AUG , فرم DS-261
پرداخت 325 $  22  AUG , فرم Ds-260
نامه کامپلیت Dec 8 دریافت نامه مصاحبه 30 March
تاریخ مصاحبه : 4 May  مدارک بیشتری بخاطر اثبات رابطه خواستن.
13 May  تحویل پاسپورت به سفارت.
20 May  دریافت ویزا.
من مدارک را بعد از ازدواجم ترجمه کردم و دو سری اصل خواستم بدون مهر دادگستری و وزارت کشور  و یکسری کپی کردم و با گذشت بیش از ۱۸ ماه ایرادی به تاریخ و زمان و مهر ترجمه نگرفتن . زمانیکه وارد امریکا شدم دو سال و سیزده روز از تاریخ درخواستم میگذشت و بعد از پنجاه روز گرین کارت ده ساله دریافت کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
از عزیزان حاضر در آمریکا
سوال دارم که
بهنگام ورود بهتر است که بدنبال کارهای عادی و جنرال برای گذران زندگی باشیم
یا اینکه به کالج و هنرستان ها رفته و هزینه کرده اما بعد کار مناسب با حقوق بهتر شروع کنیم
کدام روش بهتره
در روش دوم آیا بعد از گذران یکی دوسال و هزینه های کلاس آیا کار پیدا میشه
یا بیخیال بشیم و از همان اول کار عادی را انتخاب کنیم
خواهشا نظرتون را بگین و نوع کار را هم بگین
مثلا
نجاری
جوشکاری
شبکه کامپیوتری
فتوشاپ
آرایشگری
نقاشی
.......
منتظرم عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان: sinar
(2015-09-29 ساعت 05:41)نارسيس نوشته:  من شش ماهه كه به امريكا اومدم . البته قبلش براي مسافرت زياد اومده بودم ، ولي اين بار اومدم كه بمونم . با يه عالمه اميد.
از همون روزي كه رسيدم شروع كردم به گشتن دنبال كار . اوايل فقط كارهاي مرتبط به حوزه كاري خودم رو ميخواستم ( ساخت طلا و جواهر )، ولي بعد از دوماه شروع كردم به اپلاي كردن براي فروشگاهها و رستورانا .هر جايي كه به ذهنم ميرسيد . Ross, Target,wallmart,Ralphs,CVS,In N Out Berger,Subway,Top Value
ولي خبري نشد كه نشد .
اين يه ماهه اخير حتي براي شغل Housekeeper هم أپلاي كردم
چون ميخام نامزدم رو بيارم به شغلي احتياج دارم كه pay check بده. Cash به دردم نميخوره .
ولي حتي cash هم گيرم نيومده .

انقدر نا اميد شدم فكر ميكنم هفت ماه ديگه كه سيتيزن بشم برميگردم ميرم ايران .

انگار دوره فرصت هاي طلايي امريكا مدت هاست كه سر اومده
+++++++++++++++++++++++
سلام
شما کدام شهر رفتین ؟ انگلیسی خوب بلد هستین ؟
آیا کارهای عادی هم یعنی پیدا نکردین ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: azima48
(2015-12-14 ساعت 17:42)ferimohajersara نوشته:  
(2015-09-29 ساعت 05:41)نارسيس نوشته:  من شش ماهه كه به امريكا اومدم . البته قبلش براي مسافرت زياد اومده بودم ، ولي اين بار اومدم كه بمونم . با يه عالمه اميد.
از همون روزي كه رسيدم شروع كردم به گشتن دنبال كار . اوايل فقط كارهاي مرتبط به حوزه كاري خودم رو ميخواستم ( ساخت طلا و جواهر )، ولي بعد از دوماه شروع كردم به اپلاي كردن براي فروشگاهها و رستورانا .هر جايي كه به ذهنم ميرسيد . Ross, Target,wallmart,Ralphs,CVS,In N Out Berger,Subway,Top Value
ولي خبري نشد كه نشد .
چون ميخام نامزدم رو بيارم به شغلي احتياج دارم كه pay check بده. Cash به دردم نميخوره .

دوست عزیز به نظر من از سایت cragslist هم استفاده کنید برای پیدا کردن کار و همون منطقه ای رو که هستین از قسمت آپشن انتخاب کنید، هر روز کارهای جدید رو میتونی ببینی و اپلای کنید

+++++++++++++++++++++++
سلام
کیس نامبر:***2015as1 / تعداد افراد کیس: 3 نفر / مصاحبه : دسامبر-آنکارا / وضعیت: خانم و پسرم کلیر در 3 آپریل / آپدیت ها: 8 آپریل نفر دوم کیس و دوباره 8 آپریل آپدیت همه اعضا که اینبار ساعت 9 شب و آخرین آپدیت که خودم هم کلیر شدم 14 آپریل(بعد از 129 روز) دریافت ویزای هر سه نفر 6 میSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
سلام به دوستان عزیز وباتجربه
من و همسرم وپسرم حدود یکماه که به امریکا اومدیم .و زبانمون خیلی خوب نیست و موقع حرف زدن هر چیزی هم بلدیم یادمون میره چند جا فرم پر کردیم برای استخدام اما از جواب دادن تلفن وحشت داریم که چی بگیم
دوستان اگر کاری یا سایتی هست به ما معرفی کنید که زیاد مکالمه نخواد و ما خودمون برای هر کار سختی اماده کردیم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra ، m_yek
ولي خبري نشد كه نشد .

+++++++++++++++++++++++
سلام

كاليفرنيا هستم . سن پدرو
خير حتي كار عادي هم پيدا نكردم . زبانم خوبه . ولي اصلا تاحالا كارم به مصاحبه نكشيده . تا حالا جواب هيچ فرمي رو نگرفتم .
عجيبه واقعا Sad((
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، copol
(2016-01-02 ساعت 12:33)نارسيس نوشته:  
ولي خبري نشد كه نشد .

+++++++++++++++++++++++
سلام

كاليفرنيا هستم . سن پدرو
خير حتي كار عادي هم پيدا نكردم . زبانم خوبه . ولي اصلا تاحالا كارم به مصاحبه نكشيده . تا حالا جواب هيچ فرمي رو نگرفتم .
عجيبه واقعا Sad((

من پس فردا مصاحبه دارم ولی نگران نیستم
اما همش به این فکر میکنم که بیام اونجا چیکار باید بکنم
منم تو کار طلا هستم و خیلی دوست دارم بتونم کار مرتبط پیدا کنم
با اینکه تا حالا اونجا نبودم ولی فکر کنم بهتر باشه جاتونو عوض کنین
امیدوارم زودتر کاری که دوست دارینو پیدا کنین
شماره کیس:    31xx    تاریخ رویت قبولی:   8jun
کنسولگری:     ankara   تعداد افراد منظور در کیس :    2
ارسال فرمهای سری اول:    24jul     کارنت شدن کیس:   18nov
مصاحبه:      7jan               ویزا یه ضرب
دریافت ویزا:  13 jan      ورود به آمریکا:   21 apr        دریافت گرین کارت: jun 22
پاسخ
تشکر کنندگان: نارسيس
(2016-01-02 ساعت 22:32)mohsen b.d نوشته:  
(2016-01-02 ساعت 12:33)نارسيس نوشته:  
ولي خبري نشد كه نشد .

+++++++++++++++++++++++
سلام

كاليفرنيا هستم . سن پدرو
عجيبه واقعا Sad((

من پس فردا مصاحبه دارم ولی نگران نیستم
اما همش به این فکر میکنم که بیام اونجا چیکار باید بکنم
منم تو کار طلا هستم و خیلی دوست دارم بتونم کار مرتبط پیدا کنم
با اینکه تا حالا اونجا نبودم ولی فکر کنم بهتر باشه جاتونو عوض کنین
امیدوارم زودتر کاری که دوست دارینو پیدا کنین
شايد بهتر براي فروشگاه ها اپلاي كنيد بايد دقت كنيد و به سوالات اپليكيشن با دقت جواب بدين اينجا ظاهرا بيشتر از ايران پارتي احتياج هست به مراكز كار يابي هم سر بزنيد توي جاب فير هم برين رزومتون را مطابق كاري كه اپلاي مي كنيد تنظيم كنيد و از دوست و اشناهايي كه سالهاست اينجا زندكي مي كنند غافل نشيد. خيلي سخته ولي خسته نشيد و توقع تون را خيلي بياريد پايين.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen b.d ، نارسيس
(2014-08-25 ساعت 18:30)lilimohajer2015 نوشته:  
(2010-10-26 ساعت 20:26)iust_software نوشته:  سلام به همه دوستان گلم
من حدود یک ماه و نیم هست اومدم ولایت کفر، جای شما خالی قبل از ورود گفتیم جانمی جان هرشب خانم بازی مشروب، کلاب .... افتادیم
تو این یک ماه تنها یک شب اونم به مدت یه ساعت رفتیم کلاب و فقط همین !!
شش روز هفته کار میکنم چهار روز در رستوران، دو روز تعمیرات موبایل، بیزینس وضعش خوب نیس این یه هفته مگس می پروندیم! رستوران بعنوان گارسون درآمدش بستگی یه کرم مشتری داری یه روز دیدی 150 تا ساختیم یه روزم 20 تا هم نساختیم، گارسون هم باشی ساعتی 2.25 بیشتر نمیگیری! تو رستوران کار کنی غذای مفت هم بهتون نمیدن! نهایتش تخفیف میدن اونم یک وعده (به ما که میدن بقیه دوستان رو نمیدونم)
تعمیرات موبایل هم بنده مسئول مستقیم غازهای محترم هستم که باهم میریم گردش و آنها را می چرانم تا حسابی پروار شوند! تا دلتون بخواد بیگاری کشیدیم! متاسفانه یکی از دوستان مهاجرسرایی هوم سیک شدن و قصد برگشت دارند، خواهشا دوستان پوستتون رو کلفت بنمایید و جاخالی نکنین
من تو ایران مثل همه شماها یه تحصیلات و شغل خوبی داشتم، کارشناس ارشد نرم افزار بودم و برنامه نویسی بودیم و پروژه هایی را مدیریت می کردیم، اما اصلا غصه چیزیو نخورید! شاید خیلیهاتون باور نکنید اما من تنها با 900 دلار وارد آمریکا شدم! یه خونه اجاره کردم ماهی 500$ و 400$ بقیشم در حد خورد و خوراک یکی دو هفته! نمیگم شما این ریسک و بکنید! به استرسش نمی ارزه! اما خوب خوشحالم از پسش براومدم.
فعلا منتظریم مدرک سیسکو را بگیریم و انشاا... بریم سر کار و تخصص خودمون!
شاد باشید
دوست عزیز منم کامپیوتر خوندم میشه بگید مدرک سیسکو رو در اونجا اقدام کردید یا ایران .راستی الان وضع کارتون چطوره؟

دوست عزیز منم کامپیوتر خوندم میشه بگید مدرک سیسکو رو در اونجا اقدام کردید یا ایران .راستی الان وضع کارتون چطوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: m_ganj
سلام من هم تعمرات موبایل می کنم واقعا انجا کار نیست در مورد موبایل من خیلی امید داشتم.تو شرکت کار مکنی ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان اونجا نصب ویندوز و نرم افزار هم انجام میدهند مثل ایران؟ یا چنین شغلی اونجا نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Elham usa
شاطرباتجربه نانوایی سنگک بربری وغیره به من پیغام بده
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
منم برام سواله که کار ویندوز و اسنبل اونجا چطوریه
راستی دوست عزیز just software شما کدوم شهر هستید؟
در مورد دوستان جویای کار من کسی بهم پیشنهاد داد که تو رزومه درج کنم که مثلا 1 ماه کار رایگان.امتحان کنین شاید جواب داد
شماره کیس:    31xx    تاریخ رویت قبولی:   8jun
کنسولگری:     ankara   تعداد افراد منظور در کیس :    2
ارسال فرمهای سری اول:    24jul     کارنت شدن کیس:   18nov
مصاحبه:      7jan               ویزا یه ضرب
دریافت ویزا:  13 jan      ورود به آمریکا:   21 apr        دریافت گرین کارت: jun 22
پاسخ
تشکر کنندگان: m_ganj
برای مدرک دیپلم چه کارها میشه کرد به چه کارهایی میشه امید بست؟ Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان