کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
سلام بچه ها. من مصاحبه ام آنکارا بود(حدود 3 هفته پیش). از مدارک اسپانسر فقط 134-i رو داشتم و دیگه هیچی.چون قراربود اسپانسرم مدارک مالی 2009 w2و 1040 رو به سفارت فکس کنه. ( که کرده بود!!) همون روز مصاحبه خانم افیسر بهم گفت مدارک اسپانسر لطفا! گفتم اسپانسرم حدود 8 روز پیش فکس کرده سفارت، گفت چیزی تو پروندت نیست و همین رو برام نقص مدرک زد، تا اینکه 2 ژوئن بهم ایمیل تشکر زدند که فرم های مالیاتی از اسپانسر شما آقای فلانی! (اسمش رو هم نوشته بودند) دریافت شد. ولی در هر صورت چون من برگه آبی دارم بعد از کلیر شدن هم اون ها رو با خودم می برم سفارت.
- پس اگر تا روز مصاحبه فقط 134-i رو داشته باشید کافیه
- مدارک مالی رو میشه به سفارت فکس کرد
- از ما کپی پاسپورت یا سیتیزنشیپ اسپانسر رو هم خواستن که من با خودم کپی پاسپورت اسپانسر رو برده بودم
تشکر کنندگان: Kaveh792004 ، بنيتا ، R.F ، m.amjadi
to usa عزيزشرمنده يه سوال ديگه.يعني بايد اين صفحه i-134 كه شما فرستاديدو يا اوني كه از سايتش ميگيرمو پرينت بگيرم و بفرستم براي اسپانسر ودوباره اون براي من بفرسته درسته؟يه پرينت از اينترنت؟منظورتون از اصل همينه؟ممنون از راهنماييتون
كيس نامبر:2010AS00029xxx
تاريخ دريافت نامه اول:june 2009
كنسولگري:انكارا
تاريخ ارسال فرمهاي اول:august 2009
زمان دريافت نامه دوم:july 2010
تاريخ مصاحبه:اوايل,september 2010
تاريخ دريافت ويزا:دو روز بعد
تشکر کنندگان:
(2010-06-12 ساعت 23:04)بنيتا نوشته:  to usa عزيزشرمنده يه سوال ديگه.يعني بايد اين صفحه i-134 كه شما فرستاديدو يا اوني كه از سايتش ميگيرمو پرينت بگيرم و بفرستم براي اسپانسر ودوباره اون براي من بفرسته درسته؟يه پرينت از اينترنت؟منظورتون از اصل همينه؟ممنون از راهنماييتون

نه عزيزم

آدرس اينترنتي فرم را براي اسپانسرت ايميل كن ... خودش دانلود كنه و پرينت كنه و سپس با پست بفرسته
شماره کیس : 2010AS2607X
تاریخ دریافت نامه قبولی: اصلا نيومد ، شانسي در ماه May 2010 فهميدم
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2010 Jun 06
تاریخ کارنت شدن کیس: Aug 2010
وضعيت اسپانسر : دارم --- مدارك JUN 21 2010 رسيد
تاریخ مصاحبه: 02 September
گرفتن ويزا : همون روز مصاحبه

تشکر کنندگان: بنيتا ، sanaz2010
(2010-06-12 ساعت 23:04)بنيتا نوشته:  to usa عزيزشرمنده يه سوال ديگه.يعني بايد اين صفحه i-134 كه شما فرستاديدو يا اوني كه از سايتش ميگيرمو پرينت بگيرم و بفرستم براي اسپانسر ودوباره اون براي من بفرسته درسته؟يه پرينت از اينترنت؟منظورتون از اصل همينه؟ممنون از راهنماييتون

فکر میکنم منظورشون از اصل، اصل فرم امضاء شده است. شما به هر طریقی مخوای این فرم رو پرینت یا کپی بگیر ولی روز مصاحبه برگه ای که میبری سفارت باید امضای اصل خودکاری پاش باشهWink . البته حتی این مورد رو هم بعضی دوستان کپی امضا رو بردن و چیزی بهشون نگفتن
تشکر کنندگان: m.amjadi ، بنيتا
با سلام,یه سوال داشتم،من برنده اصلی لاتاری هستم اما در فرم i-134 اسپانسر من چون از اقوام همسرم هست در قسمت 3 که نام شخصی که اسپانسرش میشی رو وارد میکنن نام همسرم رو نوشته و نام من که برنده لاتاری هستم رو به عنوان همسر اون شخص وارد کرده،آیا این مشکلی ایجاد میکنه؟ باید اسپانسر فرم رو دوباره پر کنه؟ یا باید به kcc ای-میل بدم؟
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

تشکر کنندگان:
به نظر ایراد داره. چون اول باید اسم برنده باشه و بعد اسم همسر. اگر می تونید بگین دوباره پر کنه. حالا اگر میشه این رو از طریق سفارت حل کرد دوستانی که تجربه دارند راهنمایی بفرمایند
تشکر کنندگان: farshidkhalafi ، m.amjadi
1-اسپانسر من متعهل هست ولي فرم رو فقط آقاهه امضا كرده و برام فرستاده .
2-فرمهاي مالياتي رو هم بهم نداد و گفت كه با كدي كه تو فرمها نوشته اونا ميتونن همه مشخصاتش و حساباش اينارو در 1 دقيقه ببينن و اينم گفت كه اگه روز مصاحبه ازم خواستن برام فكس ميكنه . البته تا حالا اسپانسر 2 نفر ديگه هم بوده و تجربه داره.

به نظرتون مسئله نداره كه؟؟
شماره کیس: Rolleyes 2010AS00028xxx
تشکر کنندگان:
(2010-06-14 ساعت 12:09)reignoffear18 نوشته:  1-اسپانسر من متعهل هست ولي فرم رو فقط آقاهه امضا كرده و برام فرستاده .
2-فرمهاي مالياتي رو هم بهم نداد و گفت كه با كدي كه تو فرمها نوشته اونا ميتونن همه مشخصاتش و حساباش اينارو در 1 دقيقه ببينن و اينم گفت كه اگه روز مصاحبه ازم خواستن برام فكس ميكنه . البته تا حالا اسپانسر 2 نفر ديگه هم بوده و تجربه داره.

به نظرتون مسئله نداره كه؟؟

بگو standby دم دستگاه فکس بشینه اون روز چون حتما ازت میخوانWink
I make my own luck

شماره کیس: 2010AS00016xxx
دریافت نامه قبولی: جولای 2009
کنسولگری: ابوظبی
ارسال فرمهای سری اول: 14 آگوست 2009
کارنت شدن کیس: بولتن آپریل 2010
دریافت نامه دوم: 11 آپریل 2010
مصاحبه: 20 می 2010
دریافت کلیرنس: 14 سپتامبر 2010 (118 روز)

تشکر کنندگان: reignoffear18 ، ساسان
با سلام، آيا كسي مي داند كه امضاي Sponsor در زير فرم I134 تا چه مدت اعتبار دارد؟ اسبانسر من در آگوست سال گذشته يعني 2009 امضا كرده و مصاحبه من در آگوست 2010 است. سال گذشته ماه اول 7000 نفر كارنت شدند و من فكر كردم سه ماهه نوبتم مي شود و زود اقدام كردم. آيا بايد از اسبانسرم بخواهم دوباره فرم I134 را بفرستد؟
شماره کیس:***2010AS00023
تاریخ دریافت نامه قبولی: June 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: July 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: June 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: July 2010
تاریخ مصاحبه: August 25, 2010
تاریخ دریافت کلیرنس:13 September
جمع تقریبی هزینه ها:نه ميليون براي دو نفر و دو بار سفر به تركيه
تشکر کنندگان:
(2010-05-24 ساعت 19:53)arisa-mohammad نوشته:  
(2010-05-15 ساعت 01:41)arisa-mohammad نوشته:  با سلام
اسپانسر من برگه مالیاتی فرم 1120 رو برای من فرستاده که عنوانش هست
us income tax return for an s corporation
با توجه به اینکه صاحب شرکت خودشه آیا مدرک دیگه ای میخواد یا نه ؟
ضمنأ من بهش گفته بودم فرم 1040 رو باید بفرسته ولی ظاهرأ این فرم رو به عنوان tax return داره (جمع صفحاتشم 22 تا ست)
اگه کسی تجربه مشابه داره لطفأ راهنمائیم کنه
با تشکر

کسی اطلاعی نداشت !!!!!!!!!
عجیبه این موضوع فکر کنم اولین موضوع بی پاسخ مهاجر سرا باشه !!!
ولی در هر صورت من با همین فرم میرم مصاحبه ببینم چی میشه و حتمأ جوابشو تو همین تالار میزارم ..... به امید خدا
با تشکر
با سلام
من روز مصاحبه با فرم مالیاتی 1120 رفتم سفارت تازه فرمه مربوط به سال 2008 بود و بدون هیچ سوال و جوابی فرم رو ازم قبول کردن .لازم به ذکره فرم های مالیاتی تعدادشون خیلی بیشتر از اینهائیست که ما میشناسیم و فکر میکنم بهترین حالت برای کسائی که اسپانسر دارن اینه که فرم I-134 رو به همراه راهنمای اون برای اسپانسرتون میل کنید و توی فرم چون قابل پرکردنه fillable قسمتی رو که مربوط به خودتونه مثل اسم و تاریخ تولد و اسم همسر و بچه و ... رو خودتون پرکنید و قسمتی رو که مربوط به اسپانسرتون میشه رو خالی بزارید تا اون پر کنه و بعد پرینت بگیره و امضا کنه ... اینجوری دیگه اشتباهی نمیشه..ضمنأ توی راهنمای فرم I-134 به طور کامل نوشته چه مدارک مالی رو اسپانسر باید ارائه کنه به خاطر همین خیلی خودتونو به دردسر ندازید ... کسی که قبول کرده اسپانسرتون بشه حتمأ یه ذره وقت میزاره که راهنما رو بخونه !!! بعدأ هم که فرستاد فقط یه چک مجدد بکنید
چیزی رو فراموش نکرده باشه ... خیلی هم سخت نمیگیرن بخدا
به امید موفقیت همه دوستان

تشکر کنندگان: بنيتا ، sanaz2010
با سلام، آيا Sponsor بايد دو فرم I-134 را جداگانه براي زن و شوهر تكميل نمايد؟
شماره کیس:***2010AS00023
تاریخ دریافت نامه قبولی: June 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: July 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: June 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: July 2010
تاریخ مصاحبه: August 25, 2010
تاریخ دریافت کلیرنس:13 September
جمع تقریبی هزینه ها:نه ميليون براي دو نفر و دو بار سفر به تركيه
تشکر کنندگان:
(2010-06-14 ساعت 14:59)Taraneh نوشته:  با سلام، آيا Sponsor بايد دو فرم I-134 را جداگانه براي زن و شوهر تكميل نمايد؟

ظاهرأ ترکیه با ابوظبی فرق میکنه توی نامه دوم ابوظبی و در بالای قسمتی که لیست مدارک رو خواسته نوشته بود مدارک زیر رو برای هر متقاضی به صورت جداگانه تهیه کنید که معنیش اینه که باید به تعداد افراد خانواده فرم I-134 تهیه کرد .
منهم 2 تا فرم داشتم(برای خودم و همسرم) که اسپانسرمون برامون فرستاده بود ولی از روی عمد تنها یکیشو که مربوط به خودم بود و البته اسم همسر و بچه ام هم توش نوشته شده بود رو ارائه دادم و اون هم هیچی نگفت .
البته من فکر میکنم این لیست مدارک مربوط به صدور ویزای مهاجرتی باشه و تنها مختص به ویزای مهاجرتی لاتاری نیست و در مورد لاتاری چون متقاضی یک نفره و بقیه خانواده به تبعیت از اون ویزا ویگیرن خیلی از مدارکش یک نسخه کفایت میکنه از جمله همین فرم I-134 چون اگه واقعأ کل مدارک رو برای همه اعضاء خانواده میخواستن بالطبع مدارک تحصیلی رو هم برای همه میخواستن .
در هر صورت فکر کنم خیلی سلیقه ای عمل میکنن ولی نهایت مدارکی که ازتون میخوان همون هائیست که توی نامه دوم نوشته .. کمتر میخوان که بیشتر نمیخوان
با آرزوی موفقیت

تشکر کنندگان: sam_hash ، Taraneh ، بنيتا
اگه کسی نتونست اسپانسر پیدا کنه مدارک بانکی یا ملکی تو ایران ارزش داره چقدر تو سفارت پول میگرن؟
I have a dream
حالا!!!
تشکر کنندگان:
سلام گرم به همه...
یه سواله که استرس زیادی بم داده اینه که درآمد اسپانسرم باید چقدر باشه ؟اسپانسرم برای مالیات کم دادن زده 36000 دلار و 19000 هم توی حساب بانکی خانواده اسپانسر 4 نفر منم 1 نفرم.به نظرتون کافیه؟؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
دوستان من کارنت شدم آیا کسی میدونه اسپانسر کی باید مدارک را به سفارتم بفرسته؟
Cool
شماره کیس:2010AS27000
دریافت نامه قبولی:July 2009
ارسال نامه اول:July 11,2009
مصاحبه: آنکارا
کارنت شدن:June 10,2010
مصاحبه:Aug 26
كليرنس:20 Sep
ويزا:Sep 24
Big Grinورود به امریکاBig Grines 1Big Grin
گرین کارت:2 ماه بعد
سوشالBig Grines 15