کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2010-10-09 ساعت 10:48)bbboys1981 نوشته:  دوستان گل کسی میدونه برای رفتن به ترکیه باید ویزای خاصی اخذ کرد یا نه؟من خودم بلیط گرفتم و هتلم خودم رزرو کردم.ولی یه ادم بی انصافی بهم گفته جدیدا واسه ترکیه باید ویزا گرفت.این درسته؟

دوست عزیز؛ویزا لازم نداری.ضمنا" اگر اطلاعاتتون در تایپیک: جدول برندگان 2011 در یک نگاه کامل نیست زحمت بکشید کاملش بکنید.مرسی

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: User ، bbboys1981
سلام.
بچه ها هتل ددمان استخر داره که بشه تو این فصل استفاده کرد یا نه؟
اگه آرهT فرقی نداره قسمت A هتل باشی یا B

اصلا کسی می دونه فرق A و B تو چیه؟

بچه ها واسه Nov کسی هست مصاحبه داشته باشه که جور کنیم با هم بریم؟
مصاحبه ما سه شنبه 18 آبان هستش.
اگه کسی هست پیام بده تا هماهنگ شیم Smile
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان:
(2010-10-09 ساعت 14:09)javidk نوشته:  سلام.
بچه ها هتل ددمان استخر داره که بشه تو این فصل استفاده کرد یا نه؟
اگه آرهT فرقی نداره قسمت A هتل باشی یا B

اصلا کسی می دونه فرق A و B تو چیه؟

بچه ها واسه Nov کسی هست مصاحبه داشته باشه که جور کنیم با هم بریم؟
مصاحبه ما سه شنبه 18 آبان هستش.
اگه کسی هست پیام بده تا هماهنگ شیم Smile

دوست عزیز هتل ددمان هتل خوبیه یه استخر کوچیک داره منتهی برا شنا کردن نیست بلکه به قول مسولش برا ریلکسیشن هستش.
فرق بلوک aوb اینه که بلوکa نسبت به بلوکb تمییزتر وشیکتر و اینکه قیمتش هم باالطبع یه کم گرونتره .همین.

معبودا !
به بزرگی آنچه داده ای آگاهم کن تا کوجکی آنچه ندارم ناآرامم نکند.
تشکر کنندگان: javidk ، rayan.s ، saeed53 ، kaveh1979
دوستان سلام
من حدودا 2 تا 15 روز رو در انکارا گذروندم 3 تا هتل رو تست کردم و 1 شب رو هم خونه اجاره کردیم که خیلی رازی بودم در هر صورت طی کردن این پروسه برای همه راحت مخصوصا با اطلاعاتی که دوستان در اختیار هم قرار میدن
ذر صورتی که میخواین سفر بی استرسی داشته باشین و از گرفتن وقت دکتر و ترانسفر فرودگاه و رزرو هتل و بلیط پرواز و مراجعه به سفارت رو به صورت یه پکیج داشته باشین لطفا با من تماس بگیرین تا شخص مناسبی رو به شما معرفی کنم تا گرفتار اژانسهای کلاهبردار داخل ایران نشین
البته من مشکلات این اژانسهای هواپیمایی رو در میتینگ توضیح خواهم داد
تشکر کنندگان:
من هم موافقم اگه دوستان سعی کنن با کمک همدیگه گرفتار کلاه بردار ها نشین خیلی خوب می شه
تشکر کنندگان:
با سلام به دوستان
کسی میدونه بلیط وان به آنکارا رو همون روزی که میرسیم وان میشه خرید یا نه؟کسی هست که 3 نوامبر مصاحبه داشته باشه؟
تشکر کنندگان:
(2010-09-29 ساعت 17:20)shaan نوشته:  هتل سگمان به نسبت قیمتش خوبه ولی هتل ددمان با توجه به اقامت 10 روزه من در آنجا نسبت به قیمتش خیلی خوب نیست ولی به سفارت نزدیکه واینترنت مجانی هم داره ولی یک هتل دیگه هست به اسم alba که 4ستاره است ولی خیلی از هتل ددمان 5ستاره تمیزتره ولی کمی به سفارت دورتره ولی به نظر من عالیه و spa هم داره .اینهم ادرس و تلفنش :
Kocatepe Mh., Yüksel Cd 19, 06000 Ankara, Turkey
‎+90 312 419 1020 ‎
سلام
اگر قيمت هتل Alba را هم داريد لطفا بنويسيد.
متشكرم

(2010-09-29 ساعت 21:34)shaan نوشته:  1-هتل بیوک ارشان (3ستاره)محاسن:ارزان بودن. نزدیکی به سفارت. نزدیکی به امکانات شهری .اینترنت مجانی.معایب:نداشتن سیستم گرمایش و سرمایش مناسب. اتاقهای کوچک و بد بو و در مجموع یک هتل قدیمی و نخ نما با بدترین صبحانه ممکن.
2-هتل ددمان(5ستاره) محاسن:اتاقهای بزرگ و نسبتا مجهز .اینترنت مجانی .لابی نسبتا خوب .سالن ورزشی و سونا .نزدیکی به بلوار آتاتورک و سفارت و صبحانه مفصل.معایب:بالانس نبودن قیمت نسبت به امکانات. شلوغ بودن بیش از حد به علت برگذاری مداوم همایش ها و عروسی های مختلف در تالار های هتل.
3-هتل سگمان(4ستاره) محاسن :به سفارت از ددمان نزدیک تر است. نسبت به بهای پرداختی امکانات توجیه پذیرتری دارد.معایب:قدیمی تر بودن نسبت به ددمان و لابی نسباتا کوچک.
4-هتل(4ستاره)ALBA محاسن:نزدیکی به مرکز پر جنب و جوش شهر .داشتن سالن spa لابی مجهز. صبحانه عالی و ساختار عالی هتل در مجموع که حتی با وجود4ستاره بودن از هتل 5ستاره ددمان نیز بهتر است و البته دور از دسترس دلال های مفتخور و کلک بازی مثل تهران تراول است.معایب:نسبت به هتل های فوق کمی از سفارت دورتر است(حدود 10دقیقه).

سلام
متشكر از راهنمائي خوبتون.
چطور مي تونم هتل alba را رزرو كنم؟
متشكرم

درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان:
(2010-10-05 ساعت 18:25)behzadb57 نوشته:  سلام به دوستاني كه آنكارا رو انتخاب كردن
به نظر من كار بسيار خوبي كردين
راستش كلا در آنكارا سفارت بهتر از ابوظبي هستند - كليرنس 2010
من دو بار به آنكارا رفتم يه بار تور يه بدون تور
راستش تور كمك چنداني بهتون نمي‌كنه شايد اگه كمي اطلاعات داشته باشيد نيازي به تور نيست
البته براي انجام كارهاي اونجا اصلا نيازي به تور نيست اينو حتما مد نظرتون باشه
راستي اگه با تور برين آنكارا ليدرتونو فقط زمانيكه از فرودگاه به هتل مي‌بره و برگشتش هم همينطور و فقط موقع آوردن بردن مسافرا توي هتل پيداشون مي‌شه
بليط هواپيما رو اگه زودتر اقدام كنين مي‌تونين رو قيمت پايين بگيرين از فرودگاه اتوبوس داره براي ميدون قزل‌آي نزديك سفارت و هتلهاي نزديك اون. مي تونين با ليدرهايي كه مي‌ان دنبال مسافراشون بيان به هر هتلي كه مي‌خواين البته معمولا هم قيمت تاكسيها حساب مي‌كنن قبلش باهاشون در مورد كرايه صحبت كنين راستي توي آنكارا نسبتاً قيمت تاكسي بالاست (قيمت بنزين معمولي 3.05 لير و سوپر 3.7 لير)
بعضي از هتلها براي ايرانيها قيمت مناسب دارن مثل ارگن (ergen) ازيلهان و ددمان و بيوك آرشام و. . . همگي نزديك به همند و كمتر از 5 دقيقه پياده راهه
ددمان بهترينشه كه 5 ستارست و قيمتش هر شب يك تخته 200يورو دو تخته 250يورو
نترسين اين قيمت به قولي آزادشه براي ايرانيها تعاوني داره حدوداً دو تخته شبي 85-90دلار بلوك B و 110 دلار بلوك A
بقيه هتلها براي ايرانيها تقريبا نصف قيمته و يك تخته‌هاش بين 30 تا 40 دلار و دو تخته‌هاش بين 50 تا 60 دلار
اين هتلها فقط صبحانه سرو مي‌كنن و معمولا به صورت سلف سرويسيه ولي ددمان مفصلترين صبحونه داره بقيه توي يه رنجن
در ضمن ددمان سونا و استخر رايگان هم داره كه بقيه ندارن راستي ددمان اجازه آوردن غذا از بيرون به داخلو نمي‌ده و اين خودش يه معضله بايد نبينن يا بيرون غذا بخورين يا از غذاي هتل كه چندين برابر قيمت استفاده كنين
من سري اول كه با تور رفتم رفتم يه هفته ددمان با نفري 650 هزار تومن (دلار 1050 تومن بود)
ولي سري دوم رفتم اوزيلهان يه شب بودم از محيطش خوشم نيومد 10 شب ارگن بودم زياد تفاوت نداره ولي اونجا بهتر بود فضاي سبز ورودي هتل كه كلي ميز صندلي چينده بودن و ميشستيم با برو بچ ايروني گپ مي‌زديم و . . . البته اين فضا غير لابيش بود اوزيلها فقط لابي داشت و بسيار كوچك
رفتار پرسنل ارگن خيلي محترمانه بود و سرويسهاي بيشتري هم داشت مثل آبجوش رايگان و آبسرد كن كه توي آنكارا جز توي سفارت جاي ديگه من نديدم
توي اتاقاش پنكه داشت كه اگه توي ازيلهان سيستم ايركانديشن مي‌خواستي بايستي 70 دلار مي‌دادي البته كولر گازي
توي همه هتلها پر ايرانيه و كمتر احساس دلتنگي مي‌كنين
توي مطب دكتر هم چند تا ليدر از دكتر پول مي‌گيرن كار مسافرا رو راه مي‌ندازن ارتباط با منشيها و . . .
جلوي درب سفارت هم از آزانسها هستند و اگه كسي راهنمايي خواست كمك مي‌كنن
پس نگران نباشيد ايشالاه همه ويزا بگيرين
سلام
لطفا ميشه هتل ازيلهان و ارگن را از لحاظ تميزي و امكانات و اينكه براي مسافرت خانوادگي كدام بهتر است مقايسه نموده و برامون توضيح بدين؟

با تشكر
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
تشکر کنندگان:
(2010-10-11 ساعت 02:02)success نوشته:  
(2010-10-05 ساعت 18:25)behzadb57 نوشته:  سلام به دوستاني كه آنكارا رو انتخاب كردن
به نظر من كار بسيار خوبي كردين
راستش كلا در آنكارا سفارت بهتر از ابوظبي هستند - كليرنس 2010
من دو بار به آنكارا رفتم يه بار تور يه بدون تور
راستش تور كمك چنداني بهتون نمي‌كنه شايد اگه كمي اطلاعات داشته باشيد نيازي به تور نيست
البته براي انجام كارهاي اونجا اصلا نيازي به تور نيست اينو حتما مد نظرتون باشه
راستي اگه با تور برين آنكارا ليدرتونو فقط زمانيكه از فرودگاه به هتل مي‌بره و برگشتش هم همينطور و فقط موقع آوردن بردن مسافرا توي هتل پيداشون مي‌شه
بليط هواپيما رو اگه زودتر اقدام كنين مي‌تونين رو قيمت پايين بگيرين از فرودگاه اتوبوس داره براي ميدون قزل‌آي نزديك سفارت و هتلهاي نزديك اون. مي تونين با ليدرهايي كه مي‌ان دنبال مسافراشون بيان به هر هتلي كه مي‌خواين البته معمولا هم قيمت تاكسيها حساب مي‌كنن قبلش باهاشون در مورد كرايه صحبت كنين راستي توي آنكارا نسبتاً قيمت تاكسي بالاست (قيمت بنزين معمولي 3.05 لير و سوپر 3.7 لير)
بعضي از هتلها براي ايرانيها قيمت مناسب دارن مثل ارگن (ergen) ازيلهان و ددمان و بيوك آرشام و. . . همگي نزديك به همند و كمتر از 5 دقيقه پياده راهه
ددمان بهترينشه كه 5 ستارست و قيمتش هر شب يك تخته 200يورو دو تخته 250يورو
نترسين اين قيمت به قولي آزادشه براي ايرانيها تعاوني داره حدوداً دو تخته شبي 85-90دلار بلوك B و 110 دلار بلوك A
بقيه هتلها براي ايرانيها تقريبا نصف قيمته و يك تخته‌هاش بين 30 تا 40 دلار و دو تخته‌هاش بين 50 تا 60 دلار
اين هتلها فقط صبحانه سرو مي‌كنن و معمولا به صورت سلف سرويسيه ولي ددمان مفصلترين صبحونه داره بقيه توي يه رنجن
در ضمن ددمان سونا و استخر رايگان هم داره كه بقيه ندارن راستي ددمان اجازه آوردن غذا از بيرون به داخلو نمي‌ده و اين خودش يه معضله بايد نبينن يا بيرون غذا بخورين يا از غذاي هتل كه چندين برابر قيمت استفاده كنين
من سري اول كه با تور رفتم رفتم يه هفته ددمان با نفري 650 هزار تومن (دلار 1050 تومن بود)
ولي سري دوم رفتم اوزيلهان يه شب بودم از محيطش خوشم نيومد 10 شب ارگن بودم زياد تفاوت نداره ولي اونجا بهتر بود فضاي سبز ورودي هتل كه كلي ميز صندلي چينده بودن و ميشستيم با برو بچ ايروني گپ مي‌زديم و . . . البته اين فضا غير لابيش بود اوزيلها فقط لابي داشت و بسيار كوچك
رفتار پرسنل ارگن خيلي محترمانه بود و سرويسهاي بيشتري هم داشت مثل آبجوش رايگان و آبسرد كن كه توي آنكارا جز توي سفارت جاي ديگه من نديدم
توي اتاقاش پنكه داشت كه اگه توي ازيلهان سيستم ايركانديشن مي‌خواستي بايستي 70 دلار مي‌دادي البته كولر گازي
توي همه هتلها پر ايرانيه و كمتر احساس دلتنگي مي‌كنين
توي مطب دكتر هم چند تا ليدر از دكتر پول مي‌گيرن كار مسافرا رو راه مي‌ندازن ارتباط با منشيها و . . .
جلوي درب سفارت هم از آزانسها هستند و اگه كسي راهنمايي خواست كمك مي‌كنن
پس نگران نباشيد ايشالاه همه ويزا بگيرين
سلام
لطفا ميشه هتل ازيلهان و ارگن را از لحاظ تميزي و امكانات و اينكه براي مسافرت خانوادگي كدام بهتر است مقايسه نموده و برامون توضيح بدين؟

با تشكر
تا اونجایی که من میدونم و تا همین هفتۀ گذشته هتل ددمان 4ستاره بود.
از دید من به طور کل ، هتل های سه ستاره در آنکارا برای اقامت بیش از دو شب مناسب نیستند.
همانطور که در سفرنامه ام هم اشاره کردم همان شب اول اقامت ما هم که بالاجبار در هتل سه ستارۀ الیت بود ، باعث پشیمانیست.
هتل های ددمان ، سورملی و ریکسوس به نظر من مناسب ترین ها هستند.
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
تشکر کنندگان: success
من دفعه پیش ددمان بلوک ب بودم
این دفعه میخواستم اگه بشه برم الیت (البته این بار تنها هستم و 1هفته هم میمانم)
حالا چند تا سوال:
1.الیت هم مثل ددمان اینترنت رایگان بیسیم داره؟
2.فاصله اش تا سفارت نسبت به ددمان کمتره یا بیشتر؟
3.واقعا اینقدر که دوستمون تو پست قبلی گفتن بد بوده نسبت به ددمان؟

تشکر کنندگان:
(2010-10-11 ساعت 02:32)megaholding نوشته:  من دفعه پیش ددمان بلوک ب بودم
این دفعه میخواستم اگه بشه برم الیت (البته این بار تنها هستم و 1هفته هم میمانم)
حالا چند تا سوال:
1.الیت هم مثل ددمان اینترنت رایگان بیسیم داره؟
2.فاصله اش تا سفارت نسبت به ددمان کمتره یا بیشتر؟
3.واقعا اینقدر که دوستمون تو پست قبلی گفتن بد بوده نسبت به ددمان؟

1. اینترنت بی سیم رایگان دارد.
2. پیاده تا سفارت 15 دقیقه راه داره.
3. همونطور که نوشتم ، از دید من اینگونه بوده. هنوز هم بر این عقیده ام که هتل های 3 ستاره آنکارا ( که به قول تور لیدرها ، الیت جزو برترین آنهاست ) برای اقامت بیش از دو شب مناسب نیست.
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
تشکر کنندگان:
(2010-10-11 ساعت 01:00)peyman74 نوشته:  با سلام به دوستان
کسی میدونه بلیط وان به آنکارا رو همون روزی که میرسیم وان میشه خرید یا نه؟کسی هست که 3 نوامبر مصاحبه داشته باشه؟
سلام
ما یکبار از همین طریق یعنی وان رفتیم آنکارا ولی بلیط رو از قبل از ایران رزرو کردیم.برای برگشت از آنکارا به وان هم بلیط رو از ایران رزرو کرده بودیم.ولی تو فرودگاه آنکارا وقتی خواستیم پرواز یک ساعت جلوتر از پرواز خودمون رو بگیریم دیگه نداشت.به همین خاطر فکر می کنم اگه شما هم از ایران بگیرید بهتر باشه.آژانس ترکیش تو ولیعصر تهران گرون میده،ولی این آژانس تو ارومیه همون قیمت واقعی بلیط رو میگه.شمارش هم اینه.بلیط رو براتون فکس یا ایمیل می کنه.
04412366666

شماره کیس:2010AS00021XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: May,28,2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: jul,16,2009
تاریخ کارنت شدن کیس :
تاریخ دریافت نامه دوم: May,17,2010
تاریخ مصاحبه: July,15,2010
تاریخ دریافت کلیرنس: یکیمون 35 روز-یکیمون 67 روز
تشکر کنندگان: rayan.s ، peyman74
سلام بر دوستان
من هتل هیلتون رو گرفته بودم.یکی از دوستان که خیلی محبت داشت گفت که اگه میتونی rixos رو بگیر.من هم گرفتم.حالا میخواهم بدونم کسی جدیدا" اونجا بوده؟ هتل خوبیه؟
امکانات و وضعیت هتل در چه شرایطی است؟
ممنون میشم از دوستان که راهنمایی کنن.
تشکر کنندگان:
(2010-10-10 ساعت 20:42)saeed53 نوشته:  دوستان سلام
من حدودا 2 تا 15 روز رو در انکارا گذروندم 3 تا هتل رو تست کردم و 1 شب رو هم خونه اجاره کردیم که خیلی رازی بودم در هر صورت طی کردن این پروسه برای همه راحت مخصوصا با اطلاعاتی که دوستان در اختیار هم قرار میدن
ذر صورتی که میخواین سفر بی استرسی داشته باشین و از گرفتن وقت دکتر و ترانسفر فرودگاه و رزرو هتل و بلیط پرواز و مراجعه به سفارت رو به صورت یه پکیج داشته باشین لطفا با من تماس بگیرین تا شخص مناسبی رو به شما معرفی کنم تا گرفتار اژانسهای کلاهبردار داخل ایران نشین
البته من مشکلات این اژانسهای هواپیمایی رو در میتینگ توضیح خواهم داد

دوستان منم واسه گرفتن تور همین مشکلاتو داشتم و هر آژانس یه قیمت میداد.اکثر دوستان 2010 آژانس جزیره بهشت رو معرفی میکردن که قیمت بالا میده.من بعد از کلی گشتن از آژانس ساحل گشت تور گرفتم که قیمتش از جزیره بهشت 30 هزار تومن ارزونتر بود.شماره تلفنش اینه:88405700 .من هتل بویوک ارشان رفتم و در کل راضی نبودم.بهترین هتلی که به دوستان توصیه میکنم هتل Best هست که 4 ستاره هست و روبروی سفارت آمریکا.
در ضمن به همه دوستان که میبینید بگید لازم نیست به کسی پول بدن تا کارای مدیکال یا سفارت رو واسشون انجام بده.روز مدیکال من یه آقایی دیدیم که چند نفر همراهش ودن و از هر کدوم 100 دلار گرفته بود تا کاراشونو انجام بده در حالی که اصلا کار سختی نیست پروسه مدیکال.به هر حال هموطنان خودمون دارن سر ما رو کلاه میزارن.از طرفی گاهی جلوی سفارت یا هتل و توی مطب دکتر کسانی پیدا میشن که فاز منفی میدن و بهتره باهاشون هم کلام نشید.دوستان هر کسی سوالی داره پیغام خصوصی بده من راهنماییش میکنم.موفق باشید Smile
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

تشکر کنندگان: frozen mind ، satusa ، babak2010
(2010-10-11 ساعت 14:13)DLT نوشته:  سلام بر دوستان
من هتل هیلتون رو گرفته بودم.یکی از دوستان که خیلی محبت داشت گفت که اگه میتونی rixos رو بگیر.من هم گرفتم.حالا میخواهم بدونم کسی جدیدا" اونجا بوده؟ هتل خوبیه؟
امکانات و وضعیت هتل در چه شرایطی است؟
ممنون میشم از دوستان که راهنمایی کنن.

هتل ریکسوس بهترین هتل آنکاراست و زمانی که ما واسه مصاحبه اونجا بودیم یکی از دوستان اون هتل بود.خیلی از امکاناتش تعریف میکرد.روبروی سفارته و ظاهرش هم خیلی خوبه Smile
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان