کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
(2011-09-06 ساعت 15:15)nahid.t نوشته:  سلام امروز ما مصاحبه داشتیم خیلی ها به خاطره اینکه تعطیلات خورده بود مصاحبشون افتاد به جمعه ما آخراین نفر بودیم مصاحبه شدیم من و بچه ها ویزا گرفتیم و لی همسرم برگه ابی گرفت ما همگی نارا حت شد یم حالمون گرفتست ولی از ۵ نفریا خانواده مصاحبه شونده که من دیدم ۲ نفر برگه ابی گرفتند همسره من و یکی دیگه دوستان فکر کنم اگه مثله همسر من سربازی سپاه نداشته باشد ویزا یک ضرب بگیرید مصاحبه مثله مصاحبه های دیگه بود به انهایی که کار دولتی نداشتند ومشکله سربازی سپاه نداشتند ویزا یک ضرب دادند

تبريك فراوان آيا شما برنده اصلي بوديد.؟
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: آمریکا
با عرض سلام خدمت همه همسفران .چند نکته به نظرم مهم رسید که باید برای دوستانی که مصاحبه در آنکارا دارن عرض کنم:
1 . حتما مدارک رو با خودتون به داخل هواپیما ببرید که اگه به هردلیلی چمدانها با پرواز شما نیومد. مشکلی برای مدیکال و سفارت نداشته باشید.در سفر ما برای خیلی از ذوستان این مشکل پیش اومد.
2.به نظر من آفیسر تنها وظیفش چک کردن اطلاعاتی هست که قبلا شما ارسال کردید. پس هیچ نگرانی از مصاحبه نداشته باشید. و همه مراحل مصاحبه خیلی خوب به پیش خواهد رفت.
3.من از لیدر استفاده کردم که مهمترین مزیتش از بین بردن استرس است. پس بستگی به خودتون داره که بخواهید استفاده کنید یا نه.
4.توی سفر ما شخصی بود که منتظر ups نشد چون بلیط همون روز را داشت و رفت از سفارت گذرنامه و ویزاش رو گرفتولی روی این مسئله نویشه حساب باز کرذ.
5.من از گروه آقای راهواری و همکارانشون راضی بودم و هر قولی که تو تهران داده بودن تو آنکارا انجام دادند.مخصوصا آقا محمد در آنکارا که خیلی پسر با ادبی بود.
به امید گرفتن ویزا همه بچه های ایرانی.
تشکر کنندگان: gadfly ، masoudeses ، maaref ، یاشار و ماری ، tata63
(2011-09-06 ساعت 15:35)HOMAYON53 نوشته:  
(2011-09-06 ساعت 15:15)nahid.t نوشته:  سلام امروز ما مصاحبه داشتیم خیلی ها به خاطره اینکه تعطیلات خورده بود مصاحبشون افتاد به جمعه ما آخراین نفر بودیم مصاحبه شدیم من و بچه ها ویزا گرفتیم و لی همسرم برگه ابی گرفت ما همگی نارا حت شد یم حالمون گرفتست ولی از ۵ نفریا خانواده مصاحبه شونده که من دیدم ۲ نفر برگه ابی گرفتند همسره من و یکی دیگه دوستان فکر کنم اگه مثله همسر من سربازی سپاه نداشته باشد ویزا یک ضرب بگیرید مصاحبه مثله مصاحبه های دیگه بود به انهایی که کار دولتی نداشتند ومشکله سربازی سپاه نداشتند ویزا یک ضرب دادند

تبريك فراوان آيا شما برنده اصلي بوديد.؟

سلام بله من برنده اصلی بودم در ضمن دوستان برای استفاده از پارک میتونید همونطور که دوستان قبلی گفتند از سرویس رایگان داره میدان کیزیلای پشت پارک خیابان کومرولا ساعت ۱۰-۱۱-۱۲ ماشین ها رایگان میبره در ضمن پارک اولوس ساعت ۹ شب رقص نور همراه با موزیک خیلی زیبا داره اگر مثله ما ۴ نفرید صرف با تاکسی هاست از کیزیلای ۷ لیر تا آنجا میبرند البته مترو و اتوبوس هم داره بقیه نکات همون که دوستان قبلی گفتند من از همه شون ممنونم سفر نامه ها خیلی بدردم خورد حتما مطاله کنید و دیگه اینکه هوا خیلی خوبه فقت برای استخربچه ها به نظره من سرده اگر اشکال املایی دارم ببخشید از سایته فارسی نویس استفاده کردم
تشکر کنندگان: gadfly ، maaref ، sasan_rock ، talent ، tata63
سلام .ما امروزمصاحبه داشتیم .من ودخترم ویزاگرفتیم ولی شوهرم برگ ابی گرفت.بازهم انتظار.نمی دونم این چه حکمتی هست توی پروسه لاتاری که همش انتظار وبس Sad
سلام به همه عزیزان،دوستای خوبم در مهاجرسرا،من مهاجرسرا رو با هیچ سایتی عوض نمیکنم. مثلا در مقایسه با ف.ی.س لوک،با اینکه اینجا غیر از 2-3نفر از دوستان افتخار آشنایی با بقیه دوستان رو از نزدیک نداشتم و تو ف.ی.س کوک همه دوستام هستن،شاید ماهی 1-2 بار برم ف.ی.س کوک،اونم با اکراه،اما هر زمان on میشم امکان نداره یه سر به مهاجرسرا نزنم.احتمالا همه اعضای مهاجرسرا همینطور هستن.خدا خیرش بده بانی مهاجرسرارو.
بگذریم،من دیروز رفتم مصاحبه و برگه سفید گرفتم و الان منتظر پاسپورتم.sinswimer عزیز گفتن خلاصه ای از قسمت مصاحبرو بنویسم منم اومدم انجام وظیفه کنم.البته ایشالا در اولین فرصت سفرناممو به طور کامل مینویسم.
خلاصه قسمت مصاحبه:
من قبل از رفتن مصاحبه،از همون موقع که با مهاجرسرا آشنا شدم و چند و چوند قضیه دستم اومد،واقعا منتظر ویزای یکضرب بودم و انتظار چیزی غیر از این رو نداشتم،فقط و فقط تنها نگرانیم این بود که بعد از برنده شدن پاسپورتم رو عوض کرده بودم و اسپل حروف فامیلم در پاسپورت جدیدم با پاسپورت قدیمیم که ثبت نام و فرم های اولیه رو با اون پر کرده بودم،یک حرف تفاوت داشت.تو پاسپورت جدیدم یک حرف کم شده بود،واسه همین کلی استرس الکی داشتم که از موقعی که کل سفرنامه های 2010 رو با تراکتور شخم زدم و چند مورد مشابه خوندم که مشکلی واسشون پیش نیومده،یک کمی استرسم کم شد.
صبح روز مصاحبه از موقع رفتن به سفارت تا وارد سالن اصلی شدن نکته خاصی نداشت،دوستان با جزئیات زحمت کشیدن قبلا گفتن.مراحل انگشت نگاری و پرداخت پول و.../انتظار تا زمان مصاحبه/شمارم اعلام شد رفتم به باجه،فارسی انتخاب کرده بودم/گفت قسم رو بعد من تکرار کن،گفتم فقط یک مورد هست،مورد اسپل رو گفتم،گفت مشکلی نیست،قسمو تکرار کردم،فرمو داد امضا کردم و شروع کرد به تایپ کردن با کامپیوتر و اصلا نگام نمیکرد،همون طوری که تایپ میکرد همون چیزایی که تو فرمها n بار نوشته بودمو 2باره پرسید:1.شغل شما چیه؟ دانشجو هستم.2.کدوم دانشگاه؟3.چه رشته ای؟4.سربازی رفتی؟خیر،معاف شدم. چه طوری؟جواب. درخواست ویزای مهاجرتی شما پذیرفته شده تبریک میگم...............
اسپانسر نداشتم،2تا حساب بانکی داشتم :1ریالی و1ارزی که موجودی حساب رو با ترجمه ها 15 روز قبل فرستاده بودم. ریالی 100 میلیون ت،ارزی 10هزار دلار. هیچ صحبتی از اسپانسر نکرد.//چیزی که من فهمیدم قبل از مصاحبه در حد 98% مشخص شده که تکلیف چیه.(سفید یا آبی) اون روز قبل از من یک آقای جوانی هم تنها بودن که یکضرب گرفتن،من چون به باجه نزدیک بودم مصاحبه ایشونو شنیدم،ایشون سربازیشونو خریده بودن و در مورد شغلشون سوال کرد که ایشون توضیح دادن،آفیسر تاکید میکرد دولتی یا خصوصی،ایشون هم خیلی خوب و مسلط توضیح کامل دادن که خصوصی هست.
به زودی سفر نامه کامل رو می نویسم. با تشکر فراوان از همه عزیزان.Smile

دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
(2011-08-29 ساعت 21:30)mehrnoosh نوشته:  دوستان کسی از شما اینجا هست که تاریخ مصاحبه اش 13sepدر آنکارا باشه؟اگر کسی هست لطفا پیام بده...........

--------------------------------------------------------------------------------
من 12 SEP آنکارا هستم برای ویزا
شماره کیس:2011AS00030XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: خرداد 89
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرمهای سری اول:13 July
کارنت شدن کیس:May 2011
دریافت نامه دوم:20 June
مصاحبه:July 12
دریافت کلیرنس:7 سپتامبر
دریافت ویزا:13 سپتامبر
تشکر کنندگان:
(2011-09-08 ساعت 16:18)zerogalaxy نوشته:  
(2011-08-29 ساعت 21:30)mehrnoosh نوشته:  دوستان کسی از شما اینجا هست که تاریخ مصاحبه اش 13sepدر آنکارا باشه؟اگر کسی هست لطفا پیام بده...........

--------------------------------------------------------------------------------
منم به امید خدا اگه پولم جور بشه همین تاریخ 13 یا14 سپتامبر برای گرفتن ویزا آنکارا خواهم بود...البته با اتوبوس میرم
شماره کیس: 2011AS00033xxx
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان:
سلام راستش انقدر سفرنامه ها كامل بود و به درد من خورد كه من ديگه مطلب تازه اي ندارم بنويسم جز تشكر بي نهايت از همه دوستان به خاطر مطالب ريزو درشتي كه در سفر نامه ها به دردم خورد از واكسن و مديكال و مصاحبه ، مراكز خريد و رستورانها تامركز تفريحي و اسنفاده از وسايل حمل و نقل چند نكته هم كه به ذهنم رسيد در تاپيك هاي بالا گفتم در ضمن در مورد واكسن ها هم بايد بگم واكسن مننژيت لازم نيست ولي واكسن انفولانزا را در تاريخش دقت كنيد چون تاريخ من مال 24 جون بود قبول نكرد ودوباره زدواينكه ما بليط برگشت براي يكشنبه داشتيم و از انجايي كه همسرم از نظر شرايط كاري مشكل ذاشت خيلي سعي كرد تا روز چهارشنبه برگرديم تا ساعت 5/6 جلوي سفارت منتظر گرفتن پاس ها شد من ساعت هفت و نيم سايت upsرا چك كردم ديدم تحويلش شده معطل نكرد به عباس اقا كه جلوي سفارت ديده بودش زنگ زد اونهم نامردي نكرد حسابي كيسه دوخت260 لير گرفت مارا برد انجا ساعت 5/9 شب بود تا 10 شب پاسها و پاكت زرد را تحويل گرفتيم بعد مارا برد فرودگاه البته فكر كنم عباس اقا كلا دوبله حساب كرد و انجا 5/1 ساعت مونده بود به پرواز تازه بليط ها را عوض كرديم و ايران اير به اسم تغيير كلاس پرواز از ما200 ذلار گرفت تا بليط جديد صادر كرد خلاصه با پرواز 12 شب به وقت انكارا برگشتيم و حالا منتظر كليير شدن همسرم هستيم نكته جديد ديگه اي ندارم دوستان اگر سوال خاصي دارند در خدمتم واز همه شما متشكرم
تشکر کنندگان: آمریکا ، sinswimer ، masoudeses ، tata63 ، baz4baz ، Sooshians
(2011-09-07 ساعت 19:30)baz4baz نوشته:  سلام .ما امروزمصاحبه داشتیم .من ودخترم ویزاگرفتیم ولی شوهرم برگ ابی گرفت.بازهم انتظار.نمی دونم این چه حکمتی هست توی پروسه لاتاری که همش انتظار وبس Sad
سلام ، خیلی خیلی تبریک میگم . میشه برای تجربه سایر دوستان توضیح بدین که چرا همسر شما برگه آبی گرفت ؟

(2011-09-08 ساعت 17:25)Donkey chance نوشته:  
(2011-09-08 ساعت 16:18)zerogalaxy نوشته:  

منم به امید خدا اگه پولم جور بشه همین تاریخ 13 یا14 سپتامبر برای گرفتن ویزا آنکارا خواهم بود...البته با اتوبوس میرم

توصیه میکنم با اتوبوس مسافرت نکنید به دو دلیل . اول اینکه عوارض خروجش دو برابر از خطوط هواییه و دوم اینکه خسته و کوفته میشید . به امید موفقیت شما .
تشکر کنندگان: tata63
(2011-09-09 ساعت 15:34)nahid.t نوشته:  سلام راستش انقدر سفرنامه ها كامل بود و به درد من خورد كه من ديگه مطلب تازه اي ندارم بنويسم جز تشكر بي نهايت از همه دوستان به خاطر مطالب ريزو درشتي كه در سفر نامه ها به دردم خورد از واكسن و مديكال و مصاحبه ، مراكز خريد و رستورانها تامركز تفريحي و اسنفاده از وسايل حمل و نقل چند نكته هم كه به ذهنم رسيد در تاپيك هاي بالا گفتم در ضمن در مورد واكسن ها هم بايد بگم واكسن مننژيت لازم نيست ولي واكسن انفولانزا را در تاريخش دقت كنيد چون تاريخ من مال 24 جون بود قبول نكرد ودوباره زدواينكه ما بليط برگشت براي يكشنبه داشتيم و از انجايي كه همسرم از نظر شرايط كاري مشكل ذاشت خيلي سعي كرد تا روز چهارشنبه برگرديم تا ساعت 5/6 جلوي سفارت منتظر گرفتن پاس ها شد من ساعت هفت و نيم سايت upsرا چك كردم ديدم تحويلش شده معطل نكرد به عباس اقا كه جلوي سفارت ديده بودش زنگ زد اونهم نامردي نكرد حسابي كيسه دوخت260 لير گرفت مارا برد انجا ساعت 5/9 شب بود تا 10 شب پاسها و پاكت زرد را تحويل گرفتيم بعد مارا برد فرودگاه البته فكر كنم عباس اقا كلا دوبله حساب كرد و انجا 5/1 ساعت مونده بود به پرواز تازه بليط ها را عوض كرديم و ايران اير به اسم تغيير كلاس پرواز از ما200 ذلار گرفت تا بليط جديد صادر كرد خلاصه با پرواز 12 شب به وقت انكارا برگشتيم و حالا منتظر كليير شدن همسرم هستيم نكته جديد ديگه اي ندارم دوستان اگر سوال خاصي دارند در خدمتم واز همه شما متشكرم

تبریک میگم اگر امکان داره توضیح بدین چرا همسرتون به پرسه کلیر رسید و شما ویزا دریافت کردین . در ضمن در مورد واکسن آنفولانزا هم توضیح بدین چون توی روال مدیکالهایی که من خونده بودم نبود .
تشکر کنندگان: tata63
سلام دوستان
من روز دوشنبه صبح 5 سپتامبر با پرواز زاگرس چارتر رفتم استانبول فرودگاه SABIHA( رفت و برگشت با هواپیمای MD به قیمت 490000 تومان) از انحا رفتم ترمینال اتوبوس HAREM ,و با اتوبوس METRO به قیمت 35 لیر که حدود 6 ساعت طول کشید تا رسید آنکارا ترمینال ASTI و از اونجا به کیزیلای می شود با مترو رفت( بلیط رفت و برگشت 3.5 لیر) یا تاکسی.
من هتل king guvenlik بودم که 3 ستاره خوب و حدود 5 دقیقه پیاده تا سفارت بود تلفنی رزرو کردم اتاق سینگل شبی 60 دلار و دابل 80 دلار.
هتل بسیار آرام و مرتب و اتاق بزرگ و با اسپلیت و یک استخر روباز بسیار تمیز وپرسنل مودب ( فقط safety box داخل اتاق نداشت و کلید اتاق کارتی نبود و صبحانه ساده بود) اینترنت وایرلس در طبقات هم بود.خلاصه روز سه شنبه صبح ایرانی های برگه آبی به دست از ساعت 10 صبح آمده بودند جلوی سفارت تا ساعت 1 بعد ازظهر شروع کردند به فرستادن داخل سفارت و بسیار شلوغ بود چون مصاحبه ویزای توریستی ها هم بود. سوال خاصی از من نپرسید ولی ازش درخواست کردم اگر می شه فردا بیام مستقیم ازش پاسپورت را بگیرم که قبول نکرد. خلاصه روز بعد ساعت 4 بعد از ظهر نزدیک 10 نفر ایرانی جلوی سفارت بودیم که اگر بشه همانجا پاس را بگیریم . مامور ترک سفارت برگه های ups همه را گرفت و رفت چک کرد و برگشت و گفت هیچکدام آماده نیست و هیچ پاسپورتی ویزا نخورده و ما هم بالاجبار رفتیم در حالیکه فردا صبح که ups را چک کردم دیدم همون 4 شنبه ساعت 4:30 تحویل ups شده بوده حالا چرا راستش را نگفت نمی دانم!
البته برای کسانی که همان شب پرواز ایران ایر به تهران داشتند بد شد مگر کسی اعتماد نکرده و باز هم رفته ups مرکزی.
پاسپورت من روز 5 شنبه 2 بعد ازظهر دستم رسید که رفتم یک بلیط آنکارا -استانبول خریدم به قیمت 70 دلار pegasus و بعد هم 5شنبه شب با پرواز استانبول تهران برگشتم.
زمان اعتبار ویزای من درست 6 ماه پس از معاینه پزشکی است.
فقط فکر می کنم دوستان اگر زبان انگلیسی خوبی دارید مصاحبه اولیه را انگلیسی انتخاب کنید و به نظر من تاثیر بسیار بهتری در افیسر می گذاردو شاید شاید شاید منجر به پروسه کلیرنس نشود البته دقیقا نمی دانم.
بسیار با سرعت مصاحبه ها را انجام می دادند.
درضمن آقای جوانی بودند با برگه آبی و پروسه لاتاری که ضمن صحبت گفتند برگه آبی دوستشان که تهران بودند را آورده بودند که البته پرنده دوستشان یک نقص مدرک هم داشت. من به ایشان گفتم سفارت آنکارا برگه آبی فرد دیگر را جواب نمی دهد. پس از مصاحبه آن آقا گفتند : آفیسر گفته اگر پرونده دوستتان نقص مدرک نداشت و فقط برگه آبی بود پاسپورت را ازتون می گرفتم (یعنی مثل ابوظبی)! دوستان نمی دونم چقدر امکان داره ولی اگر بشه بسیار عالیه ( البته می دونم تو سایت سفارت گفته امکان نداره)
هوای آنکارا بسیا عالی بود 25 درجه روز و بهاری بود .بهترین فروشگاه برای خرید لباس اسپرت زنانه هم LC WAIKIKI است که حراجه.
راستی یک آقایی هم بودند که زمینی آمده بودند و در مرز 12 ساعت معطل شده بودند به دلیل اتوبوس های زیاد مسافرتی و بخاری اتوبوس هم خراب بوده که بسیار در مسیر مشکل سرما داشتند.
امیدوارم تمامی دوستان بزودی زود کلیر بشوند وشادی ما تکمیل شود .
2011AS25xxx -کلیر بعد 82 روز-آنکارا- ویزا 7 سپتامبر 2011
تشکر کنندگان: zerogalaxy ، Donkey chance ، gadfly ، hi_2011 ، یاشار و ماری ، nahid.t ، baz4baz ، Sooshians ، tata63 ، vroom ، Man
(2011-09-04 ساعت 00:35)masoudeses نوشته:  سلام دوستان
یه سوال از بچه هایی که آنکارا بودن دارم
من دنبال یه هتل خوب هستم و به جز تمیزی و راحتی و اینترنت ، میخوام ترجیحا باشگاه بدنسازی هم داشته باشه.
اگه بشه قیمتش بین 80 تا 100 دلار هم بیشتر نشه عالیه. (برای یک نفر)
ممنون میشم از بچه ها اگه کسی پیشنهادی داره بهم بگه تا رزرو کنم.

هتل آلبا آنکارا
شماره کیس:2011AS00030XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: خرداد 89
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرمهای سری اول:13 July
کارنت شدن کیس:May 2011
دریافت نامه دوم:20 June
مصاحبه:July 12
دریافت کلیرنس:7 سپتامبر
دریافت ویزا:13 سپتامبر
تشکر کنندگان:
(2011-09-09 ساعت 16:33)afshin4749 نوشته:  توصیه میکنم با اتوبوس مسافرت نکنید به دو دلیل . اول اینکه عوارض خروجش دو برابر از خطوط هواییه و دوم اینکه خسته و کوفته میشید . به امید موفقیت شما .
من برای مصاحبه هم با اتوبوس رفتم و خستگی راه بستگی به عادات سفری شما دارد! برای من که خسته کننده نبود و حتی اگرم خسته کننده باشد باز هم 900 هزار تومان ندارم که با هواپیما برم!!!Smile
عوارض خروجی زمینی هم 12 هزار تومانه که هزار تومان هم دستی می گیرند میشه 13 هزار تومان ، اما عوارض هوایی 50 هزار تومانه اگر اشتباه نکنم ،فکر کنم دقیقا برعکس فرمودید شما!

نقل قول:چرا همسرتون به پرسه کلیر رسید و شما ویزا دریافت کردین . در ضمن در مورد واکسن آنفولانزا هم توضیح بدین چون توی روال مدیکالهایی که من خونده بودم نبود .
معمولا اکثر آقایان کلیر می خورند و این پروسه کاملا نامشخصه اما ممکنه به چند عامل وابسته باشه :
1. سربازی( مخصوصا در 3پاه)
2. سفر های خارجی ( مخصوصا سوریه ، عراق ، افغانستان و... )
3. کار دولتی
4. رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی شما
5. تعداد حروف اسم و فامیل و تشابه اسمی شما با اشخاص سرشناس دیگر
و ...
که البته خود من فقط اسم و فامیلم 19 حرف بود و سایر موارد را نداشتم اما 2 ماه منتظر کلیر بودم!!!
در خصوص آنفولانزا هم در سفرنامه ها و بخش های مختلف سایت اشاره شده و من هم با تاریخ 1 ماه قبل از مصاحبه زدم، برای اینکه در ترکیه اونگان واکسن الکی نزنه، قیمت واکسن های ترکیه بالاتره پس بهتره که واکسیناسیون تان را کامل و بدون نقص همینجا انجام بدید.
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان: hi_2011 ، یاشار و ماری ، tata63 ، free_free
با سلام لطفا یکی از دوستان متن دقیق سوگند رو هم فارسی و هم انگلیسی بنویسه اینجا ممنون
تشکر کنندگان:
(2011-09-09 ساعت 19:23)AMI4SAL نوشته:  با سلام لطفا یکی از دوستان متن دقیق سوگند رو هم فارسی و هم انگلیسی بنویسه اینجا ممنون
چه فارسی و چه انگلیسی ، آفیسر متن را می خونه و شما بعد از او تکرار می کنید، پس اصلا جای نگرانی نیست...
برای من به فارسی اینطوریا بود :
قسم می خورم /هر چه در فرم ها نوشتم /و هرچه در طول مصاحبه می گم/ راست باشه!!!!
وضعیت کیس من

تشکر کنندگان: AMI4SAL ، gadfly ، یاشار و ماری ، tata63

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان