کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
(2011-09-15 ساعت 10:40)HOMAYON53 نوشته:  با سلام
مقدمه
الان كه دارم اين سفر نامه رو مي نويسم 13 سپتامبر هست و در فرودگاه آنكار منتظرسوار شدن به هواپيما براي برگشت به خانه- خيلي دلم براش تنگ شده بود.
من روز 12 سپتامبر مصاحبه داشتم و با توجه به اينكه يك بچه كوچك 2.5 ساله دارم 7 سپتامبر با پرواز تركيش رفتم و ساعت 6 صبح به وقت تركيه رسيم آنكارا و با سرعت رفتيم دكتر و كاراي مديكال رو انجام داديم.
مديكال:
برنامه مديكال همانطور كه همه دوستان مي گفتن بسيار راحت هست. همين كه رفتيم دم ساختمان معروف دوزن لابراتوري نگهبان اونجا بدون اينكه از ما بپرس كه شما كي هستين و ... به فارسي گفت : " طبقه 4" خب قبلا هم بچه نوشته بودن كه ابتدا بايد بريم طبقه 4 بعد اونجا منشي دكتر اونگان گفت يك قطعه عكس و پاسپورت . اي داد بي داد من داخل پكيج مديكالم عكس يادم رفته بذارم. من: خانم ميشه بعدا بيارم. خانم: نه همين الان بدين. من: باشه. سري رفتيم پايين ديدم عكاسي هست گفتم همين جا عكس مي گيرم و مي برم براشون عكس از 3 نفر 6 عدد كلا 30 لير . خسارت شماره يك. رفتيم بالا عكس رو دادم بهشون . عكس هم كه مثل عكس زنداني ها خدا رحم كنه. عكس گرفت رو برگ برامون آزمايش و عكس قفسه سينه نوشت . خودش گفت بريد طبقه 3 آزمايشگاه دوزن. رفتيم اونجا – حالا اونجا ميگه نامه دوم رو بده اي داد بي داد نامه دوم رو يادم رفته بيارم گفتم ندارم گفت برو بالا اگه قبول كردن بگو روي يك برگه شماره كيس تورو بنويسن من گفتم شماره كيس يادم گفت نه اون بايد بنويسه ( منشي دكتر) پيش خودم مي گفتم شايد فكر مي كنه من گيجم به هر حال رفتيم بالا و شماره رو نوشت و ادامه ماجرا كه از من و همسر جان خون گرفتن . يارو ناشي بود زد رگ دست من و پاره كرد آي درد گرفت و ورمي كرد كه نگو. كار ما كه تمام شد صدامون كردن رفتيم بالا زيارت خانم دكتر اونگان اول من رفتم تو اطاق كارت واكسن گرفت و شروع به سوال جواب كه سيگار مي كشي ، خال كوبي داري و ... به هر حال گفت شما يك واكسن آنفولانزا بايد بخوري خوب زد . بعد معاينه قلب و ريه و معده و ... . اومدم بيرون خانم يك خنده بلندي كرد كه بله تو واكسن نوش جان كردي. بعدش خانم رفت اون هم همينطور. بعد دختر كوچلوي بابا رفت. نامروت به بچه 2.5 ساله 3 تا واكسن زد و يك تست سل. بعدش گفت شنبه بيان براي گرفتن جواب و چك تست بچه . شنبه رفتيم تست بچه شده بود 13 ميل . حالا بايد عكس از بچه بندازيم. من عزا گرفتم بابا اين طبيعي كه براي بچه 2.5 ساله كه تازه ب.ث.ج زده تستش بزرگ بشه عكس نمي خواد . اگه كسي سل داشته باشه علامت باليني داره. بخوردش نرفت . بهش گفتم من درسته رشتم مهندسي ولي سر از اين چيرا در ميارم. بخوردش نرفت. عكس از بچه گرفته شد. نتيجه هيچي نيست نگران نباشين. اومدم بهش بگم خودتي من كه از اول مي دونستم چيزي نيست خودت هم مي دونستي بچه اونقدر با دستش روزاي قبل بازي كرده كه اينطوري شده. { بخدا حلال نمي كنم چون عكس از بچه آخر نامردي هست. به دين حلال نمي كنمSadSad}
دوشنبه 12 سپتامبر- مصاحبه-
ساعت 6 صبح از خواب بلند شدم. صبحانه خوردم. كت،شلوار و كروات زدم. همسر جان هم كت و شلور پوشيدن. مدارك كامل رو برداشتم ساعت 7.45 صبح عازم سفارت ساعت 7:50 رسيديم. ساعت 8:30 شروع كرد صدا زدن 10 تا 15 نفر جلومون بودن. اول چك اسامي از روي ليست. اجازه ورود به سمت درب معرف طق طقي. در صف منتظر رفتن به داخل – حالا بچه گير داده كه بريم خونه مامان بزرگ بابا بزرگ و گريه و زاري. رفتيم داخل مدارك اصل رو خواست. اصل مدارك رو دادم. شماره داد. رفتم داخل بعد از 45 دقيقه صدا براي انگشت نگاري. بعد پرداخت پول نازنين. { داغون شدم وقتي 2500 دلار دادم} بعد مصاحبه . وقتي رفتم پشت كانتر دو برگه آبي رو پرونده بود. دلم نريخت و به خودم گفتم اگر آبي بده هم مشكلي نيست هر چي خدا بخواد همون ميشه. {اين اعتقاد من هست}
مصاحبه
افسر: شما آقاي ....... هستي
من: بله
افسر: دست راست رو ببر بالا قسم بخوريد.
من: يك مشكل كوچك در فرم هست كه تاريخ تولد همسرم ....
افسر نذاشت حرفم تمام شود: ما خودمون توي كامپوتر درستش كرديم.
قسم خورديم.
افسر : شما شغلت چيست.
من : دقيقا توضيحات داخل فرم را كه نوشته بودم بدون كم و كاستي بيان كردم.
افسر رو به خانمم: شما خانم ....... هستي
همسر: بله
افسر: كارتون چيست.
همسر: كار من .... هست.
افسر: رو به من شما سربازي رفتي.
من: نه معاف هستم
افسر: شركتي كه اينجا نوشتي – اسمش رو گفت- خصوصي يا عمومي.
من: خصوصيه.
افسر : شركت دوم – اسمش سخت بود نگفت.
من: من تمام شركتهايي كه كار كردم 100 درصد خصوصي بودن.
در اينجا:
بعد يك آقاي اومد با اين خانوم صحبت كرد و برگه كوچك UPS را بهش داد اونم همون داد به من و به من تبريك گفت براي گرين كارت. رفتيم باجه ups و 45 لير از من گرفتن. گفتم من فردا پرواز دارم گفت تا 2 روز ديگه مياد. همين حرف خانوم باعث شد من پروازم را كنسل كنم كه روز ديگه بگيرم ساعت 2 شب سهشنبه رفتم سايت و چك كردم ديدم فردا روز مصاحبه مياد و من نبايد پرواز رو كنسل مي كردم. صبح رفتيم تركيش گفتم من بليطم را دوباره مي خوام گفت كلاس عوض شده بايد 334 دلار بدي. { اين پول ديگه واقعا حرام هست.} دادم و اومد هتل ديدم ups اومد هتل تو لابي حالا همه دوستان ايراني بالا سر يارو من رسيدم بسته را داد و همه با هم خوشحال شديم. پاكت زرد روش نوشته بازش نكنيد ولي خودش بصورت اوريب پاكت باز بود و من مي ديدم مداركي كه داخلش هست چيه. ديدم ترجمه هام هست. پزشكيم هست و اين جور چيزا.
گردش در آنكارا.
من تو آنكارا زياد نتونستم بگردم و خدا حلال كنه مسير رفت و آمد ما ميدان كيزيلاي و يك بار آنكامال – قيمت هاي اينجا قيمت خون باباي رئيس كشور تركيه هست مثل پاسا‍ژ تنديس خودمون هست- من هيچ جاي در آنكارا كه برنامه ريزي كردم برم ببينم را نرفتم نه مقبره آتاترك نه مسجد هيچ. از شهر آنكارا بدم مياد نمي دونم چرا. مردم اونجا آدماي خوبي هستن و واقعا به آدم كمك مي كنند من از اونا بدي و يا نامردي نديدم و مهمان دوست هستن. براي خريد فروشگاهاي داخل خيابان آتاتورك نزديك كيزيلاي از همه جا بهتر و ارزانتر هست.
چند نكته- كليه نظرات ذيل نظر شخصي اينجانب است و دليلي بر درستي آنها نيست.:
1- براي رفتن از فرودگاه به هتلهاي اطراف ميدان كيزيلاي بهترين گزينه اتوبوس بلديه هست كه تا ميدان كيزيلاي 3.8 لير مي گيره اما تعدادش در بعضي زمانها كم هست. اين گزينه بري برگشت از كيزيلاي به فرودگاه نيز مناسب هست. گزينه بعدي اتوبوس هاواش )havas) هست كه تا ميدان هاواش ميره – قيمت نفري 10 لير- از اونجا تاكسي تا هتل – مثلا من ددمان بودم- كه 12 لير ميگيرن.
2- كم هزينه ترين راه براي رفتن به آنكارا رفتن به شهر وان بصورت زميني – وان مرز ايران و تركيه هست كه نزديك به اروميه هست- و پرواز داخلي از وان به آنكارا – قيمت پرواز نفري فكر كنم 80 هزار تومان هست.
3- كارهاي مديكال خيلي راحت هست . توصيه: اصلا ليدر نگريد و خرج اضافي نكنيد. اونها هم كارهاي ليدر ها رو زودتر از كساني كه ليدر ندارن انجام نمي دن. همه به نوبت كارهاشون انجام ميشه با ليدر يا بدون ليدر. من دقيقا اين مورد را اونجا زير ذره بين قرار دادم كه اگر اينطوري باشه اعتراض كنم. كه خوشبختانه نبود. فقط در اونجا حواستون باشه كه ميشه كه پاسپورتها را به نفرا اشتباه بدن البته سهوي.
4- لباس روز مصاحبه فرمال باشه بهتر هست – نه در گرفتن نتيجه- بخاطر روحيه خودتون و اينكه بعدا خودتون سرزنش نكنيد. آرامش در مصاحبه فراموش نشود و نكته كه به نظر من خيلي مهم هست دقيقا سوالات را مطابق جوابهاي داخل فرمها جواب بدين و جوابهاتون با آنچه در فرم نوشتيد بصورت سليقه اي عوض نكنيد. چون براي من دقيقا چك مي كرد كه جوابهام با فرم برابري مي كنه – مخصوصا در خصوص شغل چون من در فرم شغل را توضيح داده بودم و همون رو داشتم مي گفتم كه به جوابهاي فرم من نگاه مي كرد كه ببينه اين همه من توضيح مي دم آيا اونا رو نوشتم يا نه.
5- يك توصيه براي برندگان 2013 كه سال ديگه مي خوان فرم پر كنن در زماني كه مي خواين شغلتونو در فرم 122 بنويسين خيلي زياد ننويسيد و خيلي كوتاه هم نباشه كارتونو بصورت راحت و با اين سياست كه حساسيت ايجاد نكنه بنويسيد. البته از راهنماي مشاغل سايت وزرات خارجه آمريكا نيز كه توضيح مختصري از مشاغل داده كمك بگيريد در dv-2011 instruction توضيح ذيل را آورده و آدرس يك سايت روداده :
The U.S. Department of Labor’s O*Net OnLine (http://www.onetonline.org/)database will be used to determine qualifying work experience. For more information about qualifying work experience, see Frequently Asked Question #13.

6- از ارائه اطلاعات در سايت مهاجر سرا هراس نداشته باشيد كه پسنديده ترين كار نزد خدا همين كار هست رفرنس آيه اون رو هم فري فري داره .
7- هتل ددمان هتل خوبي هست ولي قيمتهاي اتاقهاش در تهران در آژانس هاي مختلف متفاوت هست توجه كنيد من اونجا ديدم آژانس هاي مختلف به افراد قيمتهاي اطاق دو تخته را از شبي 100 هزار تومان تا خودم كه 140 هزار تومان باشه دادن. صبحونهاي هتل ددمان مي تونه شمارو تا شب سير كنه . سه تا داروخانه نزديك هتل هست. سالن ورزشي مثل استخر و ورزش مجاني داره.
8- از ليدر ها و ترانسفر و ... اصلا استفاده نكنيد چون من مي ديدم كه گاهي راهنمايي هاي پرت و چرت نيز مي كردن كه بيشتر گمراه كننده بود تا كمك .
تشكر و قدرداني.
من از از سايت مهاجر سرا و مديران اون و بنيان گذارانش تشكر ويژه دارم. از كليه دوستان كه در اين مدت پاسخ گو و همكاري زيادي كردن تشكر و آرزوي موفقيت روز افزون دارم.
واما از جناب يوزر عزيز كه درست از روز اول در لحظه پر نمودن فرمها (122و230) و بعد سوالات فرمها و مخصوصا براي خودم نحوه بيان سفر خارجي در فرمهاي ارسالي به آنكار كمك بزرگي نمودن تشكر ويژه و قدرداني فراوان دارم از خداي بزرگ از ته قلب آرزوي بهروزي براي ايشون دارم.
از جناب فري فري عزيز كه نحوه بيان شغل را به توضيح داد - كه واقعا موثر بود- و هميشه پيامهاي خصوصي من رو در اين روزهاي پر مشغله كه ايشون دارن با سرعت جواب مي داد تشكر ويژه و همچنين ته قلب آرزوي بهروزي براي ايشون دارم.
از جناب رايان كه خالصانه به همه كمك مي كنند و يك جمله زيبا يك زمان در امضائ ايشون بود كه : باران باش و ببار و نپرس كاسه هاي خالي از آن كيست. تشكر ويژه دارم.
از هستي بانوي عزيز براي قرار دادن فرمهاي 9 سوالي با جواب و سفرنامه هاي خوب و ... تشكر ويژه دارم.
از جناب هورنت عزيز ، satusa ، علي سرشار، ناظم، فروزن مايند، دكتر محمودي ، گادفلاي، كامينگ سون، راويان – با شعرهاي زيباي ايشان_، ناهيد.ت عزيز، و كليه دوستاني كه شايد اسمشونو الان يادم نمياد تشكر و قدر داني دارم.
اميدوارم و از خدا آرزو دارم كه كل دوستان منتظر كليرنس كلير بشن كه خوشحالي ما با اونا تكميل بشه.
موخره.
از اينكه سفرنامه طولاني شده عذر مي خوام ولي چاره اي نبود چون من 1.5 ساله اينجام و انتظار همچين سفرنامه طولاني از خودم داشتم.
در پايان تا روزديگه و برنامه ديگه همه شمارو به خداي بزرگ مي سپارم.

پايان سفرنامه – فرودگاه آنكارا ساعت 10:30 شب سه شنبه 13 سپتامبر 2011 - دارم ميرم سوار هواپيما شم كه بيام كهن ديارا.

با عرض تبریک برای ویزای یک ضرب وبه امید کلیرشدن همه دوستان. ممکنه رشته تحصیلیتون را عنوان بفرمایید.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، HOMAYON53 ، tamanna
لطفا کل متن سفرنامه در صفحات تکرار نکنیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد
کمی به حقوق دیگر کاربران فکر کنیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد
مثل این میمونه که تو آپارتمانتون آشغال بریزید. میریزید؟
برای بار ده هزارم: برای تشکر از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایـــــــــــــــــــــــــــــــید
[size=large]سلام دوستان.یکی از بچه های مهاجرسراالعان در ترکیه است.سخت گرفتار شده.همه مدارکش کامل بوده و هیچ مشکلی نداشته فقط ایراد گرفتن که دیپلمش فنی و حرفه ای است.و گفتن امریکا قبول نداره.حتی ریز نمرات هم شون داده ولی قبول نکردن.کارت قرمز بهش دادن و ردش کردن.راهی وجود داره به دوستمون ویزا بدن؟؟؟[/size]
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، tamanna
(2011-09-16 ساعت 05:05)sib 24 نوشته:  [size=large]سلام دوستان.یکی از بچه های مهاجرسراالعان در ترکیه است.سخت گرفتار شده.همه مدارکش کامل بوده و هیچ مشکلی نداشته فقط ایراد گرفتن که دیپلمش فنی و حرفه ای است.و گفتن امریکا قبول نداره.حتی ریز نمرات هم شون داده ولی قبول نکردن.کارت قرمز بهش دادن و ردش کردن.راهی وجود داره به دوستمون ویزا بدن؟؟؟[/size]

با سلام

شاید بشه واسشون سابقه کار برد. آخه میگن در صورت نداشتن دیپلم باید سابقه کار آورد.
تشکر کنندگان: alirezagh ، SH1A2R3 ، sib 24 ، nahid.t ، tamanna ، ghorbat
(2011-09-16 ساعت 05:05)sib 24 نوشته:  [size=large]سلام دوستان.یکی از بچه های مهاجرسراالعان در ترکیه است.سخت گرفتار شده.همه مدارکش کامل بوده و هیچ مشکلی نداشته فقط ایراد گرفتن که دیپلمش فنی و حرفه ای است.و گفتن امریکا قبول نداره.حتی ریز نمرات هم شون داده ولی قبول نکردن.کارت قرمز بهش دادن و ردش کردن.راهی وجود داره به دوستمون ویزا بدن؟؟؟[/size]

Hآره اون باید سریع بگرده پیش آفیسر و بگه من میتونم دیپلم 12 ساله بیارم و برگرده ایران و از هر راهی شده یه دیپلم جور کنه(غیر ممکن و جود ندارد)
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: alirezagh ، SH1A2R3 ، sib 24 ، maaref ، HOMAYON53 ، tamanna ، ghorbat
(2011-09-16 ساعت 09:41)free_free نوشته:  

Hآره اون باید سریع بگرده پیش آفیسر و بگه من میتونم دیپلم 12 ساله بیارم و برگرده ایران و از هر راهی شده یه دیپلم جور کنه(غیر ممکن و جود ندارد)

free_free جان، من فکر میکنم، جور کردن سابقه کار به مراتب راحتتر، عملی تر و در این مورد مقبولانه تره، بعلاوه ایشان احتمالا" موقع مصاحبه اشاره کردند که دیپلم 12 ساله ندارند، الان اگه بخواد حرفش رو عوض کنه تاثیر مثبتی نخواهد داشت.
با این حال این فقط نظر شخصی منه و تصمیم نهایی بر عهده خودشان است.

تشکر کنندگان: masoudeses ، free_free ، sib 24 ، nahid.t ، HOMAYON53 ، tamanna ، ghorbat
خوب شماره ما 7 سپتامبر تو سايت اعلام شد! من هم خودم سريع بليط گرفتم و رفتم! چيز خاصي توي اين سفر نبود كه بخوام بگم! جز اينكه بليط تركيش رو خيلي گرون پيدا كردم و اينكه برخورد سفارت با هر كيسي واقعاً متفاوته! از ما فقط يه آدرس خواسته بودن كه منم اون آدرس رو بردم بدون شماره تلفن! آقايه ديگه همين طور بود و فقط ازش آدرس خواسته بودن، منتها روزي كه ups پاسهاي مارو آورد بسته اون بنده خدا خالي بود و نوشته بودن شماره تلفن هم بده! Sad
نكته آخر هم اين كه من خيلي تعجب كرده بودم كه چرا به من ويزارو همون وقت مصاحبه ندادن و كلير خوردم كه بعد از گرفتن ويزا مشخص شد كه براي من كليرنس انجام نشده و اين پروسه فقط براي همسرم انجام شده توي ويزاها و بسته كه بايد با خودمون ببريم، مي نويسن! Wink
آها يه نكته ديگه كه من در همه مراحل با ايميل باهاشون در تماس بودم و جوابم هم گاهي دير ولي بالاخره مي دادنCool

اميدوارم همه دوستامون به زودي كلير بشن و اين انتظار براشون به پايان برسه! Smile
با آرزوي بهترين و زيباترين لحظات و اميدها براي همه شما دوستان عزيز Smile

روز مصاحبه: 2011-Aug-03 آنكارا
تاريخ كلير: Sep-07-2011
تاريخ دريافت ويزا:Cool Sep-13-2011
سلام
میخواستم بپرسم اخرین مدرک همین دوستمون دیپلم بوده یا نا بالاتر بوده وبه دیپلمش ایراد گرفتن ؟؟؟؟؟

دوستان 2012 جدول یادتون نره
2012AS00067xxx
تعداد:2
تاریخ مصاحبه: 25july
کلیرنس: پایان انتظار 31 اگوست Big GrinBig Grin:
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، sib 24 ، tamanna
دوست عزیز
من هم خیلی از این مو،ضو،ع ناراحتم
من یک؛ و،کیل لاتاری تو امریکا سراغ دارم که کارای منو داره اون انجام میده اگه فکر میکنی بتونه کاری واسش انجام بده لطفا شرایط او،ن دو،ستمو،ن رو بگید که من از اون وکیل در خواست راهنمایی کنم
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، sib 24 ، HOMAYON53 ، tamanna ، ghorbat
از بچهایی که برای مصاحبه به انکارا رفتن یه سوال دارم هر کی میتونه جواب منو بده
زمانی که به سفارت رفتین غیر از ایرانیها وترکها مردم کشور های دیگه ای رو دیدید که بیان سفارت انکارا برای مصاحبه ؟؟؟؟
دوستان 2012 جدول یادتون نره
2012AS00067xxx
تعداد:2
تاریخ مصاحبه: 25july
کلیرنس: پایان انتظار 31 اگوست Big GrinBig Grin:
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، tamanna ، ghorbat
(2011-09-16 ساعت 12:29)ماندانا نوشته:  
سلام
میخواستم بپرسم اخرین مدرک همین دوستمون دیپلم بوده یا نا بالاتر بوده وبه دیپلمش ایراد گرفتن ؟؟؟؟؟

سلام دوستان .ممنون از همکاریتون.منتظر خبر این دوستمون هستم.خبرش رو میدم.نمیدونم اخرین مدرکش چی هست
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

تشکر کنندگان: maaref ، tamanna
دوست عزیز با تشکر از پاسخ شما.من به عنوان یک پزشک متخصص در همین زمینه خدمت شما عرض کردم .شما آدم تحصیل کرده هستید و حدس میزنم به زبان انگلیسی‌ مسلط باشید پس این هم عین متن پروتکل CDC(Denters for Diesease Control and Prevention) که معروفترین سازمان مرجع آمریکا برای کل دنیا است:
Vaccination with BCG and interpretation of the TST
A diagnosis of M. tuberculosis infection and the use of treatment for latent TB
infection should be considered for any BCG-vaccinated person who has a
significant tuberculin skin test reaction, especially if any of the following
circumstances are present:
1...
2....
3The vaccinated person was born or has resided in a country in which the
prevalence of TB is high ایران هم جز همین کشور‌ها است
خلاصه مطلب اینکه تشخیص احتمالی‌ سل برای تمام افرادیکهBCG را زده اند ولی‌ TBتست مثبت دارند(در مورد کودکان زیر ۴ سال بیش از ۱۰) و در یک کشور با شیوع بالای این بیماری زندگی‌ میکنند (مثل ایران) باید در نظر گرفته شود

و برای اطلاع باید عرض کنم که برای بچه زیر ۴ سال قطر بیش از ۱۰ میلیمتر positiveاست(چون بچه احتمالا BCGرا زده باشد،البته یکی‌ از دلیل آن در این سنّ) (Reactions of 10 mm or more
induration in these persons should be considered positive:Children younger than 4 years of age or infants, included in this category.و برای افراد بزرگسال این میزان بیش از ۵ میلیمتر می‌باشد.
و اما مطلب دیگر باید به عرض برسانم که سل حتا از نوع پیشرفته آن ممکن است با کمترین علائم بالینی که مد نظر شماست خود را نشان دهد!!!!!!بخصوص در کودکان!!!می‌دانید چند بیمار با سل پیشرفته دیده‌ام که بالاخره با عکس قفسه سینه یا آزمایشات دیگر تشخیص داده شدند!!! که اگر پزشک مربوطه همان اوایل و با شک به این بیماری اقدام به گرفتن عکس کرده بود بیمار بی‌چاره سالهای سال دربدر نمی‌شد!!!آیا اسم سل نهفته به گوشتان خورده است؟این مساله انسانی‌ است نه انجام دادن یک آزمایش لازم!!!خطر گرفتن عکس یک عکس ساده از کودک بسیار کمتر از خطر به جان خریدن سل احتمالی‌ در بچه است!این را واقعا می‌گویم که اگر تست کودک من بیش از ۱۰ میلیمتر میشد خود من از پزشک درخواست می‌کردم که حتما عکس بیگرد تا خیالم راحت شود!
و مطلب دیگه اینکه منظور شما از همه در جایکه فرمودید" همه از نظر علمی‌ به این نتیجه برسند که احتمال سل وجود نداره " چی‌ است؟آیا برای تشخیص بیماری همه باید نظر بدهند؟مثلا پدر،مادر،بقیه بیماران منتظر در مطب....مسلم است که پدر یا مادر بیمار میتوانند در نهیات تصمیم بگیرند که آیا میخواهند کارهای تشخیص‌ای لازم برای کودکشان انجام شود یا نه ولی‌ نمی‌تواند نظر بدهند که آیا این کارها لازم است یا نه.شما این حق را داشتید که بگویید نمیخواهم از کودکم عکس بگیرید و نظر شما کاملا محترم است ولی‌ عواقب آن هم پای خودتان بود نه آن دکتر که در این مورد کاملا انسانی‌ برخورد کرده است.
ببخشید که به این صراحت پاسخ دادم ولی‌ از اینکه میبینم دوستان تحصیل کرده به این راحتی‌ در مسائل پزشکی‌ نظر صائب میدهند واقعا متاسف میشوم.
با تشکر از شما دوست عزیز و با آرزوی موفقیت برای همهٔ دوستان
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
تشکر کنندگان: tamanna ، kourosh2011 ، ghorbat
سلام به همه دوستان گرامي
به كساني كه ويزا رو گرفتن تبريك ميگم و براي بقيه هم آرزوي موفقيت دارم
از دوستان خواهشي داشتم كه اگه اجابت كنيد بسيار مفيد خواهد بود:اگه امكان داره اطلاعاتي در باره موضوعات زير قرار دهيد:
1- نحوه رفتن به آنكارا ( هوايي و ... و همچنين نحوه تهيه بليط)
2- از طريق تور رفتيد يا خودتون اقدام كرديد؟
3- اگه تور گرفتيد و اگه مديران سايت اجازه ميدهند اشاره كنيد كه كدام تور بوده به همراه ميزان رضايت شما ( و همين طور قيمت اون)
4- اطلاعاتي(قيمت ، امكانات، خدمات و ...) راجع به هتلي كه اقامت داشتيد قرار دهيد
ممنون از همه دوستان
یقیــن دارم که ما روزی پــروانه خواهیــم شد. بگذار روزگار هـــر چه میـــخواهد پیــله کنـــد.
[font=Tahoma]زندگی در شیکاگو[/font]
تشکر کنندگان: ali.narooei ، tamanna ، kourosh2011 ، ghorbat
(2011-09-17 ساعت 12:16)omidooo نوشته:  سلام به همه دوستان گرامي
به كساني كه ويزا رو گرفتن تبريك ميگم و براي بقيه هم آرزوي موفقيت دارم
از دوستان خواهشي داشتم كه اگه اجابت كنيد بسيار مفيد خواهد بود:اگه امكان داره اطلاعاتي در باره موضوعات زير قرار دهيد:
1- نحوه رفتن به آنكارا ( هوايي و ... و همچنين نحوه تهيه بليط)
2- از طريق تور رفتيد يا خودتون اقدام كرديد؟
3- اگه تور گرفتيد و اگه مديران سايت اجازه ميدهند اشاره كنيد كه كدام تور بوده به همراه ميزان رضايت شما ( و همين طور قيمت اون)
4- اطلاعاتي(قيمت ، امكانات، خدمات و ...) راجع به هتلي كه اقامت داشتيد قرار دهيد
ممنون از همه دوستان

دوست عزيز اگه با هواپيما بخواي بري بهتره از الان رزرو كني چون ممكنه بعدا تو رنج قيمتي پايين گيرت نياد و بعدا به فكر هتل باش
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: gadfly ، maaref ، ali.narooei ، tamanna ، Man ، kourosh2011
سفرنامه دوم آنکارا - سفر زمینی
با سلام به همه دوستان
با توجه به قولی که داده بودم اینجا مختصری از سفر دومم به آنکارا که زمینی بود را خدمتتون عرض می کنم.
من برای سفر زمینی اتوبوسهای شرکت مترو را انتخاب کردم که دفترش در ترمینال غرب می باشد. این اتوبوسها هر هفته شنبه و سه شنبه ساعت 13 به مقصد آنکارا حرکت می کنند.
مسیری را که اتوبوس طی می کنه بصورت خلاصه شامل قزوین-تاکستان- زنجان-تبریز و مرز بازرگان می باشد. معمولا اتوبوس موقع حرکت از تهران خلوت هست و بیشتر مسافرها از تبریز ملحق می شوند. رانندگان و خدمه اتوبوس بسیار خوش برخورد هستند.نکته مهم در مورد این اتوبوسها اینه که جلوی هر صندلی یک مانیتور به همراه گوشی هست که دارای فیلم،موسیقی،عکس و بازی هست و شما خودتون به دلخواه می تونید ازش استفاده کنید. جالب تر از اون اینه که این مانیتورها قابلیت استفاده از فلش را هم دارن و شما می تونید موسیقی یا فیلمهای مورد علاقتونو را از این طریق هم ببینید.با توجه به طولانی بودن مسیر و عدم وجود جذابیت خاص در طول مسیر خصوصا در خاک ترکیه( این نظر شخصی منه) امکانات این اتوبوس برای سرگرم شدن خیلی مفید است.
از لحاظ زمانی نیز ساعت 20 به تبریز رسیدیم و بعد از اون برای شام نگه داشت و سپس به حرکت ادامه داد تا سه راه خوی که ایست و بازرسی هست .البته بازرسی خاصی انجام نمی دن و سریع تمام می شه.نکته قابل ذکر در این نقطه اینه که بصورت رندوم چند پاسپورت را به همراه صاحبانش چک می کنه .اینو راننده اتوبوس نیز بعدا به من گفت که خصوصا در مورد کسایی که به سفارت آمریکا میرن از حساسیت بیشتری برخوردار هستن و از اونا سوالهایی را می پرسن. بنابراین به نظر من اصلا در مورد رفتن به سفارت آمریکا و ویزای آمریکا چیزی نگید.بخاطر این موضوع و مسائل دیگه من مسیر برگشت را هوایی انتخاب کردم.البته این موضوع به این معنی نیست که حتما مشکل خاصی پیش میاد و قصد نگران کردن شما رو ندارم.
ما ساعت 2 صبح به مرز بازرگان رسیدیم و با توجه به شلوغی زیاد لب مرز بخاطر اتوبوسهایی که به ترکیه و خصوصا به سوریه میرن تا ساعت 7 صبح اونجا موندیم تا بتونیم وارد گمرک مرزی بشیم.در این قسمت چند نکته مهم را یادآوری می کنم:
1- عوارض خروج از مرز زمینی 11000 تومان هست که هم می تونید در بانکهای ملی شهرتون و هم لب مرز پرداخت کنید.البته اگه ارز دولتی می خواهید مجبورید در شهرتون پرداخت کنید تاحداکثر 1000 دلار ارز دولتی بگیرید.
2- موضوع دیگه که من خودم نمی دونستم و اونجا فهمیدم اینه که برای خروج از مرز زمینی باید علاوه بر عوارض خروج مبلغ 1000 تومان برای عوارض شهرداری و همچنین 1000 تومان برای عوارض هلال احمر پرداخت کنید. من نمی دونم که آیا میشه اینا را تو بانکهای شهری هم پرداخت کرد یا نه ولی در هر صورت تو همون بانک ملی داخل گمرک قابل پرداخت هست. بعد از اون یه بازرسی ساده از وسایل بصورت کاملا سنتی و چشمی انجام می شه و سپس باید فیشهای سه گانه عوارض خروج،شهرداری و هلال احمر را تحویل باجه پلیس بدین که اونا فیش عوارض شهرداری و هلال احمر را برمیدارن و فیش عوارض خروج را مهر میزنن و بهتون بر میگردونند. بعد از این مرحله باید از قسمت چک پاسپورتها عبور کنید .لازم به ذکر است که در این سالن پریز برق برای شارژ موبایل ، دستشویی و همچنین افراد زیادی هستند که پولها را تبدیل می کنند و می تونید لیر یا دلار خریداری کنید.
از این قسمت که رد شدید پشت یک فنس می رسید که بعد از اون خاک ترکیه هست. در اونجا هم یک چک پاسپورت انجام می شه و وارد خاک ترکیه می شید. در اونجا مغازه هایی برای خرید مخصوصا خوردنیها و نوشیدنیها ( حلال و باز هم حلال آقاجون میگم فقط حلال...) وجود داره و صندلیهایی برای نشستن هست که می تونید تا کار بازرسی اتوبوسها تموم می شه وقتتونو اونجا سپری کنید. بعد از اون دوباره باید از یک قسمتی عبور کنید که بازرسی وسایلتون با عبور از دستگاه انجام می شه و دیگه تمام.اتوبوس میاد اونجا و سوارتون میکنه و ادامه حرکت.
چیزی که برای من خیلی جالب بود اینه که در طول مسیر تا آنکارا بندرت شهر و کلا مرکز جمعیتی وجود داره و این برای من خیلی خسته کننده بود. مناظر طبیعی اونقدر جالبی هم وجود نداره ( اینم نظر شخصی منه) . خلاصه در بین راه یه جایی برای ناهار نگه میداره که غذاهاش بد نیست و قیمتش هم تقریبا مناسب هست.این توضیح را بدم که کلا در طول راه در خاک ترکیه تمام سرویسهای بهداشتی به ازای هر بار استفاده یک لیر دریافت می کنند.
در ادامه مسیر کلا یک بار دیگه برای یه استراحت کوتاه و ساعت حدود 23 برای شام نگه داشت. خلاصه ما ساعت 3 صبح به آنکارا رسیدیم.شما میتونید قبل از ترمینال در یه جایی که نگه میداره ( زیر یک پل ) که تاکسی هم زیاد هست پیاده بشید.این روش برای کسانی که می خوان هتل برن خصوصا اطراف میدان کیزلای راحت تر و مناسبتر هست. از اونجا تا هتل با تاکسی متر حدود 16 یا 17 لیر دادم.بعدش هم رفتن به هتل و خواب و آماده شدن برای بقیه کارها که همش تکراریه و چیز جدیدی برای گفتن ندارم.
در انتها چند نکته را یادآوری می کنم:
1- اتوبوسهای شرکت مترو ساعت 13 روزهای شنبه و سه شنبه از تهران به آنکارا و ساعت 13 روزهای جمعه و سه شنبه از آنکارا به تهران حرکت می کنه.
2- دفتر شرکت مترو در ترکیه دقیقا در مسیر سفارت تو بلوار آتاتورک هست و شما بوضوح می تونید تابلوی اونو حتی به فارسی ببینید و اگه خواستید بلیط تهیه کنید.
3- شرکت سیر و سفر هم دارای اتوبوس برای آنکارا هست که جزئیات انونو نمی دونم.
4- پیدا کردن بلیط هواپیمایی ایران ایر از اونجا تقریبا راحته یعنی اگه شما مسیر رفتو با اتوبوس برید و بخواید با هواپیما بر گردید فکر می کنم بتونید راحت بلیط برگشت از ایران ایر که دفترش دقیقا روبروی سفارت هست پیدا کنید.
5- گزینه دیگه هم رفتن با هواپیما از وان به آنکارا و همینطور برعکس هست. در واقع تلفیقی از سفر هوایی و زمینی که دوستان دیگه قبلا توضیح دادن.
6- اگه بصورت زمینی برمیگردید و پاسپورتتون ویزا خورده سعی کنید بیشتر مراقب باشید خصوصا لب مرز و درصورت سوال و جواب.

در انتها باز هم به این موضوع اشاره می کنم که خوشحالی ما زمانی کامل می شه که همه بچه ها کلیر بشن و ویزا بگیرن. پس به امید اون روز.
هیچکی یادمون نداده خنده همو ببینیم...
آی شقایق ما جماعت دردمون از خودمونه...
ما که تو زمزمه هامون هی به داد هم رسیدیم
یکی یادمون بیاره کی به داد هم رسیدیم؟؟؟ ....
موفق باشید.
ای معجزه خاموش، یه حادثه روشن شو
یه لحظه،فقط یه آه، همجنس شکفتن شو
تشکر کنندگان: HOMAYON53 ، ماندانا ، cmbt ، tamanna ، Man ، aghdam ، kourosh2011 ، sasan_rock ، nahid.t ، kamranjon ، vroom ، ghorbat

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان