کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
اگر نمايل داشته باشين هماهنگ كنيم براي رفتن به مصاحبه يك ماشين بگيريرم كه هزينه ها كم شوداگر تمايل دار
ين در پيام خصوصي من شماره دبي كه دارم بهتن بدم هماهنگ كنيم
2 ژانويه مي رم دبي شما چطور
موفق و پيروز باشيد
(2010-12-28 ساعت 20:34)usamilad نوشته:  
(2010-12-28 ساعت 02:33)mahmood_eng نوشته:  سلام
من 4 ژانويه ابوظبي مصاحبه دارم از دوستان اگر كسي اين تاريخ مصاحبه داره خوشحال مي شم هماهنگ كنيم و كارهاي سفارت و پزشكي را انجام بديم

سلام دوست عزیز، ما هم خانوادگی 4 ژانویه مصاحبه داریم

با آرزوی موفقیت

کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان:
با سلام به دوستانی که همینک در بلاد کفر و شیطان بزرگ هستند
می خواستم که بدونم آیا ترجمه گواهینامه رانندگی در ایران بدردشان خورده یانه؟
چند وقت بعد از ورود اجازه دادن امتحان رانندگی داریم ؟
چطور می توان اتومبیل تهیه کرد آیا باید حتما از اسپانسر رضایت نامه داشته باشیم؟؟؟
در کدام بانک می توان حساب باز کرد که به تازه واردین امکانات بیشتری میدهد؟
بهتر است پول 1 سال زندگی را با خود بیاوریم (بالای 10000) یا بعدا از ایران حواله کنند؟
لطفا در مورد SSN و Green card , White card توضیح دهید.
پیشاپیش از دوستانی که جواب همه سئوالاتم می دهند ممنونم.
M.A
ایران آزادم آرزوست ، روزی که براحتی بتوانم در کشور خودم زندگی کنم و یک خارجی و مهاجر نباشم.
تشکر کنندگان:
بسمه تعالی
SadMaxSupermax) سفرنامه امارات
سلام درود خدای بزرگ بر محمد امین (ص) و بندگان پاکش
عرض ادب و سلام دارم خدمت تک تک بچه های گل مهاجر سرا که همیشه بهترین بودند و هستند چه توو اطلاع رسانی- چه توو کمک های فوری - و چه توو تشکرات و تذکرات و همه وهمه خوبی هایی که هست و الان تو ذهن من نیست.
من مدیون همتون هستم از بزرگان و قدمای سایت گرفته تا اون آخری ها که با صمیمیت پیگیر کار من بودن و حسب وظیفه و دین من به سایت سفرنامه خودم را در اختیار شما می گذارم. سفر نامه رو 5 بخش می کنم که سه بخش کلی و دو بخش مشروح دارد:
1- شرکت در لاتاری
2- ارسال مدارک پیگیری ها و نامه نگاری ها
3- آزمایشات و واکسیناسیون
4- عزیمت به امارات و مصاحبه
5- نکات ریز قابل توجه

1 - شرکت در لاتاری
من از 2007 تا 2009 در لاتاری شرکت کردم 1بار مجردی و دوبار متاهلی.قصدم خروج از ایران برای زندگی و تحصیل و کار بهتر بوده و هست .وقتی 2009 برای 2011 اسمم درومد سفر نامم شروع شد تا الان که در خدمت شمام.از روزی که ثبت نام الکترونیکی انجام می دادم 6 دانگ حواسم روی بند بند و جزء جزء فرم بود و صد در صد از صحت ثبت اطلاعات خویش مطمئن بودم (تو همه سالها). برای اطمینان از همه فرمها یک نمونه به ایمیل خودم می فرستادم تا اگه تو دست و بالم گم شد اونجا باشه .
***پس عزیزانی که تازه واردند بدونند که ثبت اطلاعات با کم توجهی در آغاز کار تبعات استرسی بسیار به دنبال دارد.***
2- ارسال مدارک پیگیری ها و نامه نگاری ها
پس از رسیدن اصل نامه قبولی اول خوشحال شدم ولی بعدش هم "دغدقه برم یا نرم امریکا"! با یک ماه تاخیرتصمیم به تکمیل فرمها ومدارک به روش قبل ( با دقت بسیار پر کردن) گرفته و 2 کپی از اونها تهیه کردم.یکی برای ارسال و دیگری برای بازنگری مجدد خودم در روز مصاحبه ( چون حدس می زدم که سوالی بجز آنکه در فرمها موجود است از من پرسیده نخواهد شد).سپس با پست تی.ان.تی فرستادم و برای رسیدن آن پیگیری ایمیلی شدید انجام گرفت و KCC طفلی گفت :"آقا به خدا رسید".Big Grin
بعد با حساسیت منتظر و پیگیر کارنت شدن بودم و با 6 ایمیل قرا(قوی) پیگیر نامه دوم.نامه دومم تا3-4هفته قبل از مصاحبه هنوز نرسیده بود و ابوظبی برام نوشت که :"تاریخ شما 26 دسامبر 2010 تائید شده بی خیال نامه اصلی شو و پاشو بیا" .
3- آزمایشات و واکسیناسیون
من بخش واکسیناسون را در ایران تا انتهایش انجام داده بودم. برای همه واکسن ها با تائید پیگیرانه از انستیتو پاستور کوشیدم ونتیجه اینکه کارتم 12 مهر داشت وهمه اینها را برای این انجام دادم که دکتر نایال (این برادر گرامی سوریه ای) بر ما ظلم مالی روا مدارد و هزینه هایمان را افزایش ندهد که نشد... می گویم چرا.صبر کنید...
از آنجایکه شنیده بودم از مهاجرسرائیان که آنجا واکسن " روبلا" و "وارسیلا" خواهند زد در حرکتی پیشگیرانه Coolتستهای آنتی بادی خون دادم و مشخص شد که قبلا" اینها را گرفتم و در خونمان موجود و واکسن نیاز نیست و این دو گواهی(به انگلیسی و در سربرگ تشخیص طبی با مهر و امضاء) را نزد نایال بردیم.البته مثمر ثمر هم واقع شد.ولی نمی دانستم که او در عوض با تیزی بسیار چنان واکسن سیاه سرفه ای بر ما فرود آورد Sadکه تا روز بعد از مصاحبه جایش درد می کرد... نامرد...Tongue

4- عزیمت به امارات و مصاحبه:
برای عزیمت به دبی من دو ماه قبل ازمصاحبه پیش از ورود به ایام پایان سال میلادی و گرانی قیمت ها رزرو بلیط و هتل را جداگانه انجام داده بودم .هتل من "ایبیس دیره " بود و پروازم ساعت 7 صبح "ایران ایر". از قیمتها کلا" راضی بودم چرا که با شرایط کاری من و برنامه هایم جفت و جور شد.ساعت 7:30 با تاخیر پرید و 9:35 رسید دبی و چون دو روز بعد تعطیل عید مسیح و جشن (X-mas ) بود باید قبل 2 ظهر روز پنجشنبه خودم رو می رسوندم به نایال گل .تو فرودگاه با عجله ای که من داشتم خوردیم به "اسکن قرنیه چشم" که فقط و فقط مختص ایرانی های عزیزه ...( نه افغان نه پاکستانی نه عراقی... فقط ایرانی)
بعد از صف طولانی11:45 دقیقه رسیدیم به درب مطب نایال طبقه اول اتاق 106
آقا سلام" علیکم و تحویل مدارک به "مژگان" خانم منشی( فارس زبان) و X-Ray با جوان 50 ساله رشید و مودب هندی ومراحل قد و وزن و خون با" Linda" عزیزی از دیار فیلیپین و نهایت دکتر گل و بلبل امارات نایال بزرگ و شوخ طبع.Wink دارنده عکس با"شیخ محمد ال مکتوم" امیر دبی و" بشار اسد" و کشته مرده بگو بخند . البته این طبع نازش برای نرم کردن مغز مراجعین و گرم کردن جیب خودش می باشد.من که حواسم بود برای اینکه تعداد واکسن های من و همسرم بالا نره تست آنتی بادی ها را رو کردم...Cool یه نگاهی کرد و 2 تا از واکسن های هر کدوممون رو که قصد داشت اولش بزنه گذاشت کنار(کلا" 4 تا تا اینجا)بعد دید اگه نزنه که نمی شه که پول بگیره و از در دیگری ورود کرد و بلاخره تا سر چرخوندیم 2 واکسن از هشت واکسن مد نظرش رابه قیمت 1300درهم زد و کلا" شد 1950 درهم .1.5 ساعت بعد با جوابها شد که در بیاییم از مطب ایشان.
القصه:
با هماهنگی قبلی با " ملیکای " گرامی که بسیار مودب و متین با یک میتسوبیشی تمیز که به وقت هم حاضر شدند رفتیم ابوظبی حالا کی (چه وقت)است ؟ساعت 5 صبح روز 26 ام.
توو راه اطلاعات اضافه برسازمان زیادی اخذ شد که در صورت سوال بصورت پیام خصوصی پاسخگو خواهم بود.کرایه ایشان برای اینکه نتوانسته بودند 2 نفر دیگر پیدا کند رفت و برگشت 300 درهم شد که برای من قابل قبول بود ... ساعت 7 و 5 دقیقه رسیدیم دم سفارت و دومین نوبت توحیاط بودیم. روی نیمکت های مربوط به "مهاجرتی ها " نشستیم و ساعت 8 با تفتیش الکترونیکی بدون وسایل اضافی وارد اتاق انتظار جنب نگهبانی شدیم و پس از 10 دقیقه انتظار از بین شمشادهای معروف حیاط بعدی وارد مکان اصلی شدیم.
مجددا" نوبت 2 به ما خورد و زیر یک دقیقه نوبت تحویل مدارک به کانتر 9 و مرد آسیایی تباری که فارسی و انگلیسی را با مهربانی تمام صحبت می کرد رسید . آنهم انجام شد و من که خورجینی از مدارک به همراه داشتم شاید یک هشتم آن هم نیاز نشد .نه توجهی به مهر ترجمه ها نه اصل مدارک و گواهی ها ....فقط عکس + کپی پاس و شناسنامه و عقد نامه و گواهی مالی(42 میلیون تومان برا دو نفر+2سند ملک به نام دو نفرمون+ارزیابی ها) ودیگر هیچ... برگه ای به من داد برای پرداخت 2 فقره 819$ یا معادل آن به درهم که دقیقا" ریز و درشت همان میزان تفکیک شده به دلار پرداخت کردم و بعلت 1 دلاری های زیادی که من پرداخت کردم مورد اسقبال نیز واقع شد.چون با خنده گفت : " اینقدر یه دلاری تو امریکاهم نایاب است .Big Grin"{من 2 تا19 تایی‘ یه دلاری سوا کرده بودم.}
سپس نشستیم دوباره و زیردو دقیقه برای انگشت نگاری در کانتر 11نزد آقایی شبیه مرحوم مغفور *جان.اف کندی*Tongue اسپل اسم منو پرسید و گفت 4 انگشت چپ –حالا راست وآخر هم دو انگشت شست. برای خودم و همسرم. مجددا" انتظارشش دقیقه ای تا افسر مصاحبه کننده نهایی.
افسر مصاحبه کننده در کانتر 4 خانمی جوان تپل با روسری لبنانی و محجبه با لبخند گفت : "دست راستتان را برای قسم بالا بیاورید.... آیا قسم می خوردید که حقیقت را گفته و چیزی جز صداقت نگویید؟ ..... بله (خب مبارکه!!!).حالا گوشی رو بردار
سوالات پرسیده شده ازمن :
1-اسم و فامیل؟
2-مدرک تحصیلی؟
3-کارتان دولتی یا خصوصی است؟
4-تعداد دفعات شرکت در لاتاری؟
5-مبلغ تمکن مالی (ریال) شما در گواهی چه میزان به دلار امریکاست؟وفکر می کنید این مبلغ کفایت کنه؟
6 –برای چه کاری می روید؟
و همسرم نیز همین سوالات بجز4 و 5 ودیگر اینکه اصلا" از نام فرودگاه مد نظر ماجهت ورود به امریکا وسکونت آتی ما در آنجا نشد.راستی من تو فرم ابتدایی گزینه 10 را که N/A زده بودم را نیز پر نکردیم و از من هم چیزی نخواست...
طی این مدت جواب های ما توسط وی تایپ می شد . سپس گفت که ویزای همسرتان حاضر است ولی چون شما نیاز به "فرایند اداری بیشتری" دارید این برگه ناز آبی مال شما برو حالشو ببر!!! Smile
از چند روز دیگر چک کن رو سایت که ممکن است از 2 هفته تا چند ماه طول بکشه .
بعد ویزای شما باهم که حاضرشد یکجا میدیم برید (امریکا)WoW!!!
بعدش هم ماچ و بوسه Winkو خداحافظی و برگشت با ملیکا خانم به دبی و همون روز برگشت به فرودگاه محشردبی و دیدن "کالیفرنیای عزیز" که نگو تو تمام مراحل داشته آمار مارو می گرفته و از اونجایی که از زمان ورود به در سفارت من و همسرم شارژ و بگو بخند بودیم و تو محل مصاحبه هم با افراد انجا این روند ادامه داشت فرمودند:"نگاه افسرها به شما یه طور دیگه ای بود !!!!" سپس گفتگو در امورمهاجرسرائی و گیرهای من به ایشان که چرا زیاد ازسایت استفاده می کنی ولی مشارکت کم داری و..... و سرتون را درد نیارم پرواز آنتایم به تهران...
5-نکات ریز قابل توجه:
-با نام و یاد خدا قدم بردارید و ذکر" الابذکراله تطمئن القلوب" یاریتان می کند.
-همه کارها را از بسیار قبل برنامه ریزی زمانی و مکانی کنید
-برای احتمالات نرسیدن یا اینکه شاید چنین و چنان شود بدون استرس برای خود راهکار ارائه کنید.
-حتما" جزو اولین نفرات حاضر در محل مصاحبه باشید.
-لباس های من و همسرم رسمی و تمیز مرتب البته کارمندی بود. هر طور هستید شیک بیایید.
-ارسال موج مثبت از جانب شما (ان شاءاله که دائمی باشد) حتی بصورت تصنعی اول بر اعصاب شما و سپس بر مخاطبان تاثیری شگرف دارد.
-متوجه شدم در سالن آخر(مکان مصاحبه) یک خانم "کنترولردوربین ها" نشسته که تمامی مسیری که ما از ابتدا تا این سالن در آن آمدیم را به جزئیات تحت نظر داشته و در زمان ورود من و همسرم با لبخند بسیار و روی گشاده خوشامد گفت و با سایرین اندکی کمتر....
-شوخ طبعی در کار من آن روز هم مرا به جلو راند و تعامل مان راحت و روان انجام شد.
-زمان انتخابی روز مصاحبه را به هیچ وجه تغییر ندادم چون می دانستم بعد از روز عید و کیف و حال ! شب قبلشان باعث شده بود آنها سرحال ترباشند تا ایام دیگر.
-این کار را من انجام دادم شما را نمی دانم ! برای 3 روز اقامتم از تهران کنسر غذای اماده بردم که پول غذای اضافه در شرایط عید پرداخت نکنم.که برایم به صرفه شد... کارمندی خب...
-عکسهایمان نیز با اینکه برای 2 ماه قبل بود ولی با همان لباسهای تمیززمان عکس حاضر شدیم که تاثیر داشت.
-آقایان محترم کراوات بنظر من در نظم لباستان و طرز نشستنتان تاثیر مثبت دارد.مخصوصا"اگر از فرم "گره کراوات مراسم رسمی" استفاده کنید.چون خودم چنین کردم ودرنگاه آنها این مهم را حس کردم.
-خانمهای محترم از آنجا که می دانم از روی محبت بسیار نگران دور و بر خود و نیز همسرتان هستید در زمان سوال و جواب زیر لب صحبت نکنید چون روی دیواره شیشه ای مابین شما و افسر میکروفون های بسیار قوی موجود است.
-اصل مدارک را از اصل ترجمه ها و کپی آنها جداگانه قرار دهید تا در زمان خواستن انها با کاغذ ها درگیر نشوید .
-درزمان تحویل مدارک و تمکن مالی با تاکید پرسیده شد :آیا در بانک امریکایی پول دارید؟ ارزش این سوال برمن مبهم است.ولی چون نداشتم گفتم : No Never
-خونسرد ومهربان و با دید باز و روی خوش به مصاحبه بروید.
-این که می گویم تبلیغ ملیکا نیست و حتی اگر نخواستید با او بروید سفارت (که توصیه می کنم بروید) با وی برای امور روز مصاحبه مشورت(رایگان) حضوری کنید. خانم پر اطلاعات و با دقتی است.همه چیز این کاررا می داند و در سفارت او را به خوبی می شناسند.
- کلا" به فرمایش یکی از دوستانمان در سایت آن روز روز "مصاحبه" نبود " مشاهده و معارفه" بود.پس خوب ظاهرشده وخوب معرفیتان کنید.
عزیزان چون گفته بودم یک سفرنامه پر و پیمون می نویسم اینقدر به طول انجامید .مرا عفو کنید
دوستدار همه شما مهاجر سرائیان .محسن

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
california بهت تبریک میگم، امیدوارم هرچه سریعتر راهی بشی.
این سفرنامه برات یه خاطره میشه و چون با دیگران به اشتراک گذاشتی فراموش هم نمیشه.
توی توضیحاتت گفته بودی certificate بانکی گرفتی، که 27میلیون موجودی نشون میده، آیا این مبلغ به ازای هر نفر مشخصه؟ یا به تشخیص آفیسر بستگی داره؟ من و خانوادم سه نفر هستیم و احتمال داره ناچار باشم از همین روش استفاده کنم.
ضمنا بین اعتبار بانکها (از اون طرف) تفاوتی هست؟

متشکرم.
[b]شماره کیس: 2011AS00025XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010/05/31
کنسولگری: Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 27/06/2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Visa Bulletin For June 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: Apr 21, 2011--- Email
تاریخ مصاحبه: June, 5
تاریخ دریافت کلیرنس: August 18, 2011
تشکر کنندگان: California ، Solitude
(2010-12-31 ساعت 01:13)Mojtaba72 نوشته:  california بهت تبریک میگم، امیدوارم هرچه سریعتر راهی بشی.
این سفرنامه برات یه خاطره میشه و چون با دیگران به اشتراک گذاشتی فراموش هم نمیشه.
توی توضیحاتت گفته بودی certificate بانکی گرفتی، که 27میلیون موجودی نشون میده، آیا این مبلغ به ازای هر نفر مشخصه؟ یا به تشخیص آفیسر بستگی داره؟ من و خانوادم سه نفر هستیم و احتمال داره ناچار باشم از همین روش استفاده کنم.
ضمنا بین اعتبار بانکها (از اون طرف) تفاوتی هست؟

متشکرم.

ممنون از شما
تجربه میگه که آفیسر ممکنه به مبلغ های بالا شک بکنه در مورد سفارت های اروپایی تجربه دوستان میگه (بالای 20 میلیون) و در مورد سفارت آمریکا به نظر من بالای 30 میلیون برای هر نفر یه مقدار شک برانگیزه به هر حال آفیسر هم از اوضاع اقتصادی اطلاع داره و میدونه که تو این شرایط کمتر کسی این مقدار پول آزاد داره که باهاش کار نمیکنه اگه شما و همسرتون به همراه یک بچه هستید 50-60 میلیون باید خوب باشه. امیدوارم بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن. به هر حال سعی کنید خودتون باشید 27 میلیون برای من واقعا همون مبلغی بود که میتونستم ببرم آمریکا.
اعتبار بانکها را نمیدونم من از ملی گرفتم (فکر نکنم زیاد تفاوتی داشته باشه)توی برگه Certificate زمان باز شدن حسابتون نوشته شده شاید این برای آفیسر مهم باشه ؟؟! و حتما یادتون باشه که نرخ برابری دلار/ریال نوشته شده باشه
زیاد هم مهم نیست که پول تو حسابتون بمونه فقط موجودی کفایت میکنه
به امید موفقیت همه دوستان
بیدلی در همه احوال خدا با او بود *** او نمیدیدش و از دور خدایا میکرد !!!
خدایا شکرت!
تشکر کنندگان: Mojtaba72 ، maxsupermax ، Ashkan78 ، AmericanHamid ، HAMEDMIM ، sinswimer ، Solitude
خوب ا اگه کسی به مقدار کافی پول نداشته باشه میتونه از کسی قرض کنه بعد که گواهی رو که از بانک گرفت پولارو برداره و بده به صاحباش ؟
تشکر کنندگان: California
ببخشید ممکنه در مورد برگه ی آبی توضیح بدید که چیه ؟
تشکر کنندگان:
محسن عزیز
تبریک میگم برای مصاحبه بسیار خوبی که داشتی. آرامش در سرتاسر نوشته هات موج می زد و این نشان از برنامه ریزی دقیق شما داره.
برات آرزوی کلیر شدن هر چه زودتر می کنم.
تشکر کنندگان: maxsupermax ، rayan.s ، California ، Ashkan78 ، Solitude
(2010-12-31 ساعت 10:37)var نوشته:  خوب ا اگه کسی به مقدار کافی پول نداشته باشه میتونه از کسی قرض کنه بعد که گواهی رو که از بانک گرفت پولارو برداره و بده به صاحباش ؟

بله
خدایا شکرت!
تشکر کنندگان: rayan.s ، var
سلام به همه ی دوستان
ببخشید یه کم دیر سفرنامم را نوشتم

من سعی کردم سفرنامم را خیلی مختصر و مفید بنویسم من سال اولم بود در لاتاری شرکت کرده بودم ولی به خواست خدا برنده شدم و مسیره زندگیم به کل تغییر کرد
من یه هفته زودتر از مصاجبم به دبی رفتم روزه 16 دسامبر برای ازمایشات پزشکی به توصیه دوستان رفتم polyclinic ابتدا منشی پاسپورت و 2 قطعه عکس از من گرفت و یه خانم دیگر قد و وزن و خون ازم گزفت و عکس از ققسه ی سینه و در نهایت منشی منا صدا کرد که پیشه اقای دکتر برم یه دکتره فوق العاده خوش اخلاق. ابتدا اسمم راپرسید بعد یه سری سوالاتی که از روی یه برگه میخوند و ازم میپرسید و تیک میزد مثل تا حالا اقدام به خود کشی کردی. سرطان داری.عمله جراحی داشتی ... بعد 2 تا برگه در اورد توشون 2 عدد نوشته بود که بهم گفت چیه/ و یه تست بینایی گرفت و در نهایتم معاینم کرد و 2 تا واکسن بهم زد که یکیش خیلی درد داشت واکسن سرطان رحم بود وبعد گفت از نظره من همه چی خوبه و همه این کارا تقریبا 2 ساعت طول کشید.وهمون موقع هم جواب را بهم داد
روزه دسامبر20 ساعت 5:30 اقای کاوه اومد دنبالم و ساعت 7 دمه دره سفارت بودیم نفره 3_4 بودم نشستیم رویه یه سری نیمکت جلو سفارت بعد یکی از مامورین اومد یکی یکی مدارکه همه را چک کرد و بهمون اجاره میداد بریم داخل بعد داجل یه اتاقی شدیم که اون جا همه را میگشتند و دوباره داخله یه اتافه دیگه شدم و از اون جا دوباره همه را به ساختمان اصلی راهنمایی میکردند داخل ساختمان اصلی که شدم یکی از مامورین شماره 4 را بهم داد و 5 دقیقه بعد شمارم اعلام شد یه اقایی مدارکه تحصیلیم (ترجمه و کپی اصل مدارکم) ترجمه شناسنامه و کپی اصلش و 2 قطعه عکس و پاسپورت و گپی پاسپورت ومدارک پزشکیما ازو گرفت و ازم پرسید فارسی حرف میزنی یا انگلیش گفتم فارسی . دوباره شماره 4 را اعلام کردند این دفعه اثر انگشت و دفعه ی اخر که شمارم اعلام شد یه خانم تپل و عینکی باهام مصاحبه کرد اومدم فارسی حرف بزنم بهم گفت اگه فارسی حرف بزنی ردی منم گفتم مشکلی نداره انگلیش حرف بزنبد ازم پرسید1. این ادرس تو فرمت ماله کیه 2. کی میخوای بری امریکا؟چرا؟ 3.برا پدر . مادرت میخوای اقدام کنی؟ 3. رشتت چیه و در اخرم بهم یه برگه داد و گفت 2 روز دیگه ویزات امادس البته یادشون رفته بود ازم پول بگیرند که خودم بهشون گفتم و 819$ واریز کردم خودم باورم نمیشد این قدر مصاحبم راحت باشه. فقط نترسید و حول نکنید اینم از سفر نامه ی من. انشاالله که مفید باشه.
(2010-12-27 ساعت 15:02)California نوشته:  به نام خدا
با سلام خدمت دوستان و آرزوی موفقیت همه شما
مصاحبه من ساعت 0:800 صبح روز یکشنبه 26 دسامبر در سفارت ابوظبی بود
سلام و تبریک میگم کالیفرنیای عزیز برای سفرنامه و مصاحبه جالبی که داشتید.

شما هم مثل من به ندرت انگار دچار استرس میشید و همین عامل است که باعث میشه حتا در بدترین شرایط هم کارهاتون رو با خونسردی و اطمینان پیش ببرید.
موفق باشید و شاد

(2010-12-31 ساعت 10:57)var نوشته:  ببخشید ممکنه در مورد برگه ی آبی توضیح بدید که چیه ؟

کسانی که هنگام مصاحبه دارای یکی از موارد زیر باشند:
1- نقص مدرک: مثلا یکی از مدارک را با خود به سفارت نیاورده اید (مدارک مالی، اسپانسر، پزشکی.....)
2- سفارت تصمیم بگیرد مراحل اداری برای پرونده شما اجرا شود. یعنی اف-بی-آی-چک یا معروفتر کلیرنس.
3- سفارت از شما مدارک دیگری درخواست کند که قبلا از شما نخواسته بود.

در همه این موارد یک فرم ابی رنگ که در آن مواردی که باید در مراجعه بعدی همراه داشته باشید تیک خورده، به شما داده می شود.
تشکر کنندگان: var ، maxsupermax ، Linspire ، gadfly ، California ، armido ، Solitude
(2010-12-31 ساعت 13:42)User نوشته:  
(2010-12-27 ساعت 15:02)California نوشته:  به نام خدا
با سلام خدمت دوستان و آرزوی موفقیت همه شما
مصاحبه من ساعت 08:00 صبح روز یکشنبه 26 دسامبر در سفارت ابوظبی بود
سلام و تبریک میگم کالیفرنیای عزیز برای سفرنامه و مصاحبه جالبی که داشتید.

شما هم مثل من به ندرت انگار دچار استرس میشید و همین عامل است که باعث میشه حتا در بدترین شرایط هم کارهاتون رو با خونسردی و اطمینان پیش ببرید.
موفق باشید و شاد
ممنون و با عرض تبریک به shabnam 1
از صحبتهای شما نکته هایی به ذهنم رسید که یه مقدار بیانش سخته چون بیشتر دریافتهای درونی آدم هست و نمی دونم تا چه حد قابل انتقال باشه در حین مصاحبه خیلی خوبه که آدم قابل اعتمادی به نظر برسید اعتماد همه افراد مخصوصا آفیسر رو به خودتون جذب کنید از موضع بالا و با شخصیت قوی تو سفارت باشید و در عین حال متواضع و خوشرو و شاداب باشید خوتون رو باور داشته باشید اما دچار خود شیفتگی نشید اون افرادی که خود شیفته و مغرور هستند در برابر مشکلات زودتر از بقیه روحیه شون رو از دست میدن در باره هدفتون مصمم باشید اما دراین مورد و کلا در زندگی هیچ وقت به هدف وابسته نباشید در بدترین حالت ویزا نمیدن خوب که چی ؟ (شما یه سفر خوب و تفریحی به یه کشور خارجی داشتید) زندگی خیلی وسیع تره و مطمئنا حوادث خوبی در انتظار شما خواهد بود مهم نیست چقدر هزینه لباستون کردید زیاد مهم نیست کروات میزنید یا نه( هرچند خودم از کروات استفاده کردم) اما با لباسی در سفارت باشید که قابل احترام به نظر برسید "نگاه خاص آفیسر" که سوپرمکس عزیز در سفرنامش از قول من نوشته بود همین بود من اعتماد و احترام نسبت به سوپر مکس رو تو چشمای آفیسر دیدم. خانمی هم اونجا بود که تا آخرین لحظات قبل از مصاحبه بسیار قوی و مصمم به نظر می رسید اما درست قبل از اینکه پشت شیشه جهت مصاحبه بره استرس رو تو رفتارش احساس کردم البته اون هم موفق شد. در نظر داشته باشید که به اکثر موارد ویزا داده می شه (چه با اسپانسر چه بدون اسپانسر) پس دلیلی جهت نگرانی وجود ندارد. از طرفی مواظب باشید که اعتماد به نفس بالا موجب نشود شل و ول و بی دست و پا به نظر برسید اگر آفیسر مدرکی میخواهد شل بازی در نیارید لفتش ندید سریع باشید و مطمئن جوری که به نظر برسد که شما میدونین دارید چه کار میکنید. کاری نکنید که سردرگم و محتاج به کمک دیگران به نظر برسید. با اعتماد به نفس سوالاتتون رو بپرسید تا شیرفهم بشید اگه به خاطر داشتن همه اینها سخته به یاد داشته باشید که باید با رفتارتون به آفیسر بقبولانید که شما از پس خودتون توی یه مملکت غریب بر میاید. ایمان داشتن خیلی به شما کمک میکنه اگه باور دارید تا اینجای کار خدا کمکتون کرده بقیش هم دست همونه
این شعر انرژی زیادی به من میده حتما شما هم از این دست جملات و اشعار بلدید پس اون ها رو به خاطر داشته باشید :

در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم
لطف آنچه تو اندیشی حکم آنچه تو فرمایی
خدایا شکرت!
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Linspire ، User ، armido ، gadfly ، hvm ، maxsupermax ، shabnam1 ، Hornet ، AmericanHamid ، emankh101 ، pr.kia ، najibi ، jasmine2953 ، HAMEDMIM ، faranak.n ، Solitude
سفر نامه مصاحبه در ابوظبی
سلام به همه دوستان مهاجر سراییم و با عرض پوزش از تاخیر در نوشتن سفر نامه
در واقع به علت سرماخوردگی شدید نتونستم بشینم و بنویسمSad.

همه دوستان لطف می کنن و تجربه هاشونو کامل توضیح میدن و من دلیلی برای تکرار اونا نمی بینم فقط می خواستم چندتا نکته مهم و کلیدی رو بهش اشاره کنم که ایشالله به درد همه بخوره
همون طور که کالیفورنیای عزیز گفت بعد از خروج از هواپیما و طی کردن اون سالن طولانی نرسیده به قسمت تحویل چمدان ها یه پله برقی هست که می ره بالا. بلافاصله قبلش سمت چپ یه ردیفهایی هست که طناب کشی شده و یه چند نفر هستن که eye scan می کنن. اونجا اینکارو انجام بئین و بعد برین چک پاسپورت. بدون اون شما رو بر میگردونن همونجا Big Grin. بعد از اسکن از پله ها به سلامتی برین بالا.
راجع به کلینیک:
همون سلیمان نیال از همه بهتره. جاش هم نزدیک سیتی سنتر و دقیقاٌ روبروی دی تو دی و توی یه پاساژه که پایینش یه داروخانه به نام ابن سینا هست. میرین توی ساختمان و طبقه اول ، پلاک 106.جدیداٌ یه منشی ایرانی آورده.هزینه ما سه نفر 1750 درهم شد. 500 درهم که کل کارها و نفری حدود 80 درهم برای هر واکسن.نفری یک واکسن به ما زد. به بچه فقط flu زد. همه کارامونم از آزمایش تا نتیجه 4 ساعت طول کشید.
راجع به رفتن به سفارت:
به هیچ عنوان به بعضی لیدر های دندون گرد پول ندین که میگن 500 درهمShy و . ما به خاطر بچه و مشکلات دیگه ماشین گرفته بودیم که کلاٌ برای 6 روز کامل شد1300 درهم. تویوتا کرولای 2011 و با بیمه کامل. بابت بنزین هم با احتساب دوبار ابوظبی رفتن و کلی چرخ زدن توی جاهای دور و نزدیک دوبی و ترافیک هاش و ... کلاٌ 100 درهم دادیم. برای مسیر یابی هم از GPS موبایلمون استفاده کردیم که قبلاٌ نقشه دوبی و ابوظبی رو با OVI Nokia روش ریخته بودیم. زبان فارسی رو هم برای گویندش دانلود کردیم.خیلی راحت و آسون به هر جا می خواستیم می رفتیم.
اگر کردیت کارت داشته باشین بهتر میتونین اینکارو انجام بدین چون یه مبلغی رو بابت احتمال جریمه تا دو هفته پیش خوشون نگه می دارن که اگه کارت نداشته باشین باید دو هفته بعد اونو از طریق کسی پس بگیرین که سخته و من پیشنهاد نمی کنم. گرفتن کردیت کارت تو ایران خیلی راحتتره.

و اما راجع به اصل قضیه:
همتون مهمه که بدونین فضای داخل سفارت آمریکا پر از انرژی مثبته و اصلاٌ به هیچ وجه، تاکید می کنم به هیچ وجه دچار استرس نشید چون از خونه خودتون راحتترهBig Grin. من سفارتهای زیادی رفتم . همشون یه جوی میدن که انگار چی هستن و چی کار می خوان واست بکنن. ولی اینجا همه آفیسر ها مودب و صبورن.همچنین نگهبان هاش که بسیار با حوصله ان.ضمناٌ به ایرانی ها هم کمال احترام رو میذارن.
بچه ها جای بازی دارن،رسماٌ پسر من اونجارو روسرشون داشت خراب می کرد ولی همشون به من که جلوش رو می گرفتم میگفتن که باهاش کار نداشته باشم و بزارم که سر وصداشو بکنه!!!!!!!Big Grin
اونجا برای فروش چای و خوراکی یه نفر هست که هر چندبار که بری سراغش با روی خوش تحویلت می گیره ونیازی نیست که چیزی با خودتون ببرین. اونا خوشون انقدر شعور دارن که می فهمن کسی از ساعت 7 میاد اونجا ممکنه نیاز به خوردنی و نوشیدنی داشته باشن
سیگاری ها هر چندتا سیگار که بخوان می تونن برن توی محوطه قشنگش بکشن و برگردن توی سالن
تمام آفیسر های مصاحبه کننده مودب و کاملاٌ صبورن، هیچ نیازی ندارین که انگلیسی حرف بزنین، همشون فارسی بلدن.اینو برای اونایی می گم که استرس بلد نبودن زبان دارن.
با کیف، بی کیف همه جوره می ذارن برین تو، فقط دم در چیزای فلزی مثل سوییچ،موبایل و ... را ازتون می گیرن و یه شماره بهتون میدن
راجع به مدارک هم از من نه سند خونه رو گرفت نه حساب بانکی که کلی براش زور زده بودم.نه مدرک تحصیلی همسر رو .البته فکر کنم به خاطر مدارک ساپورتمون بود که براشون قابل توجه بود.راستی عکس های 3.5 در 4 رو هم نخواست، از هیچ کس
در ضمن آفیسرهاش کلی هم با ما بگو بخند کردن که اصلاٌ انتظار نداشتیم.!!!
سرتونو درد نیارم خلاصه به من و بچه ویزا دادن و همسرم به خاطر سربازی سپاهش برگه آبی گرفت.
امیدوارم همتون به راحتی ویزا بگیرین و این مرحله رو پشت سر بذارین.
فقط تاکید می کنم مطمئن باشین به همتون ویزا می دن . اونجا کسی بود که نه نامشو آورده بود نه زبان بلد بود نه مدارکش کامل بود خلاصه داغون ترین چیزی که می تونین تصور کنین ولی با ما اومد و 4 شنبه ویزاشو گرفت.
به هر حال هر چی حرص بخورین از دستتون رفته

شماره کیس : 2011AS0001XXXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2 May
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:10 May
تاریخ کارنت شدن کیس:October
تاریخ دریافت نامه دوم:1Oct
تاریخ مصاحبه: 27.Dec
تاریخ دریافت کلیرنس:
تاریخ دریافت وبزا:
تاریخ ورود به آمریکا :
تاریخ دریافت کارت :
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: admin ، California ، maxsupermax ، User ، bita-p ، Mojtaba72 ، Hornet ، AmericanHamid ، b!ta ، kamran22 ، R.F ، najibi ، jasmine2953 ، mh_hshk ، HAMEDMIM ، faranak.n ، mori ، Solitude
سلام ضمن تبریک برای اخذ ویزا
واقعا سفرنامه ای که نوشنه بودید را از هر لحاظ خوندم دوست داشتم
امید وارم برای من هم به همین راحتی که گفتید باشد
به امید ویزا گرفتن همسرتان و دیگر دوستان
التماس دعا
تشکر کنندگان: HAMEDMIM
سلام دوستان
امروز قناری به من اطلاع داد که : ......

لطفا پیش از سفر حتما با پلی کلینیک تماس بگیرید و هماهنگ کنید.

GHANARI نوشته: دوست عزیز سلام
در مورد پلی کلینیک اطلاعات مهمی دارم اما نمی دونستم کجا بنویسم .فکر کردم برای شما ارسال کنم تا خودتون تصمیم بگیرید کجا بذارینش تا همه کسانی که در ابو ظبی مصاحبه دارن بدونند.
من روز یکشنبه پلی کلینیک بودم و ازمایش ها رو انجام دادم با هزینه 500 درهم . 2 روز بعد که ویزا رو از سفارت گرفتم ..............
نکته اینکه بعد از فردای روزی که من ازمایش هامو انجام داده بودم از سفارت به دکتر اطلاع داده بودند که دیگه اجازه انجام ازمایش پزشکی برای سفارت رو نداره و فقط میدیست این کار رو انجام می ده.
فکر کنم دلیلش اینه که نصف قیمت همه جا میگیرفتند و جواب ازمایش رو 3 ساعت بعد میدادند.
من شانس اوردم چون یک روز قبل از مصاحبم رفته بودم کلینیک البته با دکتر هماهنگ کرده بودم چون اگر یک روز مصاحبم دیرتر بود با مشکل وقت مواجه میشدم.خدا رو شکر
بچه های ابوظبی باید 3 روز وقت برای کلینیک بذارن چون میدیست 48 ساعت بعد جواب میده و هزینه ازمایش بدون واکسن 950 درهم میباشد.موفق باشید
تشکر کنندگان: maxsupermax ، California ، mehdi_behzadi ، OverLord ، kamran22 ، naeiji1974 ، armido ، Vahid-DV2011

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان