کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
نقل قول:این شعر انرژی زیادی به من میده حتما شما هم از این دست جملات و اشعار بلدید پس اون ها رو به خاطر داشته باشید :

در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم
لطف آنچه تو اندیشی حکم آنچه تو فرمایی

در نهایت اگه خیلی دچار استرس یا طپش قلب میشید میتونید از قرص های آرام بخش خفیف مثل کلردیازپکساید (که بردن مقدار کم اون به دبی مشکلی نداره) یا پرانول برای طپش قلب ( هرچند عوارض نداره اما حتما با دکتر مشورت کنید) استفاده کنید به سفارش دوستان با اینکه می دونستم لازم نمیشه من این قرص ها رو بردم. اما شکر خدا توی سفارت مثل یه بچه آرامش کامل داشتم.انشالله همه شما موفق خواهید شد.
با همش موافقم .در ضمن خدا روح خواننده این شعر "خانم : ه ا ی د ه "را شاد کنه ولی با دوا جات موافق نیستم. کالیفرنیا بیا بچه ها رو از الان به دارو عادت ندهTongue
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
تشکر کنندگان: California ، armido ، pr.kia ، nil2011 ، HAMEDMIM ، Solitude ، mgolchin13
سلام به دوستان عزیزم
قبل از نوشتن سفرنامه می خوام از مهاجر سرا تشکر کنم که خیلی از اطلاعات سفرم رو از دوستان ندیده اما عزیز دریافت کردم به طوری که فکر میکردم تمام مراحل را دوباره دارم انجام میدم چون بچه ها همه چیز رو خیلی خوب توضیح داده بودند.
من و دختر 13 ساله ام 27 دسامبر مصاحبه داشتیم.چون دخترم مدرسه داشت نمی تونستم زیاد دبی بمونم به خاطر همین فقط 2 روز قبل از مصاحبه رفتیم دبی البته شانس اوردیم .براتون توضیح میدم چرا شانس اوردیم.

سفرنامه
25.1 دسامبر ساعت 7 شب ورود به دبی
2. 26 دسامبرکلینیک : 9 صبح پلی کلینیک .من در کارت زرد بین المللی 2 تا واکسن کزاز(تی دی) 2 تا ام ام ار و 2 تا هپاتیت ب داشتم و واکسنی بهم نزدند وهزینه من فقط مربوط به ازمایش خون و عکس قفسه سینه و معاینه بود که 500 درهم شد.
دختر 13 ساله ام کارت واکسیناسیونش کامل بود اما 2 تا واکسن که کزاز و منینژیت بود بهش زدند و هزینه معاینه و 2 تا واکسن شد 600 درهم.
نکته مهم:پلی کلینیک دیگه اجازه انجام ازمایشهای سفارت رو نداره و باید برید کلینیک میدیست.(منشی جدید پلی کلینیک ایرانی هست می تونید تلفن کنید)
حالا میگم چرا شانس اوردیم چون روز 26 دسامبر اخرین روزی بود که پلی کلینیک ازمایش های سفارت رو انجام دادو من 27 دسامبر مصاحبه داشتم اگر پلی کلینیک مدیکال رو انجام نمی داد باید میرفتم میدیست و میدیست 48 ساعت بعد جواب میداد که برای من خیلی دیر بود..من در 29 دسامبر مدارک و ویزا رو از سفارت گرفتم بعد رفتم کلینیک تا با دکتر نایال و پرسنل عکس بگیرم چون خیلی صادق و خوش برخورد و مهربان بودند.منشی به من گفت که خیلی خوش شانس بودید چون فردای روزی که شما امدید سفارت به دکتر خبر داده که اجازه ازمایش سفارت رو ندارند.(لطفا برای اطلاعات بیشتر تاپیک سفر به دبی رو بخونید)
3. 27 دسامبر مصاحبه: ماشین به ابوظبی 400 درهم ساعت 6 حرکت از دبی و ساعت 7:25 جلوی سفارت.یک نگهبان امد و فقط نامه دوم و تاریخ مصاحبه را چک کرد وگفت بشین اینجا.7:50 یک نگهبان دیگه امد نامه دوم و پاسپورت ها رو چک کرد. دخترم پاسپورت جدا نداشت ولی مشکلی پیش نیامد. بازرسی کامل وبعد ورود به سالن انتظار و خیلی سریع به سالن اصلی.یک شماره میدند که شماره من 9 بود(زمان رسیدن به سفارت مهمه اگر می خواهید زود نوبتتون بشه) بعد شمارتون و باجتون رااعلام می کنندباجه من مثل شمارم 9 بود.
مهم:مدارک را به این ترتیبی که مینویسم بذارید و تحویل بدید وبراشون این مسایل مهمه.من قبل از رفتن به ابوظبی ایمیل زدم و در مورد مدارک مورد نیاز پرسیدم و بعد مدارک رو به ترتیبی که گفته بودند گذاشته بودم .افیسر خیلی از نظم داشتن و ترتیب مدارک خوشش امد.
1.اصل ترجمه شناسنامه و کارت ملی وکپی پاسپورت
2.اصل ترجمه سند ازدواج یا طلاق (من طلاق داشتم و باید برگه حضانت دخترم هم میدادم)
3.اصل ترجمه مدارک تحصیلی (من دیپلم و لیسانس )
4.مدارک اسپانسر یا حساب بانکی یا سند منزل(من اسپانسر داشتم و 44000 دلار برای 2 نفرو یک سند منزل)
5.عکس 2 عدد 5 در 5
افیسر اسمم رو پرسید و گفت چند نفر هستید و بعد گفت مدارک و از اینکه مدارک به ترتیب بود تشکر کرد دیگه هیچ سوالی ازم نپرسید وفقط یک برگه داد تا هزینه را پرداخت کنم. هر نفر 819 دلار ومن 1638 دلار اماده کرده بودم و حسابدار ازم تشکر کرد.(ببینید چقدر خوب و با ادب هستند اصلا هیچ استرسی نداشته باشید همشون خیلی خوب و با حوصله هستند)
بعد اثر انگشت اول 4 انگشت دست راست بعد دست چپ و در اخر 2 تا شست با هم.
بعد اون خانم تپل با مزه که همه در سفرنامه هاشون مینویسند.اول سوگند.سوال ها1.اسم 2. تاریخ تولد 3. نسبت اسپانسر4.شغل اسپانسر5.چرا میری امریکا 6.کدام ایالت7.چرا این ایالت(چون اسپانسرم انجا زندگی میکنه)8.برای ارتش و دولت کار کردی(نه)9.شغلت چیه( تدریس زبان انگلیسی در موسسه خصوصی)10.حضانت دخترت رو داری(بله)
سوال هایی که از دخترم پرسید1.اسم2. تاریخ تولد3. چند سالته 4.کلاس چندمی5.اسم مدرسه و تمام (دخترم به زبان انگلیسی تسلط کامل داره)
بعد یک کارت ابی کوچیک اندازه کارت ویزیت گذاشت جلوش و گفت همه چیز واضح هست اما...که دیگه من کر شدم و دیگه چیزی نمی شنیدم فکر کردم این کارت چون ابی هست می خواد منگنه کنه به کارت ابی معروف .یک دفعه دیدم روش نوشت 4 شنبه 29 دسامبر ساعت 2 بعداز ظهر و بالای کارت رو خوندم نوشته بود پاسپورت و بعد دوباره شنیدم که گفت موفق باشیدو دخترم پرسید ویزا رو گر فتیم گفت اره وبعد برای دخترم دست تکان داد.خیلی مهربان و خوش بر خورده .بعدا دخترم گفت که گفته می خواد فقط سوء سابقه رو چک کنه.
4. 29 دسامبر دریافت ویزا:ساعت 12:15 انجا بودیم چون در هتل راهنمامون گفت زود برید از 12 شروع به دادن پاسپورت و ویزا می کنند اما این طور نشد و درست ساعت 1:50 دقیقه رفتیم داخل. فقط به یک نفر برای تمام اعضای خانواده اجازه میدن بره داخل.قسمت بدش این بود که تا ساعت 15:15 خبری از ویزاها و افیسر نبود و همه کلافه و نگران شده بودند .نگهبان گفت ویزاها هنوز اماده نیست.خیلی شلوغ بود.بالاخره امدند و خیلی سریع اسمها رو خوندند 5 نفر ماندیم که دیگه اسمی نخوندند.حالم خیلی بد بود که یک دفعه بهم اشاره کرد بیا جلو بعد اسمم رو پرسید و ویزامو داد.فهمیدیم اسم ما 5 نفر سخت بود نمی تونست بخونه از خودمون پرسید(.امیدوارم سفرنامم مفید باشه)
یک دنیا تشکر از مهاجر سرا هیچ وقت این سایت رو فراموش نمی کنم.به محض رسیدن به امریکا مطالب مهم رو براتون مینویسم.ندیدمتون اما دوستتون دارم .از مدیران عزیز ومحترم و فری فری عزیز به خاطر تمام زحماتشون
قدر دانی میکنم .امیدوارم همیشه موفق باشند.بدون شما هاخیلی سخت بود. ممنون
(اماده بای پاسخ به تمام سوال هاتون هستم)
با تقدیم احترام
نقل قول:نکته اینکه بعد از فردای روزی که من ازمایش هامو انجام داده بودم از سفارت به دکتر اطلاع داده بودند که دیگه اجازه انجام ازمایش پزشکی برای سفارت رو نداره و فقط میدیست این کار رو انجام می ده.

یعنی nmc هم دیگه قبول نمی کنن؟ nmc هم قیمت پلی کلینیک می گرفت و در حقیقت پلی کلینیک نصف نمی گیره و این میدیست هستش که دو برابر میگیره.
تشکر کنندگان:
(2010-12-31 ساعت 23:56)GHANARI نوشته:  سلام به دوستان عزیزم
سفرنامه
26 دسامبرکلینیک : 9 صبح پلی کلینیک .من در کارت زرد بین المللی 2 تا واکسن کزاز(تی دی) 2 تا ام ام ار و 2 تا هپاتیت ب داشتم و واکسنی بهم نزدند وهزینه من فقط مربوط به ازمایش خون و عکس قفسه سینه و معاینه بود که 500 درهم شد.
دختر 13 ساله ام کارت واکسیناسیونش کامل بود اما 2 تا واکسن که کزاز و منینژیت بود بهش زدند و هزینه معاینه و 2 تا واکسن شد 600 درهم.
نکته مهم:پلی کلینیک دیگه اجازه انجام ازمایشهای سفارت رو نداره و باید برید کلینیک میدیست.(منشی جدید پلی کلینیک ایرانی هست می تونید تلفن کنید)
حالا میگم چرا شانس اوردیم چون روز 26 دسامبر اخرین روزی بود که پلی کلینیک ازمایش های سفارت رو انجام دادو من 27 دسامبر مصاحبه داشتم اگر پلی کلینیک مدیکال رو انجام نمی داد باید میرفتم میدیست و میدیست 48 ساعت بعد جواب میداد که برای من خیلی دیر بود..من در 29 دسامبر مدارک و ویزا رو از سفارت گرفتم بعد رفتم کلینیک تا با دکتر نایال و پرسنل عکس بگیرم چون خیلی صادق و خوش برخورد و مهربان بودند.منشی به من گفت که خیلی خوش شانس بودید چون فردای روزی که شما امدید سفارت به دکتر خبر داده که اجازه ازمایش سفارت رو ندارند.(لطفا برای اطلاعات بیشتر تاپیک سفر به دبی رو بخونید)
با سلام به همه دوستان.من هفته قبل از سايت پلي كلينيك بازديد كرده بودم و در قسمت clinic medical check-up packages نوشته شده بود كه مديكال لاتاري رو انجام ميدهند ولي الان با توجه به گفته خانم قناري دوباره سايت رو بازديد كردم ديدم بله...ديگه از مديكال لاتاري خبري نيست و اون آيتم رو حذف كردند.خيلي متاسفم شدم چون خودم هم ميخواستم برم اونجا.هم قيمتش مناسب تر بود،هم سرعت پاسخ دهي و همچنين يكساله بودن تاريخ اعتبار مديكال

(2011-01-01 ساعت 11:33)Baabak نوشته:  
نقل قول:نکته اینکه بعد از فردای روزی که من ازمایش هامو انجام داده بودم از سفارت به دکتر اطلاع داده بودند که دیگه اجازه انجام ازمایش پزشکی برای سفارت رو نداره و فقط میدیست این کار رو انجام می ده.

یعنی nmc هم دیگه قبول نمی کنن؟ nmc هم قیمت پلی کلینیک می گرفت و در حقیقت پلی کلینیک نصف نمی گیره و این میدیست هستش که دو برابر میگیره.
بديه nmc اينه كه اعتبار مديكالش 6 ماهه هست نه يكساله

شماره کیس:2011AS19XXX
کنسولگری:ابوظبي
مصاحبه:90/03/16 (06 june)
مدت كلیرنس : 111 روز
تاریخ کلیر : 25 SEP
دریافت ویزا : 26 SEP
تاریخ پرواز : 9 مارچ
دریافت گرین کارت : 19 آوریل
خلاصه وضعیت کیس
تشکر کنندگان: Solitude
چرا من درسايت ابوظبي نگاه كردم NMC هم از مراكز مورد تائيد است.
(2011-01-01 ساعت 11:56)naeiji1974 نوشته:  
سفرنامه
26 دسامبرکلینیک : 9 صبح پلی کلینیک .من در کارت زرد بین المللی 2 تا واکسن کزاز(تی دی) 2 تا ام ام ار و 2 تا هپاتیت ب داشتم و واکسنی بهم نزدند وهزینه من فقط مربوط به ازمایش خون و عکس قفسه سینه و معاینه بود که 500 درهم شد.
با سلام به همه دوستان.من هفته قبل از سايت پلي كلينيك بازديد كرده بودم و در قسمت clinic medical check-up packages نوشته شده بود كه مديكال لاتاري رو انجام ميدهند ولي الان با توجه به گفته خانم قناري دوباره سايت رو بازديد كردم ديدم بله...ديگه از مديكال لاتاري خبري نيست و اون آيتم رو حذف كردند.خيلي متاسفم شدم چون خودم هم ميخواستم برم اونجا.هم قيمتش مناسب تر بود،هم سرعت پاسخ دهي و همچنين يكساله بودن تاريخ اعتبار مديكال

(2011-01-01 ساعت 11:33)Baabak نوشته:  

بديه nmc اينه كه اعتبار مديكالش 6 ماهه هست نه يكساله

شماره کیس: 2011AS00005XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:31july2010
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2AUGUST2010
تاریخ کارنت شدن کیس:OCT.2010
تاریخ دریافت نامه دوم:29JAN2011
تاریخ مصاحبه:3FEB2011
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
اینجاست که میگن هر دم از این باغ بری میرسد... ما که برنامه مون همه به هم ریخت اینجوری (هم از لحاظ وقت , پرواز و هم هزینه)
سفارت باید از قبل(حداقل یک ماه قبل) اعلام میکرد که مثلا از این تاریخ به بعد دیگه پلی کلینیک توی لیست ما نخواهد بود تا تنها مردم آواره روی کره زمین که تو مملکت خودشون سفارت ندارن ، برنامه ریزی بتونن بکنن.
یه پیشنهاد دارم برای اونایی که تاریخ مصاحبه گرفتن و میخواستن پلی کلینیک برن . لطفا همگی به سفارت ای میل بزنید و اعتراض کنید.
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
(2011-01-01 ساعت 14:11)armido نوشته:  اینجاست که میگن هر دم از این باغ بری میرسد... ما که برنامه مون همه به هم ریخت اینجوری (هم از لحاظ وقت , پرواز و هم هزینه)
سفارت باید از قبل(حداقل یک ماه قبل) اعلام میکرد که مثلا از این تاریخ به بعد دیگه پلی کلینیک توی لیست ما نخواهد بود تا تنها مردم آواره روی کره زمین که تو مملکت خودشون سفارت ندارن ، برنامه ریزی بتونن بکنن.
یه پیشنهاد دارم برای اونایی که تاریخ مصاحبه گرفتن و میخواستن پلی کلینیک برن . لطفا همگی به سفارت ای میل بزنید و اعتراض کنید.

ميشه يك جور ديگر هم نگاه كرد:

اگر دوست عزيزمون قناري اين مطلب رو اعلام نمي كرد و بدون آگاهي از اين داستان، مي رفتيد ابوظبي، چقدر بد مي شد؟!
اما الان خيلي خوب شده كه ايشون اطلاع دادند و شما عزيزان بهتر و مطمئن تر برنامه ريزي مي كنيد.

اينجاست كه دليل تاكيد و اصرار دوستان مبني بر به اشتراك گذاشتن اطلاعات توسط همه كاربران روشن ميشه.

باز هم از قناري متشكرم كه به موقع اطلاع رساني كردند.
(2011-01-01 ساعت 15:49)User نوشته:  
(2011-01-01 ساعت 14:11)armido نوشته:  اینجاست که میگن هر دم از این باغ بری میرسد... ما که برنامه مون همه به هم ریخت اینجوری (هم از لحاظ وقت , پرواز و هم هزینه)

ميشه يك جور ديگر هم نگاه كرد:

اگر دوست عزيزمون قناري اين مطلب رو اعلام نمي كرد و بدون آگاهي از اين داستان، مي رفتيد ابوظبي، چقدر بد مي شد؟!
اما الان خيلي خوب شده كه ايشون اطلاع دادند و شما عزيزان بهتر و مطمئن تر برنامه ريزي مي كنيد.

اينجاست كه دليل تاكيد و اصرار دوستان مبني بر به اشتراك گذاشتن اطلاعات توسط همه كاربران روشن ميشه.

باز هم از قناري متشكرم كه به موقع اطلاع رساني كردند.

بععععععععله واقعا تشکر میکنیم از GHANARI عزیز. من که یه سکته ناقص فعلا زدم اینجا ...اگه اونجا میرفتم و میفهمیدم که دیگه جای خود داشت... البته هنوز تو شوک هستم و ممکنه مجبور بشم قید دو تا بلیط چارتر رفت و برگشت رو هم بزنم.

در ضمن این را اینجا هم میگذارم شاید به درد بقیه هم بخورد:
(2011-01-01 ساعت 16:27)armido نوشته:  الان با تماس تلفنی که با nmc در دبی داشتم فهمیدم که :
شنبه ها باز هستن
برای انجام آزمایش باید قبل از 8 صبح آنجا باشید
جواب آزمایش را 1.5 تا 2 روز کاری بعد میدن (یعنی اگه امروز صبح آزمایش بدید میشه فردا عصر یا پس فردا صبح ،اگه تعطیلی وسطش نباشه)

شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
تشکر کنندگان: User ، maxsupermax ، Amir78 ، GHANARI ، free_free
با سلام به دوستان عزیز

می خوام در اینجا سفرنامه خودم رو درباره دبی و ابوظبی براتون بنویسم . البته من برای مصاحبه به سفارت آمریکا نرفتم و این کامنت مربوط هست به مصاحبه من در سفارت کانادا در ابوظبی برای کیس دانشجویی ، ولی سعی دارم قسمت هایی که مشترک هست و می تونه کمکتون کنه رو اینجا بزارم . امیدوارم که مفید باشه .

تور :
اگر با تور به سفر رفته اید در فرودگاه کشور مقصد بعد از گرفتن چمدان ها در میان استقبال کنندگان افرادی را می بینید که پلاکارد هایی در دست دارن که بر روی آن نام هتل یا شخص نوشته شده است . در برگه قراردادی که در ایران با آژانس هواپیمایی می بندید نام هتل شما در دبی و همچنین نام لیدر یا راهنمای شما نوشته شده است . پس در فرودگاه در میان تابلوها باید به دنبال نام هتل و یا نام لیدر خود باشید . ( البته اگر تور شما شامل ترنسفر زمینی می شود )

یکی از منابع بسیار مفید برای شما در طول سفر همان راهنمای تور شماست . در واقع از بدو ورود شما به کشور مقصد ، لیدر ، ابتدا اطلاعات کلی در مورد موقعیت جغرافیایی ، جمعیت ، وضعیت سیاسی و غیره رو در اختیار مسافران قرار میدهد . که این اطلاعات رو معمولا ٌ به هنگام Transfer زمینی از فرودگاه به هتل انجام میدن . در طول مسیر فرودگاه تا هتل هم می تونید هر سوال یا ابهامی دارید از لیدرتون بپرسید ، همچنین آدرس مکان های مختلف رو . و فراموش نکنید که حتما تلفن تماس لیدرتون رو بپرسید و همراه با کارت هتل همیشه در طول سفر همراه خودتون داشته باشید تا در صورت فراموش کردن آدرس و یا خدایی نکرده بروز هر گونه مشکلی از او چاره جویی کنید .

دومین منبع مفید برای پیدا کردن اطلاعات در سفر ، کاتالوگ هایی هست که شما می تونید از کشور مبدا ( ایران ) و یا کشور مقصد تهیه کنید . در ایران شما می تونید از آژانس هواپیمایی ای که به شما تور رو ارائه میده درخواست کنید تا در صورت توان بروشور هایی که اطلاعات مربوط به کشور مقصد رو داره در اختیار شما قرار بده . اگر این مورد مقدور نبود 95% هتل های 4 ستاره به بالا در کنار قسمت پذیرش ، یک Stand یا یک بورد برای قرار دادن اینگونه بروشور ها دارن ، که برای استفاده افرادی چون شماست تا مراکز مختلف شهر رو بهتر بشناسند . این می تونه شامل مرکز خرید ، شهر بازی ، موزه ، گالری خاص ، رستوران و یا هر جای جالب دیگه ای باشه .

در ضمن برای سفر قرص و دواهای اصلی یادتون نره ، چون شما نام و معادل قرص سردرد یا سر گیجه و یا حالت تهوع رو در کشورهای دیگه نمی دونید و ممکن ِ دچار مشکل بشید . لازم به ذکر است که در فرودگاه دبی همراه داشتن بعضی از قرص ها و داروها مانند کدئین و دیازپام و مسکن هایی مشابه اینها جرمی معادل داشتن مواد مخدر داره که البته متاسفانه خیلی از هم وطن های ما اینو نمی دونن و به همین دلیل اونجا دچار مشکل می شن .

یک چیز دیگه که در سفر خیلی می تونه به دردتون بخوره وسیله ای هست به نام Pocket Balance که همون ترازوی دستی یا وزنهء دستیِ و البته زمانی که توی فرودگاه در قسمت Bording Card هستید بهتر از هر جای دیگه می تونید به ارزشش پی ببرید . بعضی از ایرلاین ها اونقدر سخت گیر هستند که زمان وزن کردن بار شما برای نیم کیلو یا حتی 250 گرم هم ممکنه بار شما رو پس داده و شما رو مجبور به تنظیم دقیق میزان بارتون کنند . این کار هم توان فیزیکی و هم توان روحی شما رو در سفر می گیره . در این حال شما مجبور میشید که اون میزان بار اضافی رو در جلوی چشم بقیه مسافرها از ساکتون خارج کنید که خیلی موذب کننده هست . آخه این بلا به سر بنده رفته و در یک سفرم فقط به خاطر باری کمتر از یک کیلو مجبور به باز کردن چمدونم جلوی چشم بقیه مسافرها و تخلیه بار اضافی اون در یک ساک دستی شدم که باید اون رو با خودم به داخل هواپیما می بردم که واقعا دست و پا گیر و خسته کننده بود .
لازم به ذکر هست که شما در هر سفر هوایی مجاز به حمل نهایتا 2 ساک دستی در داخل هواپیما با وزن کمتز از 10 کیلو هستید که اگر این میزان بار دستی همراهتون باشه و بار چمودنتون هم اضاف داشته باشه یا باید پول اضافه بار رو بدید یا اینکه به همون میزان از وسایلتون رو در فرودگاه بگذارید و بیاید .

هتل :
این شهر هتل های بسیار زیادی داره که مانند قارچ هایی بزرگ و کوچیک در همه نقاط شهر سبز شدند . هتل هایی با انواع قیمت ها و خدمات ، هتل هایی بسیار لوکس و مجلل و البته با قیمت هایی بسیار گزاف مانند هتل برج العرب که هر شب 5000 درهم می باشه و البته جز هتل های مجلل دنیاست .( در همین هتل هم اتاق هایی با قیمت های مختلف می بینید و صد البته اتاقهای شیشه ای که مانند آکواریوم در زیر آب ساخته شده اند بسیار گرانتر از اتاق های معمولی همین هتل هستند . ) همینطور هتل هایی یا بهتر بگم متل هایی با شبی 20 تا 30 درهم . ولی بطور عادی شما می تونید یک هتل معمولی شبیه به همین هتل انقلاب خودمون در تهران ( که یک هتل 4 ستاره در ایران هست ) و یا هتل بزرگ تهران که سر مطهری میشه رو در دبی با شبی 300 تا 350 درهم کرایه کنید که باز هم اگر بخواهید اقامتی 20 تا 30 روزه رو داشته باشید و بلد باشید چونه بزنید می تونید با چیزی حدود 270 یا حتی 250 درهم هم اون هتل ها رو کرایه کنید .

یک نکته کوچیک در مورد هتل هست که من می دیدم خیلی از مسافرین عزیز نمی دونستن ، فکر کنم بد نباشه اگه بگم و اون هم این هست که همیشه در همه هتل ها وقتی وارد اتاقتون می شید یک کارت به دستگیره در آویزون هست که یک طرفش معمولا به رنگ سبز هست و طرف دیگه به رنگ قرمز و روی قسمت قرمز نوشته شده " Please don't disturb " و این یعنی لطفا مزاحم نشوید . وقتی این کارت رو از سمت قرمز بیرون در و بر روی دستگیره آویزون کنید دیگه نظافتچی هتل ( House keeper ) مزاحم شما نمیشه مگر اینکه خودتون ازشون بخواید . چون من یکبار دیدم که یک خانم ایرانی از اینکه نظافتچی بدون در زدن کلید انداخته و وارد اتاقش شده بود به شدت عصبانی بود و خوب من توجهش رو به این موضوع کوچیک جلب کردم که البته نمی دونست و شاید اون موقع کارت رو ندانسته از سمت سبز رنگش آویزون کرده بود ولی در هر صورت خدا رو شکر بعد از اون دیگه مشکلی نداشت .

کرایه اتومبیل :
برای کرایه اتومبیل شما در اکثر نقاط شهر می تونید مغازه های Rent Car یا همون کرایه ماشین رو پیدا کنید . انواع ماشین ها از جدیدترین مدل مزدا (6 ) و هامر و پورشه و فراری و اینفینیتی و بنز و ..... تا ماشین های ارزونشون که حدود 70 تا 80 درهم هست رو می تونید ببینید . ماشین هایی مثل مزدا 2007 یا یاریس 2007 و یا ماشین هایی با مدل هایی مشابه رو میتونید حدود همین قیمت یعنی 80 درهم کرایه کنید .

مسلما ٌ برای کرایه ماشین از شما می خوان که کپی ویزاتون رو به اونها بدید همینطور گواهینامه بین المللی یا گواهینامه Local یا همون اماراتی ، در اکثر موارد وقتی مغازه دار شما رو نشناسه از شما می خواد که پاسپورتتون رو به اون بدید که محض احتیاط پیش خودش نگه داره تا اگر خدایی نکرده مشکلی برای خودتون و ماشین پیش اومد اون بندهء خدا هم چیزی تو دستش باشه . البته این به جز اون دپوزیت 500 درهمی هست که همهء (رنت کار) ها می گیرند . بعد از تحویل ماشین مبلغ دپوزیت شما در صورتی که هیچ گونه جریمه و یا تصادفی اتفاق نیفتاده باشد بعد از 2 هفته به شما عودت داده می شود .

یک نکته دیگه هم در مورد ماشین های کرایه ای هست و اون Tax یا همون مالیاتِ که بعضی از خیابون ها و پل ها دارن و کرایه دهنده ماشین بوسیله اون چیپ ست ِ کوچیکی که روی شیشه جامِ جلوی شما می چسبونه می تونه از طریق اینترنت بفهمه که شما از چه خیابون هایی در چه ساعت هایی عبور کردید و چقدر مالیات خوردید و یا در صورت عدم رعایت مقررات چه مقدار جریمه شدید . که با اجازتون ما هم یه روز بخاطر عدم شارژ پارکینگ رستوران مون 150 درهم جریمه شدیم . آخه توی دبی بعضی از رستوران ها پارکینگ شون مالِ خودشون هست و نیاز نیست شما شارژش کنید ولی اکثراٌ باید توسط مشتری شارژ بشن و متاسفانه ما هم به علت بی دقتی شارژ نکردیم جریمه شدیم .

در ضمن یادتون باشه پل های آل مکتوم و قرهود هم هر دو مالیات دارن و شما هر بار که از روی اونها رد میشید شارژ میشید ، پس بهتر ِ قبل از یه سفر درون شهری مسیر خودتون رو از روی نقشه مشخص کنید تا بی دلیل سرگردون ِ خیابون ها و پل های شهر نشید .

پارکینگ های عمومی :

در دبی اگر هتلی که شما گرفتید بدون پارکینگ باشه واقعاٌ با مشکل بزرگی روبرو میشید ، چون معمولا پیدا کردن پارکینگ عمومی به خصوص شب ها کار بسیار مشکلی هست و وقت زیادی از شما تلف می کنه .
یادتون نره که هر گاه ماشین رو جایی پارک کردید باید حتما اون رو شارژ کنید وگرنه خیلی سریع جریمه میشید . البته روزهایی مثل جمعه و فکر کنم شنبه که تعطیل هست ، پاکینگ ها مجانی می شن . بهتر هست موقع شارژ به توضیحاتی که روی خود دستگاه شارژ پارک هست دقت کنید و اگر فکر می کنید خسته اید و صبح به جای ساعت 7 یا 8 دیرتر بیدار می شوید ریسک نکنید و تا ساعت 10 یا 11 شارژ کنید که جریمه نشید .

دبی _ ابوظبی :
برای رفتن به ابوظبی هم شما می تونید با کرایه یک ماشین خودتون به اونجا برید . یک شب قبل از حرکت از متصدی هتل یا لیدرتون بخواید روی نقشه برای شما توضیح بده که چطور می تونید از شهر خارج بشید و به سمت ابوظبی برید و بعد اون مسیر رو روی نقشه برای خودتون مشخص کرده و علامت بزنید . در طول مسیر باید حتما حواستون به تابلوهای سبز رنگ که نام هر لاین (در واقع مقصد اون لاین) رو مشخص می کنه باشه . وقتی نام مسیر مورد نظر شما در لاین 2 (یا وسطی ) هست نباید از لاین 1 یا 3 حرکت کنید چون در یک چشم به هم زدن از یک خروجی که مسیرتان بوده می گذرید و اون رو از دست می دهید و یا برعکس 2 ، 3 جا هست که پل یا جاده 2 قسمت میشه و شما باید سریع نقشه خونی کنید تا بفهمید از کدام راه باید برید . راستش دور برگردان های اتوبان ها خیلی با فاصله هست ، این رو نمیگم که بترسید و فکر کنید خودتون نمی تونید برید ، نه . ما هم اولین بار خودمون از روی نقشه به ابوظبی رفتیم و بعد از تقریبا 2 ساعت به ابوظبی رسیدیم . بهترین حالت این هست که تقسیم کار کنید یک نفر نقشه خوان بشه و یک نفر راننده . این نکته رو بگم که از سوال کردن نترسید ولی فقط از پلیس و یا تاکسی ها سوال کنید نه مردم عادی ، ولی در نهایت باز هم رفرنس شما همان نقشه باشه . اینطور بگم که بدون نقشه تقریبا پیدا کردن خروجی ها و مسیرها غیر ممکنه .

اگر دیره مقیم هستید فرض کنید که می خواهید برید امارات مال و جهت تون رو به سمت خیابان شیخ زائد قرار دهید . این خیابان بزرگترین خیابان امارات است که از دبی تا ابوظبی ادامه دارد . سعی می کنم بصورت تقریبی مسیر دبی تا ابوظبی رو واستون بنویسم . می تونید بعدا ٌ از روی نقشه با من مسیر رو چک کنید .

بهترین مبدا برای شروع که فکر کنم همه ایرونی ها دیگه بلندن سیتی سنتر هست ، پس از اونجا شروع می کنم :
ابتدا از طریق پل آل مکتوم (جسر آل مکتوم _ Al Maktoum Bridge ) به خیابان Umm Hurair Rd میرسید و سپس خیابان شیخ زائد ( Sheikh Zayed Rd ) را می بینیم که از خیابان های معروف دبی است . در طول این خیابان در کنار یک تقاطع بزرگ که پل های روگذر و لاین خروجی هم دارد امارات مال ( Mall of The Emirates ) را در سمت چپ خودتون می بینید . همینطور که در طول این مسیر میروید سمت راستتون ساختمان های مایکروسافت و شبکه های خبری قرار دارن . و باز هم کمی جلوتر سمت راستتان منطقه دبی مارینا ( Dubai Marina ) را میبینید که در واقع دبی جدید و مدرن است . یک مسیر طولانی راباید در این خیابان ادامه دهید . بعد از طی مسافتی تقریباٌ طولانی خروجی پالم جبل علی _ Palm Jebel Ali ( ساختمان هایی که به شکل یک نخل بر روی آب ساخته اند ) در سمت راستتان است . بعد از طی مسافتی باز هم طولانی به جای نام شیخ زائد ، نام خیابان به نام شیخ مکتوم بن رشید_ Sheikh Maktoum Bin Rashid Rd تغییر می کند و این یعنی اینکه شما دیگر در دبی نیستید و وارد خاک ابوظبی شدید .
متاسفانه من آدرس سفارت امریکا در ابوظبی را ندارم ، پس بقیه مسیر رو در خاک ابوظبی بر اساس ادرس سفارت بروید .

خوب دوستان عزیز امیدوارم توضیحاتم بتونه براتون مفید باشه .

به امید موفقیت

سلام بر دوستان همیشه همراه
از آنجایی که همیشه دغدقه خاطر روز مصاحبه ابوظبی و محل آن و حال و هوای آنجا را داشتم این عکس را به نحو مقتضی برای شما تهیه و ویرایش کردم تا مفید فایده باشد.امیدوارم راهنمای خوبی باشد:

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

Lol Wink
تشکر کنندگان: rayan.s ، mehdi_behzadi ، satusa ، armido ، California ، drmahmoodi ، gadfly ، free_free ، Hornet ، GHANARI ، clear ، Vahid-DV2011 ، hanok ، pr.kia ، HAMEDMIM ، Solitude
با سلام به همه دوستان عزیز مهاجر سرا
قبل از هرچیز باید بگم که کی برد من فارسی نداره پس اگر اشتباه تایپی میبینید ببخشید.

خب نوبتی هم باشه نوبت منه که سفرنامه رو بنویسم تا همونجوری که از سفرنامه های قبلی استفاده کردم بقه هم بتونن از این سفرنامه استفاده کنند.
بعد از 8 ما انتضار 11 ژانوبه سشنبه تاریخ مصاحبه ما بود پرواز ما یکشنبه با کیش ایر به مقصد دبی ترمینال 2 بعد از اسکن چشم ساعت 1 رسیدیم به هتل کاپترون که هتل خوبی بود نزدیک سیتی سنتر و مطب دکتر نایال مرحوم Big Grin بعد از اون شوکی که برای معاینه پزشکی به بچه ها وارد شد منم نگران معاینات بودم چون همونجوری که در پستهای قبلی گفتم nmc گفته بود که 48 ساعته جواب رو میده و حتی حاضر به رزرو هم نشده بود . تصمیم گرفتم که اول حضوری برم nmc و شانسمو امتحان کنم و اگر نشد مستقبم برم سراغ جماعت عزیز ایرانی مستقر در میدایست و دوتا گوشامو تقدیمشون کنم .SadSad یه تاکسی کرفتم و رفتیم به nmc روبروی هتل رامادا کنتیننتال . وارد شدیم مستقیم رفتم پیش منشی و گفتم که برای U.S مدیکال اومدیم اونم مدارک رو ازم گرفت باورم نمیشد خلاصه بعد 2 ساعت کارهای ماهم انجام شد ور در کمال ناباوری 425 درهم بدون واکسن از ما گرفتن 250 درهم معاینه 50 درهم آزمایش خون و 125 درهم عکس قفسه سینه برای هر نفر جواب رو هم فردا ساعت 4.5 گرفتم من به دلیل اینکه می خواستم قبل از مصاحبه آرامش کامل داشته باشم با یک تاکسی هماهنگ کردم برای ساعت 6 صبح با رسپشن هتل هم هماهنگ کردم موبایلم رو هم تنظیم کردم که خواب نمونم ولی تا صبح خواب راحتی نداشتم هر یک ساعت بیدار میشدم .در نهایت صبح با زنگ موبایل وتلفن رسپشن بیدار شدیم و ساعت 6 حرکت از هتل به سوی ابوظبی تو راه آرامش خوبی در ماشین داشیتم خصوصا که بارون میومد .ساعت 7:30 به ابوظبی رسیدیم پایین نامه آدرس سفارت رو خیابان السودان نوشته بود ولی من شک کردم به راننده گفتم بلدی اونم کفت آره ولی من خودم GPS موبایلو روشن کردم و دیدم که داره اشتباه میره !! خودم شدم راهنما 7:40 رسیدیم سفارت جلوی همون ساختمان معروف نفر 7 -8 بوذیم بعد از ما هم چند نفری امده بودن جمعا 20 نفر که متاسفانه اکثرا پاکت سفید مید ایست دستشون بود معلوم بود که مید ایست سنگ تموم گذاشته فقط 3 نفر بودیم که nmc رفته بودیم من که خودم مدیون مهاجر سرا و بچه های مهربون ودلسوز اون هستم .ساعت 8 یک آقای سیک هندی که فکر میکرد اوباماست (خیلی تو حس بود) اومد ونامه ها رو چک کرد هوا خیلی عالی بود بارون ملایمی میومد بعد از چک کردن نامه ها به ترتیب 5 نفری میفرستادن داخل تحت تدابیر شدید امنیتی بعد از رد شدن از دوتا اتاق به سالن اصلی رسیدیم شماره 8 به ما دادن جمعا 11 باجه بود باجه شماره 1 مخصوص پرداخت پول و شماره 11 مخصوص انگشت نگاری بعد از دو مرتبه صدا کردن شماره تحویل مدارک و انگشت شماری منتظر شدیم که شماره رو اعلام کنن آخه به ترتیب نیست ولی مال ما خیلی طول کشید تقریبا همه آونایی که بعد از ما بودن رو صدا زدن یک دفعه دیدم که یک خان محجبه خیلی بد اخلاق دقیقا تو باجه روبروی ما داره مدارکو زیرو میکنه .گفتم خدا به داد برسه Sad بعد دو مرتبه رفت بعد از 10 دقیقه که مارو جون به لب کردن باجه دیگه شماره مارو صدا زد همون خانم تپل آمیرکایی . گفت انگلیسی بلدین با اینکه مشکلی نداشتیم با خانمم قرا گذاشته بودیم که فارسی مصاحبه کنیم .گفتیم ما ترجیح میدیم فارسی باشه اونم با یه خنده ای گفت ولی من فارسی بلد نیستم پس ترجیح میدم به انگلیسی ادامه بدیم ولی اگر مشکل داشتید کمکتون میکنم 1- اسم و فامیل کامل ؟ 2- چند بار لاتاری شرکت کردید؟ 3- در مورد شغل هر دو ازمون توضیح خواست آخه ما هر دو شغل آزاد داریم 4 - چرا سربازی نرفتی؟ 5 - چند ساله که ازدواج کردید ؟ 6- کدوم ایالت میرید و برای چی ؟ 7- تا حالا دنبال کار گشتید؟ 7- نسبت اسپانسر با شما چیه (البته ما نامه بانک هم داشتیم 40 میلیون که پسش دادن ) 8- کی قصد دارین برین آمریکاه ؟ وقتی سئوالات تموم شد و تایپشون کرد دیدم که دوتا برگه آبی ناقابل از زیر پوشه ها در آور گفتم خوب ما هم رفتیم ته صف بعد اونا رو گذاشت کنار و یک کوچکتر برداشت خود به خود گل از گل ما شکفت .بعد گفت من تو مدارک شما ایرادی نمیبینم ولی تا پس فردا پاساتون میمونه ok ما هم گفتیم قابل نداره اصلا مال خودتون پیش کشBig Grin بعد هم خوشحال امدیم بیرون .اون روز 5 خانواده لاتاری بودن که فکر کنم 3 تا یک ضرب گرفتن البته یکیشون هندی و دیگری عرب بودن 2 تا دیگه هم ایرانی که به خانم یکیشون دادن و همسرشون به خاطر سربازی مشمول کلیرنس شدن و خانواده دیگر هم فکر میکنم برگه آبی گرفتن ولی اونقدر ناراحت بودن که من هم واسشون ناراحت شدم .

ببخشید اگر زیاد نبود ولی سعی کردم از تکرار مکررات خود داری کنم فقط چند نکته رو خلاصه وار مینویسم
1- کرایه تاکسی رفت و برگشت 550 درهم با 3 ساعت توقف (هر ساعت توقف 30 درهم )
2- مدیکال حتما برید nmc
3- اگر تاکسی میگیرید مطمئن بشین که زبان بلده چون بعضی هاشون تازه کارن نه زبان بلدن نه مسیرها رو
4 - حتی الامکان با لباس اسپرت نرید ( نظر شخصی )
5- من در داخل سفارت با کسی پسر خاله نشدم و شروع به قصه گفتن و خنده و تعریف از فارسی 1 نکردم چون هم اخلاقم این جوری نیست و هم متوجه دوربین و تعداد زیادی میکروفون در سقف شدم (فکر نکنید آدم بد اخلاق یا خشکی هستم .نه ولی هر چیزی جای خودش )(نظر شخصی )
6- جز حقیت چیزی نگید چون براتون دردسر میشه (نظر شخصی)
7- مرتبه دوم با اتوبوس رفتم ابوظبی ولی برای بار اول توصیه نمیکنم چون هم خسته کننده است هم خیلی آهسته حرکت میکنه حداکثر سرعت 70 اگر خواستید با اتوبوس برید حداقل 3 ساعت در نظر بگیرید چون بین را سوخت گیری هم میکنه .در کل با خانواده جالب نیست (نظر شخصی )
8 - اصلا استرس نداشته باشید خیلی راحت تر از اونه که فکرشو میکردید.
9- فقط جواب سئوال آفیسر رو بدید نه کم نه زیاد
10 - در مورد زبان نگران نباشید اگر ببینن کسی واقعا زبان نمیدونه باهاش فارسی صحبت میکنن
11- پول خرد 10 دلاری حتما با خودتون ببرید.

دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه اگر سئوالی بود در خدمتم

در آخر هم از تمام مدیران و بچه های فعال و با سابقه و دلسوز کمال تشکر رو دارم و براشون آرزوی موفقیت میکنم .

بچه ها به همتون ویزا میدت خیالتون راحت .فقط بدون استرس و با تمرکز Smile

قبل از نوشتن سفرنامه می خوام از مهاجر سرا تشکر کنم که خیلی از اطلاعات سفرم رو از دوستان ندیده اما عزیز دریافت کردم به طوری که فکر میکردم تمام مراحل را دوباره دارم انجام میدم چون بچه ها همه چیز رو خیلی خوب توضیح داده بودند.
من و دختر 13 ساله ام 27 دسامبر مصاحبه داشتیم.چون دخترم مدرسه داشت نمی تونستم زیاد دبی بمونم به خاطر همین فقط 2 روز قبل از مصاحبه رفتیم دبی البته شانس اوردیم .براتون توضیح میدم چرا شانس اوردیم.

سفرنامه
25.1 دسامبر ساعت 7 شب ورود به دبی
2. 26 دسامبرکلینیک : 9 صبح پلی کلینیک .من در کارت زرد بین المللی 2 تا واکسن کزاز(تی دی) 2 تا ام ام ار و 2 تا هپاتیت ب داشتم و واکسنی بهم نزدند وهزینه من فقط مربوط به ازمایش خون و عکس قفسه سینه و معاینه بود که 500 درهم شد.
3. 27 دسامبر مصاحبه: ماشین به ابوظبی 400 درهم ساعت 6 حرکت از دبی و ساعت 7:25 جلوی سفارت.یک نگهبان امد و فقط نامه دوم و تاریخ مصاحبه را چک کرد وگفت بشین اینجا.7:50 یک نگهبان دیگه امد نامه دوم و پاسپورت ها رو چک کرد. دخترم پاسپورت جدا نداشت ولی مشکلی پیش نیامد. بازرسی کامل وبعد ورود به سالن انتظار و خیلی سریع به سالن اصلی.یک شماره میدند که شماره من 9 بود(زمان رسیدن به سفارت مهمه اگر می خواهید زود نوبتتون بشه) بعد شمارتون و باجتون رااعلام می کنندباجه من مثل شمارم 9 بود.
مهم:مدارک را به این ترتیبی که مینویسم بذارید و تحویل بدید وبراشون این مسایل مهمه.من قبل از رفتن به ابوظبی ایمیل زدم و در مورد مدارک مورد نیاز پرسیدم و بعد مدارک رو به ترتیبی که گفته بودند گذاشته بودم .افیسر خیلی از نظم داشتن و ترتیب مدارک خوشش امد.
1.اصل ترجمه شناسنامه و کارت ملی وکپی پاسپورت
2.اصل ترجمه سند ازدواج یا طلاق (من طلاق داشتم و باید برگه حضانت دخترم هم میدادم)
3.اصل ترجمه مدارک تحصیلی (من دیپلم و لیسانس )
4.مدارک اسپانسر یا حساب بانکی یا سند منزل(من اسپانسر داشتم و 44000 دلار برای 2 نفرو یک سند منزل)
5.عکس 2 عدد 5 در 5
افیسر اسمم رو پرسید و گفت چند نفر هستید و بعد گفت مدارک و از اینکه مدارک به ترتیب بود تشکر کرد دیگه هیچ سوالی ازم نپرسید وفقط یک برگه داد تا هزینه را پرداخت کنم. هر نفر 819 دلار ومن 1638 دلار اماده کرده بودم و حسابدار ازم تشکر کرد.(ببینید چقدر خوب و با ادب هستند اصلا هیچ استرسی نداشته باشید همشون خیلی خوب و با حوصله هستند)
بعد اثر انگشت اول 4 انگشت دست راست بعد دست چپ و در اخر 2 تا شست با هم.
بعد اون خانم تپل با مزه که همه در سفرنامه هاشون مینویسند.اول سوگند.سوال ها1.اسم 2. تاریخ تولد 3. نسبت اسپانسر4.شغل اسپانسر5.چرا میری امریکا 6.کدام ایالت7.چرا این ایالت(چون اسپانسرم انجا زندگی میکنه)8.برای ارتش و دولت کار کردی(نه)9.شغلت چیه( تدریس زبان انگلیسی در موسسه خصوصی)10.حضانت دخترت رو داری(بله)
سوال هایی که از دخترم پرسید1.اسم2. تاریخ تولد3. چند سالته 4.کلاس چندمی5.اسم مدرسه و تمام (دخترم به زبان انگلیسی تسلط کامل داره)
بعد یک کارت ابی کوچیک اندازه کارت ویزیت گذاشت جلوش و گفت همه چیز واضح هست اما...که دیگه من کر شدم و دیگه چیزی نمی شنیدم فکر کردم این کارت چون ابی هست می خواد منگنه کنه به کارت ابی معروف .یک دفعه دیدم روش نوشت 4 شنبه 29 دسامبر ساعت 2 بعداز ظهر و بالای کارت رو خوندم نوشته بود پاسپورت و بعد دوباره شنیدم که گفت موفق باشیدو دخترم پرسید ویزا رو گر فتیم گفت اره وبعد برای دخترم دست تکان داد.خیلی مهربان و خوش بر خورده .بعدا دخترم گفت که گفته می خواد فقط سوء سابقه رو چک کنه.
4. 29 دسامبر دریافت ویزا:ساعت 12:15 انجا بودیم چون در هتل راهنمامون گفت زود برید از 12 شروع به دادن پاسپورت و ویزا می کنند اما این طور نشد و درست ساعت 1:50 دقیقه رفتیم داخل. فقط به یک نفر برای تمام اعضای خانواده اجازه میدن بره داخل.قسمت بدش این بود که تا ساعت 15:15 خبری از ویزاها و افیسر نبود و همه کلافه و نگران شده بودند .نگهبان گفت ویزاها هنوز اماده نیست.خیلی شلوغ بود.بالاخره امدند و خیلی سریع اسمها رو خوندند 5 نفر ماندیم که دیگه اسمی نخوندند.حالم خیلی بد بود که یک دفعه بهم اشاره کرد بیا جلو بعد اسمم رو پرسید و ویزامو داد.فهمیدیم اسم ما 5 نفر سخت بود نمی تونست بخونه از خودمون پرسید(.امیدوارم سفرنامم مفید باشه)
یک دنیا تشکر از مهاجر سرا هیچ وقت این سایت رو فراموش نمی کنم.به محض رسیدن به امریکا مطالب مهم رو براتون مینویسم.ندیدمتون اما دوستتون دارم .از مدیران عزیز ومحترم و فری فری عزیز به خاطر تمام زحماتشون
قدر دانی میکنم .امیدوارم همیشه موفق باشند.بدون شما هاخیلی سخت بود. ممنون
(اماده بای پاسخ به تمام سوال هاتون هستم)
با تقدیم احترام
وافعا ممنونم. کلی از نگرانی هامو حل کردین....

تشکر کنندگان: Hornet ، HAMEDMIM ، Solitude
(2011-01-19 ساعت 12:58)مهدی م نوشته:  من در تاریخ 23/10/89 سفارت آمریکا در ابوظبی مصاحبه داشتم
خوشحال خواهم شد سوالات شما را از طریق ایمیل وتماس تلفنی
پاسخگو باشم چون این سایت کمک زیادی به من کرد واز آنجائیکه خود
را یکجوری بدهکار میدانم.

ما سفر نامه ميخواهيم ياالله!!
همين وبس!
شماره کیس: **2011AS000012
ابوظبي
تاریخ مصاحبه:2010-NOV-08
کلیرانس: بازمانده2011 علیرغم326روزانتظار برای کلیرشدن
تشکر کنندگان: mehran626 ، Vahid-DV2011 ، AmericanHamid ، clear ، mh_hshk ، HAMEDMIM

دوست عزیز:

ما هر روز میایم اینجا بررسی میکنیم ببینیم شما سفرنامه نوشتی یا نه؟
SmileSmile

(2011-01-19 ساعت 12:58)مهدی م نوشته:  من در تاریخ 23/10/89 سفارت آمریکا در ابوظبی مصاحبه داشتم
را یکجوری بدهکار میدانم.

دوست عزیز:

ما هر روز میایم اینجا برسسی میکنیم ببینیم شما سفرنامه نوشتی یا نه؟
SmileSmile

را یکجوری بدهکار میدانم.

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: maxsupermax ، rayan.s ، clear ، HAMEDMIM
را یکجوری بدهکار میدانم.

...... ش.....ش.....شش
الو الو صدامو داری ؟
الو....ش..ش.. الو..ش.... مهدی م صدامو داری؟
س.. .ام. .ی شد؟ مفهومه؟
.فر نا.ه .ی شد؟.....سریع برسون بچه ها توخط منتظرن....
محسن محسن ...مهدی******محسن محسن ...مهدی****
مهدی جان به گوشم؟پس چی شد؟
........کجایید ای سبک بالان عاشق!!!!!!
(بخشی ازپشت بی سیم خط مقدم جبهه-آماد و پشتیبانی مهاجرسرا-محل عملیات ابوظبی)

Lol Wink
تشکر کنندگان: rayan.s ، free_free ، AmericanHamid ، drmahmoodi ، clear ، maaref ، armido ، najibi ، pr.kia ، mh_hshk

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان