کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
دوستان سلام
من يه ازدواج قانوني و رسمي دو سال و نيم پيش شهريور ٩٢ با همسرم در ايران داشتم و همسرم رفت آمريكا و شروع به پي گيري پروسه كاري من توسط وكيل كرد همسرم من ايراني اما سي تيزن و ما درخواست گرين كارت ازدواج كرديم بعد از گذشت ٩ماه در صورتي كه من تقاضا كرذه بودم مصاحبه آنكارا باشم منو ارمنستان فرستادن روز مصاحبه كليه مداركم رو بردم بعد از مصاحبه كنسول گرم كه مرد بسيار جدي و شكاكي بود پاسپورتم را گرفت و يه برگه آبي رنگ بهم داد كه كنار گزينه پرينت ايميل و تلفن علامت گذاشته شده بود و بهم گفت برو مدارك بيشتربرامون بيار و پاسپورتت هم بهت نمي دم اگه پاست رو مي خواي بايد پرونده اتو ببندم ?
خوب منم طبيعتن گفتم اوكي اومدم بيرون و از پدرو مادرم خواستم پرينت تلفن برام بفرستن چند روز طول كشيد من براشون پرينت هارو بردم گفتن بهت خبر ميديم دوباره زنگ زدن به هتلم گفتن پرينت ها كمه و مدارك بيشتر بيارين ???
حدود پنجاه تا عكس ديگه بردم باز زنگ زدن كافي نيست ????
خلاصه اينكه ٢٠روز ارمنستان موندم و هرچي خواستن بهشون دادم آخرش زنگ زدن هتلم گفتن آفيسر به ازدواج شما شك داره و پرونده تون رو فرستاده آمريكا بياين پاس تون رو بگيرين

نمي تونيد تصور كنيد چه قدر غصه خوردم بعد از ٢٠ روز از همسرم خدافظي كردم برگشتم ايران و در آمريكا وكيلم شروع به پي گيري كرد و ازشون خواست يه شانس ديگه به ما بدن هرچي ايميل فرستاديم جواب ندادن تا بعد از يك سال از تاريخ مصاحبه قبليم به ما نامه فرستادن كه اگه ظرف ٣٠ روز مدرك بيشتري از ازدواح تون دارين بفرستين در غير اين صورت ... ?
آخه بيشتر از سند و شناسنامه و عكس و فيلم عقدو عروسي چي مي خوان خدايا
خلاصه ما براشون فرستاديم و منتظريم ببينيم چه جوابي ميدن

لطفا اگه كسي در شرايط من باشه اينترويو اولش رو بهش نداده باشن و همسرش سي تيزن باشه و درخواست گرين كارت ازدواج كرده باشن
لطفا بهم بگين اگه اطلاعات بيشتري دارين؟؟؟
ازدواج ما واقعي هست و مدارك مون كامل بود نمي دونم چرا كنسول گر اذيت كرد اما اينكه الان كه مدارك بيشتر براuscis فرستاديم نمي دونم كي جواب مي دن و چي جواب مي دن
وكيلم مي گه معلوم نيس صبر كن

لطفا اگه كسي تو شرايط من هست بهم بگه ??
(IR1)
شروع كيس اكتبر ٢٠١٣
اولين مصاحبه ژانويه ٢٠١٥
نتيجه مصاحبه: به علت نداشتن پرينت از خط و برنامه هاي اينترني كيس مرجوع شد براي review مجدد
بعد از نه ماه  ٢٠اكتبر ٢٠١٦ از سرويس سنتر تكزاس اپرو شديم ٩نوامبر تازه فرستادن nvc
اينم بدونيد تو مرحله review مجدد يا همون reaffirmed بعد از اپرو nvc بهتون نامه و ايميل و حتي آپديت نميده كيس رو از uscic تحويل مي گيره و بدون اطلاع شما به سفارت مي فرسته
مصاحبه ١٠ ژانويه و نتيجه ويزاي يه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود به همه کاربران عزیز
یه سوالداشتم خیلی ضروریه
میشه دوستی(خانمی) که شهروند امریکاست(ایالت کنتیکو) اونجا دارم. واسم دعوتنامه بفرسته؟اگه میتونه چه نوع دعوتنامه ای؟ ممنون میشم راهنمای کنید.
ed_66at@yahoo.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود به همه کاربران عزیز
یه سوالداشتم خیلی ضروریه
میشه دوستی که شهروند امریکاست اونجا دارم. واسم  دعوتنامه بفرسته؟اگه میتونه چه نوع دعوتنامه ای؟ ممنون میشم راهنمای کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-31 ساعت 07:51)armehraboon نوشته:  
(2016-01-31 ساعت 00:17)Pegah123 نوشته:  سلام دوستان
من حدود ٧ ماه پيش از طريق نامزدم كه در آمريكا هست براى ويزاى نامزدى اقدام كرديم،و متاسفانه به اشتباه حدود سه هفته قبل از مصاحبه ما عقد كرديم،هفته گذشته من در سفارت ارمنستان وقت مصاحبه داشتم،اونجا در مورد اينكه ما ازدواج كرديم من صحبتى نكردم،در پايان مصاحبه كنسول از من أصل شناسنامه رو خواست كه من گفتم همراهم نيست.به من برگ آبى داد و گفت كه شناسنامه رو درون صندوق دم سفارت بندازم،با توجه به اينكه من حقيقت رو مخفى كردم،آيا صلاح هست كه من شناسنامه را همراه به يك توضيح توى صندوق بندازم يا اينكه اون رو متوقف كنيم و براى ويزاى ازدواج اقدام كنيم؟كدوم راه به نفع ما هستش.لطفا من رو راهنمايى كنيد.
با سپاس فراوان
Sent from my iPhon

با سلام به شما دوست عزيز
ما با وكيل مشورت كرديم،به پيشنهاد وكيل يه نامه به سفارت نوشتيم كه ما نميدونستيم كه نبايد ازدواج ايرانى داشته باشيم.فعلا از ما سند ازدواج و ترجمه اش رو خواستند

مورد شما به نظر من جز معدود مواردی هست که بهتره با دو سه تا وکیل مشورت کنید.
چون کوچکترین اشتباه میتونه کل پرونده شما رو با مشکل مواجه کنه.
گرچه راههای میان بر ممکنه باشه و توصیه هم بشه! ولی سعی کنید از نظر قانونی بدونید کدوم کار بهتره.
البته با توجه به اینکه چیزی از شما نپرسیدند حقیقت رو به نظر محفی نکردید ولی اینکه پرونده شما چی میشه
خوب وکیل بهتر میدونه.
شایدم مشکب خاصی نباشه.
نوع ويزا:CR1
ارسال مدارك:١٠/٣/٢٠١٦
اپرو:١٤/٧/٢٠١٦
دريافت كيس نامبر:١٦/٨/٢٠١٦
ارسال مدارك به NVC:١٨/٩/٢٠١٦
ايميل نقص مدارك از NVC:٢٠/١٠/٢٠١٦
ايميل مجدد نقص مدارك:٧/١/٢٠١٧
هر دو ايميل نقص بى دليل بود.
ايميل تكميل مدارك از NVC:١٢/٤/٢٠١٧
دريافت ايميل وقت سفارت:١٤/٤/٢٠١٧
محل و وقت سفارت:ايروان٢٥/٥/٢٠١٧
نتيجه:AP
آپديت:25,26,30,31may
29Dec/10,12,16,17,29,30jan/1,2,5feb
دريافت ايميل ويور:١٢jan
دريافت ايميل اينفورميشن(٥٥٣٥):٣٠jan
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-30 ساعت 22:21)طناز12 نوشته:  
(2016-01-30 ساعت 14:04)hamidoo_b نوشته:  طناز جان خبرى نشد؟
هنوز اونجايى؟

سلام به همه ی دوستان عزیزم!  متاسفانه اسپانسر ما پشیمان شد و بعد از کلی فیلم بازی کردن گفت من مسول ویزای شما نیستم ، من هم دیشب برگشتم ایران

در این مورد خاص که برای عده ای سوال پیش آمده بودباید روشن کنم که همسر من اسپانسر اول من هست و چون سال 2014 کار نکرده به جای تکس ریترن، علت پرداخت نکردن مالیات 2014 رو کتبی نوشته بود و در بانک نوترایز کرده  بود، سال 2015 کار میکرد و فیش حقوقی دو ماه پشت سر هم رو برای ان وی سی فرستاده بودیم ، که قبول کرده بودند ، و موقع مصاحبه هیچ حرفی از مالیات 2014 نبود که باید ببریم، منتها به صورت ناگهانی افیسر من رو  شوکه کرد ،و گفت باید کسی که مالیات 2014 رو پرداخت کرده اسپانسر  دوم بشه  دوستی  گفته بود که من اسپانسر دوم میشم و مدارک اسپانسری رو که همه مون میدونیم  رو ایمیل کرد براشون ، منتها سفارت از ما اصل اون مدارک رو خواست که اسپانسر جا زد و فعلا پرونده معلق مانده

طنازجان خیلی متاسف شدم اینو شنیدم.امیدوارم خیلی زود این مشکل حل بشه و بزودی ویزاتو بگیری.
پاسخ
تشکر کنندگان: Bita.t ، حاجی واشنگتن ، طناز12
اقا حمید و اقا مهدی, اتی عزیز از ویزاهای شما چه خبر?
پاسخ
تشکر کنندگان: Bita.t
(2016-02-01 ساعت 20:57)free pigeon نوشته:  اقا حمید و اقا مهدی, اتی عزیز از ویزاهای شما چه خبر?

آتى كه خوشبختانه ديروز كلير شد
اگر منظور از مهدى mehdi610 هست كه ايشون هم دو هفته پيش كلير شد
من هم منتظرم ! [emoji17][emoji17]
انشالله به زودى، دعا كنين برام
شما چه خبر؟ الان كجايى؟ يه كم از تجربياتت برامون بگو

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: Bita.t ، طناز12
Rainbow 
(2016-01-24 ساعت 00:41)خيلى ممنون از جوابت طناز جون، اميدوارم هرچه زودتر مشكل اسپانسرتون حل بشه نوشته:  
(2016-01-21 ساعت 12:36)Bita.t نوشته:  طناز جون تبريك ميگم اميدوارم به زودى كنار همسرت باشى.
راستش توضيحاتتو كه خوندم برام سوال پيش اومد.من سال ٢٠١٤ كار نكردم و نامه نوشتم و نوترايز كردم . اخر سال ٢٠١٥ و اول ٢٠١٦ هم فقط ٣ هفته seasonal كار كردم و الان كه ديگه ٢٠١٦ هست قراره جاى ديگه اى مشغول شم كه فكر نكنم مالياتش نياز باشه. سوالم اينه كه من براى اون ٣ هفته اى كه كار كردم بايد چيزى به همسرم بدم كه براى مصاحبه ببره؟ چون اين مدت ٣ هفته حتى بعد ارسال فرمها به nvc بوده و من جايى اعلام نكردم كه اخر ٢٠١٥ و اوايل ٢٠١٦ رو كار كردم هنوز.

بیتای عزیز

سلام و ببخشید دیر جواب دادم متاسفانه من مجبور شدم هتلم رو عوض کنم و این ماندن اضافه ای که اصلا پیش بینی نمی کردم (چون منتظر کلیرنس بودم ؛ طبق عادت سفارت) من رو درگیر مسایلی کرد که بدتر از کلیرنس شده؛ مفصل در سفرنامه خواهم نوشت، در مورد سوال تون شما فرم w2 سال 2015 رو می تونید از همون جایی که دو هفته کار کردید هم بگیرید حتی اگر آزانس کاریابی به شما حقوق پرداخت می کرده اون آزانس می تونه به شما اون فرم رو بده ، و البته این خیلی هم می تونه به نفع تون باشه چون نشون میده که درامد شما پایینه و دولت پول خو بی برمیگردونه ؛ 2016 که هیچ در محاسبه مالیات نمیاد فقط کمک می کنه به دامسیل شما که الان در آمریکا هستید و دارید کار می کنید ولی اگر برای 2016 قرادادی دارید که بلند مدت هست حتما با فیش حقوقی که از ابتدای سال 2016  کار کردید رو بدید ببرند سفارت ؛ در صورتی که کار معمولی با قرارداد کوتاه مدت دارید و خودتون هم اسپانسر اول هستبد فکر کنم بهتره به فکر جوینت اسپانسر باشید ؛ مگه خیلی خیلی خوش شانس باشید و افسر با دیدن گل روی شما ویزا رو اکی کنه 
ببخشید پرچونگی کردم
همسرم
سرويس سنتر كاليفرنيا
رسيد مدارك : 2014-8-September
اپروو: 2015-5-February
كيس نامبر: ...ANK
$120: August
$325:September
ارسال مدارك :9 October
كامپليت: November 18
تاريخ مصاحبه: March 30
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، shadoow ، طناز12
(2016-02-01 ساعت 19:10)Pegah123 نوشته:  
(2016-01-31 ساعت 07:51)armehraboon نوشته:  
(2016-01-31 ساعت 00:17)Pegah123 نوشته:  سلام دوستان
من حدود ٧ ماه پيش از طريق نامزدم كه در آمريكا هست براى ويزاى نامزدى اقدام كرديم،و متاسفانه به اشتباه حدود سه هفته قبل از مصاحبه ما عقد كرديم،هفته گذشته من در سفارت ارمنستان وقت مصاحبه داشتم،اونجا در مورد اينكه ما ازدواج كرديم من صحبتى نكردم،در پايان مصاحبه كنسول از من أصل شناسنامه رو خواست كه من گفتم همراهم نيست.به من برگ آبى داد و گفت كه شناسنامه رو درون صندوق دم سفارت بندازم،با توجه به اينكه من حقيقت رو مخفى كردم،آيا صلاح هست كه من شناسنامه را همراه به يك توضيح توى صندوق بندازم يا اينكه اون رو متوقف كنيم و براى ويزاى ازدواج اقدام كنيم؟كدوم راه به نفع ما هستش.لطفا من رو راهنمايى كنيد.
با سپاس فراوان
Sent from my iPhon

با سلام به شما دوست عزيز
ما با وكيل مشورت كرديم،به پيشنهاد وكيل يه نامه به سفارت نوشتيم كه ما نميدونستيم كه نبايد ازدواج ايرانى داشته باشيم.فعلا از ما سند ازدواج و ترجمه اش رو خواستند

مورد شما به نظر من جز معدود مواردی هست که بهتره با دو سه تا وکیل مشورت کنید.
چون کوچکترین اشتباه میتونه کل پرونده شما رو با مشکل مواجه کنه.
گرچه راههای میان بر ممکنه باشه و توصیه هم بشه! ولی سعی کنید از نظر قانونی بدونید کدوم کار بهتره.
البته با توجه به اینکه چیزی از شما نپرسیدند حقیقت رو به نظر محفی نکردید ولی اینکه پرونده شما چی میشه
خوب وکیل بهتر میدونه.
شایدم مشکب خاصی نباشه.
اميدوارم همينطور باشه دوست عزيز...
نوع ويزا:CR1
ارسال مدارك:١٠/٣/٢٠١٦
اپرو:١٤/٧/٢٠١٦
دريافت كيس نامبر:١٦/٨/٢٠١٦
ارسال مدارك به NVC:١٨/٩/٢٠١٦
ايميل نقص مدارك از NVC:٢٠/١٠/٢٠١٦
ايميل مجدد نقص مدارك:٧/١/٢٠١٧
هر دو ايميل نقص بى دليل بود.
ايميل تكميل مدارك از NVC:١٢/٤/٢٠١٧
دريافت ايميل وقت سفارت:١٤/٤/٢٠١٧
محل و وقت سفارت:ايروان٢٥/٥/٢٠١٧
نتيجه:AP
آپديت:25,26,30,31may
29Dec/10,12,16,17,29,30jan/1,2,5feb
دريافت ايميل ويور:١٢jan
دريافت ايميل اينفورميشن(٥٥٣٥):٣٠jan
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان همگی خسته نابشین من کامی گیج شدم یعنی چی باید همه مدارکی که به ان وی سی فرستادیم اصلشو ببریم منظورم مدرکه اسپانسر هستش انها که یک فرم ای ۸۶۴ هست با کپی مدرکه مالییاتیشون ممنون میشم اگه کسی راهنامه کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
منم به دامان APگرفتار شدم، آفیسر گفت که تشابه اسمی داری و دوهفته طول میکشه!
F2A
PD: 17Jul 2014
اپروو: 11Dec 2014
کیس نامبر (ابوظبی):13Feb 2015
مصاحبه:.2016 Feb 1 نتیجه AP
دوخطی:13 سپتامبر   OR: اکتبر 19
کلیر: 20 اکتبر Big Grin
آنهايی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می‌کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود.و آنهايی که می‌مانند، می‌مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Bita.t ، حاجی واشنگتن
(2016-02-03 ساعت 10:27)amirad نوشته:  دوستان همگی خسته نابشین من کامی گیج شدم یعنی چی باید همه مدارکی که به ان وی سی فرستادیم اصلشو ببریم منظورم مدرکه اسپانسر هستش انها که یک فرم ای ۸۶۴ هست با کپی مدرکه مالییاتیشون ممنون میشم اگه کسی راهنامه کنه

براى مصاحبه هر چيزى كه كپى فرستاده بوديد بايد اصلشو ببريد. اين شامل i864 هم ميشه.

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، amirad ، حاجی واشنگتن
(2016-02-03 ساعت 11:42)hamidoo_b نوشته:  
(2016-02-03 ساعت 10:27)amirad نوشته:  دوستان همگی خسته نابشین من کامی گیج شدم یعنی چی باید همه مدارکی که به ان وی سی فرستادیم اصلشو ببریم منظورم مدرکه اسپانسر هستش انها که یک فرم ای ۸۶۴ هست با کپی مدرکه مالییاتیشون ممنون میشم اگه کسی راهنامه کنه

براى مصاحبه هر چيزى كه كپى فرستاده بوديد بايد اصلشو ببريد. اين شامل i864 هم ميشه.

با سلام به شما amirad

مدارک اسپانسر رو اگه اصل فرم 864 و مدارک مالیاتی( کپی ) قبلا ارسال کردید نیازی نیست اصلش رو ببرید.
زمانی که من فرستادم برای ان وی سی اصلا کپی 864 رو قبول نمی کردند و حتما باید اصل بود.
منظور از اصل بودن امضا هست ( اسکن امضا نباشه)
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: amirad ، طناز12 ، حاجی واشنگتن
(2016-02-03 ساعت 11:35)مینز نوشته:  سلام دوستان

ای بابا! ظاهرا همه رو AP می زنن جدیدا چه وضعی شده
شما هم ابوظبی بودی؟

Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، طناز12 ، vahidma
(2016-02-03 ساعت 12:07)شاپرک نوشته:  
(2016-02-03 ساعت 11:35)مینز نوشته:  سلام دوستان

ای بابا! ظاهرا همه رو AP می زنن جدیدا چه وضعی شده
شما هم ابوظبی بودی؟

بعله منم ابوظبی بودم، به همسر شما چی گفتن؟ گفتن چند وقت منتظر باش؟
F2A
PD: 17Jul 2014
اپروو: 11Dec 2014
کیس نامبر (ابوظبی):13Feb 2015
مصاحبه:.2016 Feb 1 نتیجه AP
دوخطی:13 سپتامبر   OR: اکتبر 19
کلیر: 20 اکتبر Big Grin
آنهايی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می‌کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود.و آنهايی که می‌مانند، می‌مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، طناز12 ، قرباني

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان