کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2016-02-03 ساعت 11:35)مینز نوشته:  سلام دوستان
منم به دامان APگرفتار شدم، آفیسر گفت که تشابه اسمی داری و دوهفته طول میکشه!

مينز عزيز خيلي متاسفم اميدوارم سر دوهفته كلير بشي.
يك سؤال دارم؟!
افيسر همون موقع مصاحبه چك كرد گفت تشابه اسمي داريد دو هفته طول مي كشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: طناز12 ، armehraboon
دوستان عزیز

مدارکی که باید اسپانسر دوم من بفرسته سفارت ، رو باید خودم حضوری ببرم و با پاسپورت تحویل بدم و باقی ماجرا؟!

یا اینکه برگ صورتی رو اسکن کنم و براشون بفرستم و ایشون بگذاره روی اصل مدارک و خودش پست کنه سفارت؟!

در حالت دوم چه اتفاقی می افته؟ 

ممنون از پاسخ هاتون
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-03 ساعت 13:38)طناز12 نوشته:  دوستان عزیز

مدارکی که باید اسپانسر دوم من بفرسته سفارت ، رو باید خودم حضوری ببرم و با پاسپورت تحویل بدم و باقی ماجرا؟!

یا اینکه برگ صورتی رو اسکن کنم و براشون بفرستم و ایشون بگذاره روی اصل مدارک و خودش پست کنه سفارت؟!

در حالت دوم چه اتفاقی می افته؟ 

ممنون از پاسخ هاتون

سلام طناز جان

فکر میکنم هر دو  رو میتونید انجام بدید.
البته به نظر میرسه اسپانسر رو عوض کردید پس اصل فرم 864 رو باید به سفارت بدید.
ایشون میتونند از اونجا پست کنند  و هر موقع رسید و کلیر شدید تشریف ببرید سفارت.
البته از امریکا پست کنید سفارت زودتر میرسه دستشون تا از اینجا پست کنید.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، حاجی واشنگتن ، طناز12
سلام بر دوستان قدیم و جدید.ببخشید چند وقتی سر نزدم بهتون.اگر سوالی داشتید در خدمتم
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، مینز ، حاجی واشنگتن ، Bita.t
Bell 
سلام.
لیست تمام مدارک ارسالی به NVC, USCIS و کلینیک پزشکی برای ویزای ازدواج Interview Questions+ (چکیده مهاجرسرا (

لیست مدارک ارسال بهUSCIS:
۱-پر کردن فرم I-130 که توسط تقاضا کننده پر میشه یعنی کسی که داره برای شما تقاضا میکنه.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
Instructions for Form I-130 درسایت http://www.uscis.gov 
۲-فرم G-325a که برای هر نفر باید پر بشه .یکی شما و دیگری همسرتون.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
G-325A, Biographic Information درسایت http://www.uscis.gov
۳-فرم G-1145 که یک دونه پر کنید برای اینکه از طریق ایمیل هم با شما مکاتبه داشته باشند.
۴-ترجمه و کپی برابر با اصل شناسنامه هر دو نفر و عقد نامه و کارت ملی و(اگربرای شوهرتون اقدام میکنید ترجمه و کپی برابر با اصل کارت پایان خدمت)
۵-کپی برابر با اصل پاسپورت هر دو نفر(توجه کنید اگرپاسپورت همسرتون احتیاج به تعویض داره قبل از کپی برابر اصل کردن انجام بدید)
۶-کپی پشت و روی گرین کارت شخص متقاضی یا اگر سیتیزن هستید کپی از تمام صفحات پاسپورت آمریکا +کپی سوشال سکیوریتی
۷- دو قطعه عکس ۵*۵ برای هر نفر که باید پشت نویسی شده باشه(اسم ,فامیل وتاریخ تولد) و عکس متقاضی باید شماره گرین کارت یا همون Aنامبر هم نوشته بشه.توجه کنید به عکاس بگید فوتوشاپ نشه.
۸-مبلغ 535 $ که باید به صورت چک یا مانی اوردر باشه.به حساب:
U.S. Department of Homeland Security
درتوضیحات فرم I-130 به یک نکته اشاره کرده بودکه اگرمدرکی بجز این مدارک دارید که نشان دهنده رابطه زوجین هست بفرستید.من عکسهای سرعقد, عکسهای دونفره قدیمی و جدید رو فرستادم +اگه حساب مشترک دونفره دارید یا ملکی بنام زوجین هست مدرکش رو بفرستید
و در آخر تمام مدارک رو برای USCIS بنا به ایالتی که زندگی میکنید پست میکنید.

لیست مدارک ارسال به NVC:
[u]مدارک سری اول:
۱: پرکردن آنلاین فرم Ds-260, DS-261 
۲:پرداخت 120$ (Affidavit of Support) (AOS)+ پرینت قبض 120$
۳: پرینت کاورشیت (قرار دادن کاورشیت روی بقیه مدارک)
۴: فرم I-864 برای petitioner
۵: فرم I-864 برای Joint sponsor
۶: ترجمه و کپی برابر اصل شناسنامه ها,کارت ملی, سند ازدواج, کارت پایان خدمت, عکسهای پرسونلی ۵*۵ (پشت نویسی شود.اسم و فامیل ,اگه گرین کارت دارید #A وبرای همسرتون case number و تاریخ تولد میلادی روبنویسید)،و کپی برابر اصل پاسپورتها(ترجمه پاسپورت نیاز نیست)
۷: کپی از فرمهای مالیاتی سه سال گذشته petitioner و اسپانسر (W2, 1040)+ کپی از آخرین فیش حقوقی اسپانسر وpetitioner
۸: فتوکپی از پاسپورت اسپانسر و petitioner اگه سیتیزن آمریکا هستندولی اگه گرین کارت دارند کپی از پشت و روی گرین کارت بگیرند.
مدارک سری دوم:
۹: پرداخت 325$ IV Application Processing+پرینت قبض 325$
۱۰: پرینت کاورشیت (قرار دادن کاورشیت روی بقیه مدارک)
11:فوتوکپی ازقبض برق ,تلفن ,اجاره خونه ,کارتهای بانکی ,بیمه نامه ,عکس با روزنامه یا مجله محلی ,اگه دانشجوهستید کپی کارت دانشجویی وپرینت واحدهای درسی..... خلاصه هرچیزیکه ثابت کنه آمریکازندگی میکنید.
((من مدارک سری اول و دوم NVC رو باهم فرستادم در یک پاکت ولی ۲ پوشه جدا همراه با کاورشیت مجزا. بستگی به خودتون داره دوست داشتید جدا بفرستید یا باهم بفرستید))
12:همه اینهارو به این ادرس بفرستید(این آدرسی بود که من فرستادم شما قبل از فرستادن مدارک یکبار دیگه آدرس رو از وبسایت چک کنید ممکنه تغییر کرده باشه)
National visa center
Attn. CMR AOS
31Rochester Avenue Suit 100
Portsmouth , NH 03801-2914

لیست مدارک مصاحبه و کلینیک پزشکی:
چون هرکس سفارتش فرق میکنه و هر سفارت قوانین مربوط به خودش رو داره من کلیات رو میگم ولی شما باید بدقت نامه مصاحبه رو بخونید تا ببینید دقیقا چه چیزهایی میخواهند.

مدارک کلینیک پزشکی:
۱:گرفتن نوبت از پزشک کلینیک و پرینت از جوابی که دادند.بعضیها مخالف هستند و بعضیها موافق و نظرشون این هست تاثیری نداره.ولی خوبیه وقت گرفتن این هستش که آدرس کلینیک،ساعتهای کاریشون، مدارک مورد نیاز و مبلغهای که باید پرداخت کنید در ایمیل بشما میگن.
آدرس ایمیل (nmc)کلینیک پزشکی در ابوظبی: newmedcr@emirates.net.ae

۲: اصل و فوتوکپی پاسپورت
۳: عکس های ۵*۵ بستگی به کلینیک داره مثلا در حال حاضر ابوظبی ۵قطعه عکس خواسته ولی آنکارا خودشون عکس میگیرند
۴:کپی از نامه مصاحبه
۵:کارت واکسیناسیون ایران( توصیه میکنم صفحات واکسیناسیون پزشکی رو مطالعه کنید چون یکسری از واکسنها مثل هپاتیت و mmr از قبل باید زد) نتیجه آزمایش آنتی بادی ایران رو ببرید با خودتون کلینیک سفارت
۶:شماره تماس اگر خط تلفن گرفتید که هیچی اگر نگرفتید شماره هتل واتاقتون رو همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز سفارت:
۱:نامه مصاحبه
۲:اصل و فوتوکپی پاسپورت
۳:کیف پلاستیکی که فایل فایل باشه مدارک رو مرتب داخلش بگذارید.هیچ کیف دیگه و موبایل همراه نبرید اجازه ورود نمیدند
۴:اگر ویزای ازدواج هستید اصل و ترجمه و کپی سند ازدواج
۵:اصل شناسنامه و کارت ملی همراه با ترجمه و کپی از اصل
(دوستان باز هم قید میکنم مدارکی که میگم کلیات هست یهو یه نفر میبینید فقط اصل مدارک رو برده ویزای یکضرب گرفته یکی ۵کیلو مدرک داشته اف بی آی چک خورده)
۶:اصل کارت پایان خدمت،کپی از اصل و ترجمه
۷:مدارک مالیاتی ۳سال آخر اسپانسر و کواسپانسر بهمراه کپی از ۲طرف گرین کارتشون و اگه سیتیزن هستند کپی از پاسپورت آمریکایی
۸:دو قطعه عکس ۵*۵
۹:نتیجه آزمایشی که پزشک مورد اعتماد سفارت به شما داده
۱۰:مدارک جدید دامیسیل که اگه پرسیدند همسرتون الان کجاست بتونید ثابت کنید آمریکا زندگی میکنه
۱۱:مدارک اثبات رابطه.پرینت حساب بانکی مشترک یا هر چیزی که بنام مشترک شماست، عکس های ۲نفره،پرینت از بلیطهای مسافرتی ۲نفره و....هرچیزی که ثابت کنه شما باهم ارتباط دارید
۱۲:عدم سوپیشینه ایران(بعضیها مخالفند بعضی موافق)ما گرفتیم ترجمه هم کردیم.نظر شخصی شماست چیکار کنید چون در نامه سفارت نوشته همراهتون باشه.
ما مهر دادگستری و وزارت امور خارجه رو زدیم.بازهم سر این موضوع مخالفان و موافقان داریم که نظر شماست.ما همه مهرها رو زدیم
۱۳:نامه ار محل کارتون همراه با کپی و ترجمه
۱۴:خواندن interview questions
۱۵:مدارک شناسایی همسرتون که در آمریکاست.مثل کپی پاسپورت،ترجمه شناسنامه و ..
۱۶: اصل و ترجمه طلاقنامه.( البته برای دوستانی که ازدواج دومشان است )
(اگه مشکلی یا کمی کاستی در لیستم میبینید خوشحال میشم بهم بگید تا آپدیت کنم)
.pdf   Interview Questions.pdf (اندازه 25.31 KB / تعداد دانلود: 234) -->
.pdf   Interview Questions.pdf (اندازه 25.31 KB / تعداد دانلود: 234)
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
من داشتم سفرنامه آقا حميد و نگين عزيز رو ميخوندم ولى يه سوالى برام پيش اومد، اين كه بايد بريم تو سايت usvisa-info.com  و بعد قسمت ايميگرنت براى ساخت اكانت و بعدم انتخاب پست كنيم. در واقع من پيدا نميكنم كدوم قسمت ميشه اكانت ساخت؟ اين لينكى كه تو سايته مال سايت cese هست. ممنون ميشم اگه توضيح بدين
همسرم
سرويس سنتر كاليفرنيا
رسيد مدارك : 2014-8-September
اپروو: 2015-5-February
كيس نامبر: ...ANK
$120: August
$325:September
ارسال مدارك :9 October
كامپليت: November 18
تاريخ مصاحبه: March 30
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-04 ساعت 07:29)sib 24 نوشته:  سلام بر دوستان قدیم و جدید.ببخشید چند وقتی سر نزدم بهتون.اگر سوالی داشتید در خدمتم

سلام به شما دوست قدیمی و عزیز

امیدوارم همه چیز عالی عالی باشه. جای شما که اینجا وافعا خالی هست.
ممنون که امضای کاملتون رو هم ذوباره به اشتراک گذاشتید.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، حاجی واشنگتن
چرا پست های من پاک میشه!!

Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-04 ساعت 07:29)sib 24 نوشته:  سلام بر دوستان قدیم و جدید.ببخشید چند وقتی سر نزدم بهتون.اگر سوالی داشتید در خدمتم

سلام سيب عزيز
جات اينجا خيلى خاليه
خوشحالم كه همسرت الان در كنارت هست و همه انتظارها به پايان رسيده

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، sib 24 ، حاجی واشنگتن ، maryam.azad ، free pigeon
(2016-02-04 ساعت 10:13)Bita.t نوشته:  من داشتم سفرنامه آقا حميد و نگين عزيز رو ميخوندم ولى يه سوالى برام پيش اومد، اين كه بايد بريم تو سايت usvisa-info.com  و بعد قسمت ايميگرنت براى ساخت اكانت و بعدم انتخاب پست كنيم. در واقع من پيدا نميكنم كدوم قسمت ميشه اكانت ساخت؟ اين لينكى كه تو سايته مال سايت cese هست. ممنون ميشم اگه توضيح بدين

وارد قسمت ايميگرنت بشيد و بعدش آنكارا رو با زبان انگليش انتخاب كنيد و بعد رجيستر رو بزنيد

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Bita.t ، maryam.azad
(2016-02-03 ساعت 13:16)Sam-90 نوشته:  
(2016-02-03 ساعت 11:35)مینز نوشته:  سلام دوستان
منم به دامان APگرفتار شدم، آفیسر گفت که تشابه اسمی داری و دوهفته طول میکشه!

مينز عزيز خيلي متاسفم اميدوارم سر دوهفته كلير بشي.
يك سؤال دارم؟!
افيسر همون موقع مصاحبه چك كرد گفت تشابه اسمي داريد دو هفته طول مي كشه؟

بله توی مانیتور نگاه کرد، گفت چیزی از اسم و فامیلت کم نکردی؟ گفتم نه
گفت یه چیز کوچیک حتی، گفتم نه
گفت تشابه اسمی هست باید برطرف بشه، گفت سریع درست میشه ۱ هفته، بعد من گفتم یعنی من برنگردم کشورم
گفت نه شاید پرونده ها زیاد باشه بشه ۲ هفته سایت رو هر هفته چک کن.
F2A
PD: 17Jul 2014
اپروو: 11Dec 2014
کیس نامبر (ابوظبی):13Feb 2015
مصاحبه:.2016 Feb 1 نتیجه AP
دوخطی:13 سپتامبر   OR: اکتبر 19
کلیر: 20 اکتبر Big Grin
آنهايی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می‌کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود.و آنهايی که می‌مانند، می‌مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، حاجی واشنگتن ، maryam.azad
(2016-02-04 ساعت 12:20)hamidoo_b نوشته:  
(2016-02-04 ساعت 10:13)Bita.t نوشته:  من داشتم سفرنامه آقا حميد و نگين عزيز رو ميخوندم ولى يه سوالى برام پيش اومد، اين كه بايد بريم تو سايت usvisa-info.com  و بعد قسمت ايميگرنت براى ساخت اكانت و بعدم انتخاب پست كنيم. در واقع من پيدا نميكنم كدوم قسمت ميشه اكانت ساخت؟ اين لينكى كه تو سايته مال سايت cese هست. ممنون ميشم اگه توضيح بدين

وارد قسمت ايميگرنت بشيد و بعدش آنكارا رو با زبان انگليش انتخاب كنيد و بعد رجيستر رو بزنيد

اين قسمت از سايت كه بعد از مشخصات اوليه مياد و ميپرسه كه كدوم نوع سرويس براى شما مناسبه كدوم رو بايد بزنم؟ 
  1. I need to register an Immigrant Visa appointment

2. I have received a letter from the consular section with instructions to schedule an appointment.

3. I need to schedule a K Visa (fiance or spouse/child) appointment

4. I am a Returning Resident outside the U.S. for less than one year with an expired, lost or stolen permanent resident card

5. I am a Returning Resident outside the U.S. for longer than one year

6. I have received a letter to register or schedule a Diversity Lottery visa appointment
همسرم
سرويس سنتر كاليفرنيا
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam.azad
(2016-02-05 ساعت 02:59)Bita.t نوشته:  
(2016-02-04 ساعت 12:20)hamidoo_b نوشته:  

اين قسمت از سايت كه بعد از مشخصات اوليه مياد و ميپرسه كه كدوم نوع سرويس براى شما مناسبه كدوم رو بايد بزنم؟ 
  1. I need to register an Immigrant Visa appointment

2. I have received a letter from the consular section with instructions to schedule an appointment.

3. I need to schedule a K Visa (fiance or spouse/child) appointment

4. I am a Returning Resident outside the U.S. for less than one year with an expired, lost or stolen permanent resident card

5. I am a Returning Resident outside the U.S. for longer than one year

6. I have received a letter to register or schedule a Diversity Lottery visa appointment

همون اوليه؟
همسرم
سرويس سنتر كاليفرنيا
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان امكان اينكه قبل از شش ماه به سفارت در ابوظبي ايميل بزنيم وجود نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam.azad
سلام
من دو هفته دیگه وقت مصاحبه دارم در آنکارا. توی دسته ویزای F1 خانوادگی (فرزند مجرد بالای 21 سال سیتیزن).
میخواستم بدونم اگر احیانا بدون FBI check بهم ویزا دادن (که احتمالش زیاد هست)، امکانش هست که همونجا در آنکارا ازدواج بین المللی رو با نامزدم ثبت کنم و براش اپلای کنم یا اینکه باید بعد از اخذ گرین کارت این کار رو انجام بدم.
ممنون میشم جواب بدین
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ