کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2016-02-09 ساعت 00:29)aida123 نوشته:  armehraboon 16 SEP ۲۰۱۳- مصاحبه ٢٠١٥ October
Masoudpish ۷ OCT ۲۰۱۳- مصاحبه august ۲۰۱۵- دریافت ویزا: یک ضربANK
mehdi610 ۸ OCT ۲۰۱۳ - مصاحبه september ۲۰۱۵ - کلیر 6 ژانویه 2016 ABD
۲۰۱۳ OCT گلی82 - مصاحبه november ۲۰۱۵ دریافت ویزا: یک ضرب ANK
Tico 21 OCT ۲۰۱۳ - مصاحبه Januaray ۲۰۱۶
Atty ۵ NOV ۲۰۱۳ - مصاحبه september ۲۰۱۵ - کلیر : 31 ژانویه 2016 ABD
vahidi nia ۶ NOV ۲۰۱۳- مصاحبه september ۲۰۱۵-دریافت ویزا: یک ضرب ABD
Negin26 12 NOV ۲۰۱۳ - مصاحبه august ۲۰۱۵ -دریافت ویزا: یک ضرب ANK
Vania 25 NOV ۲۰۱۳- مصاحبه ۲۰۱۵ september-دریافت ویزا: یک ضربABD
parsush 25 NOV ۲۰۱۳ - مصاحبه august ۲۰۱۵-کلیر 29 سپتامبر ۲۰۱۵ ABD
khmp 12 DEC ۲۰۱۳ - مصاحبه november ۲۰۱۵
fahi 19 DEC ۲۰۱۳ - مصاحبه ۲۰۱۵ september-دریافت ویزا: یک ضرب ANK
ghazaleh ۹ JAN ۲۰۱۴ مصاحبه november ۲۰۱۵
Hamidoo 22 JAN ۲۰۱۴ - مصاحبه november ۲۰۱۵
amirsalehish ۱۰ MAR ۲۰۱۴ -مصاحبه December ۲۰۱۵-دریافت ویزا: یک ضرب ANK
2014 MAR اaminvat -مصاحبه 2015 December -دریافت ویزا : یک ضرب YER
Tanaz 31 MAR ۲۰۱۴- مصاحبه Januaray ۲۰۱۶
Sam ۸ APR ۲۰۱۴- مصاحبه ٢٠١٥ October
titi7 JUN ۲۰۱۴ - مصاحبه January ۲۰۱۶ -دریافت ویزا : یک ضرب ABD
Shaparak July ۲۰۱۴ - مصاحبه January ۲۰۱۶
Minz 17 JULY ۲۰۱۴ -مصاحبه February 2016
tb.sh66 18 AUG ۲۰۱۴
mahyar66 18 AUG ۲۰۱۴ -مصاحبه February 2016
ali hamidi ۲ SEP ۲۰۱۴

-------------------------------------------------visa bulletin

Seda 29 SEP ۲۰۱۴
۲۰۱۴ OCT مرلی
lottory 20 OCT ۲۰۱۴
haji washington 24 OCT ۲۰۱۴
Mohamadreza88 28 OCT ۲۰۱۴
m2m2m22 28 OCT ۲۰۱۴
Oct31 31 OCT ۲۰۱۴
reasonable NOV ۲۰۱۴
aida123 22 JAN ۲۰۱۵
ya30 25 Feb ۲۰۱۵
Milad_persia200 19 MAR ۲۰۱۵
Ali.salar 23 June ۲۰۱۵
ala.shabro52 ۷ JUL ۲۰۱۵

ویزا بولیتن : 22 sep

اسم من تو اين ليست نيست ولى ما هم كارنت شديم
همسرم
سرويس سنتر كاليفرنيا
رسيد مدارك : 2014-8-September
اپروو: 2015-5-February
كيس نامبر: ...ANK
$120: August
$325:September
ارسال مدارك :9 October
كامپليت: November 18
تاريخ مصاحبه: March 30
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، aida123
(2016-02-09 ساعت 00:53)amirad نوشته:  سلام به همگي خسته نباشين دوستان كسي هست كه درمورد اين (  Resume (CV) from the applicant ) راهنمايي  كنه ممنون ميشم
اصلا كسي اين مورد رو داشته ؟

با سلام

اگه منظورتون نحویل رزومه برای سفارت ( روز مصاحبه) هست، بله از من خواستند و تحویل دادم.
سئوالتون دقیقا در چه موردی هست؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: amirad
(2016-02-09 ساعت 02:08)Sam-90 نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 01:37)AliHamidi نوشته:  دوستان حالا ما که امروز کارنت شدیم چقدر دیگه باید صبر کنیم؟ آنکارا همین ماه وقت میده؟

بستگي به سفارت شما داره، ولي معمولاً بعد از يكي دوهفته نامه اش نيومد يه زنگي بزني ان وي سي ضرر نداره.

با سلام

همانطور که sam عزیز گفتند سفارت شما مهم هست که کجا باشه.
الان انکارا از همه شلوغ تر هست.
نامه تکمیل مدارک از ان وی سی رو که دریافت کردید؟
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: amirad ، AliHamidi
(2016-02-09 ساعت 09:03)armehraboon نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 00:53)amirad نوشته:  سلام به همگي خسته نباشين دوستان كسي هست كه درمورد اين (  Resume (CV) from the applicant ) راهنمايي  كنه ممنون ميشم

با سلام

اگه منظورتون نحویل رزومه برای سفارت ( روز مصاحبه) هست، بله از من خواستند و تحویل دادم.

سلام ممنونم بله همون رزومه خب بايد چي بنويسم كه ببريم توضيح ميدين لطفا كه دقيقا اين چي هست 
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-09 ساعت 09:06)armehraboon نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 02:08)Sam-90 نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 01:37)AliHamidi نوشته:  دوستان حالا ما که امروز کارنت شدیم چقدر دیگه باید صبر کنیم؟ آنکارا همین ماه وقت میده؟

بستگي به سفارت شما داره، ولي معمولاً بعد از يكي دوهفته نامه اش نيومد يه زنگي بزني ان وي سي ضرر نداره.

با سلام

بله نامه تكميل مدارك دريافت شده سفارت ايروان هستش 
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90
(2016-02-09 ساعت 10:39)amirad نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 09:03)armehraboon نوشته:  

با سلام

سلام ممنونم بله همون رزومه خب بايد چي بنويسم كه ببريم توضيح ميدين لطفا كه دقيقا اين چي هست 

با سلام  مجدد

خوب ظاهر قضیه این هست که این هم شبیه رزومه فارسی شما هست و فقط باید انگلیسی باشه.

ولی شما اولا در مورد شغلتون و جاهاای که کار کردید راستشو بنویسید و دقیقا همونی باشه که در فرم ds260 هم ذکر کردید.
ولی  اینجا معمولا باید سمتتون و نوع کارتون رو هم بنویسید وگرنه کنسولر احتمالا میپرسه.
بهتره ادرس محل کارتون، شماره تلفن و وب سایت رو هم ذکر کنید که کار تحقیق احتمالیشون ساده تر بشه.

بقیه موارد مثل رزومه فارسی مدرک تحصیلی ، سن و ...

نکته اصلی این هست که این رزومه استخدامی شما نیست و استفاده اون برای کلیرنس احتمالی شما خواهد بود پس از
ذکر دوره های تکمیلی، تواناییهای فنی ، مقاله و ... خودداری کنید.

رزومه من حدود دو صفحه بود.
سئوال دیگه ای اگه هست حتما بپرسید.
F2A
پاسخ
(2016-02-09 ساعت 10:41)amirad نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 09:06)armehraboon نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 02:08)Sam-90 نوشته:  بستگي به سفارت شما داره، ولي معمولاً بعد از يكي دوهفته نامه اش نيومد يه زنگي بزني ان وي سي ضرر نداره.

با سلام

بله نامه تكميل مدارك دريافت شده سفارت ايروان هستش 
خوب سفارت ایروان از انکارا به نظر خلوت تره و پیشنهاد sam عزیز رو انجام بدید خوبه.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90
(2016-02-07 ساعت 22:41)armehraboon نوشته:  
(2016-02-07 ساعت 21:43)makhayat نوشته:  
(2016-02-07 ساعت 13:51)شاپرک نوشته:  خیر دوست عزیز ایشون نمی تونن قبل از دریافت ویزا ازدواج کنن چون کیس اف وان یعنی فرزند مجرد بالای ۲۱ که والدین سیتیزن ستن  در صورت ازدواج کیسشون به اف ۳ تغییر می کنه و باید چندسالی بیشتر منتظر مونن
شما تا گرین کارت رو نگیرید نمی تونید برای همسرتون اقدام کنید چون اطلاعات گرین کارت رو لازم دارید ولی بعد از گرفتن ویزذ مشکلی در ازدواج نخواهید داشت

ممنون از پاسخ تون
من نمیخوام برم توی کتگوری F3. برای همین هم حدود 1 سال صبر کردیم تا نوبت مصاحبه ام بشه. اما میخوام هر چه سریعتر برای همسر آینده ام اقدام کنم. میدونم که وقتی گرین کارت بگیرم فقط برای همسرم میتونم اپلای کنم نه برای نامزدم. برای همین میخوام بدونم اولین فرصتی که بشه براش اپلای کنم کی هست؟ آیا در حدفاصل گرفتن ویزا تا گرفتن گرین کارت امکانش هست عقدمون رو ثبت کنیم و اپلای کنیم؟ برای اپلای کردن باید حتمن گرین کارت داشته باشم؟
من یه بار شنیدم که پتیشنر باید ساکن آمریکا باشه تا بتونه اپلیکنت رو ببره. آیا درسته؟ در مورد کیس من چطوری میشه؟ (چون نمیتونم دور از همسرم زندگی کنم.)
راستی اگه همسرم بخواد ویزای تحصیلی بگیره، داشتن پرونده مهاجرت اشکالی تو اخذ ویزای تحصیلی ایجاد نمیکنه؟
مرسی

با سلام مجدد

برای اینکه برای همسر تون درخواست گرین کارت کنید ، داشتن خود گرین کارت الزامی نیست ولی شما بایدA number رو داشته باشید( توی ویزای شما میزنن) .
ولی به نظر من بهتره صبر کنید و وارد آمریکا بشید تا کارهای قانونی شما برای دریافت گرین کارت انجام بشه. شما تقریبا میتونید حدود 10 روز بعد از ورود به آمریکا ssn رو بگیرید که توی فرم درخواست گرین کارت میشه نوشت.
در این خصوص شاید مشکل قانونی به ظاهر نباشه  و سایر دوستان هم امیدوارم راهنمایی کنند ولی به نظر من برای مدت کوتاه اصلا ریسک نکنید.

شما برای اینکه کل پروسه همسرتون طی باشه لازم نیست تمام مدت آمریکا باشید مثل خود من و خیلی از دوستان.
ضمنا از ایران هم اصولا میتونید تقاضا رو انجام بدید ولی خوب وقتی دارید تشریف میبرید آمریکا از اونجا بهتره درخواست رو شروع کنید. البته سه چهار ماه قبل از زمان مصاحبه همسرتون ( که در حال حاضر بین 1.5 تا 2 سال از زمان تقاضای اولیه هست) باید آمریکا باشید.

در مورد ویزای تحصیلی هم بله میتونه داشتن پرونده مهاجرت در گرفتن ویزای ایشون مشکل ایجاد کنه ، گرچه صد در صد نیست.

سلام دوست عزیز 
شما تا وارد خاک آمریکا نشوید و گرین کارت را نگیرید نمیتونید برای همسرتان (نامزد) اقدام کنید به محض ورود به خاک آمریکا میتوانید ازدواج کنید 
این اشتباه نکینید که چون ویزا گرفتم پس میشود ازدواج کرد
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، makhayat
خانم مليكا واقعا با دل و جون كار مي كنه و براي مديكال و رفتن به ابوظبي خيلي خيلي كمكم كرد .بچه هايي كه ابوظبي هستند با وجود خانم مليكا هيچ مشكلي ندارن و مي تونن راحت به همه كاراشون برسن.حتي اونهايي كه نمي خوان بيان تا ابوظبي واسه شون پيكاپ هم ميكنه .مي خواستم ازش تشكر كنم چون احساس كردم علاوه بر مسئوليت پذيري واقعا عاشق كارش هست و اين خيلي قشنگه.
مصاحبه :sep 2015 ابوظبي
نتيجه:AP
آپديت 16sep,17sep,16nov,28jan2016,31jan2016:ceac
كلير :31jan2016
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، shadoow ، maryam.azad ، maryam.azad
(2016-02-09 ساعت 14:55)armehraboon نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 10:39)amirad نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 09:03)armehraboon نوشته:  با سلام

با سلام  مجدد

خوب ظاهر قضیه این هست که این هم شبیه رزومه فارسی شما هست و فقط باید انگلیسی باشه.

ولی شما اولا در مورد شغلتون و جاهاای که کار کردید راستشو بنویسید و دقیقا همونی باشه که در فرم ds260 هم ذکر کردید.
ولی  اینجا معمولا باید سمتتون و نوع کارتون رو هم بنویسید وگرنه کنسولر احتمالا میپرسه.
بهتره ادرس محل کارتون، شماره تلفن و وب سایت رو هم ذکر کنید که کار تحقیق احتمالیشون ساده تر بشه.

نکته اصلی این هست که این رزومه استخدامی شما نیست و استفاده اون برای کلیرنس احتمالی شما خواهد بود پس از

خيلي خيلي ممنونم از شما صميمانه تشكر ميكنم 
شرمنده اين رزومه بايد درمورد كار باشه فقط يا لازم هست درمورد اشنايي من با خانمم توي اين چيزي نوشته بشه يا در مورد مقاطع تحصيلي هم بايد نوشته بشه مرسي
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-02-09 ساعت 19:36)amirad نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 14:55)armehraboon نوشته:  با سلام  مجدد

خيلي خيلي ممنونم از شما صميمانه تشكر ميكنم 
شرمنده اين رزومه بايد درمورد كار باشه فقط يا لازم هست درمورد اشنايي من با خانمم توي اين چيزي نوشته بشه يا در مورد مقاطع تحصيلي هم بايد نوشته بشه مرسي
خواهش میکنم.

صرفا کار ولی مقاطع تحصیلی دانشگاهی رو دکر کنید.
F2A
پاسخ
(2016-02-09 ساعت 16:58)melon نوشته:  
(2016-02-07 ساعت 22:41)armehraboon نوشته:  
(2016-02-07 ساعت 21:43)makhayat نوشته:  ممنون از پاسخ تون
من نمیخوام برم توی کتگوری F3. برای همین هم حدود 1 سال صبر کردیم تا نوبت مصاحبه ام بشه. اما میخوام هر چه سریعتر برای همسر آینده ام اقدام کنم. میدونم که وقتی گرین کارت بگیرم فقط برای همسرم میتونم اپلای کنم نه برای نامزدم. برای همین میخوام بدونم اولین فرصتی که بشه براش اپلای کنم کی هست؟ آیا در حدفاصل گرفتن ویزا تا گرفتن گرین کارت امکانش هست عقدمون رو ثبت کنیم و اپلای کنیم؟ برای اپلای کردن باید حتمن گرین کارت داشته باشم؟
من یه بار شنیدم که پتیشنر باید ساکن آمریکا باشه تا بتونه اپلیکنت رو ببره. آیا درسته؟ در مورد کیس من چطوری میشه؟ (چون نمیتونم دور از همسرم زندگی کنم.)
راستی اگه همسرم بخواد ویزای تحصیلی بگیره، داشتن پرونده مهاجرت اشکالی تو اخذ ویزای تحصیلی ایجاد نمیکنه؟
مرسی

با سلام مجدد

برای اینکه برای همسر تون درخواست گرین کارت کنید ، داشتن خود گرین کارت الزامی نیست ولی شما بایدA number رو داشته باشید( توی ویزای شما میزنن) .
ولی به نظر من بهتره صبر کنید و وارد آمریکا بشید تا کارهای قانونی شما برای دریافت گرین کارت انجام بشه. شما تقریبا میتونید حدود 10 روز بعد از ورود به آمریکا ssn رو بگیرید که توی فرم درخواست گرین کارت میشه نوشت.
در این خصوص شاید مشکل قانونی به ظاهر نباشه  و سایر دوستان هم امیدوارم راهنمایی کنند ولی به نظر من برای مدت کوتاه اصلا ریسک نکنید.

شما برای اینکه کل پروسه همسرتون طی باشه لازم نیست تمام مدت آمریکا باشید مثل خود من و خیلی از دوستان.
ضمنا از ایران هم اصولا میتونید تقاضا رو انجام بدید ولی خوب وقتی دارید تشریف میبرید آمریکا از اونجا بهتره درخواست رو شروع کنید. البته سه چهار ماه قبل از زمان مصاحبه همسرتون ( که در حال حاضر بین 1.5 تا 2 سال از زمان تقاضای اولیه هست) باید آمریکا باشید.

در مورد ویزای تحصیلی هم بله میتونه داشتن پرونده مهاجرت در گرفتن ویزای ایشون مشکل ایجاد کنه ، گرچه صد در صد نیست.

سلام دوست عزیز 
شما تا وارد خاک آمریکا نشوید و گرین کارت را نگیرید نمیتونید برای همسرتان (نامزد) اقدام کنید به محض ورود به خاک آمریکا میتوانید ازدواج کنید 

سلام دوست من
خیلی ممنون. حق با شماست. اتفاقا امروز ایمیلی از سفارت به دستم رسید که همین مطلب را صراحتا نوشته بود.
و ازمن خواسته بود که [font='Times New Roman', serif]Single Statement Form, DS-237[/font] را پر کنم و امضا کنم و روز مصاحبه همراه خودم ببرم.
که حتا به فارسی هم نوشته شده که هرکسی متوجه بشه.
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Sam-90
سلام دوستان

من راهنمای پر کردن فرم 130-I رو از کجا می‌تونم پیدا کنم؟ لسی تا به حل را جه‌ بش لینکی‌ گذشته؟

ممنون اگه راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-09 ساعت 23:49)makhayat نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 16:58)melon نوشته:  
(2016-02-07 ساعت 22:41)armehraboon نوشته:  با سلام مجدد

سلام دوست عزیز 

سلام دوست من
خیلی ممنون. حق با شماست. اتفاقا امروز ایمیلی از سفارت به دستم رسید که همین مطلب را صراحتا نوشته بود.
و ازمن خواسته بود که [font='Times New Roman', serif]Single Statement Form, DS-237[/font] را پر کنم و امضا کنم و روز مصاحبه همراه خودم ببرم.
اگر موقع امتحان سیتزن شیپی متوجه بشن همسر شما خارج از خاک آمریکا برای شما درخواست داده است کلا گرین کارت هم زیر سوال میرود . یکی از دوستان موقع مصاحبه ازش پرسیده بودن شوهر شما الان کجاست گفته بود ایران کار میکنه و پرسیده بودن وقتی شما آمدید و موقع درخواست دادن کجا بوده که آنم صادقانه گفته بود کلا شوهر من ایران کار میکنه و گاهی میاد اینجا گفته بودن پرونده را میفرستیم اداره مهاجرت 
وچون درخواست کننده ویزا برای همسر باید داخل آمریکا باشه .
اگر شما هم از ایران اپلای میکنید موقع مصاحبه سیتزن شیپی این نکته را فراموش نکنید .
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Bita.t
(2016-02-10 ساعت 06:28)شهلا 1346 نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 23:49)makhayat نوشته:  
(2016-02-09 ساعت 16:58)melon نوشته:  سلام دوست عزیز 

سلام دوست من
اگر موقع امتحان سیتزن شیپی متوجه بشن همسر شما خارج از خاک آمریکا برای شما درخواست داده است کلا گرین کارت هم زیر سوال میرود . یکی از دوستان موقع مصاحبه ازش پرسیده بودن شوهر شما الان کجاست گفته بود ایران کار میکنه و پرسیده بودن وقتی شما آمدید و موقع درخواست دادن کجا بوده که آنم صادقانه گفته بود کلا شوهر من ایران کار میکنه و گاهی میاد اینجا گفته بودن پرونده را میفرستیم اداره مهاجرت 
وچون درخواست کننده ویزا برای همسر باید داخل آمریکا باشه .
اگر شما هم از ایران اپلای میکنید موقع مصاحبه سیتزن شیپی این نکته را فراموش نکنید .

با سلام به شما دوست عزیز
و سپاس از نکته ای که فرمودید
موردی که فرمودید به نظر کلا همسر ایشون ایران کار میکرده چه در زمان درخواست و چه در زمان امتحان سیتزن شیپی.
حالا بحث این هست که صرفا درخواست اولیه از ایران داده بشه و بعدا زن و شوهر هر دو در امریکا اقامت داشته باشند.
واقعا این جا هم مشکل پیش میاد؟
البته این دوستمون که دارن برای گرفتن گرین کارت تشریف میبرن قطعا بهتره از همون امریکا اقدام کنند که کلا پروسه براشون راحت تر هست.
F2A