کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
روش های پیدا کردن کار در آمریکا
راستی یادم رفت بگم . کار فروشندگی توی میسیز یا جی سی پنی یا نوردستروم و امثالهم اصلا" یه کار ساده فروشندگی نیست . صدها متقاضی ریز و درشت داره و حتی بعد از اینکه کار رو گرفتین , هزار جور دنگ و فنگ داره چون رقابت توش خیلی زیاده و اینا هم دنبال ادمهایی با مهارت میگردن ,باید مرتب با مشتری ها حرف بزنی و بهشون سرویس بدی , پس فکر نکن که وارد یه کار ساده شدی . مثل بوتیک های کوچیک نیست که بری تو فیتینگ روم وایسی و بگی چند تا لباس دارین ؟ اسمتون چیه ؟ و ...
حالا ایشاله وقتی استخدام شدی متوجه میشی که من چی میگم . Wink
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
(2014-04-24 ساعت 08:21)sayeh_m نوشته:  راستی یادم رفت بگم . کار فروشندگی توی میسیز یا جی سی پنی یا نوردستروم و امثالهم اصلا" یه کار ساده فروشندگی نیست . صدها متقاضی ریز و درشت داره و حتی بعد از اینکه کار رو گرفتین , هزار جور دنگ و فنگ داره چون رقابت توش خیلی زیاده و اینا هم دنبال ادمهایی با مهارت میگردن ,باید مرتب با مشتری ها حرف بزنی و بهشون سرویس بدی , پس فکر نکن که وارد یه کار ساده شدی . مثل بوتیک های کوچیک نیست که بری تو فیتینگ روم وایسی و بگی چند تا لباس دارین ؟ اسمتون چیه ؟ و ...
حالا ایشاله وقتی استخدام شدی متوجه میشی که من چی میگم . Wink

مامان سایه عزیز
ممنون از لطفت عزیزم
اتفاقا اره تو قسمت executive office دیدم کامپیوتر های jcpenny رو. اما گفتم چه کاریه ، بیام خونه بشینم اپلای کنم.
اما به حرف شما گوش میدم و فردا یا پس فردا رزومه ام را بر میدارم میرم سروقتشون. خوبیش اینه که یه plaza بزرگ نزدیکه خونمونه که پیاده حداکثر 10 دقیقه راهه.
خبرش رو میدم
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: sayeh_m ، sce ، pari pariaaa ، قصه گو ، admiral.arash
برای کارخانه ها و شرکتها تو کری لیست اپلای کنید زودتر نتیجه میگیرد اگر اشنا هم داشته باشید خیلی سریعتر . شرکتی که پسرم کار میکنه ازش خواستن اگر کسی سراغ داره معرفی کنه اون هم سه نفر را معرفی کرد و رفتند مصاحبه و استخدام شدند . البته ساعتی 9.5 دلار هست . www.craigslist.com قسمت jobs قسمت general labor job
پاسخ
نمیدونم تکراری نباشه اما دوستانی که دنبال کار هستن یکی از گزینه های خوب رفتن به جشنواره های شغل ! به قول اینا جاب فر های محلی هست که فکر کنم تا حدودی اوپنینگها و تعدادشون واقعی تر از سایتهای کاریابی و غیره هستن که از نظر شخصی من بیشترشون نمایشی و برای اداره مالیات و غیره اند.
من شخصا اولین کارمو از یکی از ازینا پیدا کردم گرچه بیش از 24 ساعت طول نکشید ! ولی خب قصه اش چیز دیگری بود.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
(2014-04-26 ساعت 10:34)soheilbadami نوشته:  نمیدونم تکراری نباشه اما دوستانی که دنبال کار هستن یکی از گزینه های خوب رفتن به جشنواره های شغل ! به قول اینا جاب فر های محلی هست که فکر کنم تا حدودی اوپنینگها و تعدادشون واقعی تر از سایتهای کاریابی و غیره هستن که از نظر شخصی من بیشترشون نمایشی و برای اداره مالیات و غیره اند.
من شخصا اولین کارمو از یکی از ازینا پیدا کردم گرچه بیش از 24 ساعت طول نکشید ! ولی خب قصه اش چیز دیگری بود.

میشه بیشتر توضیح بدید
من به شخصه اولین باریه که همچین چیزی رو میشنوم
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
(2014-04-26 ساعت 14:02)mozhgangh نوشته:  
(2014-04-26 ساعت 10:34)soheilbadami نوشته:  نمیدونم تکراری نباشه اما دوستانی که دنبال کار هستن یکی از گزینه های خوب رفتن به جشنواره های شغل ! به قول اینا جاب فر های محلی هست که فکر کنم تا حدودی اوپنینگها و تعدادشون واقعی تر از سایتهای کاریابی و غیره هستن که از نظر شخصی من بیشترشون نمایشی و برای اداره مالیات و غیره اند.

میشه بیشتر توضیح بدید
من به شخصه اولین باریه که همچین چیزی رو میشنوم

جاب فر چیزی شبیه نمایشگاهه که بجای عرضه کالا، شرکتهایی که نیاز به نیروی کار دارن اونجا حضور دارند. اگر رفتید حتما 30-40 نسخه رزومه با خودتون ببرید. شاید لازم باشه به تک تک اونهایی که زمینه کاری شما رو نیاز دارن رزومه بدید.
بقول یکی از سایتهای راهنمای کاریابی:
Dress Professional, Bring Multiple Resumes, Keep an Open Mind
Tips for Candidate Success

اگر اشتباه نکنم، سن دیگو تشریف داشته باشید. san diego job fairs رو گوگل کنید. تاریخهای مختلفی رو میتونید پیدا کنید.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
یکسری جاب فرهای کوچکتر هم هستن که هر از گاهی خود کانتی و سیتی ممکنه برگزار کنن و در اون عموما پیمانکار های شهر و کانتی خذب نیرو میکنن برای نیروهای محلی و از کارگر هست تا مهندس و تک و حسابدار و غیره ولی معمولا کارا پروزه ای و موقتن و این جشنواره ها معمولا در سرچ گوگل نیستن و برای اطلاع ازونا باید سایت کانتی و سیتی محل زندگیتون رو مرتب چک کنین. اصولا هر جایی که زندگی میکنین یکی از چیزای خوب اینه که با شهر و کانتی و اخبار محلیتون از طریق سایت اونا یا اخبار و مجلات محلی ارتباط داشته باشین یا حتی شرکت در جلسات علنی شورای شهر
این ارتباطها خوب و لازم اند و چیزی مثل همون پلهای ارتباطی در یکشنبه های کلیسا هست که خود امریکاییها ازش بهره میبرن البته در جاهایی مثل جنوب که کلیسا رو زیاد هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، mozhgangh ، sayeh_m ، شهلا 1346 ، Saeedv13 ، apoornaki ، lighter ، roeentan ، pari pariaaa ، khder ، aristotel
(2014-04-27 ساعت 10:38)soheilbadami نوشته:  یکسری جاب فرهای کوچکتر هم هستن که هر از گاهی خود کانتی و سیتی ممکنه برگزار کنن و در اون عموما پیمانکار های شهر و کانتی خذب نیرو میکنن برای نیروهای محلی و از کارگر هست تا مهندس و تک و حسابدار و غیره ولی معمولا کارا پروزه ای و موقتن و این جشنواره ها معمولا در سرچ گوگل نیستن و برای اطلاع ازونا باید سایت کانتی و سیتی محل زندگیتون رو مرتب چک کنین. اصولا هر جایی که زندگی میکنین یکی از چیزای خوب اینه که با شهر و کانتی و اخبار محلیتون از طریق سایت اونا یا اخبار و مجلات محلی ارتباط داشته باشین یا حتی شرکت در جلسات علنی شورای شهر
این ارتباطها خوب و لازم اند و چیزی مثل همون پلهای ارتباطی در یکشنبه های کلیسا هست که خود آمریکاییها ازش بهره میبرن البته در جاهایی مثل جنوب که کلیسا رو زیاد هست.

کانتی رو اره تقریبا مرتب چک میکنم
اما کلیسا رو نرفتم. برم؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: شهلا 1346 ، soheilbadami
(2014-04-27 ساعت 12:29)mozhgangh نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='485498' dateline='1398578915']
کانتی رو اره تقریبا مرتب چک میکنم
اما کلیسا رو نرفتم. برم؟؟؟

والا من خودم هیچوقت نرفتم اما اون مطلبی که گفتم به این شکله که معمولا ادمهای دولتی یا نیمه دولتی که با رای مردم شهر و کانتی انتخاب میشن در ایالاتی که مردم مذهبی و کلیسا رو هستن یکجورایی باید خودشون رو در کلیسا نشون بدن و به اون مردم بگند که اهل کلیسا هستن چون در رای شون موثره و بدنبال اونا ادمهای ذی نفوذ خصوصی هم میرن به این جمعها و سعی میکنن یکجورایی کمک کنن که یکیش میتونه معرفی برای مشاغل و اینا باشه. به هر حال اگر حوصله اش رو دارید ضرری نداره البته نمیدونم کجای امریکا هستید ولی اگه جمعیت سفید پوستش زیاد باشه شاید بی تاثیر نباشه ولی مثلا اگه کانتی هیسپنیک نشین باشه اونا چه اصحاب مشاغل باشن یا نه (که معمولا نیستن) همیشه به کلیسا میرن چون مردم امریکای مرکزی یا هیسپنها عمدتا شدید مذهبی هستن.
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، mozhgangh ، apoornaki ، roeentan ، pari pariaaa
سلام دوستان عزيز
من در ايران مربى آمادگى جسمانى و فيتنس بودم.
مداركم رو ترجمه كردم همراهم آوردم،
در حال حاضر در هيوستون زندگى ميكنم،ميخواستم بدونم مىيتونم بااين مدرك اينجا كار پيدا كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mozhgangh
(2014-05-09 ساعت 08:11)mehrdokhtc نوشته:  سلام دوستان عزيز
در حال حاضر در هيوستون زندگى ميكنم،ميخواستم بدونم مىيتونم بااين مدرك اينجا كار پيدا كنم؟

سلام
من یکی از کارهایی براش اپلای میکردم و خیلی دوست دارم همین کارهای باشگاه هست. البته من سابقه مربیگری ندارم . نه من فقط باشگاه میرفتم و عاشق محیط باشگاه بودم و برای قسمت کودکان در 24 hour fitness اپلای کرده بودم که متاسفانه مدرک باشگاهی میخواست. اما فکر میکنم بتونید تو این زمینه کار پیدا کنید. البته یه چیزی بگم. اینجا ورزشهاشون خیلی فرق میکنه با ایران مثل zumba,kickboxing, و خیلی ورزشهای دیگه. و فکر میکنم باید دوره بگذزونید
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، yami ، pari pariaaa ، khder ، aristotel
سلام دوستای عزیز
من ده دوازده روزی میشه اومدم آمریکا، میامی و اصلا نمیدونم باید چی کار کنم واسه کار پیدا کردن و این چیزا
ممنون میشم یکی راهنمایی کنه
2014AS3xxمجرد،فوق لیسانس.مصاحبه:23نوامبر آنکارا،آپدیت:12بار،فرم10سوالی،CV،ویزا:9مارس
مدارک موردنیاز جهت ارسال به سفارت آنکارا
ســــــــــــــفرنامه
]هر سوالى داشتيد پيام خصوصى بدىد در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، pari pariaaa ، admiral.arash
(2014-05-10 ساعت 04:27)mozhgangh نوشته:  
(2014-05-09 ساعت 08:11)mehrdokhtc نوشته:  سلام دوستان عزيز

سلام
من یکی از کارهایی براش اپلای میکردم و خیلی دوست دارم همین کارهای باشگاه هست. البته من سابقه مربیگری ندارم . نه من فقط باشگاه میرفتم و عاشق محیط باشگاه بودم و برای قسمت کودکان در 24 hour fitness اپلای کرده بودم که متاسفانه مدرک باشگاهی میخواست. اما فکر میکنم بتونید تو این زمینه کار پیدا کنید. البته یه چیزی بگم. اینجا ورزشهاشون خیلی فرق میکنه با ایران مثل zumba,kickboxing, و خیلی ورزشهای دیگه. و فکر میکنم باید دوره بگذزونید
موفق باشید.

باید برید دوره ببینید و بعد لایسنس بگیرید. اگه واقعا به این مشاغل علاقه دارید و براتون مقدور هست برید از اول رشته فیزیوتراپی یا چیزهایی مثل این بخونید چون بازار کارش خیلی خوبه.
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، sce ، behfaza ، marysam ، mozhgangh ، pari pariaaa ، babak12 ، آلیس-1980
سلام .... ممنونم از این همه راهنمایی
من اکثرا خواننده خاموشم
یه سوالی دارم ...برای خانوما چه شغلایی بیشتر هست .... اینجا همش حرف از کارهای مردونست
من تو یه تاپیک دیگه هم گفتم خودم تو ایران مدیر مالی هستم .. و از شغلم و درآمدم خیلی راضی ام
اما برای داشتن کار حسابداری تو امریکا خیلی استرس دارم .... تصمیمم اینه که اگه بخوام به طور جدی کار مالی انجام بدم حتما باید تخصص اونجا رو داشته باشم
اما چون نمیتونم بیکار باشم ... میخوام بدونم چه کارهایی هست برای خانوما که راحت پیدا بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12
سلام دوستان عزیز
آيا استفاده از سايت linked in در كاريابي گزينه خوبيه؟
جامانده از لاتاری
كيس نامبر : ***5 / ابوظبي / کلیرنس/ آپدیتها 1 و 3 و 4 و 29 آپریل٬ ۸ جولای،۱۱ اگوست(کیس اصلی)،۱۲ اگوست(کیس همراه)، ۱۸ آگوست، ۲۱ آگوست،۴ سپتامبر ،ویزا هرگز
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، زری وحدتی ، setin ، قصه گو

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان