کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
خیلی‌ بستگی به ایالت داره.
https://citizenpath.com/what-happens-aft...alization/
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من دو تا سوال دارم
من از سال 2010 تا 2012 پاس سفید داشتم. در زمان داشتن پاس سفید بیش از یک سال خارج بودم و بعد برگشتم و بعد از اون هیچ وقت بیش از 6 ماه خارج نبودم. حالا سوال من اینه که اون چهار سال من که باید ازش بگذره تا بتونم برای سیتیزن شیپی اقدام کنم از زمانی شروع میشه که برگشتم به امریکا و اینجا زندگی کردم (نیمه دوم 2011 که هنوز پاس سفیدم اعتبار داشت) یا از زمانی که پاس سفیدم باطل شد یعنی سال 2012؟
سوال دومم اینه که وقتی برای مصاحبه میرید آیا مدرکی می خوان که نشون بده پاس سفید داشتید؟ چون من توی سفر بعدیم به ایران وقتی برگشتم توی فرودگاه پاس سفیدم که باطل شده بود رو دادم به آفیسر و الآن هیچی مدرک ندارم اگه بخوان. یا تاریخ دقیق صدور و انقضاش رو می خوان؟ چون من فقط ماه و سالش رو یادمه و روزش یادم رفته.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-13 ساعت 08:11)flowerm1368 نوشته:  دوستان من دو تا سوال دارم
من از سال 2010 تا ۲۰۱۲ پاس سفید داشتم. در زمان داشتن پاس سفید بیش از یک سال خارج بودم و بعد برگشتم و بعد از اون هیچ وقت بیش از ۶ ماه خارج نبودم. حالا سوال من اینه که اون چهار سال من که باید ازش بگذره تا بتونم برای سیتیزن شیپی اقدام کنم از زمانی شروع میشه که برگشتم به آمریکا و اینجا زندگی کردم (نیمه دوم ۲۰۱۱ که هنوز پاس سفیدم اعتبار داشت) یا از زمانی که پاس سفیدم باطل شد یعنی سال ۲۰۱۲؟
سوال دومم اینه که وقتی برای مصاحبه میرید آیا مدرکی می خوان که نشون بده پاس سفید داشتید؟ چون من توی سفر بعدیم به ایران وقتی برگشتم توی فرودگاه پاس سفیدم که باطل شده بود رو دادم به آفیسر و الآن هیچی مدرک ندارم اگه بخوان. یا تاریخ دقیق صدور و انقضاش رو می خوان؟ چون من فقط ماه و سالش رو یادمه و روزش یادم رفته.

سلام در رابطه با سوْال اول از زماني شروع ميشه كه به امريكا برگشتيد ( ٤ سال و ١ روز ) و در مورد پاس سفيد فكر ميكنم كه تاريخ دقيق أخذ پاس سفيد در سيستم ثبت شده باشه و تاريخ ورود شما به امريكا هم در پاس و هم در سيستم آنها ثبت شده ، البته در اين مورد مطمئن نيستم دوستان ديگه هم نظر بدن !
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: flowerm1368 ، Baharak mansouri
(2015-08-13 ساعت 18:00)m_vaziran نوشته:  
(2015-08-13 ساعت 08:11)flowerm1368 نوشته:  دوستان من دو تا سوال دارم
من از سال 2010 تا ۲۰۱۲ پاس سفید داشتم. در زمان داشتن پاس سفید بیش از یک سال خارج بودم و بعد برگشتم و بعد از اون هیچ وقت بیش از ۶ ماه خارج نبودم. حالا سوال من اینه که اون چهار سال من که باید ازش بگذره تا بتونم برای سیتیزن شیپی اقدام کنم از زمانی شروع میشه که برگشتم به آمریکا و اینجا زندگی کردم (نیمه دوم ۲۰۱۱ که هنوز پاس سفیدم اعتبار داشت) یا از زمانی که پاس سفیدم باطل شد یعنی سال ۲۰۱۲؟

سلام در رابطه با سوْال اول از زماني شروع ميشه كه به امريكا برگشتيد ( ٤ سال و ١ روز ) و در مورد پاس سفيد فكر ميكنم كه تاريخ دقيق أخذ پاس سفيد در سيستم ثبت شده باشه و تاريخ ورود شما به امريكا هم در پاس و هم در سيستم آنها ثبت شده ، البته در اين مورد مطمئن نيستم دوستان ديگه هم نظر بدن !
ممنونم از پاسخ و راهنماییتون. سایر دوستان هم در مورد سوال دومم اگه راهنمایی کنن و نظر بدن ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
گویا رویه واحدی نیستش اما افیسر فرم ان 400 رو کامل با شما مرور میکنه (اگر تست رو قبول بشید) و پرونده مهاجرتی شما از روز اول هم کنار دستش هست و در ان 400 حرف از ورود و خروج هست بنابرین همون تاریخهای ورود و خروج کافیه.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: flowerm1368
سلام دوستان
من و خانواده در حال دریافت گرین کارت هستیم(در مرحله کلیرنس) قصد ما فعلا اقامت بلند مدت نیست پس از دریافت کارت برمیگردیم. سئوال من اینه که با هر شش ماه رفت آمد چه تمهیداتی میتوانیم داشته باشیم تا به سیتیزن برسیم مانند حساب فعال ،پرداخت کرایه خانه ، فیش حقوقی ، پرداخت مالیات ، مدرسه(هنوز نتونستم راهی پیدا کنم)؟ همه موارد قابل اجراست (بدون مدسه).
آیا با ورود و خروج از کانادا یا مکزیک میتوان مشکل اقامت را حل کرد؟
از راهنمایی و ایده های شما متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ،من الان دقیقا چهار سال و نه ماه از ورودم به امریکا گذشته و تا الان دقیقا ۲۷ ماه در امریکا بوده ام .یعنی ۳ ماه به ۵ سال مانده که میدونم میتونم برای سیتیزن شیپی اقدام کنم ولی سوالم اینکه ۲۷ ماه کافیه یا حتما باید ۳۰ ماه بشه..۲)موقعی که دارم اپلای میکنم اشکالی نداره که ۵ ماه امریکا نبودم؟...۳)چند وقت طول میکشه مراحلش و من کی میتونم بر گردم ایران؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-18 ساعت 07:25)اقدمیوس نوشته:  سلام دوستان ،من الان دقیقا چهار سال و نه ماه از ورودم به آمریکا گذشته و تا الان دقیقا ۲۷ ماه در آمریکا بوده ام .یعنی ۳ ماه به ۵ سال مانده که میدونم میتونم برای سیتیزن شیپی اقدام کنم ولی سوالم اینکه ۲۷ ماه کافیه یا حتما باید ۳۰ ماه بشه..۲)موقعی که دارم اپلای میکنم اشکالی نداره که ۵ ماه آمریکا نبودم؟...۳)چند وقت طول میکشه مراحلش و من کی میتونم بر گردم ایران؟

سلام ۱- تا جایی که من میدونم باید حتما ۳۰ ماه در امریکا بوده باشید و هیچ بار هم بیشتزاز ۶ ماه خارج امریکا نبوده باشید. ۲- نه مهم نیست ۳- مراحلش بسته به ایالتهای مختلف متفاوت زمان متفاوت طول می کشه. حدود ۶-۷ ماه طول می کشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='kamran49' pid='148517' dateline='1323160827']
سلام دوستان
ممن يك سوال داشتم من ٤ سال از درسم مونده و گرين كارت دارم. ميخواهم بعد از اين ٤ سال بروم امريكا زندگي كنم سوال من اينكه تو اين ٤ سال چه كاري بايد انجام بدم كه گرين كارتم حفظ شود

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-21 ساعت 03:50)مهردادي نوشته:  [quote='kamran49' pid='148517' dateline='1323160827']
سلام دوستان
ممن يك سوال داشتم من ٤ سال از درسم مونده و گرين كارت دارم. ميخواهم بعد از اين ٤ سال بروم امريكا زندگي كنم سوال من اينكه تو اين ٤ سال چه كاري بايد انجام بدم كه گرين كارتم حفظ شود

سلام دوستان

دوست عزيز تنها راه حفظ گرين كارت شما پاس سفيده كه دوساله است و قابل تمديد ، فقط براي تمديد بايد به امريكا تشريف ببريد كه فقط بايد بررسي كنيد كه با معافيت تحصيلي چه مدت ميتوانيد از كشور خارج باشيد وايا در ان مدت اگر پاس سفيدتون اماده نشد ميتوانيد به ايران برگرديد و پاس سفيد برايتان به طريقي ارسال شود كه بنظر من امكان پذير خواهد بود فقط دوستان مطلع ديگر پاسخ بنده را تكميل بفرمايند
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-12 ساعت 22:01)Nakisa نوشته:  سلام به همه دوستان
من از تاريخ انگشت نگاريم ٣ هفته گذشته كسي از دوستان اطلاع دارن چقد زمان ميبره نامه مصاحبه برام بياد ميخوام برم مسافرت ميترسم بيليط بگيرم باهم تداخل داشته باشه
ممنون از راهنماييتون

۴-۵ ماه بعد از انگشت نگاری نامه برای مصاحبه میاد .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-17 ساعت 14:40)MohT نوشته:  سلام دوستان
من و خانواده در حال دریافت گرین کارت هستیم(در مرحله کلیرنس) قصد ما فعلا اقامت بلند مدت نیست پس از دریافت کارت برمیگردیم. سئوال من اینه که با هر شش ماه رفت آمد چه تمهیداتی میتوانیم داشته باشیم تا به سیتیزن برسیم مانند حساب فعال ،پرداخت کرایه خانه ، فیش حقوقی ، پرداخت مالیات ، مدرسه(هنوز نتونستم راهی پیدا کنم)؟ همه موارد قابل اجراست (بدون مدسه).

دوست عزیز ورود و خروج شما در سیستم اداره مهاجرت ثبت میشه و فرقی نمی کنه از چه مرزی باشه. با حساب فعال و اجاره خونه و... هم نمیشه عدم حضورتون در آمریکا رو پنهان کرد. تنها تمهیدی که می تونید داشته باشید اینه که هرسال به مدت 5 سال، حداقل 6 ماه تمام داخل آمریکا باشید. اگر طی این مدت، در یکی از سال ها کمتر از 6 ماه داخل آمریکا باشید، این کنتور صفر میشه و باید بعد از اون دوباره به مدت 5 سال هرسال حداقل 6 ماه تمام داخل آمریکا باشید تا بتونید سیتیزن بشید.
اگر بخواید با گرین کارت فقط هر 6 ماه چند روزی به آمریکا سر بزنید، نتنها نمی تونید سیتیزن بشید، بلکه ممکنه گرین کارتتون رو هم ازتون بگیرن. تنها با گرفتن به اصطلاح پاس سفید (re-entry permit) می تونید تا 2 سال خارج از آمریکا باشید و برای گرینکارتتون مشکلی پیش نیاد. البته باز هم قانون محاسبه اون 5 سال فرقی نمی کنه و از بعد از برگشتتون به آمریکا محاسبه اش شروع میشه.
تنها راهی که می تونید بیش از 6 ماه در سال خارج از آمریکا باشد و سیتیزن شدنتون عقب نیافته اینه که برای یه شرکت آمریکایی کار کنید که شعب و دفاتر رسمی خارج از آمریکا داشته باشه و شما در اون شعب کار کنید.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، baaraan2015
(2015-08-22 ساعت 12:32)vahidbaq نوشته:  

دوست عزیز ورود و خروج شما در سیستم اداره مهاجرت ثبت میشه و فرقی نمی کنه از چه مرزی باشه. با حساب فعال و اجاره خونه و... هم نمیشه عدم حضورتون در آمریکا رو پنهان کرد. تنها تمهیدی که می تونید داشته باشید اینه که هرسال به مدت ۵ سال، حداقل ۶ ماه تمام داخل آمریکا باشید. اگر طی این مدت، در یکی از سال ها کمتر از ۶ ماه داخل آمریکا باشید، این کنتور صفر میشه و باید بعد از اون دوباره به مدت ۵ سال هرسال حداقل ۶ ماه تمام داخل آمریکا باشید تا بتونید سیتیزن بشید.
اگر بخواید با گرین کارت فقط هر ۶ ماه چند روزی به آمریکا سر بزنید، نتنها نمی تونید سیتیزن بشید، بلکه ممکنه گرین کارتتون رو هم ازتون بگیرن. تنها با گرفتن به اصطلاح پاس سفید (re-entry permit) می تونید تا ۲ سال خارج از آمریکا باشید و برای گرینکارتتون مشکلی پیش نیاد. البته باز هم قانون محاسبه اون ۵ سال فرقی نمی کنه و از بعد از برگشتتون به آمریکا محاسبه اش شروع میشه.
تنها راهی که می تونید بیش از ۶ ماه در سال خارج از آمریکا باشد و سیتیزن شدنتون عقب نیافته اینه که برای یه شرکت آمریکایی کار کنید که شعب و دفاتر رسمی خارج از آمریکا داشته باشه و شما در اون شعب کار کنید.
دوستمون کامل فرمودند ولی چند تا نکته وجود داره،
۱. لازم نیست حتما سالی شش ماه داخل آمریکا باشید، فقط طول غیبت تون در امریکا نباید بیش از ۱۸۰ روز باشه. والا کنتور صفر میشه.
۲. با گرفتن ری انتری یا پاس سفید، کلیه سوابق حضورتون صفر میشه ولی وقتی برگردیذ، ۴ سال بذای سیتی زن شیپی لازم دارید، نه ۵ سال.
لازم بذکره که در همه حالات فوق چه ۵ ساله و چه ۴ ساله باید سی ماه در امریکا حضور داسته باشید، تا بتونید سیتی زن بشوید.
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: shahab2000 ، behzadb57
(2015-08-23 ساعت 03:07)hoseyn نوشته:  
(2015-08-22 ساعت 12:32)vahidbaq نوشته:  

دوست عزیز ورود و خروج شما در سیستم اداره مهاجرت ثبت میشه و فرقی نمی کنه از چه مرزی باشه. با حساب فعال و اجاره خونه و... هم نمیشه عدم حضورتون در آمریکا رو پنهان کرد. تنها تمهیدی که می تونید داشته باشید اینه که هرسال به مدت ۵ سال، حداقل ۶ ماه تمام داخل آمریکا باشید. اگر طی این مدت، در یکی از سال ها کمتر از ۶ ماه داخل آمریکا باشید، این کنتور صفر میشه و باید بعد از اون دوباره به مدت ۵ سال هرسال حداقل ۶ ماه تمام داخل آمریکا باشید تا بتونید سیتیزن بشید.
اگر بخواید با گرین کارت فقط هر ۶ ماه چند روزی به آمریکا سر بزنید، نتنها نمی تونید سیتیزن بشید، بلکه ممکنه گرین کارتتون رو هم ازتون بگیرن. تنها با گرفتن به اصطلاح پاس سفید (re-entry permit) می تونید تا ۲ سال خارج از آمریکا باشید و برای گرینکارتتون مشکلی پیش نیاد. البته باز هم قانون محاسبه اون ۵ سال فرقی نمی کنه و از بعد از برگشتتون به آمریکا محاسبه اش شروع میشه.
تنها راهی که می تونید بیش از ۶ ماه در سال خارج از آمریکا باشد و سیتیزن شدنتون عقب نیافته اینه که برای یه شرکت آمریکایی کار کنید که شعب و دفاتر رسمی خارج از آمریکا داشته باشه و شما در اون شعب کار کنید.
دوستمون کامل فرمودند ولی چند تا نکته وجود داره،
۱. لازم نیست حتما سالی شش ماه داخل آمریکا باشید، فقط طول غیبت تون در آمریکا نباید بیش از ۱۸۰ روز باشه. والا کنتور صفر میشه.
۲. با گرفتن ری انتری یا پاس سفید، کلیه سوابق حضورتون صفر میشه ولی وقتی برگردیذ، ۴ سال بذای سیتی زن شیپی لازم دارید، نه ۵ سال.
لازم بذکره که در همه حالات فوق چه ۵ ساله و چه ۴ ساله باید سی ماه در آمریکا حضور داسته باشید، تا بتونید سیتی زن بشوید.
آیا اگر هر 5 ماه یکبار بیایم و 10 روز در آمریکا بمونم باز هم مشکل پیش میاد؟ در ضمن منظور من از مکزیک و یا کانادا عبور بدون کنترل پاس هست!
پاسخ
تشکر کنندگان:
قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد. ولی سعی کنید همیشه از یک گیت وارد امریکا بشوید. هر دفعه از یک شهر وارد بشوید، حساسشون میکته. و‌سین‌و‌جیم پیش میاره.
من از کانادا با گرین کارت وارد شدم، خیلی اذیت میکنند شاید شانس ما بوده، به هرحال موقع ورود به انریکا که گرین کارتتون را دز سیستم میکشند و ثبت میشه.
موقع خروج هم بدون کنترل خارج میشوید ولی موقع پرواز خروج از کانادا یا مکزیک اطلاعات شما توسط ایزلاین به سیستم کنترل مرزی داده میشه. یعنی مثلن تشریف می یرید کانادا و سوار هواپیما بشید به سمت ایران، ایرلاین اطلاعات پروازتون را اتومات میفرسته.
دیگه مثل قدیمها نیست و فکر‌کنم هیچ کلکی نشه زد. البته اگر کلک در ثریا باشد، ما پیدایش می کنیم!!!!
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، Tolu IR

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان