کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
سلام دوستان
يكي از آشنايان من تا الان حدود پنج سال و اندي از زمان تاريخ گرين كارتش گذشته و همچنين ٣٠ ماه اقامت در امريكا رو نيز پر كرده فقط پاسپورت قبلي ايرانيش رو متاسفانه گم كرده و هيچكدوم از تاريخ هاي ورود و خروجش رو نداره؛ و همچنين نميتونه اون رو براي روز مصاحبه به آفيسر نشون بده!
كسي تجربه مشتركي داره؟!
آيا اين لازمه تاريخ دقيق ورود و خروج رو در فرم N-400 درج بكنه؟

ممنون...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-21 ساعت 21:39)نيما ٩٢ نوشته:  سلام دوستان
يكي از آشنايان من تا الان حدود پنج سال و اندي از زمان تاريخ گرين كارتش گذشته و همچنين ٣٠ ماه اقامت در امريكا رو نيز پر كرده فقط پاسپورت قبلي ايرانيش رو متاسفانه گم كرده و هيچكدوم از تاريخ هاي ورود و خروجش رو نداره؛ و همچنين نميتونه اون رو براي روز مصاحبه به آفيسر نشون بده!
كسي تجربه مشتركي داره؟!

ممنون...

سلام. شما طبق قانون آزادی اطلاعات یا FOIA می تونید از CBP تمام رکورد های ورودی و خروجی هاتون رو درخواست کنید. شما این درخواست رو می تونید به صورت آنلاین از سایت زیر بفرستید:

http://www.cbp.gov/site-policy-notices/foia

USCIS در بررسی کیس شما احتمالا به دیتای CBP دسترسی داره چون هر دو تحت یک کابینه اداره می شند Department of Homeland Security
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: نيما ٩٢ ، mrhj50 ، Gole baba
سلام به همگی....من یک سوال کلی داشتم...مزایای گرفتن سیتیزنی آمریکا را به طور اگه لطف کنید توضیح بدید ممنونتون میشم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من از برندگان 2013 هستم من اولین سفرم فوریه 2014 بود بعد از اولین سفرم دو مرتبه دیگه با آمریکا رفتم که دومین مرتبه با یک تاخیر بیست روزه ( یعنی شش ماه و بیست روزه) وارد آمریکا شدم دفعه سوم دقیقا سر شش ماه... الان هم برای بار چهارم میخام سر شش ماه برم ویک هفته ای برگردم تا اینکه شش ماه دیگه برم و کاملا مقیم بشم...حالا سوال من این هست که با این شش ماه رفتن و برگشتنم اگه من شش ماه دیگه برم و بمونم مشکلی برای سیتیزن شدنم پیش نمیاد....؟؟ چون من اگه برم و بمونم دقیقا سی ماه رو اونجا بودم و قبل از این سی ماه اقامتم هر شش ماه سفر به آمریکا داشتم!!! لطفا من رو راهنمایی بفرمایید ممنونم
کیس: 2013AS000090XX مصاحبه : ابوظبی 22 جولای کلیر : 18 آگوست ویزا : 28 آگوست
تعداد افراد كيس: 2 نفر سفر اول به آمریکا: 19 feb دریافت گرین کارت : 3 april
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.من گرين كارت برنده شدم و از همون ابتدا در آمريكا ساكن شدم.(از اواخر ٢٠١٢ كه وارد آمريكا شدم تا آگوست ٢٠١٥ آمريكا ساكن بودم)از اونجايي كه براي سيتيزن شدن ٥ سال طول ميكشه ميخواستم كه بدونم اگر بقيه اين مدت كه حدود دو سال مونده رو خارج از آمريكا باشم و فقط هر شش ماه برم آمريكا و حدود دو يا سه هفته بمونم مشكلي واسه سيتيزني پيش مياد؟البته ميدونم كه از يه ماه قبل از اپلاي واسه سيتيزني بايد آمريكا باشم.
آخه يكي از دوستان به من گفته كه توي اين پنج سال، حداقل ٦ ماه هر سال رو حتما بايد در آمريكا باشم!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-11 ساعت 11:28)Talia نوشته:  سلام دوستان.من گرين كارت برنده شدم و از همون ابتدا در آمريكا ساكن شدم.(از اواخر ٢٠١٢ كه وارد آمريكا شدم تا آگوست ٢٠١٥ آمريكا ساكن بودم)از اونجايي كه براي سيتيزن شدن ٥ سال طول ميكشه ميخواستم كه بدونم اگر بقيه اين مدت كه حدود دو سال مونده رو خارج از آمريكا باشم و فقط هر شش ماه برم آمريكا و حدود دو يا سه هفته بمونم مشكلي واسه سيتيزني پيش مياد؟البته ميدونم كه از يه ماه قبل از اپلاي واسه سيتيزني بايد آمريكا باشم.
آخه يكي از دوستان به من گفته كه توي اين پنج سال، حداقل ٦ ماه هر سال رو حتما بايد در آمريكا باشم!

دوست عزيز شما ظاهراً نيمه دوم ٢٠١٧ ميتونيد اپلاي كنيد و مدت ٣٠ ماه هم در امريكا اقامت داشته ايد ، پس طبق قانون سيتيزني مشكلي بنظر من نداريد !!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-11 ساعت 11:28)Talia نوشته:  سلام دوستان.من گرين كارت برنده شدم و از همون ابتدا در آمريكا ساكن شدم.(از اواخر ٢٠١٢ كه وارد آمريكا شدم تا آگوست ٢٠١٥ آمريكا ساكن بودم)از اونجايي كه براي سيتيزن شدن ٥ سال طول ميكشه ميخواستم كه بدونم اگر بقيه اين مدت كه حدود دو سال مونده رو خارج از آمريكا باشم و فقط هر شش ماه برم آمريكا و حدود دو يا سه هفته بمونم مشكلي واسه سيتيزني پيش مياد؟البته ميدونم كه از يه ماه قبل از اپلاي واسه سيتيزني بايد آمريكا باشم.

اون دوستتون درست گفته. هرسالی که کمتر از 6 ماه آمریکا باشید کنتور سابقه ی اون 5 سال صفر میشه و دوباره روز از نو روزی از نو. حیفه سابقه تون رو خراب کنید. باید 2 سال آینده هم هرسال حداقل 6 ماه داخل آمریکا باشید تا بتونید برای سیتزن شدن اقدام کنید.
دوستان لطفا نظرات شخصیشون رو با احتیاط بیشتری بیان کنن.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-16 ساعت 00:31)victor2016 نوشته:  

اون دوستتون درست گفته. هرسالی که کمتر از ۶ ماه آمریکا باشید کنتور سابقه ی اون ۵ سال صفر میشه و دوباره روز از نو روزی از نو. حیفه سابقه تون رو خراب کنید. باید ۲ سال آینده هم هرسال حداقل ۶ ماه داخل آمریکا باشید تا بتونید برای سیتزن شدن اقدام کنید.
من هم كاملاً موافقم كه در اعلام نظرات احتياط بشه ، ولي چه خوبه اگه در مقوله اي صاحبنظر هستيد حداقل يك ماخذ يا منبعي اعلام بفرماييد كه باعث سردرگمي ديگران نشه !! فقط با مطالعه صفحات اول همين فروم پاسخ درست را ميبينيد !!! در قانون سيتيزني امريكا بندي در رابطه با اينكه اگه در سال كمتر از ٦ ماه اقامت داشته باشي سابقه اون ٥ سال صفر ميشه وجود ندارد !! خواهشاً مستند صحبت كنيم !!!! اقامت حداقل ٣٠ ماه از ٥ سال شرط زماني براي سيتيزن شدنه بشرط انكه به هيچ عنوان بيشتر از ٦ ماه خارج از خاك امريكا نباشيد .
پاسخ
تشکر کنندگان: Baharak mansouri
(2015-10-16 ساعت 11:10)m_vaziran نوشته:  

اون دوستتون درست گفته. هرسالی که کمتر از ۶ ماه آمریکا باشید کنتور سابقه ی اون ۵ سال صفر میشه و دوباره روز از نو روزی از نو. حیفه سابقه تون رو خراب کنید. باید ۲ سال آینده هم هرسال حداقل ۶ ماه داخل آمریکا باشید تا بتونید برای سیتزن شدن اقدام کنید.
من هم كاملاً موافقم كه در اعلام نظرات احتياط بشه ، ولي چه خوبه اگه در مقوله اي صاحبنظر هستيد حداقل يك ماخذ يا منبعي اعلام بفرماييد كه باعث سردرگمي ديگران نشه !! فقط با مطالعه صفحات اول همين فروم پاسخ درست را ميبينيد !!! در قانون سيتيزني امريكا بندي در رابطه با اينكه اگه در سال كمتر از ٦ ماه اقامت داشته باشي سابقه اون ٥ سال صفر ميشه وجود ندارد !! خواهشاً مستند صحبت كنيم !!!! اقامت حداقل ٣٠ ماه از ٥ سال شرط زماني براي سيتيزن شدنه بشرط انكه به هيچ عنوان بيشتر از ٦ ماه خارج از خاك امريكا نباشيد .
متاسفانه این اشتباه 6 ماه در سال باید آمریکا بودن را خیلی ها دارند به نحوی که داره به یک قانون تبدیل میشه!!!!
اصل همینه که دوستمون در بالا گفتند:
-- طی 5 سال باید 30 ماه حضور داشته باشید
-- که این 30 ماه لازم نیست سر هم باشه ولی اگر بین قسمتهاش بیش از 6 ماه فاصله بیفته، سوابق قبلی همه صفر میشه و باید 30 ماه را دوباره آغاز کنید و هر موقع که 30 ماه با این اوصاف داشیتد اپلای کنید برای سیتی زن شیپی

منتها یک سری فرعیاتی هم داره:
-- خیلی که رفت و آمد کنید، آفیسر مرزی میتونه گیر بده و اصلن ممکنه گرین کارتتون باطل بشه
-- مراحل سیتی زن شیپی هم باز اگر به آدم گیری بخورید، خیلی از چیزها را میتونه علم کنه و کارتون را عقب بندازه
-- به خاطر همین، الان اکثر دوستان سال آخر را ( و نه یک ماه آخر را ) کامل و بدون غیبت سعی می کنند، بمونند که پیشگیری کنند، اگرچه هیج تصریح قانونی وجود نداره، ولی نهایتا اون بابایی که کیس شما را بررسی می کنه تصمیم گیرنده است. اون باید باور کنه که شما میخاهید اینجا را به عنوان وطن انتخاب کنید.
موفق باشید
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، shadi79 ، behzadb57 ، sib 24 ، hamed_gh
سلام. من قبلا در پست زیر منبع اصلی این قانون را گذاشته ام که خیلی روشن و شفاف هست.

http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%B3...#pid636539
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، alireza51 ، mrhj50
سلام دوستان
آیا نیازه قبل از اقدام برای سیتیزن شیپی تغیر آدرس رو انجام داد؟ یا در فرمی که ارسال می کنیم آدرس جدید رو بنویسیم کافیه؟
اگه لازمه آدرس رو تغییر بدیم چطوری و کجا؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-16 ساعت 11:10)m_vaziran نوشته:  

دوستمان m_vaziran كاملاً درست فرمودن ! اقامت حداقل ٢/٥ سال از ٥ سال بشرط عدم خروج بيش از ٦ ماه از امريكا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من هم برای سیتی زن شیپی اقدام کردم چون بار اول بیش ار شش ماه بیرون بودم رد شدم. با اینکه چهار ساله مداوم اینجام. البته نمی دونم شرایط اخیر تاثیر داشته یا نه. ولی باید یه سری مدارک بدم . که ندارم .
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki
(2015-09-24 ساعت 22:21)lordsaroman نوشته:  
(2015-09-21 ساعت 21:39)نيما ٩٢ نوشته:  سلام دوستان
كسي تجربه مشتركي داره؟!

ممنون...

سلام. شما طبق قانون آزادی اطلاعات یا FOIA می تونید از CBP تمام رکورد های ورودی و خروجی هاتون رو درخواست کنید. شما این درخواست رو می تونید به صورت آنلاین از سایت زیر بفرستید:

http://www.cbp.gov/site-policy-notices/foia

USCIS در بررسی کیس شما احتمالا به دیتای CBP دسترسی داره چون هر دو تحت یک کابینه اداره می شند Department of Homeland Security

این لینک http://www.cbp.gov/site-policy-notices/foia میشه یه کم راهنمایی کنید برای اینکه چه قسمتی باید پر شه؟
سعی کردم نشد.
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من يه سوال داشتم ممنون ميشم جواب بديد. من ٢ يال هست كه از طريق لاتاري گرين كارت گرفتم و توي اين دو سال هم هر چند ماه يك بار به ايران رفتم. ميخواستم بدونم اگه باز به ايران برم و ديگه نتونم تا چند سال برگردم در صورت از دست دادن گرين كارتم بازم ميتونم با ويزاي توريستي به امريكا بيام!؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان