کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2016-06-12 ساعت 20:44)soufia نوشته:  از دوستان کسی میدونه متوسط زمان ارسال مدارک تا دریافت نامه مصاحبه چقد هست. ما انگشت نگاری رفتیم ولی هنوز نامه مصاحبه رو دریافت نکردیم حدود دو ماه گذشته.

از زمانی که انگشت نگاری کردید حدود 3 ماه طول می کشد که تا نامه ی مصاحبه برای شما بیاد( تجربه شخصی, ایالت کالیفرنیا, santa clara county) .)
نامه بعدی تاریخ مصاحبه را نشان می دهد که برای ما دقیقا یک ماه بعد بود. البته ما دیروز رفتیم برای مصاحبه  Big Grin که سه شنبه 14 جون بود و فردا که 16 جون هست می رویم برای مراسم قسم انشاالله.
مصاحبه هم خیلی راحت تر از اونی هست که فکرش را می کنید
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia ، hamed_gh ، sib 24 ، a.behzadi
خیلی ممنون و متشکرم از پاسختون. امیدوارم همیشه موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ، یک بازنشسته بانک اگر سیتیزن شیپی آمریکا رو بگیره حقوقش در ایران قطع میشه؟ اگر اطلاعات دقیق دارید لطفا پاسخ بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-22 ساعت 17:14)videofever2000 نوشته:  سلام دوستان ، یک بازنشسته بانک اگر سیتیزن شیپی آمریکا رو بگیره حقوقش در ایران قطع میشه؟ اگر اطلاعات دقیق دارید لطفا پاسخ بدید.

ساير ادارات دولتي مثل شركت نفت ١٠٠٪‏ مطمئنم كه قطع نمي شه، بعيد ميدونم ربطي به سيتيزني شما داشته باشه. اگه قرار بود قطع بشه تا حالا شده بود.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-22 ساعت 17:14)videofever2000 نوشته:  سلام دوستان ، یک بازنشسته بانک اگر سیتیزن شیپی آمریکا رو بگیره حقوقش در ایران قطع میشه؟ اگر اطلاعات دقیق دارید لطفا پاسخ بدید.

سلام
هیچ ربطی ندارن این ها به هم!
شما اون حقوق بازنشستگی رو برای پرداخت حق بیمه ای که در طول مدت خدمت پرداخت کردی میگیری
نه به خاطر شهروند ایران بودن
تازه اگه به احتمال صفر درصد هم همچین کاری بخوان بکنن امریکا رابطه ای با ایران نداره که اطلاعات شمارو به ایران بده
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، sib 24
دوستان سلام
سوالی داشتم که ممنون میشم اگه اطلاع دارید و یا تجربه ای دارید جواب بدید ، چه موقع میتونه اپلای برای سیتزنی با شرایط زیر کرد!
۱)دریافت گرین کارت آپریل ۲۰۱۲
۲) دریافت پاس سفید چند ماه بعد
۳)فقط یک سفر بیش از ۶ ماه داشته که برای تمام کردن تحصیلاتش حدود ۸ ماه ایران بوده
ولی برای اون مدت مدرک tax return و حساب بانکی داره
۴)از دسامبر ۲۰۱۳ دیگه امریکا زندگی میکنه و خارج نشده
حال بر اساس قانون ۵ سال اگر بخواد اپلای کنه میشه برای اوایل ۲۰۱۷ (۳ ماه قبل اپلای کنه ) در این صورت اگر پرونده اش رد بشه باعث نمیشه پرونده اش reset بشه و ۵ سال دیگه مجبور باشه صبر کنه
۵) یا طبق پاس سفید از قانون ۴ سال یعنی برای دسامبر ۲۰۱۷ بهتره که ثبت نام کنه
این اختلاف تقریبا ۱ ساله و برای مسائلی نیاز داره زودتر سیتیزن بشه
ممنون
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من ميخواستم بدونم الان كه گربن كارت دارم ازدواج كنم ويا صبر كنم وقتي سيتيزن شدم ؟؟ كدوم راه سريعتره؟ من ژانويه ٢٠١٨ پنج سال اقامتم تو آمريكا ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-29 ساعت 05:46)yaser2016 نوشته:  سلام دوستان من ميخواستم بدونم الان كه گربن كارت دارم ازدواج كنم ويا صبر كنم وقتي سيتيزن شدم ؟؟ كدوم راه سريعتره؟ من ژانويه ٢٠١٨ پنج سال اقامتم تو آمريكا ميشه

کدوم راه سریعتره؟ سریعتر برای چی ؟ شما اگر میخوای ازدواج کنی خب ازدواج کن اگر منظورت اینه که میخوای با یکی توی ایران ازدواج کنی و بیاریش اینجا فکر میکنم فرقی نداره زمانش اما بازم برید و توی تایپیک ویزای ازدواج از دوستانی که سابقه دارن بپرسید.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
(2016-06-28 ساعت 14:00)sina454 نوشته:  دوستان سلام
سوالی داشتم که ممنون میشم اگه اطلاع دارید و یا تجربه ای دارید  جواب بدید ،  چه موقع  میتونه  اپلای برای سیتزنی با شرایط زیر کرد!
۳)فقط یک سفر بیش از ۶ ماه داشته که برای تمام کردن تحصیلاتش حدود ۸ ماه ایران بوده
ولی  برای اون مدت مدرک tax return و حساب بانکی داره
۴)از دسامبر ۲۰۱۳ دیگه آمریکا زندگی میکنه و خارج نشده
حال بر اساس قانون ۵ سال اگر بخواد اپلای کنه میشه  برای اوایل ۲۰۱۷ (۳ ماه قبل اپلای کنه ) در این صورت اگر پرونده اش رد بشه باعث نمیشه  پرونده اش reset بشه و ۵ سال دیگه  مجبور باشه صبر کنه
۵) یا طبق پاس سفید از قانون ۴ سال یعنی برای  دسامبر ۲۰۱۷ بهتره که ثبت نام کنه
این اختلاف تقریبا ۱ ساله و برای مسائلی  نیاز داره زودتر سیتیزن بشه
ممنون
موفق باشید

ازاکتبر 2018 میتونید
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: sina454
سلام دوستان اميدوارم حال همه خوب باشه ميشه شرايط سيتيزن شدن با ويزاي ازدواج رو توضيح بديد ؟ من با ويزاي ازدواج اومدم امريكا الان سه سالم پر شده ولي سال اول كه اومدم يه پنج ماه ايران بودم سال دوم ٣ ماه ولي در تمام طول اين مدت وقتي كه امريكا بودم شاغل بودم و تكس پرداخت كردم و الان هم همچنان شاغل هستم با يه وكيل صحبت كردم گفت بايد صبر كني ٨ ماهي كه خارج از امريكا بودي رو كاور كني بعد براي سيتيزن شدن اقدام كني فكر ميكنيد اگه الان اقدام كنم ممكنه ايراد بگيرن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-08 ساعت 01:20)Loosi نوشته:  سلام دوستان اميدوارم حال همه خوب باشه ميشه  شرايط سيتيزن شدن با ويزاي ازدواج رو توضيح بديد ؟ من با ويزاي ازدواج اومدم امريكا الان سه سالم پر شده ولي سال اول كه اومدم يه پنج ماه ايران بودم سال دوم ٣ ماه ولي در تمام طول اين مدت وقتي كه امريكا بودم شاغل بودم و تكس پرداخت كردم و الان هم همچنان شاغل هستم با يه وكيل صحبت كردم گفت بايد صبر كني ٨ ماهي كه خارج از امريكا بودي رو كاور كني بعد براي سيتيزن شدن اقدام كني فكر ميكنيد اه الان اقدام كنم ممكنه ايراد بگيرن ؟

شاید وکیلتون منظورش از هشتماه بخاطر تاریخ صدور کارت شما بوده نه خروجتون. چون ورود ازدواجیا ملاک نیست بلکه صدور گرینکارت شرطه که عموما فاصله میفته. الان که جولای 2016 است فردی میتونه اپلای کنه که تاریخ صدور کارتش ماه اکتبر2013 یا قبلش بوده.(سه ماه قبل پرشدن میشه اقدام کرد)
https://www.uscis.gov/us-citizenship/cit...s-citizens
اگر در رابطه همچنان مانده اید در بازه زمانی سه ساله ولی درصورت جدائی یا فوت همسر پنجساله روزها را حساب کنید. کلا قانون میگه نصف دوره را باید اقامت داشته باشی با خروج زیر ششماه. ازدواجیا از سه سال فقط 18ماه اقامت کافیه. بقیه حالتها از پنجسال سی ماهه بنظرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Loosi
(2016-06-28 ساعت 14:00)sina454 نوشته:  دوستان سلام
سوالی داشتم که ممنون میشم اگه اطلاع دارید و یا تجربه ای دارید  جواب بدید ،  چه موقع  میتونه  اپلای برای سیتزنی با شرایط زیر کرد!
ولی  برای اون مدت مدرک tax return و حساب بانکی داره
۴)از دسامبر ۲۰۱۳ دیگه آمریکا زندگی میکنه و خارج نشده
حال بر اساس قانون ۵ سال اگر بخواد اپلای کنه میشه  برای اوایل ۲۰۱۷ (۳ ماه قبل اپلای کنه ) در این صورت اگر پرونده اش رد بشه باعث نمیشه  پرونده اش reset بشه و ۵ سال دیگه  مجبور باشه صبر کنه
۵) یا طبق پاس سفید از قانون ۴ سال یعنی برای  دسامبر ۲۰۱۷ بهتره که ثبت نام کنه
این اختلاف تقریبا ۱ ساله و برای مسائلی  نیاز داره زودتر سیتیزن بشه
ممنون
موفق باشید

به نظر من ایشون می تونه اوایل 2017 اپلای کنه اما باید مدارک دال بر قطع نشدن continuous residency ارائه بده.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454
(2016-07-08 ساعت 08:10)rahbar نوشته:  
(2016-07-08 ساعت 01:20)Loosi نوشته:  سلام دوستان اميدوارم حال همه خوب باشه ميشه  شرايط سيتيزن شدن با ويزاي ازدواج رو توضيح بديد ؟ من با ويزاي ازدواج اومدم امريكا الان سه سالم پر شده ولي سال اول كه اومدم يه پنج ماه ايران بودم سال دوم ٣ ماه ولي در تمام طول اين مدت وقتي كه امريكا بودم شاغل بودم و تكس پرداخت كردم و الان هم همچنان شاغل هستم با يه وكيل صحبت كردم گفت بايد صبر كني ٨ ماهي كه خارج از امريكا بودي رو كاور كني بعد براي سيتيزن شدن اقدام كني فكر ميكنيد اه الان اقدام كنم ممكنه ايراد بگيرن ؟

شاید وکیلتون منظورش از هشتماه بخاطر تاریخ صدور کارت شما بوده نه خروجتون. چون ورود ازدواجیا ملاک نیست بلکه صدور گرینکارت شرطه که عموما فاصله میفته. الان که جولای 2016 است فردی میتونه اپلای کنه که تاریخ صدور کارتش ماه اکتبر2013 یا قبلش بوده.(سه ماه قبل پرشدن میشه اقدام کرد)
https://www.uscis.gov/us-citizenship/cit...s-citizens
اگر در رابطه همچنان مانده اید در بازه زمانی سه ساله ولی درصورت جدائی یا فوت همسر پنجساله روزها را حساب کنید. کلا قانون میگه نصف دوره را باید اقامت داشته باشی با خروج زیر ششماه. ازدواجیا از سه سال فقط 18ماه اقامت کافیه. بقیه حالتها از پنجسال سی ماهه بنظرم.
مرسي از جوابتون، تاريخ صدور گرين كارتم جولاي ٢٠١٣ هست، و من و همسرم با هم زندگي ميكنيم و جدا نشديم و گرين كارت موقتم رو هم به موقع به گرين كارت دايم يا ده ساله تبديل كردم،پس فكر ميكنيد اون ٥ ماه و اون ٣ ماهي كه ايران بودم و توي دو سال مختلف هم بوده سيتيزن شدنم رو به تاخير نميندازه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان اگر فقط یک سفر بیشتر از شش ماه داشته باشیم ان هم شش ماه و 25 روز قبول می کنند?
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

من هفته دیگه وقت مصاحبه داشتم ولی امروز یه نامه اومد که وقت مصاحبه رو USCIS خودش کنسل کرده. تو نامه هیچ دلیلی نیاوردن و تاریخ مصاحبه جدیدی هم نگفتن.

کسی همجین تجربه ای داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان