کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
دوستان عزيز سؤالى دارم كه ممنون مي شوم اگر پاسخ آنرا به من بدهيد.
من  و همسرم و دخترم سه سال و نه ماه پيش گرين كارت خانوادگي گرفتيم . دخترم كه از همان ابتدا در اينجا ماندگار شد و مشغول ادامه تحصيل است و باميد خدا سال ديگه سيتيزن مي شه .
ولي من و همسرم ظرف اين مدت به ترتيب ٤ ماه، ٤٥ روز ، ٢٠ روز، سه ماه و شش ماه اينجا بوده ايم و هر وقت به ايران رفتيم قبل از شش ماه به آمريكا باز گشتيم . اينبار  در مرز ورودي مورد  خشم آفيسر قرار گرفتيم و مي خواست گرين كارت ما را بگيرد و ما را به قسمت پليس ايميگريشن فرستاد ولي آنجا چيزهايي يادداشت گردند و گرين كارت من و همسرم را به ما پس  دادند. حالا سؤال من اين است كه ما اگر ٧ ماه اينجا بمانيم و براي دو تا سه ماه به ايران برويم و باز برگرديم  آيا به هنگام ورود به ما ايرادي مي گيرند ، با توجه به اينكه احتمالاً اخطاري در پرونده ما درج شده آيا اين دو تا سه ماه رفتن ما به ايران بعد از هفت ماه اقامت در اينجا اشكالي دارد؟ در انتظار پاسخ شما.
پاسخ
تشکر کنندگان:
بلی اگر شما سی ماه را در پنج سال اول پرکنین و هفت ماه هم نان استاپ بمونین و هیچ وقت هم بیش از شش ماه بیرون نبوده باشین در مساحبه هم وانمود کنین که دیگه موندنی هستین در یو اس ،

چرا که نه!!!!
اوخ ببخشین اخر پستتونو درست نخوندم . توسیه میکنم دیگه مداوم تا سیتیزنیتون بمونین و دیگه ایران نرین حتی برای دو سه ماه .....بعد از سیتیزنی تا ابد الدهر میتونین یرین ایران Rolleyes

اونوقت:

چرا که نه!
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79
سلام دوستان ميشه لطفا به من كمك و راهنمايي كنين ،
اول بگم كه من عضو تازه مهاجرسرا نيستم فقط اكانت قبليم رو فراموش كردم و اينقدر كه عجله دارم سريع يك جديد باز كردم ،مراحل سيتي زني من خيلي پيچيده شده و كم كم داره به مشكل مي خوره ، اصلا فكرم  به جايي نمي رسه ،ممنون مي شم هر كس چيزي به ذهنش مي رسه راهنمايي كنه ،  من مراحل رو پايين توضيح مي دم :
١- إرسال فرم n400 در تاريخ 11/01/2015          
2-دريافت نامه تاييديه دريافت مدارك در تاريخ 11/10/2015
3-  دريافت نامه انگشت نگاري  در تاريخ   12/05/2015
4- مراجعه براي انگشت نگاري در تاريخ 12/21/2015
5- دريافت نامه مجدد براي تكرار انگشت نگاري 01/09/2016    
  علت انگشت نگاري مجدد براي اين بود كه خطوط انگشت من در اسكن مشخص نشده  بود.      
٦- مراجعه براي انگشت نگاري مجدد در تاريخ 01/28/2016
٧-بعد از ٢ هفته نامه دعوت به مصاحبه رو دريافت كردم و در تاريخ 03/09/2016 رفتم براي مصاحبه .
خدا رو شكر مصاحبه به خوبي انجام شد بعد افيسر يك برگه بهم  داد كه در آن دو قسمت تيك خورده ، سطر اول كه مربوط به پاس كردن امتحان هست و يك سطر ديگه كه نوشته follow the instructions on form n-14

بعد هم يك نامه ديگه داد و گفت چون شما اسكن انگشت نگاريتون خوانانيست بايد نامه پليس كليرنس ريپورت از ادارات پليس ٣ منطقه اي كه تا كنون در آمريكا زندگي مي كرديد  بگيريد و براي ما إرسال كنيد ، منم فرداي اون روز از هر سه اداره پليس نامه ها رو گرفتم ( قابل ذكره كه هيچ مورد خلافي نداشتم حتي تيكت سرعت و غيره ) و روز بعدش  در تاريخ 03/11/2016 نامه ها رو كردم .  از تاريخ ارسال نامه ها حدود يكماه مي گذره و هيچ خبري نيست ، الان نگرانم كه شايد نامه ها به دستشون نرسيده ، چون هيچ نامه اي مبني بر دريافت نامه ها توسط اونا دستم نرسيده ، اينم بگم كه نامه ها رو سفارشي فرستادم و سيستم پست نشون ميده كه نامه ها دريافت شده ، ممنون ميشم اگه كسي مي تونه راهنمايي كنه ،
. به نظرتون آيا  براي همچين مواردي بايد وكيل بگيريم
بازم از همگي ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-09 ساعت 01:58)Daniela نوشته:  سلام دوستان ميشه لطفا به من كمك و راهنمايي كنين ،
اول بگم كه من عضو تازه مهاجرسرا نيستم فقط اكانت قبليم رو فراموش كردم و اينقدر كه عجله دارم سريع يك جديد باز كردم ،مراحل سيتي زني من خيلي پيچيده شده و كم كم داره به مشكل مي خوره ، اصلا فكرم  به جايي نمي رسه ،ممنون مي شم هر كس چيزي به ذهنش مي رسه راهنمايي كنه ،  من مراحل رو پايين توضيح مي دم :
١- إرسال فرم n400 در تاريخ 11/01/2015          
2-دريافت نامه تاييديه دريافت مدارك در تاريخ 11/10/2015
3-  دريافت نامه انگشت نگاري  در تاريخ   12/05/2015
4- مراجعه براي انگشت نگاري در تاريخ 12/21/2015
5- دريافت نامه مجدد براي تكرار انگشت نگاري 01/09/2016    
  علت انگشت نگاري مجدد براي اين بود كه خطوط انگشت من در اسكن مشخص نشده  بود.      
٦- مراجعه براي انگشت نگاري مجدد در تاريخ 01/28/2016
٧-بعد از ٢ هفته نامه دعوت به مصاحبه رو دريافت كردم و در تاريخ 03/09/2016 رفتم براي مصاحبه .
   خدا رو شكر مصاحبه به خوبي انجام شد بعد افيسر يك برگه بهم  داد كه در آن دو قسمت تيك خورده ، سطر اول كه مربوط به پاس كردن امتحان هست و يك سطر ديگه كه نوشته follow the instructions on form n-14

بعد هم يك نامه ديگه داد و گفت چون شما اسكن انگشت نگاريتون خوانانيست بايد نامه پليس كليرنس ريپورت از ادارات پليس ٣ منطقه اي كه تا كنون در آمريكا زندگي مي كرديد  بگيريد و براي ما إرسال كنيد ، منم فرداي اون روز از هر سه اداره پليس نامه ها رو گرفتم ( قابل ذكره كه هيچ مورد خلافي نداشتم حتي تيكت سرعت و غيره ) و روز بعدش  در تاريخ 03/11/2016 نامه ها رو  كردم .  از تاريخ ارسال نامه ها حدود يكماه مي گذره و هيچ خبري نيست ، الان نگرانم كه شايد نامه ها به دستشون نرسيده ، چون هيچ نامه اي مبني بر دريافت نامه ها توسط اونا دستم نرسيده ، اينم بگم كه نامه ها رو سفارشي فرستادم و سيستم پست نشون ميده كه نامه ها دريافت شده ، ممنون ميشم اگه كسي مي تونه راهنمايي كنه ،
. به نظرتون آيا  براي همچين مواردي بايد وكيل بگيريم
بازم از همگي ممنون

پیشنهاد من اینه که یه وقت مراجعه حضوری از USCIS بگیرین و مشکلتون رو باهاشون در میون بزاریم و بخواهین که وضعیت پرونده تون رو بهتون بگن
دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن

https://infopass.uscis.gov/
پاسخ
تشکر کنندگان: Spiritual ، Daniela
منم دقیقا همین نظر رو دارم گر چه میتونین تماس هم بگیرین ، ولی حضوری بهتره .
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، Daniela
ممنون دوستان از پاسختون ، با تلفن كاستومر سرويس USCISكه اصلا نميشه ارتباط برقرار كرد ، مي دونيد چطور ميشه وقت حضوري گرفت
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-10 ساعت 22:09)Daniela نوشته:  ممنون دوستان از پاسختون ، با تلفن كاستومر سرويس USCISكه اصلا نميشه ارتباط برقرار كرد ، مي دونيد چطور ميشه وقت حضوري گرفت

پاسخ
تشکر کنندگان: Daniela
(2016-04-11 ساعت 06:46)hamed_gh نوشته:  
(2016-04-10 ساعت 22:09)Daniela نوشته:  ممنون دوستان از پاسختون ، با تلفن كاستومر سرويس USCISكه اصلا نميشه ارتباط برقرار كرد ، مي دونيد چطور ميشه وقت حضوري گرفت

‎https://infopass.uscis.gov/‎ از این سایت میتونی به راحتی وقت بگیری
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، Daniela
دوستان گرامی
ایا کسی اطلاع داره اگر در طول 5 سال گذشته جریمه رانندگی داشتیم و پرداخت کرده باشیم
1- ایا باید تو فرم n-400 بنویسیم ؟
2- ایا تاثیری تو سیتی زنی داره ؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.
دو تا سوال دارم. ممنون ميشم كسي پاسخ بده:
1- من الان پاس سفيد دارم. و تا يكسال ديگه بايد برم آمريكا. آيا بعد از 5 سال اگر سيتي زن شدم ميتونم براي هميشه برگردم ايران؟

2- من در حال حاضر ايالت خاصي رو براي سكونت انتخاب نكردم. اگر بخوام امتحان رانندگي بدم(با توجه به اينكه قوانين رانندگي براي هر ايالت خاص هست) ممكنه كسي يك دفترچه يا راهنماي كلي از رانندگي بگذاره كه محض آمادگي،مطالعه كنيم؟

با تشكر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-16 ساعت 06:53)amir1345 نوشته:  دوستان گرامی
ایا کسی اطلاع داره اگر در طول 5 سال گذشته جریمه رانندگی داشتیم و پرداخت کرده باشیم
1- ایا باید تو فرم n-400 بنویسیم ؟
2- ایا تاثیری تو سیتی زنی داره ؟
با تشکر

با سلام

1- نیازی به اعلام کردن جریمه های رانندگی معمولی تو فرم نیستش :
Note that unless a traffic incident was
alcohol or drug related, you do not need to submit documentation for traffic fines and
incidents that did not involve an actual arrest if the only penalty was a fine less than
$500 and/or points on your driver’s license."

منبع: M-476, A Guide to Naturalization

2- فکر نمیکنم تاثیری داشته باشه مگه اینکه بازداشت شده باشین یا رانندگی در حال مستی بوده باشه. ولی توصیه شده تو مصاحبه بیان کنین و مدارکی دال بر پرداخت جریمه هم همراه داشته باشین برای محکم کاری

*** اینا برداشت من از جستجو در قانون بودش و شاید لزوما صحیح نباشه

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
(2016-04-16 ساعت 14:48)atlantis770 نوشته:  سلام دوستان.
دو تا سوال دارم. ممنون ميشم كسي پاسخ بده:
1- من الان پاس سفيد دارم. و تا يكسال ديگه بايد برم آمريكا. آيا بعد از 5 سال اگر سيتي زن شدم ميتونم براي هميشه برگردم ايران؟

2- من در حال حاضر ايالت خاصي رو براي سكونت انتخاب نكردم. اگر بخوام امتحان رانندگي بدم(با توجه به اينكه قوانين رانندگي براي هر ايالت خاص هست) ممكنه كسي يك دفترچه يا راهنماي كلي از رانندگي بگذاره كه محض آمادگي،مطالعه كنيم؟

با تشكر.

با سلام

1- بله ، یکی از مزایای شهروندی اینه که به طور نامحدود میتونید خارج از امریکا زندگی کنید
2- من لینک دفترچه رانندگی دوتا ایلت رو براتون میزارم:
http://publicsafety.ohio.gov/links/hsy7607.pdf
https://www.txdps.state.tx.us/internetfo...s/DL-7.pdf

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: atlantis770 ، Spiritual
سلام دوستان... ما تصمیم داریم برای انجام کارهای سیتی زن وکیل بگیریم میشه لطفا اگه اطلاع دارید بفرمایید هزینه گرفتن وکیل برای دونفر چقدر میشه ..... ,و اینکه سوالات سیتی زن سال 2016 را لطفا بدید ... من سال 2015 را دارم ولی خوب تغییرات داره حتما مربوط به نمایندگان و مواردی که تغییر کرده ممنون میشم اگه جواب بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
اینجا کسی نیست چواب بده .....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-20 ساعت 07:54)آسمان نوشته:  سلام دوستان... ما تصمیم داریم برای انجام کارهای سیتی زن وکیل بگیریم میشه لطفا اگه اطلاع دارید بفرمایید هزینه گرفتن وکیل برای دونفر چقدر میشه ..... ,و اینکه سوالات سیتی زن سال 2016 را لطفا بدید ... من سال 2015 را دارم ولی خوب تغییرات داره حتما مربوط به نمایندگان و مواردی که تغییر کرده ممنون میشم اگه جواب بدید

(2016-04-24 ساعت 14:14)آسمان نوشته:  اینجا کسی نیست چواب بده .....

سلام

درباره وکیل اطلاعی ندارم ولی برای سوالات شهروندی اینجا رو ببینید:
https://www.uscis.gov/citizenship/teache...sh-version
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان