کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
دوستان سلام.
اگر کسی مثل بعد از دوسال که از تاریخ دریافت گرین کارتش میگذره از پاسپورت سفید استفاده بکنه. آیا او سابقه ی دو سال قبلی صفر میشه و دوباره 5 سال از اول شمارش میشه یا خیر؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بر دوستان عزیز.
سوالی داشتم در مورد بچه های زیر یک سال.شنیدم به جای گرین کارت آنها را سیتیزن می کنند .لطفا اگر اطلاعاتی دارید بگید.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-26 ساعت 16:59)آیلین 2013 نوشته:  سلام بر دوستان عزیز.
سوالی داشتم در مورد بچه های زیر یک سال.شنیدم به جای گرین کارت آنها را سیتیزن می کنند .لطفا اگر اطلاعاتی دارید بگید.ممنون
نه چنین چیزی نیست. فقط به شرط تولد در خاک امریکا.
اما اگر مادری گرین کارد داشته باشد و خارج از امریکا بچه ای به دنیا بیاورد اگر همراه بچه تا تولد 1 سالگی از مرز وارد شود بچه اتوماتیک مقیم محسوب خواهد شد.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، saied-k ، ParsTrader ، eybaba
(2013-05-27 ساعت 10:51)soheilbadami نوشته:  نه چنین چیزی نیست. فقط به شرط تولد در خاک آمریکا.
اما اگر مادری گرین کارد داشته باشد و خارج از آمریکا بچه ای به دنیا بیاورد اگر همراه بچه تا تولد 1 سالگی از مرز وارد شود بچه اتوماتیک مقیم محسوب خواهد شد.
مادر گرین کارت دار، که بچه را بیرون از یو.اس به دنیا آورده، با چه مدرک و ویزایی بچه رو بیاره تو؟ مگه با گرین مادر، بچه رو هم راه میدن؟
فکر کنم مادره باید تو سفارت یو.اس در یکی از کشورها برای بچه اش افدام کنه...
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh
(2013-05-28 ساعت 02:17)apoornaki نوشته:  
(2013-05-27 ساعت 10:51)soheilbadami نوشته:  نه چنین چیزی نیست. فقط به شرط تولد در خاک آمریکا.
اما اگر مادری گرین کارد داشته باشد و خارج از آمریکا بچه ای به دنیا بیاورد اگر همراه بچه تا تولد 1 سالگی از مرز وارد شود بچه اتوماتیک مقیم محسوب خواهد شد.
مادر گرین کارت دار، که بچه را بیرون از یو.اس به دنیا آورده، با چه مدرک و ویزایی بچه رو بیاره تو؟ مگه با گرین مادر، بچه رو هم راه میدن؟
فکر کنم مادره باید تو سفارت یو.اس در یکی از کشورها برای بچه اش افدام کنه...
بله ممکنه چون نوزاد بعنوان همراه در پاسپورت هست. شرکت هواپیمایی هم مشکلی ندارند چون این رویه رو میدونن و بچه رو سوار میکنن. در ضمن لینک این مطلب رو یکجایی توی مهاجر سرا گذاشتم باید ارسالهام رو بگردم پیدا کنم ! دوباره براتون میکذارم
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، ParsTrader ، Saeedv13
سلام دوستان
میخواستم بدونم برآی کسانی که از طریق لاتاری گرین کارت گرفتن هم حتما باید از 5سال 2.5 سال در اونجا اقامت داشته باشند؟؟
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام.
اگر کسی مثلا بعد از دوسال که از تاریخ دریافت گرین کارتش میگذره از پاسپورت سفید استفاده بکنه. آیا او سابقه ی دو سال قبلی صفر میشه و دوباره 5 سال از اول شمارش میشه یا خیر؟
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
از همه دوشتان به خاطر راهنمایی های مفیدتون ازتون تشکر میکنم
سوالی دارم که ممنون میشم اگه کسی تجربه یا اطلاعاتی در این زمینه داره راهنمایی کنه
در یک خانواده پدر کیس لاتاری و همسر و فرزند زیر 21 سال زیر مجموعه هاش هستن، و 3 فرزند دیگر هم دارن که بالای 21 هستن. شرایط مهاجرت دیگر فرزهندان به چه شکله؟ (مجرد و متاهل)
(آیا پدر و مادر به محض ورود میتونن برای اونها اقدام کنند و پروسه گرین کارت اونها(فرزندا) چقدر طول میکشه)
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
برای دفعه ی سوم میپرسم Big Grin
دوستان سلام.
اگر کسی مثلا بعد از دوسال که از تاریخ دریافت گرین کارتش میگذره از پاسپورت سفید استفاده بکنه. آیا او سابقه ی دو سال قبلی صفر میشه و دوباره 5 سال از اول شمارش میشه یا خیر؟
پاسخ
تشکر کنندگان: uranus88
(2013-06-20 ساعت 08:22)babak.n نوشته:  برای دفعه ی سوم میپرسم Big Grin
دوستان سلام.

نه دیگه شما وایت پس رو میگیرید که 6 ماه رو به 1 سال افزایش بدید پس اگر قبل از 1 سال با پس سفید و یا قبل از 6 بدون ان ورود کنید قاعدتا اتفاقی نمیافته.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، babak.n ، IN.USA@2013
سلام- با تفاسیر بالا اگه شخصی از طریق لاتاری وارد امریکا بشه و گرین کارت بگیره و حدود 30 ماه بمونه و بعد پاس سفید بگیره و به ایران برگرده و در طی دو سال مهلتی که از طریق پاس سفید شاملش شده کمتر از هر شش ماه بیاد آمریکا و ده روزی بمونه و برگرده مشکلی براش پیش نمی یاد چون اگه آفیسر خواست گیر بده پاس سفید رو می تونه ارائه بده. از طرفی چون هر بار کمتر از شش ماه خارج از آمریکا بوده مدت زمانها و ماههایی هم که آمریکا بوده نمی سوزه و مثلاً اگه 30 ماه آمریکا بوده روند سیتیزن شدنش دوباره از صفر شروع نمی شه و با این روش اون 30 ماهی که سکونت داشته حفظ می شه.
درسته؟
نظرتون چیه؟؟؟!
پاسخ
من فکر می کنم این روندی که گفتی درست از آب در میاد و بر اساس حساب سرانگشتی و قوانین basic که میدونیم همه چی جوره. اما شاید ریزه کاری ها و تبصره هایی هم وجود داشته باشه که تحقیقات بیشتر رو میطلبه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-06-28 ساعت 08:58)ehsan_mohajer1 نوشته:  سلام- با تفاسیر بالا اگه شخصی از طریق لاتاری وارد آمریکا بشه و گرین کارت بگیره و حدود 30 ماه بمونه و بعد پاس سفید بگیره و به ایران برگرده و در طی دو سال مهلتی که از طریق پاس سفید شاملش شده کمتر از هر شش ماه بیاد آمریکا و ده روزی بمونه و برگرده ...
درسته؟
نظرتون چیه؟؟؟!
کمتر از 6 ماه اگر برگردید که چه نیازی به پس سفیده ؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
آخه نظر بعضی از صاحب نظرها و وکلا هم اینه که شما نباید بیش از 6 ماه "از یکسال" از آمریکا بیرون باشی تا سوابقت صفر نشه و اگه بیش از "6 ماه از یکسال" بیرون باشی اون مدتی رو که بودی صفر می شه و دوباره باید از اول 30 ماه رو پر کرد!
البته بعضی دیگه از وکلا نظرشون این نیست و می گن اگه کمتر از هر 6 ماه حتی واسه یه هفته آمریکا باشید اون مدت زمان واسه سیتیزن شیپی حفظ میشه.
منم گفتم شاید با احتساب پاس سفید و حضور هر شش ماه یکبار، نه ریسک ریجکت شدن توسط افیسر باشه و چون پاس سفید یه نوع مجوز قانونی خروج بیش از شش ماه هستش، شاید اون سوابق حفظ بشه!!
واقعاً جریان چیه و کدوم درسته و باید چیکار کرد تا اون مدت زمانی که بودیم نسوزه؟!
آیا بیش از 6 ماه از سال نباید خارج از آمریکا بود تا اون سوابق حفظ بشه( یعنی به ازای هر سال، 6.5 ماه آمریکا و 5.5 ماه ایران) یا اگه هر 5.5 ماه ده روز هم بیایم آمریکا، اون سوابق واسه سیتیزنشیپی حفظ می شه؟؟؟!!!
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Szsanazsz
(2013-04-24 ساعت 01:56)gbtm نوشته:  3. در هر 12 ماه باید حداقل 180 روز داخل آمریکا باشید

5. هیچ سفری 2 سال یا بیشتر طول نکشد

با سپاس از همه دوستان من چند تا سوال داشتم اول اینکه واسه این دو مورد بالا چه منبعی هست؟؟ حداقل راجع به مورد شماره 3 مطمئنم که اشتباه هست ولی اگر منبع خاصی رو میشناسید به ما هم بگید در غیر این صورت خواهشا راجع به چیزی که مطمئن نیستید نظر قطعی ندید چون باعث سردرگمی بقیه میشه....

با توجه به تمام مطالبی که خط به خط در این 9 صفحه خوندم ، یه توضیح مختصر راجع به کیس خودم میدم و نتیجه گیری هم میکنم ... دوستان لطفا اگر اشتباهی بود لطفا تصحیح بفرمایید.

من الان یکسال و نیم هست که امریکا هستم و تصمیم دارم که تا سی ماه رو بمونم و بعدش برگردم ایران و هر شش ماه یکبار بیام اینجا و یه مدت کوتاهی بمونم و برگردم و با توجه به همه مطالعات نباید مشکل خاصی در روند سیتزن شدن ایجاد بشه ولی باز هم مطمئن نیستم

از دوستان و مدیران محترم انجمن درخواست دارم اگر اطلاع خاصی راجع به کیس هایی مشابه من دارید در اختیار من و بقیه دوستان هم قرار بدید

با تشکر
شماره کیس:2012AS700
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:July-27
تاریخ مصاحبه: Oct-2011 آنکارا-- دریافت برگه آبیCool
تاریخ دریافت کلیرنس: Jan-2012
جمع تقریبی هزینه ها:شش میلیون تومان(پست،ترجمه،ویزا، 2بار سفر به ترکیه، تهیه بلیط آمریکا...)
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان