کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
در مجموع 5 سال اونجا باید بوده باشید.... که در 2.5 اول نباید بیش از 60 روز از خاک آمریکا خارچ شده باشید!!! 2 سال و نیم آخر هم که می شه 30 ماه باید کاملاً در خاک آمریگکا اقامت داشته باشید! مفهوم هست آیا؟ Big Grin

(2013-02-25 ساعت 22:09)mrhj50 نوشته:  
(2013-02-25 ساعت 21:28)rahimina نوشته:  قانونشون می گه که 2 سال و نیم آخر باید در خاک آمریکا بوده باشید، سه ماه آخر در ایالتی که از اونجا اقدام گردید، و 2 سال و نیم اول هم تا 6 ماه می تو نید در خارج از آمریکا باشید....

(2010-08-25 ساعت 02:13)kaveh1979 نوشته:  با سلام
دوستان این سوال من شاید مصداق این مثل باشد که لیلی زن بود یا مرد. ولی چه کنیم دوزاری کج است.
و ان این که ایا میشود بعد از 30 ماه اقامت مستمر در آمریکا در خواست سیتیزن شیپ داد ؟یا باید بعد از 5 سال اگر 2.5 سالش را مستمر اقامت در آمریکا داشتیم انوقت میتوانیم در خواست دهیم.بالاخره کودومشه؟

دومی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-03-03 ساعت 23:34)rahimina نوشته:  در مجموع 5 سال اونجا باید بوده باشید.... که در 2.5 اول نباید بیش از 60 روز از خاک آمریکا خارچ شده باشید!!! 2 سال و نیم آخر هم که می شه 30 ماه باید کاملاً در خاک آمریگکا اقامت داشته باشید! مفهوم هست آیا؟ Big Grin
(2013-02-25 ساعت 21:28)rahimina نوشته:  قانونشون می گه که 2 سال و نیم آخر باید در خاک آمریکا بوده باشید، سه ماه آخر در ایالتی که از اونجا اقدام گردید، و 2 سال و نیم اول هم تا 6 ماه می تو نید در خارج از آمریکا باشید....
دوستان این سوال من شاید مصداق این مثل باشد که لیلی زن بود یا مرد. ولی چه کنیم دوزاری کج است.
و ان این که ایا میشود بعد از 30 ماه اقامت مستمر در آمریکا در خواست سیتیزن شیپ داد ؟یا باید بعد از 5 سال اگر 2.5 سالش را مستمر اقامت در آمریکا داشتیم انوقت میتوانیم در خواست دهیم.بالاخره کودومشه؟
دومی
اين داستان 60 روز و 2.5 اول و 2.5 دوم و ... را اولين بار است كه مي شنوم!
اگه ممكنه مستنداتش را هم بفرماييد كه بيشتر مفهوم بشهBig Grin
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، **USA** ، uranus88
(2013-03-04 ساعت 09:13)hoseyn نوشته:  
(2013-03-03 ساعت 23:34)rahimina نوشته:  در مجموع 5 سال اونجا باید بوده باشید.... که در 2.5 اول نباید بیش از 60 روز از خاک آمریکا خارچ شده باشید!!! 2 سال و نیم آخر هم که می شه 30 ماه باید کاملاً در خاک آمریگکا اقامت داشته باشید! مفهوم هست آیا؟ Big Grin
دومی
اين داستان 60 روز و 2.5 اول و 2.5 دوم و ... را اولين بار است كه مي شنوم!
اگه ممكنه مستنداتش را هم بفرماييد كه بيشتر مفهوم بشهBig Grin

ببخشید! Tongue
6 مــــــاه

http://www.immihelp.com/citizenship/natu...ility.html
http://immigration.about.com/od/uscitize...ements.htm
http://forums.immigration.com/showthread...n-6-months
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh
خواهش مي كنم...
ولي هنوزم ايراد داره!
شما بايد طي 5 سال، 30 ماه در آمريكا حضور داشته باشيد.
غيبت بيش از 6 ماه در اين مدت 5 سال نداشته باشيد.
.
.
اين روي كاغذ
ولي مسؤل پرونده بايد قانع بشه كه شما موندگاريد. بنابراين دوستان يكسال آخر را بدون خروج،‌اونجا مي مونند و بعد فرمها را پر مي كنند.
موفق باشيد
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، sasbk ، mrhj50 ، IN.USA@2013 ، saljoogh ، Danoosh ، gbtm ، payam62 ، mirman ، مانترا ، lingni ، Zoya911
(2013-03-04 ساعت 15:04)hoseyn نوشته:  خواهش مي كنم...
ولي هنوزم ايراد داره!
شما بايد طي 5 سال، 30 ماه در آمريكا حضور داشته باشيد.
غيبت بيش از 6 ماه در اين مدت 5 سال نداشته باشيد.
.
.
اين روي كاغذ
ولي مسؤل پرونده بايد قانع بشه كه شما موندگاريد. بنابراين دوستان يكسال آخر را بدون خروج،‌اونجا مي مونند و بعد فرمها را پر مي كنند.
موفق باشيد

You must have 5 years as a lawful permanent resident in the U.S. prior to filing, with no single absence from the United States of more than 1 year. You must have been physically present in the United States for at least 30 months out of the previous five years. If you've been away for more than 6 months but less than a year, you'll need to prove that you did not intend to abandon your U.S. residence during that period.
پاسخ
تشکر کنندگان: hoseyn ، radman87 ، مانترا ، lingni
ممنون. اين همون ترجمه داستانهايي است كه عرض كردم.
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، rahimina ، mrhj50 ، IN.USA@2013 ، saljoogh ، payam62 ، lingni
دوستان ميشه بگيد از زمان ثبت پرونده چه قدر زمان مي بره تا پرونده سيتيزن شيپي اپروو بشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62 ، lingni
سلام دوستان .
من یک شرایطی دارم که نمی تونم پاسپورتمو تمدید کنم توی ایران یا سفارت های ایران توی هر جای دنیا
پاسپورت من الان 4.5 سال اعتبار داره
می خواستم بدونم اگر گرین کارت امریکا رو از طریق ویزای کاری EB1 بگیرم و بعد از 4 سال پاسپورت من اعتبارشو از دست بده آیا برای فرآیند سیتیزن شدن و دریافت پاسپورت امریکایی و حتی اقامت یک سال دیگر برای رسیدن به مدت زمان 5 ساله ی مورد نیاز به مشکل بر می خورم یا اینکه گرین کارت دارم کافیه ؟

ممنون می شم اگه راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: flower245
یک فایل مفید و جامع در ارتباط با سیتیزنشیپ از راه نوتیرایز.

فایل‌های پیوست
.pdf   chapter4.pdf (اندازه 403.2 KB / تعداد دانلود: 753)
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، ParsTrader ، mrhj50 ، Saeedv13 ، payam62 ، nora ، **USA** ، lingni ، Zoya911 ، نارسيس
فرمول مرتبط برای سیتیزن شیپی:
1.ابتدا یک فرصت زمانی 5 ساله را در نظر بگیرید.
2.در این 5 سال (60 ماه) حداقل 30 ماه باید در آمریکا باشید
3. در هر 12 ماه باید حداقل 180 روز داخل آمریکا باشید
4.هیچ تک سفری بیش از 180 روز طول نکشد( اگر بیش از 6 ماه و کمتر از 1 سال باشد می باید وابستگی مالی کاری و ... غیره را با امریکا قطع نکرده باشید)
5. هیچ سفری 2 سال یا بیشتر طول نکشد
6.برای سفرهای یک ساله (و زیر 2 ساله) پاس سفید بگیرید
7.سه ماه آخر در محدوده جغرافیایی ایالتی که درخواست خواهید داد باشید
8.در صورتی که پاس سفید گرفته باشید و بالای یک سال خارج باشید یک سال از آن 5 سال(یک روز کمتر=364 روز )حساب میشود
9.در سالهایی که در آمریکا هستید فرم tax return را پر کنید
10.کارتها و حسابهای بانکی گواهینامه رانندگی و سایر وابستگیهای مالی را حتما حفظ کنید(زمانی که خارج هستید)
پاسخ
تشکر کنندگان: mirman ، payam62 ، nora ، sasbk ، behnam88 ، HR.SHAHAB ، ensan ، مانترا ، lingni ، Zoya911 ، uranus88
من 7 سال گرین کارت داشتم و تو 7 سال 2 بار وارد امریکا شدم طی این مدت وکیل امریکا داشتیم و کارهای مالیات رو انجام می داد من بعد 7 سال امریکا رفتم به طور خانوادگی اون زمان 20 سالم بود و متوجه نشدن اینهمه نبودم و گیر ندادن درخواست سیتزن شیپ کردم و 4ماهه سیتیزن شدم
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، apoornaki ، payam62 ، dana ، HR.SHAHAB ، مانترا ، shoshina ، Spiritual
(2013-05-04 ساعت 11:04)shahrzad64 نوشته:  من 7 سال گرین کارت داشتم و تو 7 سال 2 بار وارد آمریکا شدم طی این مدت وکیل آمریکا داشتیم و کارهای مالیات رو انجام می داد من بعد 7 سال آمریکا رفتم به طور خانوادگی اون زمان 20 سالم بود و متوجه نشدن اینهمه نبودم و گیر ندادن درخواست سیتزن شیپ کردم و 4ماهه سیتیزن شدم

شما چند ماه تو آمریکا بودید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62
(2010-07-30 ساعت 11:34)hasti_banoo نوشته:  فکر کنم به جای حدس و گمان بهتره سری به مراجع رسمی دولت آمریکا در این مورد بزنیم:

A guide to Naturalization راهنمای کامل ای برای سیتیزن شدن و شرایط اون هست که اداره مهاجرت آمریکا منتشر کرده. توجهتون رو به صفحه 18 به بعد اون جلب می کنم که در یک جدول و با ذکر تمام جزئیات شرایط افرادی رو که می خوان سیتیزن بشن شرح داده.

اما اگر به اختصار بخواهیم به این شرایط اشاره کنیم و البته از موارد بسیار استثنائی هم بگذریم ، به روایتی ، شرایط زیر رو هر کسی که بخواد سیتیزن بشه باید داشته باشه. البته این در مورد افرادی هست که از طریق گرین کارت به آمریکا وارد شدند:

1- حداقل 18 سال در زمان تقاضا برای سیتیزن شیپ

2- دارا بودن اجازه اقامت دائم در آمریکا برای 5 سال گذشته ( منهای 90 روز)

نکته: در مورد افرادی که از طریق ازدواج با یک سیتیزن به آمریکا وارد می شوند، چنانچه
الف) سه سال با این فرد سیتیزن در آمریکا زندگی کنند
ب) همسر سیتیزن آنها هم پیش از اقدام برای سیتیزن شیپ همسر ، حداقل سه سال از زمان سیتیزن بودنش گذشته باشد.

مدت 5 سال به 3 سال کاهش می یابد.

3- افرادی که مدت 5 سال برای ایشان ذکر شد باید حداقل 30 ماه از 60 ماه ( یعنی 2.5 سال ) را در آمریکا باشند.

نکته : اگر در طول 60 ماه ، فرد متقاضی به مدت 6 ماه مداوم یا بیشتر در خارج از آمریکا زندگی کند، واجد شرایط سیتیزن شدن نخواهد بود . در موارد خاص این مدت به یک سال قابل افزایش است.

4- فرد متقاضی باید علاوه بر توانایی صحبت کردن به انگلیسی ، آزمونی را در مورد تاریخ و دولت آمریکا ( United States history and government) بگذراند .

نکته:
- از سال 1990 به بعد استثناهایی هم در این مورد گذاشته شده : افراد مسن بالای 50 سال که حداقل 20 سال در مجموع آمریکا زندگی کرده اند از آزمون زبان انگلیسی معاف هستند و می توانند سوالات تاریخ و .. را به زبان خود پاسخ دهند.

- اگر فردی بالای 55 سال دارد و حداقل 15 سال در مجموع در آمریکا زندگی کرده هم به شیوه فوق از ازمون زبان معاف است.

- اگر فردی بالای 65 سال دارد و 20 سال هم در مجموع آمریکا بوده، علاوه بر معافی زبان، سوالات آزمون تاریخ هم برای وی به صورت گزینشی داده می شود. یعنی سوالات را قبل از آزمون به او می دهند و سپس از بین همان سوالات پرسیده می شود.

( شرایط کاملتر را از pdf رسمی دولت آمریکا که در اول متن آورده ام می توانید مطالعه کنید . صفحه 26)

فرد متقاضی پس از حضور 4 سال و نه ماهه ( 5سال منهای 90 روز) می تواند در صورت داشتن تمام شرایط فوق برای سیتیزن شدن تقاضا دهد.

افرادی که از طریق ازدواج به آمریکا می روند با شرایط خاصی که در بالا ذکر شد ، هم می توانند 90 روز پیش از سه سال ، تقاضا دهند.

---

علاوه بر سایتهایی که در بالا معرفی کردم، این سایت هم اطلاعات خوبی در مورد شرایط و نحوه سیتیزن شدن دارد.

سلام
من دیروز کلاس سیتزن شیپ بودم و در اول کلاس یک وکیل اومد صحبت کرد و جزو هایی را باید بخونیم بهمون داد
توضیحات شما درسته و گفت برای پاسخ به سوالات بیشتر به این سایت مراجعه کنید :
www.uscis.gov/portal/site/uscis/template.print/menuitem.eb
:
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62 ، hasti_banoo ، dana ، مانترا
درود فراوان به همه شما عزیزان
بچه ها من درست متوجه نشدم
ببینید من با گذاشتن وثیغه می خوام با لاتاری برم امریکا خوب نمی خوام برگردم ایران فعلا دیگه یعنی نمی تونم که برگردم Smile (برگردم باید برم خدمت)
می خواستم بدونم کسی مثل من که قصد ماندن در امریکا رو داره آیا این 30 ماه رو می تونه بطور متوالی و پشت سر هم پر کنه که می شه 2.5 سال
یعنی بعد از 2.5 یا 3 سال می تونه سیتیزن شیپ بشه یا اینکه اصلا براشون مهم نیست که این 30 ماه رو پشت سر هم پر کنید باید حتما این 30 ماه رو تو 5 سال پر کنید حالا می خواد پشت سر هم باشه یا نباشه؟
اصلا کلا شخصی که با لاتاری می ره امریکا باید کلا 30 ماه پر کنه تا بهش گرین کارت بدن یا 60 ماه؟؟؟
یکی می شه دقیق توضیح بده و منو راهنمایی کنه.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki
شما همین چند صفحه تاپیک رو بخونید همه توضیح داده شده اما در جواب 30 یا 60 جواب 60 هست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، saied-k ، lingni

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان